0 oy
649 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Merhaba güzel anneler daha nerede doğum yapacağıma karar veremedim. Devletteki doktorum çok ilgili o girerse devlette yapmayı düşünüyorum eğer o doktor olmazsa mecbur özele gideceğim.

Asıl sorum devlette sezeryan dikisi lazerle mı yapılıyor yoksa iplikle mı yapılıyor?

23 Cevaplar

+1 oy
(1,149 puan) tarafından
Ankara şehir hastanesinde oldum iple dikis yapildi 21 ay once 2 hafta oncede ablam ayni yerde dogum yapti onuda iple dikis yaptilar
tarafından
İnşallah canım yaa dönse nasıl mutlu olurum ama belli ki dönmemiş teknelerini hep makat tarafımda hissediyorum kafasında gogusumun altında nefes almakta zorlanıyorum
(1,149 puan) tarafından
Canim benim ya zor son zamanlar tâbi Rabbim kolayligini versin benimde bir tane ama herseyi dibine kadar yasadim :)) anliyorum seni simdi cok zor ama hatta dogunca da bi kac ay sana zor gbi gelecek ama inanki azcik buyusun sana bi gulsun dunyalar senin oluyor simdi benim kizim 21 aylik durup durup yanagimi oper ellerimi oper simdi hic biseyi hatırlamıyorum bile :) Rabbim isteyen dileyen herkese nasip etsin insAllah
tarafından
Aminn inşallah Allah yokluklarini göstermesin bende kızımı kucağıma alacağımı düşününce değer diyorum bu kadar acıya cefaya değer sonunda cennet kokuluma kavuscam nede olsa:)
(1,149 puan) tarafından
Kesinlikle öyle:) Rabbim saglikla sihhatle kavusmayi nasip etsin insAllah kuzum
tarafından
İnşallah canım ❤️
-Reklam-
0 oy
(7,163 puan) tarafından

Estetik dikiş diyorlar cnm herlade çizgi gibi oluyor tabi bnm öyle olmadida :ermm:

tarafından
Yaa bende böyle sorunlarla karşılaşmaktan korkuyorum
(7,163 puan) tarafından
Benim iç karnım bir birine girmiş ikinci sezaryandi ama benim ilkinde ince bi çizgi halindeydi onu doktorunla konuş bence canım bi
tarafından
Aynen doktorla konuşmak en iyisi galiba
0 oy
(1,751 puan) tarafından
Benim ki özel değildi estetik dikiş mi ne ondan işte. 
tarafından
Çok bellimiydi ne kadar sürede iyileşiyor birde hiç sezeryanla ilgili bilgim yok araştırmak istemedim daha çok korkarım diye çok kesiyorlar mı:/
(1,751 puan) tarafından
İzi kalıyor tabi. Çok kesmiyorlar ve ağrı iyileşme bünyeye bağlı sanırım. Benim ki çabuk iyileşti izi duruyor çizgi şeklinde. Pürüzsüz değil tabi ki sonuçta işlem görmüş. Sezaryen iyileşmesi için şunu derim bol yürü çok yürü nasıl ki bebeği emzirmek önemliyse o şeklide durmadan yürü çok daha erken toparlasin. Eve gelir gelmez duşa girmiştim ben. Korkma yara ıslanır iyileşme olmaz diye. Kuru tut bişey olmaz.
tarafından
Anladım ilk gebeliğim doğum hakkında hiçbir bilgim yok burda siz tecrübeli annelerden bilgi alıyorum Allah razı olsun sizden
0 oy
tarafından
düzenlendi

Benım dikişim şuan böyle kuzum  yapıştırma 

image

image

Devlette seZeryan doğum yaptım canım ameliyata girerken sordum iple dikiş yok artık estetik dikiş var dedıler lazer kesim yapıştırma yapyorlar dikiş yerine yapıştırma oluyor bu çok iyi dikiş aldırma derdi vs yok birde genel aneztezi aldım genel aneztezi almanı tavsiye ederim izi de ince KIsa bi çizgi o kadar dikiş olanların ki çok kötü izi kalıyormuş 

tarafından
Yaşın daha çok küçükmüş kıyamam sana ☺️Amaliyat olduktan sonra yürümen gerekiyor ki anezteziyi  vücuttan atasın canım doğuma giderken minder al yanına beline koydur ağrın azalıyor ben başıma kolumun altına belime her yerime yastık koydurmuştum yanınada nescafe kavanozda hoşaf dut suyu fln hazırla çok işine yaricak
tarafından
Evet yaşımda küçük annem çok korkuyor kanın falanda yok diyor ama düşünmüyor mu bilmiyorum laflariyla beni korkutuyor:D ama senin sayende baya cesaretlendim
Nescafeyi falan almıştım ama hoşaf dut suyunu almamıştım onuda alırım çok teşekkür ederim:)
tarafından
Dut ve hoşaf suyu çok süt yapyor canım onları mutlaka yap doğumuna da az kalmış anlaşılan yapmaya başla sıcakken kavanoza koy kapat sen doğum yapınca içersin iyi olur yaşın küçük olabilir bende misyonum zayıfım fln o lafların çoğunu duydum çok stres yaptım hele 1 haftalık lohusayken gelen giden etmediği laf kalmamıştı neler neler duydum stresten sütüm. Kesildi değermiydi değmezdi nasip olurda ıkıncıye hamile kalırsam onanır mısın doğum tarihimi anneme bile söylemicem doğum yapcam 40 ımız çıkacak öyle duyacak herkes gerek yok boş laf kalabalığına eşinlede guzl guzl konuş sana destek olsun eşin desteği çok önemli senın ailen artık eşin ve çocuğun diğerleri annen bile sadece akraban kan bağın olduğu kişi kapıyı kapatınca herkes dışarda kalıyor hamıle ınsana kalkıp 7 kat kesiliyorsun bakk çok canın yanıyor denmez bence destek olmak gerekir köstek değil benden bugünlük bu kadar kuzum iyi geceler Allah rahatlık versin ben yatıyorum sende bi bardak sütünü iç yat uyu melekler başından ayrılmasın yarın yazarsan konuşuruz ☺️☺️Byy
tarafından
Evet dogumuma az kaldı dediğin gibi onlarında yapayım o zaman çok haklısın eşimle paylaşmak istiyorum herşeyimi mesela eşimin hastanede benimle ilgilenmesini daha çok isterim çünkü onunla daha rahat hissederim kendimi annemin küçük çocukları var 1 yaşındalar hiç durmuyorlar ona kal diyemem kayınvalidemlede ben rahat edemem esimin olması daha iyi olur.
İyi geceler kuzum sana Allah rahatlık versin tekrardan çok teşekkür ederim ❤️
tarafından
Günaydın kuzum rica ederim ne demek sen sadece benı dinle başka herkese kulağını kapat mümkünse lohusayken kımse gelmesin eşinle akşam sevdiği yemekleri yap çayını yap otur baş başa sakince konuş anlat anlicaktır çocuk tek senın. Çocuğun değil eşininde çocuğu maximum zorlanacağın gün 3-4 gün maksimum oda lohusayken gelen giden olmasın bana geldiler sinirlendim üzüldüm  ister istemez sütüm kesildi ne gerek var 40 ım çıkana kadar kımseyi istemiyorum herkes evinde kalsın de zaten kış vakti yanı
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Estetik dikiş oldu bir sorun yaşamadım güzel ilgilendiler 
tarafından
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah
0 oy
(181 puan) tarafından
Ben Kayseri şehir hastanesinde olmuştum geçen sene sezeryan oldum Lazerdi 
tarafından
İnşallah bizim buradada öyledir ya lazerde hem dikiş derdi falan olmuyormuş hemde estetik açıdan güzel olur
0 oy
(680 puan) tarafından
Şaşırdım Urfa icin yazmak gerekirse iple dikiyorlar 10 gün sonra gidip aldırıyorsun dikişleri ben özelde yapıştırma yaptım mis gibi oldu 
tarafından
İple dikim çok korkunç geliyor ya bana :(
Lazer olmazsa mecbur özele gideceğim
0 oy
(4,854 puan) tarafından
Estetik ama doktora bagli benimki kasap yeri gibi resmen
(7,163 puan) tarafından
Ay bnmdeeee
tarafından
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah kesi yeri çok mu büyük peki
(4,854 puan) tarafından
Sorma canım.  Ilki ozelde oldu doktor oyle guzel dikmiski yani belli bile olmuyordu.
Ikinci devlette oldu ya.muk kesmis y.amuk dikmis yani gozunde mi kör cok sinirliyim o doktora.
Sonra uzmana kontrole gittim ayni hastane doktor dedi ben bile nokta koyarak dikiyorum bunlar beceremiyor diye
0 oy
(804 puan) tarafından
Lazer diye bişey yok canım estetik eriyen dikiş atılıyor bende spinal sezeryan oldum estetik dikiş attılar
tarafından
Görünüşü nasıl oluyor peki iyileştikten sonra falan
0 oy
(7,202 puan) tarafından
Ben devlete oldum memnun dıyılım doktorum çok kötüye doğum başladı benım hastam diyıl dedi ilgilenmedi ıkınma hısı gelemeye kadar kımse bişey yapmadı suni sancı aldım sonra başka doktor  ilgilendi erıyen dikiş varya bana onu yaptılar normal doğum benim
(7,202 puan) tarafından
Morel kalmadı canım ağrı çekiyom bağırdım nıye bağırıyon dendi ağrım cok tu  doğumun zor du
tarafından
Devlette genelde ebeler böyle vicdansız oluyormuş ama normal doğumunda güzel yanı bebek doğduktan sonra ağrı falan kalmaması galiba
(7,202 puan) tarafından
Orası  öyle canım doğdumu rahatlıyon  14 saat çektim ben suni sancı oldu benımki ağrılıydı
tarafından
Anladım ama bebise kavussmussun tüm acılarına degmistir:)
(7,202 puan) tarafından
Doğuramadığım ıcın bıraz okjısensız kalmış muşadeye aldılar benıde odaya çıkardılar elim boş kalmıştım üzüldüm durumu ıyı dedıler getirdiler bebeğimi görünce herşeyi unutum
0 oy
(3,561 puan) tarafından
Ankara egitim araştırma da yaptim estetik dikiş  atmışlardı hic sıkıntı yasamadim ben
tarafından
Galiba her hastane bir değil dikis atıldı diyenlerde var bakalım benim gittiğim hastane ne diyecek
0 oy
(796 puan) tarafından
Ben konyada meram tipta seEryan oldum yapistirma dikis yaptilar iple degil
(796 puan) tarafından
Coj az ince bi cizgi belli sadece ben sezeryandan sonra hic kontrole gitmedim  cok korkuyorum bisey olmusmudur diye
tarafından
Aslında gitseydin iyi olurdu kuzum ne kadar oldu senin sezeryan olalina
(796 puan) tarafından
3 sene oldu oldu cnm tam pandemi donemiydi dogumdan sonra hastalandim hastabeler kabul etmedi sonra randevu bulamadim kaldi oyle bide doktorum damarlarini bagladik demisti hic detayda vermedi en cok onu meral ediyorum
tarafından
Baya zamanda geçmiş canım aslında bir kere randevu al içinin rahat etmesi için git bence
(796 puan) tarafından
Bende bu aralar iyice taktim kafaya bi ara randevu alip gitcem insALLAH
0 oy
(2,747 puan) tarafından

Şehir hastanesi lazer dikiş

Hastane mükemmel di ilgi alaka mükemmel di. 
Oğlum geçen hastaydı orada yattı çocuk bölümünde süper ilgilendiler. Tek kişilik oda verdiler. Yemekler harika temizlik harika. Ben aşırı memnun kaldım şehir hastanesinden. Çok önyargılıydım. Bir de burası küçük bir il böyle güzel hastanenin olması müthiş
tarafından
Ben Gaziantep de yaşıyorum burda şehir hastanesi malesef daha hizmete geçmedi doğum hastanesi ve üniversite hastanesi var üniversiteye hiç gitmedim doğum Hastanesi'nde gittiğim bir doktor var ondan memnunum eğer dikiş konusunda lazer olursa çok çok iyi olur
0 oy
tarafından
İnan hiç fark yok aralarında ilk sezeryanim eriyen dikiş ti ikinci normal açılan dikiskerdi ben bı fark görmedim aralarında 
tarafından
Anladım ilk doğum sezeryan olduğu için mi ikincisinde öyle oldu kusura bakmayın çok soru sordum
tarafından
Evet cnm tabikide ilki sezeryan olunca diğerleri de mecburen oluyo
Hiç çekinmeden sorabilirsin başka sormak istediğin varsa
İlk doğum olunca çok tecrübesiz oluyor insan çok normal☺️
tarafından
Çok teşekkür ederim:) evet baya bir bilgisizim böyle konularda siz deneyimli annelerden bilgi alıyorum Allah hepinizden razı olsun
tarafından
Senden razı olsun cnm inşallah sağlıkla alırsın kucağına ❣️
tarafından
İnşallah canım ❤️
0 oy
(985 puan) tarafından

Benim iki normal bir sezeryan devlette oldu.

Spinal sezeryan .cik uyu geçti estetik dikiş vardi.incecik bir ip cekince hissetmedim bile
Izi ince bir cizgi kaldı 
tarafından
Doktorda önemli işini hakkıyla yapana denk geliriz inşallah
0 oy
(2,699 puan) tarafından
2 sezeryanım da estetik oldu çok temiz rahat banda artık iple kalmamiş dediler 
tarafından
Yaa ne güzel inşallah bende memnun kalcagim şekilde olurum
0 oy
(17 puan) tarafından
Dört ay önce çam ve sakura şehir hastanesinde doğum yaptım eski sezaryanlarim yapışkanlı olduğu için bana eski cisim diye hitab ediyolardi orda şuan dikişli 
tarafından
Dikişli olması beni korkutuyor ya :(
(17 puan) tarafından
Yani bende korktum doğumdan bir hafta önce sancilanip gittim 38 haftada acilde form dolduruyorum hemşirenin yanında bir hasta geldi ki ameliyatı enfeksiyon kapmış sarı sarı sular akıyor hemşireye anlattı dedi aç bakiyim hemşire kadında sordu burda mı diye evet dedi kadın açtı bı baktım arkamı döndüm yeşil iple dikmişler Allah'tan benimki eski cisim
0 oy
(1,663 puan) tarafından
İki kez devlette doğum yaptım biri iple biri lazerdi ikiside aynı hatta ben dikişe daha rahattım lazer daha çok sızladı 
tarafından
Yaa anladım. Peki görünüş açısından lazer daha iyi olmaz mi
(1,663 puan) tarafından
Lazer daha iyi duruyo dikiş şişmiş gibi duruyordu
0 oy
(394 puan) tarafından
Arkadaşım çam sakurada doğum yaptı estetik dikiş atmislar. Canım özel değilse senmi istiyorsun sezeryan yoksa öyle olması mı gerekiyor. Eğer Bi sorun yoksa cati darligi vs normal doğum yap derim. Bende sezeryan oldum özelde. Yorumlarda anladığım kadarıyla yanında destek için eşin kalcak sadece. Yani seni korkutmak istemem benimde ilk bebeğim  Bi hafta 10 gün kadar zor oluyor. Hem bebek tecrubesizligi hem agri derken biraz zorlu Bi süreç. Dediğim gibi imkanın varsa normal doğum yap ama sezeryan olursan yanında eşinden hariç biri daha olsun çok çabuk toparlanirsin 
tarafından
Canım bebek ters dönmemiş o yüzden mecburi sezeryan olacağım bende normal yapmak isterdim fakat şartlar el vermiyor.
Annem kalırım falan diyorda 1 yaşında ikiz bebekleri var ve hiç durmuyorlar o bebeklere mı baksın yoksa benimle mı ilgilensin
Kayınvalidem kalır ama ben istemiyorum rahat edemem yanında birde laf söz yapar annesi bakmadı ben baktım diye
(394 puan) tarafından
Ayy bırak laf söz yapsin sen biraz işini gördür bosver. Annenin bebekleri varsa sana faydası olmaz haklısın. Hiç kaynanamla rahat etmem falan deme bak yaşında çok gencmiş. Çağır kalsın yanında yemegini yapsin işini görsün. İnan dogumdan sonra çok yorgunluk çöküyor üstelik 3 4 gün desteksiz dogrulamiyo insan. Hiç utanma cekinme prensesler gibi dogumunu yap gerisini kaynanana bırak. Sana ne kadar iyi bakılırsa o kadar çabuk toparlanirsin ve bebeğine odaklanirsin.
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Devlette sezeryan oldun içi iple dikilmiş en üstü yapistirmaydi tek çizgi var sadece ip olduğunu da kendimi kalkarken zorladım azıcık açıldı ip çıktı dışarı sonra bisnorun olmadı eridi gitti
tarafından
Peki sezeryandan kaç gün sonra toparlandıniz bebeği emzirirken altını değiştirirken zorlandiniz mi
(2,572 puan) tarafından
10 gün bebeğimle tek kaldık tamamen iyileşme değil ama bakabilecek durumdaydim daha canim 1 haftadan önce sadece tuvalete yemek yemeye ve emzirmeye kalkabikiyordum ilk 4 gün dogrulamiyordum 4 günün sonunda kendim destek almadan kalkabildim canim 10 günden sonra kendn ve bebeğime bakâbildim ama taam anlamiyla değil yani tam anlamiyla iyilesmem 20 günü buldu diyebilirim

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 653 göst.
28 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Safiye__ (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 123 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde busra01busra (949 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 124 göst.
1 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde polatzulal35 (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 616 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 34513451 (99 puan) tarafından soruldu

374,661 soru

11,206,544 cevap

34,509 kullanıcı

...