0 oy
597 göst.
Diğer kategorisinde (1,080 puan) tarafından
Kafaya takmamaya calistm duymamazliktan geldm ama artk sıkıldm bu konudan .Üç seferdir kayınvalidem geliyor çocuklar üzerinden laf söyluyor kapalilikla ilgili gecen de yine sofradayken dedi bende güzelce acıklamami yaptm daha önce kapandm bu sebeplerden yapamadm cok büyük günaha girdm.Esim desen aynı bi elbise almak istiyrm uzun cizmeyle her yeri kapalı ona bile sıkıntı yapiyor sürekli pantolon giyinmek istemiyrm .Başta bu tavizi vermekle en buyük hatayi yaptm yani cok mu zor insanı bu sekilde kabullenmek saygi duymak ki ben zaten üstüruplu,acık olmyacak sekilde giyinen biriym  boyle.durumda olan var mi nasıl bi cözüm  buldunz ne yapacgmi bilemiyrm.? Bu konuda tartısmaktan yoruldum .

21 Cevaplar

+9 oy
(613 puan) tarafından
Ben çarşaflı peceliyim,annem feraceli . Abimin eşi tesettürlu değil ama bir gün umrumuzda olmadı namusuna sahip çıktıktan sonra kapalı açık fark etmiyor çünkü. İnsanın içinden gelmesi lazim söylemekle baskı yapmakla laf carpitmakla olacak şeyler değil ki bunlar. 
(1,080 puan) tarafından
Ne güzel saygı duymak.Zaten bu sekilde insanın yapacagi dusuncesi varsa da yapmaz ki.
(799 puan) tarafından
Yani ben eşinin kıskanmasını tabiki anlıyorum çünkü erkek ve dıer erkeklerin nasıl baktığını biliyor
Aralarında bir kadın hakkında neler dediklerini bılıyo
(Cevabvermebana)kardeşe şunu demek istiyorum.. belki erkek kardeşin çok mutasıb deyıldır takmıyordur
Veya işi gucu daha farklıdır
Ama bazı erkekler öyle yerlerde çalışıyor ve konuşmaların çoğu bel altı
(613 puan) tarafından
Erkek kardeşimle ilişkisi beni ilgilendirmiyor. Ben ailemizin bakış açısını söyledim.
(799 puan) tarafından
Hımmm erkek kardeşin takmıyor oluşu sizin takmıyor oluşunuz ben anladım
Ama bazı aile fertleri bunu mesele yapabilir
Çünkü çevresi sizin çevrelere benzemiyor dur vs
-Reklam-
0 oy
(10,073 puan) tarafından

Yanliz kot pantolon elbiseden dahami iyiymis :D

(1,080 puan) tarafından
Ya giyinsem.de dar giymiyrm ki zaten ben kalca kapali oluyor elbide de zaten o boylarda var genellikle yani geri kalan tesettüre giriyor anlamdm bende nasil dusunuyorsa
(10,073 puan) tarafından
Bende mesela ayni sekilde kot giysemde kalca kapali popomun baya altinda seyler giyiyorum ama elbise giysem esim daha memnun olur
(1,080 puan) tarafından
Enteresan bizimki elbise kısa olsa bile zaten çizmeyle giyinileck dogal olarak kapali olack ne varsa bunda dedigin gibi daha memnun olmasi gerekir
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Evlenmeden önce bize pantalon ters etek giy dediler oglunuza göre birini bulun dedim
(1,080 puan) tarafından
Bana kimse öyle bir sey demedi.Esimde belli seyleri söyledi bende zaten öyle giyiniyrdm yeni yeni seyleri cıkiyor.Kac kez dedim bende öyle birini secseymis madem.
(9,247 puan) tarafından
Bastan neyse öyle olmalı ayıp etmiş ben değişemem yapım bu ama suan diretirlerse kavga cıkar
0 oy
(5,065 puan) tarafından
Kayınvalidenin böyle bir hakkı yok. İlk evlendiğim zaman benim eşim de sana kapalılık çok yakışırdı dedi. Bende sen bana 3 kere söyledin dinen görevini yaptın kapanmamak artık benim günahım ben kendimi buna hazır hissetmiyorum dedim. O da uzatmadı zaten. Bende senin gibi giydiğime çok dikkat ederim. Bütün bluzlarım kazaklarım hep kalçamı kapatacak şekildedir asla kısa ya da dar giymem. Eşinin de seni uyardıktan sonra karışma hakkı yok
(1,080 puan) tarafından
Ama takıntılı taktı yani bu konuya en son güzelce acıkladm ins anlamstr.Ya burada aslında onu takip takmamam tamamen esime kalms bi durum .
0 oy
(1,118 puan) tarafından

Ben turkiyede yasamiyorum. Burda evlendikten sonra mutlaka kapanilir.  Kaynpederle esinden buyuk kayinlarinla mutlaka konusulmaz.  Agzinda kapali olur

image

fotodaki ben degilim ama.  Bu sekilde olur
(3,649 puan) tarafından
Bu fotoğraftaki kadın kapalimi yani
Kapalılık böyle birşey değil maalesef bu süslenmek ağzını değil saçlarını güzelce başörtüsü yapması gerekir
(1,118 puan) tarafından
Yani oyle yapiyolar. Kimse sizin gibi kapanmiyo
(1,118 puan) tarafından
Saclarini Acanda var onune kadar kapayanda.  Herkesin kendi tercihi
(11,217 puan) tarafından
Iyıde bu tessetır değil ki . Yani Allahın emri olan örtünme şekli değil iranda ki gibi bir kural heralde sadece
(1,118 puan) tarafından
Evet tessetur degil.  Evet oyle
0 oy
(3,038 puan) tarafından
Yani istemiyorsanız nasıl aynı kararlılıkla devam ediyorlarsa sizde aynı kararlılıkla istemediğimizi iletmeye devam edebilirsiniz elbet pes edeceklerdir.bu tercih meselesi dayatma ile olacak iş değil diyeceğim ama dayatma ile başarılı olan çok insan olduğu için bu yolu deneyerek sonuca ulaşmayı hedefliyorlar anladığım kadarıyla.Siz üzülmeyin içinizden geldiği gibi olmaya devam edin Zaten guyiminize gayet özen gosteriyormussunuz bunun altını çizin herkesi memnun etmek çok zor malesef.
(1,080 puan) tarafından
Aynen öyle.Zamanla ben olmaktan cıkiyor insan ki denedim gördüm yani bunun icinde esimle aram.bozulacksa tartisacaksamda kendi bilir ne diyeym
(3,038 puan) tarafından
Araniz neden bozulsun hayatta her istediğimizi olması gibi bir lüksümüz yok o istediği olmaz başka istediği birsey olur kavga etmemeye çalışın bence elinizden geldiği kadar çünkü o zaman bunun bir talep olmasından çıkıp inatla dönüşür o zaman huzursuzluk başlar.herkes karşılıklı olarak birbirinden birseyler isteyip talep edebilir  bu normal siz durumu basitlestirmeye bakın bence bu gerginliklerin gereksiz olduğu yaklaşımı ve yumuşak olarak istemediğimizi belirtmek bir dönem iyice talebinin artmasına sonra sizin sakinliginizden dolayi kararlı olduğunuzu anlamaya yönlendirir erkekler kadının sakin kalmasından daha çok tedirgin olur.☺️
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Ben zaten kapalı birisiyim ama eşim pantolon giymeyeceksin dedi evlendikten sonra ben de başlarda çok zoruma gitti ama sonra alıştım tamam dedim ileride belki izin verir tunik pantolon şekli ile bahsediyorum.

Yani evlenmeden önce konuşulması gereken konular bunlar evlendikten sonra �lla huzur kaçıyor çünkü
(1,080 puan) tarafından
Konustk zaten belli seyleri vardi istemedigi onlarda benim dikkat ettigim seylerdi zaten ama her gecen gün baska seyler cikartiyor .
(2,159 puan) tarafından
O zaman eşin ve ailesi haksız sende net bir dille ben buyum önceden de böyleydim de eşine
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Valla benim ailemde eşimin aileside istiyor kapanmami geçen kayınbabam fena laf soktu bana kaynananam eşimde aynı şekilde laf açtılar bende dedim kapanmak kolay  dedim agzini kapatmak zor dedim dedikodu yaptıktan sonra olur olmaz durmadan küfür ettikten sonra ne anlamı var dedim herkesin günahı sevabı kendine kimse benim yerime cehenneme girmeyecek dedim herkes sustu kaldı 
0 oy
tarafından
Bizimkilerde nisandan önce kapanmamı istediler bende inada düğünden sonra kapandım:)) tabiki isteyerek yaptım 10 yıldır kapalıyım istemeyerek yapıp geri acilmak daha kötü belki seni sana bıraksalar sende zamanla kendin isteyeceksin valla biri ısrar edince yapasım varsada yapmıyorum ben
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Çok kapalı giyin demezler sadece kayinvaldem bir kaç kez karıştı onların mahallesine gidince ben kısa elbiseler giyerim dizimde bazen hafif diz üstü neymiş bizim mahallede çıplak bacak gezilmez kızım laf ederler dedi neyse onlar Ankara'da yaşıyor yazları oraya gidince etek giymem eşim aslında giy der de bir iki hafta huzursuzluk olmasın diye giymiyorum onun dışında karismadilar kolsuz vs giyerim, makyajda yaparim ,eşimde karışmaz ,kapan diyen hiç olmadı çünkü eşim beni böyle sevdi böyle evlendik eğer kapan deseydi o zaman öyle biriyle evlenseydin derim yani açık biriyle evlenmeyecekti ozaman ,ben olsam kapan deseler kayinvaldeme derim o zaman öyle gelin alsaydiniz diye 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben acik biriyim,esinle tanistik 3 ay sonra Nişan yaptık beni ablasi görüp ona verip babasını memleketten getirdi gelin isteyelim diye neyse geldiler söz Nişan oldu nişandan bi kac ablasi buna şunu demiş kapanmazsa sigarayi birakmazsa makyaj yapmayı birakmazsa Nişan atsin demiş daha sonra büyük kaynimda annesine demiş ki sigara iciyo bize göre değil demiş,sanki ben damdan düşer gibi karsilarina ciktim,esime dedimki sen beni gördüğünde onlar beni tanidiginda ben feraceli carsafli olup sonradan acilmadim ben zaten böyleydim dedim asıl siz böyle kabul etmiyosaniz ayrilalim dedim ama eşim hic bi zaman zorlamadı,ve benim bu gorumcem de balkona cikarken başı acik kısa kolla cikan biri ve böyle insan benim acikligimi begenmiyo insanlar cok dengesiz 
0 oy
(7,258 puan) tarafından
Giyimine laf edelicekse kendi istedikleri gibi giyinen biriyle evlenseymis eşin 
0 oy
(212 puan) tarafından
Eşiniz sizi uyarmak zorunda yani açık giyiniyorsanız kapan diyerek uyararak güzel bir ley yapıyor. Eşinin ailesi karışamaz o ayrı rn önemlisi sizi bu şekilde sevip beğenip evlendiyse şuan böyle yapması da yanlış tabi 
0 oy
(89 puan) tarafından
Evlenmeden önce eşimle konuştum. Ben açığım ilerde kapatırım diye düşünüyorsan hiç ilerlemeyelim diye. Arada kaynanam kapalılıktan bahseder de içten gelecek bir şey. 
0 oy
(489 puan) tarafından
İş sadece kapanmakla kalmıyor Ahlak ta önemli ilim kuran da önemli al bı eşarbı başına dola haşa peygamber mi oluyorsun bu kadar basit mi Müslümanlık çok istiyorlarsa senin kapanmani ona göre sevdirecekler İslamiyeti de çarşafı da Kur'an'ı da her şeyiyle gösterecekler sana 
0 oy
(1,780 puan) tarafından
Benimkide tam tersi ben pantolon giymememe rağmen kayınvalidem nişan alışverişinde geline bikaç pantolunlu tunikli takım alın demişti eşim o giymiyor deyince almamışlardı şuan çarşaflıyım elhamdülillah :) 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Vallaha benimkide sabah erken kalkınca ee namaz kıl ee aslında kapan ee bebekten sonra kapanırsın belki der ben hiç oralı olmuyorum önce kendi g.tü açık kızlarını kapatsın benim sadece başım kapalı değil giyimim öyle kızı 160la 75kg tayt giyiyor göbeği açıkla insan kendi isteği ile bişeyler yapar anlamıyorum şu zoraki yaptırmaya çalışanları benimle mi yanacaksın işine bak 
0 oy
(7,141 puan) tarafından
Ben tesetturluyum hamd olsun kaynım nisanlanmisti o kızda tesetturluydu baskasehirde oturuyodu normalde alışveriş için falan gelip kaynanamlarda kaliyofu bazen 1 hafta kadar kayinbabamin yanında eşimin yanında boynunu kapatırdi pantolon gitmezdi evde hep etekle dolaşırdı ama normalde oye degilmis kaynanamlar laf ederler diye öyle yapıyormuş ben sordum hep mi böylesin dedim hayır dedi bende dedim bak ben boynum da açık oturuyorum antoln da giyiyorum böyle alistirisan ilerde sıkıntı yaşarsın baştan kendin gibi ol nasıl alisirsa öyle gider dedim ki dediğim gibi oldu ben oye deyince kız gitti eşofman giydi geldi kayinbabam kız mutfağa gidince bana dedi oldu buna hayırdır soyunmuş dedi baba ben de giyiyorum ne var bunda soyunup da çıplak mi geziyo sokakta böyle giyiniyo evde bizim yanımızda giyince nolmus bunaltmayin kız neler var dışarda maşallah yine iyi dedim demem o ki nasıl alisirsa öyle gider sana saygı duyuyorum açık kalmak tercihin ama baştan hata yapmışsın 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım kapanmak baskıyla olacak birşey değil bende pantolon giyiyorum ama bol pantolon giyiyorum ustunede uzun tunik giyiyorum ben etek veya elbise giyemiyorum çünkü çok fazla açılıyor kilomdanda kaynaklı bu öyle daha çok günaha giriyorum görünmemesi gereken bacaklarım görünüyor bence buda günah bu yüzden bol uzun tunik yine vücudum belli değil giyilebilir herkesin kendi tercihi baskı ilçede kapanilmaz yani çok yanlış 
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Banada eşim bazen laf sokar ama alırken böyle aldın kapalı istiyorsan zamanında öylesini alsaydın diyorum bitiyor bende kapandım ama beceremedim açmak zorunda kaldım buda çok günah ama beceremedim etek hayatta giyemem en son lisede giydim tarzım değil 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 1,016 göst.
26 Şubat 2022 Aile kategorisinde Cansutaskin4 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 280 göst.
16 Mart 2022 Aile kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 442 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sdfrt (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 137 göst.