0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (287 puan) tarafından
Merhaba hanımlar, benim doktorum normalde özelde. Ama detaylı ultrasonda özel sigorta falan geçmiyormuş bin lira istediler. Ben de devlette yaptırmak istiyorum ama bu iş nasıl yapılıyor? 182 yı aradım direk kadın doğumdan randevu yazabiliriz diyorlar başka bişe bildikleri yok. 28 aralığa kadın doğuma randevu aldım, o doktora sormayı düşündüm beni yönlendirsin diye ama o hafta 17 buçuk hafta oluyoruz, detaylı için geç kalmış olur muyum randevu almaya bilemiyorum. Nereden nasıl alacağım randevuyu? Bir de devlette alınan detaylı ultrason özelde işe yarar mı kabul ederler mi acaba? Yapanlar tecrübeliler yazabilir mi?

11 Cevaplar

0 oy
(2,746 puan) tarafından
Devlette doktor karar ceriyor
(287 puan) tarafından
Bu arada İstanbul Anadolu yakasında yım. Doktora 28 inde gittim diyelim, en erken kaç gün ya da hafta sonrasına verebilirler? Ona göre yarına alıcam ya da 28 ini bekliycem
(2,746 puan) tarafından
Benim bildiğim doktor eğer ciddi bir şey görürse kendi gönderiyor. Yani sen öyle ben detaylıca girmek istiyorum diye giremiyorsun devlette. Ama özelde gidebilirisn.

Ben şu an İstanbul'da yaşamıyorum. Atandım başka bir şehre ama istanbuldayken Aytül çorbacıoğluna gitmiştim harika bir doktor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kadın doğuma git muayene ol sonra detaylı ultrasona nasıl randevu alabilirim diye sor o yönlendirir zatwn
(287 puan) tarafından
Bu arada İstanbul Anadolu yakasında yım. Doktora 28 inde gittim diyelim, en erken kaç gün ya da hafta sonrasına verebilirler? Ona göre yarına alıcam ya da 28 ini bekliycem
tarafından
Valla onu bilmiyorum hastane yoğunluğuna göre değişir ben daha 12 haftalıkken doktor bana sıra al dedi 22 haftaya randevu almıştım tamamen hastanenin yoğunluğuna bağlı
(287 puan) tarafından
Aa, teşekkürler
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Bizim burda üniversite hastanesi detaylı ultrason bakıyor bir ay sonraya gün veriyorlar 18 haftada gittim bir ay sonraya randevu aldım öyle baktılar ücretsiz.. özel çok para alıyor detaylı ultrasonda
(287 puan) tarafından
Nerede yaşıyorsunuz
(2,831 puan) tarafından
Sivas merkez
0 oy
(287 puan) tarafından
(3,721 puan) tarafından
Ben ankara şehir hastanesine gidiyordum 16.hafta gittiğimde 24.haftaya boşluk yoktu mecbur özelde çektirdim bulabilirseb yarına randevu al
0 oy
(480 puan) tarafından
Ozel sigortaniz nedir 
(287 puan) tarafından
Katılım emeklilik, ama hiçbir sigorta karşılamıyor dedi Emsey hastanesi
(480 puan) tarafından
Bence siz sigorta şirketinin arayın durumu iletin evrakları göndermeniz halinde sonradan ücreti talep edebilir misiniz diye sorun ben de  detaylıya girdim karşılamaz.dediler ama sonradan evrakları gönderip parayı geri aldım
(287 puan) tarafından
Aa bu bilgi için çok teşekkürler ♥️
(480 puan) tarafından
Rica ederim  ❤️
0 oy
(480 puan) tarafından
Benim allianzim vardi pendik medikal parka gittim ben önden parayı ödedim sonra sigorta şirketinden saglik harcaması talebinde bulundum paramı sonradan geri aldım 
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Devlette Dr randevu almışsın gidince sorar sende söylersin geç olmaz ben detaylı ultrasonu 20.haftada bakmisti Dr 

0 oy
(313 puan) tarafından
Anadolu yakasındaymissiniz bende öyleyim goztepe hastanesine gidiyorum 1 hafta önce gittim detaylı ultrason için alan açıyorlar bilgisayardan. Acmalarini rica ettim açtılar. Ama randevu bulmak o kadar zor ki 1 haftadır hala bulamadım hem e nabizdan bakiyorm hem 182 ariyorum yok. Detaylı ultrason da zeynep kamil de yapılıyor bu arada. Siz hangi hastaneye aldınız randevuyu?
(287 puan) tarafından
Ben tuzla devlet hastanesinden aldım, cuma tüm randevular doluymuş umarım biri iptal eder beni alırlar yedek listedeyim. O doktordan beni yeşil listeye almasını söylicem, o yönlendirir illaki
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Detaylı için bana 19 ve 22.hafta dedi bugün gittim 22.haftamda özelde 750ye yaptırdım
(6,441 puan) tarafından
Bu arada devletteki doktor kağıdı verdi demk ki o hastanede yok
0 oy
(360 puan) tarafından
Normal devlet hastanelerinde yok diye biliyorum cunku doktorum 15 20 gune git üniversite hastanelerinde yada durumun varsa ozel hastanede detayli ultrason cektir dedi bende 2 kizimda cektiremedim bunda da cektiremicem özele gidemem üniversite hastaneleri de cok uzak doktor zorunlu degil sen bilirsin dedi 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
20 24 hafta aralığında bakılıyor detaylı ultrasona doktorun sana soruyor yaptırmak istiyor musun felan diye evet dersen sana detaylı ultrason için yeşil alan açıyor ha olur da doktorun söylemezse sen söylersin detaylı ultrason için yeşil alan acar mısınız diye açması lazım onu hallettikten sonra 182'yi ara hangi hastanelerde varmış sor ona göre en yakın tarihe veriyorlar ama sana tavsiyem MHRS randevu sistemini kullaniyorsan oradan takip etmen çünkü devlette çok zor bulunuyor o bölüme randevu MHRS'den pernatoloji bölümüne bakacaksın umarım bulursun 17 haftada gitsen yeşil alan açmaz 19 haftalık gitsen belki 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 140 göst.
0 oy
2 cevap 95 göst.
14 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Leyla1 (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 183 göst.
0 oy
2 cevap 89 göst.

378,338 soru

11,324,392 cevap

34,775 kullanıcı

...