0 oy
576 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Kızlar 2 bucuk aylık bebeğim var komşular gidip geliyor yeni yeni hayirlamaya ilk bebeğim ve kolik 

Sanki hiç bebek görmemiş gbi bu niye ağlıyor neden uyumuyor .. sancısı var diyorum kolik diyorum o ney diyorlar sen böyle yapmıyorsun şunu yap bunu yap kendi bebekleri hic ağlamamış hep huzurluymus hicbir zorluğu olmamış bebekleri gik dememis sanirsin en mukemmel anne gibi davranıyorlar insana kendisini kotu hissettirmek icin konuşuyorlar sanki 

Anneme hele hic bsey sormuyorum soramıyorum anlatamıyorum  açtır diyip duruyor yardıma geldiğinde mama vermemesi icin savaştım resmen 

Icimi dökmek istedim  2 3 saatlik uykuyla duruyorum bide bunları duyunca...  sinirimi oynattilar 

26 Cevaplar

0 oy
(1,347 puan) tarafından
Tatlım eskiler koliği bilmez o yüzden tuzları kuru
(421 puan) tarafından
Valla çok üzüldüm sanki ben istemezdim huzurla uyusun hic sanci çekmesin.. saatlerce kucağımda taşıyorum ağlamasın diye öyle rahat ediyor ona bile laf ediyolar
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ah ah bu çocuk neden kulaklik takıyor kim taktı takmayinca duymuyor mu neden ağlıyor neden konuşmuyor asa yenimi yürüdü 

İhmal siniz 

Ya bende anlam.veremiyorum sizene evlat benim sizene artık tükendim yoruldum uyumuyor neden agliyoru geçtim artık 

Bak sana ne anlatacağım bende çok doluyum 

Kulağı büyük Muş küçüğünü alsaydiniz keşke gözlüğün küçüğü nu takan varmı dedim dedim kadının birine gözlüğü vardı gözlükler stantart dedi buda stantart dedim bu sözlerim gözlük takanlar değil nasıl çerçeve ile gören insanlar varsa benim kuzum da kulaklıklara duyuyor anlıyor yoruldum dün den tam 6 kişi cevirdi kulaklığını sorması için Allah'ım bana sabır ver dedim içimden yuzlerjne güldüm Allah razı olsun konuşmak bile hak dedim biz bunlarla mutluyuz sizde mutlu olun lütfen dedim gözlerimden ırmak gibi döktüm 
(421 puan) tarafından
Ben bunlari düşüncesizlik olarak görmüyorum cidden bu resmen haddini aşmak terbiyesizlik
Evlât büyütmek gerçekten çok zormus ama insanlar destekten cok kostek oluyorlar görünmez olsalar daha iyi
(2,369 puan) tarafından
Evet canım cenneti kazanmak kolay değil çok şükür Rabbime buda benim imtihanim kahhimi hella etmiyorum evladima böyle haddini aşıp soranlara
(421 puan) tarafından
Bende hep şükrediyorum bi evlat nasip etti rabbim ... sağlıkla büyütün insallah Allah dermansız dert vermesin gerisi hallolur
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Kimse gelmedi kimseye gitmedim btun gece uyumuyodu gündüz yatiyodum öyle baya bı sürdü yaz dışarı çıktık kışın yine evdeyiz komşuluk yardım etme kimsede yok 
(421 puan) tarafından
Inan gurbetteyim zatn kimseden bsey isteyemem yapımda yok gelecez dediler ceviremedim bu yoğunlukta hazırlık yaptim pişman oldum daha istemiyorum kimseyi
(3,767 puan) tarafından
Bnde gurbetdeyim  bı komşu var ayda bı görüşürüm  okadar  gelmesin kimse arkamdan dedikodu uğraşamam aynn boşve cagirmassin
0 oy
(11,264 puan) tarafından
Etrafa kulaklarını tıka seni çok iyi anlıyorum 4 ay Wc ye bile gidemedim ben bana da neler dediler
(421 puan) tarafından
Yaşayan anlar diye boşuna dememisler gercekten teşekkür ederim
(11,264 puan) tarafından
Rica ederim canım sen kulak asma kimseyi sağlıcakla büyüt inşallah
0 oy
(282 puan) tarafından
Malesef canm kulağını tıkayacaksın böyle insanlara bende öyle yapıyorum bende gurbetteyim iki bebeğim var biri 14 aylık biri 3 buçuk aylık ikisine de tek baktım doğumumda bile kimse yoktu doğumdan çıkıp dikişli halimle kızımın altını açmıştım çok zor zamanlar geçirdim şimdi kızım grip olmuş çok hasta oğluma da bulaştırdı en basitinden annem vıdı vıdı ediyor çocuk bakmayı bilmiyorsun yada bebeğim ağlar çocuk aç sütün yetmiyor der kızımın tahlilleri temiz cıktı yok işte kesin enfeksiyon var doktorlar bilmiyor der daha neler neler... Annem benim psikolojimi çok bozuyor bu konuda o yüzden sabırlı ol sen bir annesin bebeğin için neyin iyi neyin kötü aç mı tok mu herkesten daha iyi bilirsin, rabbim sağlıklı büyütmeyi nasip etsin inşallah 
(421 puan) tarafından
Amin insallah rabbim sifa versin insanin en yakini annesi ama bende anlatamıyorum  hic bsey tek değilmişim bu konuda ... bebeği sorduğunda cok iyi mışıl mışıl uyuyor diyorum artık napm
(282 puan) tarafından
Bende bazen öyle yapıyorum ama annem fırsat vermiyor sürekli görüntülü arıyor bebek de ağlayınca annem surat yapıyor bana patlayacam en sonunda annemdir başımın tacıdır ama çok psikolojimi bozuyor bu konuda
0 oy
tarafından
Eskiler bilmez ki kolik ne aman TM de geç hepimiz duyduk bu sözleri 1 saat uyusam çok şükür dediğim günler oldu komşum sesten evini satılığa çıkardı boş ver burdailerin yüze 90 ı anne yada hamile sor buraya sorun olursa bana özelden herşeyi sorabilirsin kolik annesi olarak seve seve yardımcı olurum 
(421 puan) tarafından
Yorumları okudukça yüreğime su serpildi çünkü gittiklerinde ben kendimden şüphe edecek hale gelmiştim tamam acemiyim ama elimden gelen herşeyi yapıyorum soruyorum araştırıyorum dr gidiyorum cok yetersiz hissettim kendimi  yinede  ...teşekkür ederim
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Bi biraksalar su anneleri 
(421 puan) tarafından
Keşke
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Yeni doğum yapmış anneye en az 6 ay boyunca nasıl davranılması gerekir diye bir konu islenmeli hatta üzerine kitaplar yazılıp broşür dagitilmali. Devlet fetva yayınlamali. Bence çok büyük bir insanı sorun çözümlenmiş olur. Milletvekili olsam mecliste bildiri yayınlardim.
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Ah bizim vicdanımızın sesi yetmiyormuş gibi birde onlar konuşuyor takma desede insan ister istemez takıyor 
0 oy
(2,357 puan) tarafından
Kolik olduğunu doktor mu söyledi canım.
(421 puan) tarafından
Tabiki de
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Kolik bebek o kadar zor ki 3 ay boyunca ceken ben Allaha şükür doktorum bana. Demisti ki mama saati aralarini biraz daha uzak 2 saat degilde 3 saat ve muhakkak ki sevdigi bir ses bulmaya calis benimki aspurator sesini cok seviyirdu ve halen dhaa da oyle aspuratoru acayim hemen susar 
0 oy
(7,014 puan) tarafından
Bacım bak çocuğunu emzirirken sık sık yutkunma sesi geliyosa memeyi bırakana kadar devam ediyorsa sütun vardır ha bu göğsünü bırakmadan önce yutkunma sesi kesildiyse diğer göğsünü ver belki o zaman doymamistir ikinciyi de emdikten sonra göğsünü bi kaç kez sık süt akiyosa sütun var demektir bu şekilde 2 saatte bi emzir her seferinde dediğin gibi yap eğer dediğim gibi oluyosa bebeğin çok güze doyuyo demektir ha doymuyosa mama öcü deli bende verdim ilk dönem bi süre verirsin sonra gaz masajı yap sık sık kiraz çekirdeği corabi ve kemeri var bundan mutlaka edin dua etceksin bana gaz damlası kullan prebiyotikli olursa daha iyi olur ben bio gaia tavsiye ederim benimkine anca o etki etti kimseyi de dinleme anneni bir bende kaynanam bi taraftan kayinbabam bi taraftan eşimin teyzesi halası bi taraftan annem diğer taraftan mama mama mama diye sisirdiler beni çocuk çok güzel kilo aliyodu gelişimi güzeldi hala zayıf güzel kilo almadı mam ver diye diye beni benden aldılar kapı kapı doktor gezdik kaç kere kilo lmiyo diye boş yere kan verdirdim çocuktan yavrum perişan oldu 4 aylık olduktan sonra da ek gıda ver diye yediler beni şimdi çocuk 8 aylık hala biseyler için söyleniyolar ben artık cevaplarını verip verip susturuyoum kimseyi de dinlemiyorum sende dinleme çocuğun için en iyiyi sen bilirsin en güzel anne de sensin bitti 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Eskıden bu kadr ılgılendıklerını düşünmüyorum görmüş geçirmiş olarka fıkır vermek baska becerıksız gibi davranmaları baska lohusalık pıskolejısındenbcıkamamıssın daha cok normal herkesın dedıgı hem sinirine gider hem üzer takma sen kendı bıldıgını yap en ıyı sen bılırsın cocugunu.Annemle bemde cok ugrastım sütün yok dedi durdu ne zamankı kendı evımde yalnz kaldm sütğm cogaldı dınleme asla kımse mükemmel degıldır burdada cok öyle mukkammel annelık modunda ama asla ınanmıyorm bız sabır taşı defilz mutlaka yoruldugumz tahammulümüzğn bitti yerler oluyo
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Sezaryen doğum yaptım sütüm gelmedi bebeğim kendini yırtıyor ağlıyor memeyi tutuyor süt gelmedikce sinirleniyor morariyor resmen ağlamaktan kayınvalidem ağlasın boşver sakın mama verme emzir diyor sütüm yok diyorum hala aynisini diyor birde soruyordu herkes aaa sütun yok mu tüh emseydi keşke şimdi bu çocuk hep hasta olur zaten kötüyüm birde milletle uğraşıyorum herkes anne benim eşim bile benden iyi anneydi bir ben beceremedim anneliği çünkü emzirmedim mama ile besledim kötü bir anneyim keyfi yaptım sanki ben bunu
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Bak ben kolikmisim. Ama anlatirken ayyy ne arsizdin ne aglardin diyorlar. Herkesi bosver he de gec canim
0 oy
tarafından
Henüz doğum yapmama var ve böyle yazılar gördükçe çok üzülüyorum. O günü arkadaşıma gittim doğum yapalı 25 gün oldu. Bebisi kolik onunda hiç durmuyor çocuk sürekli agliyor. O halde kalkıp biseyler hazırlama derdinde. Sakın dedim otur yoksa gelmem bir daha anca oturtturdum.  Gözlerinin altını şiş uykusuz az uyu bebise bakıyım dedim. Az yattı ama çocuk ağlar ağlamaz kalkti en azından oturdu yanımda. Akşam yemeklerini falan hazırladım. Biz yeni nesiller halden anlıyoruz ama eskiler işte hiç bir haltan anlamıyorlar. Anlamadıkları gibi herseye laf yapıyorlar. O yüzden kulağını tıka kuzum. Başına gelmeyen anlamıyor ne yazıkkı
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Canım boşver onalrı sen sen hamak beşik al cok rahat edersin benimkide kolikti cok rahat ettim valşa
0 oy
tarafından
6 aylık kızım kolik değil hiç gaz problemi de yasamadık ama o kadar huysuz ki uyanık olduğu tüm zamanlar hep benim kucağımda olmak istiyor. Aşırı mız mız ve nazlı bir bebek. bebekler robot değil ki illa ki bir huzursuzlukları ağlamak için bir sebepleri oluyor. Ve hiç bir anne de mükemmel değil. Çevrendekiler sadece kendilerini övüyor. 
0 oy
tarafından
Çünkü eskiler mükemmel biz beceriksiziz ondan 

Takma herkesin sözlerini 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Ben biraktim artik cocigumla ilgili bir sorunu cevremdekilere soylemeyi. insaniz konuşup rahatlamak istiyoruz  ama sanki tek benim bebegim boyleymis gibi davraniyorlar en yakinlarim üstelik ben onlarin cocuklarinin her donemini bilirim ve asla yorum yapmadim yapmamda.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 380 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde fatmahilall12 (214 puan) tarafından soruldu
+1 oy
39 cevap 926 göst.
0 oy
20 cevap 228 göst.
28 Haziran 2021 Aile kategorisinde Seher B. (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 110 göst.
27 Şubat 2024 Aile kategorisinde Trknkrc (296 puan) tarafından soruldu