0 oy
360 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Cidden cahiliye devrine geri döndük. Köyde kuzenim var sevdiği kızla 6 senedir birlikteler kız engelleydi ameliyat oldu bacağından. Düzeldi mi tam olarak bilmiyorum kıza 23 tam altın başlık parası istemişler kuzenim olsun vericem diyor. Ailesi istemiyor büyü yapıldığından şüpheleniyorlar. İnşallah mutlu olur ne diyeyim isticekler galiba kızı 

10 Cevaplar

+1 oy
(7,121 puan) tarafından
Başlık istemek hala bazı yörelerde var bu değişmiyor maalesef . Kabul etmemek onun elinde . Kıza engelli düzeldi mi bilmiyorum da iyi niyet görmedim engelliler evlenemez mı . Yada engelli kizi kuzenine mı yakıştıramadın bu düşüncede başlık parası istemek kadar kotu bence 
(1,618 puan) tarafından
Hayır kesinlikle. Başlığı okursan anlarsin hangi konudan bahsettiğimi
(7,121 puan) tarafından
Onu anladım içeriğinde öyle yazmışsın . Engelli çok arkadaşım var o yüzden hassasım biraz niyetin o  değilse sıkıntı yok . Vallah almazdım vermezdim . Veririm diyorsa gücü var verecek o zman
(6,441 puan) tarafından
Başlık değil de sen öyle yazmışsın engelli düzeldi mi bilmiyorum hani hem engelli hemde 23 altın istediler gibi olmuş biraz hem 6 yıldır birlikteyse verir bence
(1,618 puan) tarafından
Yok ya engelini kimse sorun etmiyor. Sorun edilen tek şey durumları yok fakirler ama oğlan tutturdu ben veririm diye. Bahsettiğim kişi teyzemin oğlu teyzem 8 senedir vefat etti eniştem başka biriyle evlendi ona 20 kelle vermişlerdi teyzemin oğlu da şimdi üvey annesinin kız kardeşini alacak kendine
(6,441 puan) tarafından
Haa kesin verir o zaman
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Mal alıp satmiyoruz ne alırdım ne verirdim 
(1,618 puan) tarafından
Şoktan şoka girdim
0 oy
(6,221 puan) tarafından

23 ne ki :D arkadaşım dedi kaynima kız istedik oda seviyormuş anası demiş süt hakkı 40 altın :D oğlan da vercem diyor 

Oğlan babası demiş evini işini sorun anası demiş beni ilgilendirmez o sizin sorununuz 

Ne yazikki kızının rahatını değil kendi payını istiyor 

Yani verdikleri sütü bile parayla satiyolar resmen 

Bide seviyor biliyorlar diyolar ki mecbur alacaklar oğlan seviyor sonuçta iyice yükleniyorlar 

Allah hidayet versin geri kafalılara

(1,618 puan) tarafından
Aminnnnn
(13,014 puan) tarafından
Eşimin ailesi mi yapacak :)
(6,221 puan) tarafından
Güneş ne dediğini anlamadım gülüm
0 oy
(8,922 puan) tarafından
Başlık parası ne Allah aşkına ya. Çatlıyorum valla şöyle şeyler duyunca. 
(1,618 puan) tarafından
Aynen ya
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Başlık değil ama altın çok isteniyor bazı yerlerde . Özellikle kayananmgilin tarafında falan 
(1,618 puan) tarafından
Ya altin istense bile yine düğün yapacak kişilere gider en azından
0 oy
(12,633 puan) tarafından

Duğunu dahi abartı bulup uykudan kalkıp nikaha giden ben ayrıldım :D

(1,824 puan) tarafından
Bu ben
(1,618 puan) tarafından
Eşinden ayri misin canim
(12,633 puan) tarafından
Yok çok şükür beraberim mutluyum
Allah herkesi mutlu etsin
Eşim de bende sevmeyiz düğün du nişan dı onun doğum gününde nikahtan geçtık
(1,618 puan) tarafından
Haa iyi bari canımmmm
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Çok sinir oluyorum bu saçma adetlere mal gibi satıyorlar resmen söyleyince de zorlarina gidiyor hadi kıza isteseler kızla eşinin beraber sayılır sonuçta tamam denir ama ailesine asla verilmez 
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Hangi devirdeyiz bu usuller ne kadar saçma 
0 oy
(4,653 puan) tarafından
Simdi baslik parasi isteyenler kadar büyü yapılmasına inananlarda degisik

bide yanlis anlamazsan kuzenine  yakistiramiyorsun acaba saglik problemi.var diye 
(1,618 puan) tarafından
Yok ya niye yakıştıramayim doğuştan öyle değilmiş küçükken başına bı iş gelmiş ailesi önemsememiş sonradan kuzenimle birbirlerine aşık olduktan sonra kızı ameliyat ettirip bu kadar başlık parası istiyorlar
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Benim kuzenim de köyden kız aldı 100 bin annesine verdi. Annem söyleyip duruyor. Sanki içinde kalmış gibi
(1,618 puan) tarafından
Yazik ya hangi devirdeyyiz

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 770 göst.
+1 oy
9 cevap 570 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 1,170 göst.
6 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy