+2 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde (37 puan) tarafından
Kizlar benim evim ayrıydı Ankara'da tutturdu ben burda yapamam herşey almış başını gitmiş felan dedi köyde evleri vardı eşyamı aldı köye getirdi getirme dedim daha 2 senelik evliyim ben sobalı ev bide gelirken bana 1 hafta dedi temelli geldi 1 tane 11 aylık oğlum var sonra kaynanamgilinde aldı geldi annesi babası kız kardesi erkek kardeşi felan beraber oturcakmisiz herkesin kendi evi olmalı evin içinde evmi olur yani bu devirde beraber oturuyo ki ben kendi evimde rahat ediyordum isim olmuyodu benide anlayın burda bitmiyo kaynanamin işi haksız miyim ben çocuğumla ilgileniyorum kayinbabam rahatsız sağ tqrafi çocuğu kucağına veriyo durmuyo beni istiyo işler yüzünden alamıyorum 

20 Cevaplar

+2 oy
(13,887 puan) tarafından

Dediğin gibi ev ev üstüne olmuyor eşinle konuş istemediğini söyle 

(37 puan) tarafından
Anlamadi kız bı zaman annesinden ayrılmak istemiyo
-Reklam-
+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşinin emri vaki yapmasını kabul etme bence gerekirse çık git ailenin yanına kafasına göre köye gitmek onu geç ailemle yaşayacaksın diye dayatması benim boşanma sebebi canım bilemiyorum 
(37 puan) tarafından
Zaten bende ailemin yanına geldim gezmek için de ailem gitme diyo bende istemiyorum
(6,441 puan) tarafından
Aileni dinle bence evlilik dediğimiz bu değil tamam her yer zamlı ama sana sorarak birlikte kararlar verilerek yapılır bide anne baba kardeşleri de topla gel ne güzel dünya sanada saygısızlık değil mi bu daha kaç senelik evlisin ki sanki hemen ailesine saklandı zora geldi 2 sene içinde özsaygını düşün öyle karar ver o seni evladını düşünmemiş bunu da koy aklının bir kenarına
(37 puan) tarafından
İyi düşünüyorum kuzum benim kararlarimi hiç dinlemiyor hiç bir zaman hep ben karar veririm diyo babamı zaten işine geldi köye gelmek başka bişey olsa nasıl sinirlenir kızardı geldi köye 1 aydır calismiyo 3. Aya kadar sorma pancar ekecekmis tarlası var ya
(6,441 puan) tarafından
Hiç yüz verme canım bugün yarın kahveyede dadanır sende çocuk doğur ana babaya eve hizmetçi olursun diyorum ben sana
(37 puan) tarafından
Öyleyim ben kendi kaynanamin kızı teyzesinde orda kaliyi gelmedi köye hiç cocugumla vakit geciremiyorum köyde çocuk doğuran ben oda neymis ya kaçıncı yildayjz
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Hadi maddi imkan o bu köye gelmek zorunda kaldın Bi şekilde eşim çocuğum için dersin alışırsın..  ama dediğin gibi k.baba o bu ev ev üstüne olmaz özel hayatın kalmaz ilerdede daha çok sorun olur sana
(37 puan) tarafından
Rahat oturamiyosin akşam söyle film açıp izlesek desek yok k.babamin elinde kumanda kimseye vermez ama bide bu devirde olur mu şimdi onlar diyo şimdiki gelinler beraber oturmaz eskiden öyle miydi diyo adı üstünde eskidendi ... Yıl olmuş 2023 int de görüyorum herkesin kendi evi yani haksız miyim
(8,986 puan) tarafından
Haklısın tabii insan rahat edemez her sekilde.. eşin de düşünmeli idi bunu
(37 puan) tarafından
O ailem yanımda olsun yeter dusuncesinde
0 oy
(6,225 puan) tarafından
O ne ya öyle orayı bırakıp da bütün sülalesini toplamış bir araya ailesinden kopamıyordu evlenmeseydi kardeşim

Bence sen konuş ailenle al çocuğu Çık oradan Bak nasıl bir daha geriye çıkıyor oradan Korkut bir gözünü

Ben evlenmeden önce de köyde yaşıyordum evlendikten sonra da köyde yaşıyorum yani bu benim için sorun değil zaten ayrıyım ama kalkıp da bir düzenim varken orayı bozup köye getirip ardından bütün ailesini toplayıp sonra onlardan kopamam derse o zaman İşler değişir
(37 puan) tarafından
Öyle diyo işte ya bacım benim çok güzel düzenim vardı ailesinin evi Ankara'da duruyo benim yeni asyalarim köydeki evine geldi yazık değil mi herşeyi bana şart kosuyi hep kararları kendi veriyo ben neyim burda essek başı mi şuan ailemin yanindayim
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Vallah bende yapamazdim heralde Allah yardımcın olsun kocanla konuş öyle iş mi olur eşyaları taşımak nedir yahu tek absina mı yaşıyor buna dan aşırı garip geldi bana vallah 
(37 puan) tarafından
Sadece biz gitsek tamam da bütün ailesini hep aldı geldi ben beraber oturmak zorunda değilim ki
0 oy
(158 puan) tarafından
Canım maalesef ev ev üstüne olmuyor 

Allah yardımcın olsun İnşallah bir an önce ikna edip dönersiniz bu arada Ankara'nın hangi köyü ben de ankaralıyım ♥️☺️
(37 puan) tarafından
Ankara'nın değil kuzum Yozgat'ın köyü ama eşim anlamıyor ki istemiyorsan boşan diyo
(158 puan) tarafından
Ya bu evliliği de iki dudağının arasına almışlar istemiyorsan boşan diye o kadar kolaysa sen boşa de daha bize bakmaya acizsin de bizi kaç kişiyle aynı evde yaşatacaksın de ağzına gelince boşan vallahi billahi ben anlamıyorum artık böyle insanlara boşanmak o kadar kolay mı ya nasıl bu şekilde dile alabiliyorlar çok sabırlıymışsın gerçekten vallahi senin yardımcın olsun ♥️
(37 puan) tarafından
Amin bacım bu sefer gidersen bidaha dönüşü olmaz diyorlardı ama insanı zorluyorlar istemediği yere şehire de getirmeyin canım sizde bunu ikimiz karar vermemiz laizm ama benim kocam Allah versin tekten gelmiş babası hasta fırsat biliyo herşeye kendi karar veriyor
0 oy
(11,279 puan) tarafından
Ayrı olsanız neyse ama aynı evin içinde olmaz bence eşinle konus
(11,279 puan) tarafından
Yok canım yazın tasincaz ev tadilat olacak
(37 puan) tarafından
Bakımsız yani sizinde bizim gibi
(11,279 puan) tarafından
Evet canım eltim oturuyordu içinde çok yipratmislar onlar ev yaptılar kendilerine şimdi biz tadilat ettirip gircez ev yapana kadar idare etcez
(11,279 puan) tarafından
Bizim kaynanayla kapılar ayrı ama canim senin işin daha zor rabbim yuvana huzur bereketi dagitsin
(37 puan) tarafından
Aman bacım herşeyin hayırlısı
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Alacak rızam dısında koye getirecek sonrada aılesıne beni hızmetci yapacak alnını karıslarım adamın tavrını bellı et asla yapma istemiceksen 
(37 puan) tarafından
Şuan ailemin yanına geldim gezmek amaçlı
(8,328 puan) tarafından
Ailen arkandaysa asla kabul etme canım
(37 puan) tarafından
Arkamdaksr çok şükür dağ gibi babam var
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Ailen gitme diyormuş gitme hizmetçi değilsin ki mecbur kalmak ayrı emri vaki çok ayrı bir şey 
(37 puan) tarafından
Kız ne güzel konusuyosun valla numaramı vermedim yazarsa eğer senin dediğin gibi derim
(1,663 puan) tarafından
İnşallah  aklı başına gelir düzelir siniz canım
(37 puan) tarafından
Şehirde ayrı evim olursa yoksa köyde beraber oturmam
(1,663 puan) tarafından
O zaman geri adım atma hazır ailende destek  eşinde bulunmaz hint kumaşı sanmasın kendini iyi ders olur
(37 puan) tarafından
Aynen bacım
0 oy
(877 puan) tarafından
O anasından ayrilamiyorsa sende anandan ayrılma o zaman
(37 puan) tarafından
Değil mi dayanamıyorum ben ona ama o benim gibi yapmıyor işte
(877 puan) tarafından
Eşimde annecidir ailesine fazla düşkündur ama en azından eşin gibi yapmıyor herkes anasıni babasını sever bekar hayatı değil ki bu
(37 puan) tarafından
Berkar hayatına gidiyo galiba
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Eğer başta durustce davranıp söylerse belki kabul ederim ama emrivaki yapıp zorla dayatirsa kabul etmem asla 
(37 puan) tarafından
Ben hiç bir zaman istemedim geri gitcegini söyledi gitmedi 3. Ayda gelirim dedi yalan söyledi
(1,552 puan) tarafından
Yani senin bilecegin iş cnm kafanı karıştırmak istemiyorum dinle oturup konus
(37 puan) tarafından
Dinlemiyo ki bacım kabul ediyosan böyle yoksa bosanak diyo
(1,552 puan) tarafından
Sen bilirsin cnm kafanı karıştırmak istemem
0 oy
(1,560 puan) tarafından
Böyle postları okurken çok hayret ediyorum Ma sonra Türkiye de olduğumuz aklıma geliyor endense eşlerimiz annelerinden bir türlü kopamıyor ne bu yahu kC yaşında adam oldular hala anne elbette sevsinler saygı duysun üzmesinler görüşüp konuşsunlar ama aynı evde olacaksan neden evlendin hep karı olsun evde yatağına gireyim hem anam yanımda olsun oh bizde köle olalım 
(37 puan) tarafından
Hah demk işte çok doğru diyosun işte ama onların gözünde gelin sinsi kötü biri işte ben buna gelemem
0 oy
(36 puan) tarafından
Canım seni cokk iyi anlıyorum eşinin ailesi dünya iyisi olsun isterse ev ev üstüne yinede olmuyor ve bu anlattığını eşin anlamiyor yada he he haklısın diye geçiştirip hiç birşey yapmıyorsa boşlukların en boşluğuna düşüyorsun ben en baştan beri köyde otruyorum bir buçuk yıllık evliyim evimde var şehirde beş ayda üç defa kaldım bir gece oda sadece ve bu benim tercihim değildi köyde yaşamak bir şekilde mecbur ettiler ve şuan sanki ben istemişim burda yaşamayı gibi davranıliyor bana sanki herşeyi yapmak zorundaymisim gibi bende çok yoruldum yıprandım bende hamileyim daha üç aylık ve ben bu durum çözülmezse gerçekten ayrılmayı düşünüyorum ve henüz bir çözüm bende bulamadım bu duruma Allah yardimicmiz olsun 
(37 puan) tarafından
İnsan var mı bacım
(36 puan) tarafından
İnsan ne kizz anlayamadimm
(37 puan) tarafından
İnstagram
(36 puan) tarafından
He maalesef canım kullanmiyorum sosyal medya hesabı eşimin ki var onunkini kullanıyorum :)
(37 puan) tarafından
Baya oradan takip ederdim
0 oy
(438 puan) tarafından
Guzelce durumu anlatip konussan iyi olur, Bende dort senelik evliyim ilk evlendiğim zamanlar bizimde gebzeden koye gitme durumumuz vardi babasi cagiriyoru esime bende deli gibi gitmek istiyodum ailem orada falan diye gebzede kendimi cok yalniz hissediyordum bi kucuk 9 yasinda kardesi bi ayni yasta pek anlasamadigim kiz kardesi bide evli ama her hafta cocuguyla koye gelen bi ablasi var esimin onlarla yasicaktik bende istiyodum Allahtan eşim istememiş işinden dolayi gitmek istemiyodu hem ben babamla anlasamam ayni evin icinde diyodu bende uzuluyodum gitmiyoz diye, simdi ki aklim olsa hiç uzulurmuydum iyikide gitmemisiz daha 24 yasindayim oraya ne zaman gitsem 50 yas olup geliyorum yani bir kaç gunlugunede gitsem bir sene gibi geliyor her sene findikta iki hafta kaliyoruz her sene aglayarak donuyorum eve, herkes beni nasjl olsa yapiyor diye kimse elini bi işe surmuyor 9 yasinda olan cocuguda benim basima birakiyorlar gorumce cocugunuda bana birakiyor bir yere giderken, yemek yenilince kahvalti bitince biride bi tabak kaldirmiyor bile herkes odasina cekiliyor enayi yerine koyuyorlar insani, eğer orada yasasaydim esimle de aram acilirdi bu sorunlar yuzunden, İYİKİ DİYORUM YANİ ÇOOOOKKK SUKUR AYRIYIZ ...
(37 puan) tarafından
Evet ilk başta çok yanlış düşünmüşsün canım iyikide beraber oturmamissjn ben 1 buçuk sene oturdum ama onu birde bana sor işte
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Aman madem anasıyla babasıyla oturmaya bu kadar meraklı niye evlenmiş onun ailesi artık sizsiniz tek başına ergen gibi karar vermek büyük saçmalık sende istemiyorsan ailenin yanında kal mecbur değilsin ki 
(37 puan) tarafından
Ben istemiyorum bacım beraber oturmak eskidenmis o
(1,070 puan) tarafından
Çok haklısın benim esim de teklif etti asla kabul etmedim gider tek başına yaşarsın dedim şimdi sözünü bile etmiyor
(37 puan) tarafından
Bak ne güzel işte
0 oy
(2,889 puan) tarafından
Ben olsam toplarım özel eşyamı baba evine dönerim

Aklı başına gelene kadar 

Bu resmen aptallıktır

Ana babaci 
(37 puan) tarafından
Gezmek için geldim ailemin yanına da dönmeye niyetim yok
(2,889 puan) tarafından
Tabi ki dönme
O koca ise sende karı
İstemediğin yerde kalmak zorunda değilsin
(37 puan) tarafından
Teşekkür ederim saygı duyduğunuz için burası bana o kadar iyi geldi ki
(2,889 puan) tarafından
Rica ederim canım ne demek
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bence hazir ailene gitmişsin onlar da arkanda gitme diyorken gitme bence. Önce üzülürsün elbet ama zamanla alışırsın. Eşinin yaptıkları kabul edilir şeyler değil. Sonuçta bu hayatı paylaşacaksaniz kararlar da ortak olmalı. Fikrini almadan köye getirmesi ailesiyle oturmaya zorlaması falan. Yani bu adam bulunmaz hint kumaşı değilse kocanla durup onun ailesine hizmet edip çile çekeceğine ailenle otur kendi anne babana hizmet et daha iyi. Ev ev üstüne zaten olmaz da eşinin seni yok sayıp fikrini bile sormadan böyle büyük kararlar alması gerçekten boşanma sebebi olabilecek şeyler. He sen kabul edersin veya etmezsin o ayrı tabi. 
(37 puan) tarafından
Kabul etmiyorum ki kuzum bende oldu olası gelmek istemedigimi çok dedim bosanirsin herkes yoluna bakar dedi üzülüyorum evet ama neden beraber oturuyoruz 27 yaşındasın daha ailenden kopamiyosun çocuk gibisin diyorum bazen gerçekten ben kimsenin kahrını çekmek zorunda değiliz ki bunlar diyo şimdiler kaynana istemiyo sevmiyo diye oğlun beni karı es yurduna koymazsa kendi kafasına göre davranirsa beni bı yatakta kullanmak için aldıysa olmaz ben nasıl oğluna sormadan bişey yapamiyosam oğlunda danışmak zorunda demi ama
(3,052 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın. Eskiler cahilmiş zamaninda cekmiş diye bizde mi çekelim. Sanki eskiler güle oynaya mi kabul ediyordu bu durumu mecburiyetten kabul ediyordu. Eşin de maşallah hem suçlu hem güçlü. Hepsini geçtim bir adam eşine değer vermiyorsa kadın neden onun Kahrını çeksin ki. Sonuçta el oğluna köle olmak için evlenmedik hiç birimiz. Huzurlu mutlu yuva kurmaktı amacımız bunlar da olmazsa o evliliğin anlamı ne.
(37 puan) tarafından
Keşke eşimde öyle düşünse ayrı evimiz varken ben çok mutluydum kendi evimde yemeğimi yapar temizliğini yapar dinlenirdjm burda olmuyo neden böyle yapıyor ona dayanamıyorum ben üzülüyorum gerçekten ama gitmek de istemiyorum keşke gelmeseydim diyorum köye geldim kaç kez ağlattı
0 oy
(13,113 puan) tarafından
Şimdi rest cekmezsen sittin sene birlik oturursun
(37 puan) tarafından
Doğru diyosun annemgile geldim de gitmicem
(13,113 puan) tarafından
Çok seviyorsa ayrılamıyorsa gidip anasının koynunda uyusun
(37 puan) tarafından
Uyur valla o şeyde
0 oy
tarafından
Kız niye geldin Milet kalabalık ortamdan kaçıyor sen onlarimi gitin bide köye sobalı ev ya artık hayata şehre götürmez ömür boyu yaşarsın canim 
(37 puan) tarafından
Kocam laftan anlamadi ki evlenmiş daha annesinden kopamiyo ben onsuz yapamam diyo
tarafından
Sende niye evlendi. N de ananda kalaydin
(37 puan) tarafından
Valla
tarafından
Böyle adamlar dan hayır gelmez benimkiside anasının dibinden arsa aldı
(37 puan) tarafından
Bizde alalım ozmaan bacım
0 oy
tarafından
O zaman evlenmeseymis ya bu ne sacmalik
(37 puan) tarafından
Demi niye evlendin ozaman diye sorarlar adama
tarafından
Yani en nefret ettigim sey o zamn anannin babanin haninda kalydin evlenmeseydin masraf olmazdi
(37 puan) tarafından
Eşyamı de köye getirdi anasının evini yeniledi otursun işte

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 314 göst.
16 Ocak 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
+2 oy
43 cevap 1,336 göst.
11 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,690 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,042 göst.
0 oy