+1 oy
301 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,199 puan) tarafından
Kızlar yarın sabah 8 de kürtaj için randevu oluşturdular . Anestezili olacakmış. İlk olarak tekrar alttan muayene ediyorlar mı işlem öncesi yoksa direkt alıyorlar mı .? 

Bir de işlem kaç saatimi alır ? 3 yaşında kızım var yazın ameliyat oldum o süreçte sürekli anneme bırakmak zorunda kaldım o zamandan beri peşime bende hastaneye gelmek istiyorum diye ağlıyor bazen kendini yırtıyor . Üzülsün istemiyorum eşim hastanede ilgilenir ama benim eşime ihtiyacım olur mu sizce bu süreçte? Çocukları odaya alırlar mı acaba :/ 

12 Cevaplar

+1 oy
(2,769 puan) tarafından
2 sene önce ilk hamileliğimdi 9 haftalık ti boş gebelik olduğu için kürtaja alındım ve vajinusmus hastasyim alttan muayne etmediler genel anestezi ile kürtaja aldılar eşim içeri girip çıkmam 15dakika sürdü dedi hemen kendime geldim aynı gün taburcu oldum 10 gün kanamam oldu sadece biraz kanama sancılı oldu. Bu arada ankarada devlet hastanesinde oldm
(7,199 puan) tarafından
Hastanede kac saat kaldın peki normal odaya mi alıyorlar işlem sonrası? Çok geçmiş olsun benimde 10 haftalık ama 6 haftada kalmış bugün muayene eden doktor pek bir ilgisizdi aklımda kalsın istemiyorum o yüzden tekrar muayene ederler mi diye sordum
(2,769 puan) tarafından
Alttan muayen e etmedi direk kürtaja aldı normal 2 li odaya aldılar benim eşim yanımdaydi kimse olmadığı için o kaldı 2 saat içinde taburcu ettiler 10 gün sonrasında kontrole gittim muayene etti parça varmı diye
(7,199 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim rabbim bir daha yaşatmasın
(2,769 puan) tarafından
Amin sizede inşaallah.
Çok geçmiş olsun
-Reklam-
+1 oy
(1,558 puan) tarafından
Cnm ben oldum evet muayene ediliyo her ihtimale karşı bide işlem öyle uzun surmuyo ben iki defa oldum biri uyutulmus biri canlı halde uyutuldugumda yarım saatte çıktım içerden canlı olan ise hemen aslında işlem bı 10 dakika falan sueuyo ama içerde ayiltmaya calsiiyolar seni ondan geç cikariyolar
(7,199 puan) tarafından
Anladım canım inşallah benim işlemimde şipşak biter kimi 6-8 saat arası sürüyor alttan ilaç veriyorlar önce falan yazmış ondan merak ettim
(1,558 puan) tarafından
Yok cnm öyle abartilcak bisy değil korkma rabbim yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Canm yarım saat faln sürüyor  zaten uyuyorsun sen. 

Rabbım yardımcın olsun. Kurtardın sonra ben çok çektim malesef enfeksiyon falan kaptım neredeyse 5 ay falan ağrılarım oldu. :(( inşallah sen kolay unutursun canm herkesin bünyesinde bir olmaz
(7,199 puan) tarafından
Tekrar muayene edildin mi peki kürtaj öncesi? Çok geçmiş olsun ya rabbim bir daha yaşatmasın düşürmesin oralara
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Kürtajdan öncede bakmişlardi bana taşıyo mu bebeğim diye malesef yaşamiyodu odaya kimseyi almamışlardı
(7,199 puan) tarafından
Benimki de yaşamıyorms . Teşekkür ederim geçmiş olsun
(2,651 puan) tarafından
Sanada geçmiş olsun canım
0 oy
(7,747 puan) tarafından
Ablam oldu yarım saat sürdü geçmiş olsun 
(7,199 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Canım ufakta olsa bı büyüme var demişlerdi en son atmıyormu kalbi :( 
(7,199 puan) tarafından
Maalesef bir gelişme olmadı ama benim için bu geçen süre şifa oldu kabullendim yasimi yaşadim kendi içimde bitirdim gittim bu sebeple kürtaj öncesi sonrası duygusal olarak kendimi yıpratmadim
0 oy
(6,859 puan) tarafından

Kuzum WhatsApp tan yaz bana :( 2018 de 18+5 bebeğimi alttan 4 saat arayla hap koydular kendi başıma iki kisilik odada doğurdum. 1 buçuk saat Dr. Gelmedi kanlar içinde kaldm . Canlı canlı kürtaj ettiler içimdeki kanı temizlemek için öldüm sandım 4 kez rahim ağzıni kelepçe söküp taktı ve hep çubukla kontrol etti bişi kalmismi diye. En son kan durdurucu serum taktılar yatakran kipirdayamadm bile. Demem o ki yalnız gitme. Ve benm suanki aklım olsa asla devlette olmazdm. Zorla dikloron vurdurttum iş işten geçtikten snra. 

(7,199 puan) tarafından
Ayy Melek ya bu Ümraniye araştırma mi ? Bana da anestezi garantisi vermiyorz aç acina 2-3 gunde kalabilirsin daha az da dedi belli olmaz diyince ben kaçtım ordan . Zeynep Kamil de işlem 15 dk falan sürdü herhalde hemen uyandım zaten işlem sonrasında üstümü giydim ciktim
0 oy
tarafından
Benim uzun sürdü . Boş gebelikten dolayı oldum ilaç verdiler kendi kendine düşmesini beklediler olmadı sabah işleme alındım bayılttılar ama o kısa sürmüş . Üstüne birde işlem bitti eve geldim baktım WC ye girdim kocaman parça düştü içimden hemen geri gittim megersem içimde parça kalmış aynı islemi tekrar yaptilrar tek seferde iki kere kürtaj oldum 
(7,199 puan) tarafından
Ay ben onu sordum başta. Bize yakın hastanede böyle yapılıyor herhalde ilaçla ben ondan kabul etmedim uzak olana gittim orda anestezi ile hemen yaptılar işlem sonrası da hemen eve çıktım . Geçmiş olsun size de rabbim bir daha yasatmasin
0 oy
(471 puan) tarafından
Çok cok gecmis olsun oncelikle ben kurtaj yasadim daha once devlette. Kurtaj oncesi tekrar bebege bakiyorlar bana baktilar ama normal ultrason ile bakilmisti bebegimin kalbi durmuştu işlem anistezi aldim diye hatirlamiyom ben ne kadar ama eşim yirmi yirmibeş dk surdu dedi çok kalmadim yatip kalkmiştim anistezili oldugu icin kolay olmuştu ondan sonra kurtaj sonrasi iki saat gozetim altinda kalip taburcu oldum 
(7,199 puan) tarafından
Aynn canım benimde öyle oldu sadece ben iki saat kalmadım işlem sonrası uyandım daha sedyeye geçmeden . Sonra da odaya alınınca beş dk uzanıp üstümü giyip ciktim
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım benimde 9 haftalik kalbi durmuştu ilk bebeğimin gittim hastaneye ultrasonla baktılar ama kalbi durmuştu beni bir odaya aldılar bayıltip kürtaj yaptılar sanırım 1 saat geçmişti aradan kendime geldim taburcu oldum zaten
(7,199 puan) tarafından
Ben işlem bitiminde uyandım sedyeye kendim dönerek geçtim yataktan . Sonrasında da üstümü giyip çıktım . Rabbim korktuğuma ugratmadi şükür kiminde travma yaşatıyorlar . Size de çok geçmiş olsun
tarafından
Benimde gözümü bir açtım odada yatakta tek başımaydim kalkıp üstümü giydim taburcu oldum ama dünyam başıma yıkılmıştı ☹ çok sağol canım Rabbım birdaha yaşatmasın inşallah
(7,199 puan) tarafından
Neden dünyam başıma yıkıldı dedin ki bebeğin artık yok diye mi
tarafından
Evet onun için kendime gelemedim çok şükür hemen 1 bucuk ay sonra yine hamile kaldım ve şuan kizim 1 bucuk yaşında ama hala da acısını unutamıyorum malesef
(7,199 puan) tarafından
Ben iki haftadan fazla oldu içimde büyümedigini ogreneli bu süreçte çok ağladım kendimi dinledim depresyona girdim ve çıktım bu güne kendimi hazırlamış oldum bir nevi belki de o yüzden çok etkilemedi beni
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Kalbi durmuştu bebeğimin 11 haftalık 

Kendin düşürürsen daha iyi olur dediler hap koydular alttan gündüz gece sancım başladı ve düştü 
Sora yolk kesesi icin kürtaj oldum baya sancım oldu bebeği düşürürken. 
Sora rahim filmi çekildim histereskopi vs oldum birşey çıkmadı şükür anestezili idi benim. Gecmis olsun iyi doktor iyi hastane değilse devlette tavsiye etmem ama iyi bı doktorsa hastane ise olabilir.
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Ben 3 ay önce kürtaj oldum 17 haftalık bebeğini kaybettim öglen 3 gibi yatış yaptilar alttan suni sancı verdiler 2 defa da muayne ettiler düşük yaptım sonra kürtaja aldılar saat akşam 7 gibi çıktım hastaneden

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 189 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Anne adayiiii (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 661 göst.
21 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
18 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilara16 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 63 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,354 puan) tarafından soruldu

380,445 soru

11,390,687 cevap

34,899 kullanıcı

...