0 oy
397 göst.
Diğer kategorisinde (1,248 puan) tarafından
Kızlar ben nasıp olursa 2 hafta sonra Allah'ın izniyle kızımı kucağıma alıcam gün aldım ama oğlum için biraz kararsızım Sezaryen günü yatış olucak Allah'ın izniyle sabah ,7 de yatış yaptır dedi ben önceden yanımda götürürüm dedim ama eşim çocuk orda perişan olur ben kendine gelince gidip getirirm dedi 15 sürüyor hastene ev arası gidiş geliş yarım saat sürer aracımız var çok şükür ama sabah erken saatlerde olunca oğlumu uykudan uyandirip götürmek istemiyorum hem uykusuzluk hemde beni öyle ağrı içinde perişan vs. Görüp korkar diye düşünüyorum.

Annemi çağırırim o kalır yanında diye düşündüm esidme annemlere bırakırız diyor ama kaynanam çalışıyor pazartesi günü olucak herkes işte görümcem evde olucak onada pek güvenemiyorum hiç öyle bırakmadim tüm gün dün kan vs. Vermek için bıraktım gittik geldik ama içim rahat değildi çikolata ekmek veriyor öyle yemek vs. Yedirmisligi yok oğlumda zaten yemez ama annemi dinler yer bakar gözü gibi evimle kaynananin evi arasında 5 dk var eşim yakın diyor gider gelirim diyorda ben içim rahat değil anneme bırakıcam dedim napicak sanki diyor kız kardeşim bende gelicem dedi kaynanam daha belli değil ki kesin gelmz görümcemle ilgili konuşurken abisinin yanında olur dedi öyle değince biraz alındım eltimde izin alıp kaldı yanında önceki doğumumdada eşimle kız kardeşim kalmıştı yine kardeşim kalır sanırımda eşim oğlumun yanında kalsın diye düşünüyorum sizce hangisi kalmalı 

21 Cevaplar

0 oy
(1,712 puan) tarafından
Eşin zaten babalık izninde olacak benim kızım babasıyla kalmıştı ben doğum yaptığım zaman 
(1,248 puan) tarafından
Evet eşimde babalık izninde olucak ama doğuma birlikte gidicez biz yokken annem bakar diye düşünüyorum ama kaynanam vs. Kalmazsa eşim mi yoksa kardeşim mi kalsa diye kararsızım oğluma annem bakar ama eşim olunca daha bir iyi olur dimi babası en azından olsun
(1,712 puan) tarafından
Biz doğuma hep birlikte gitmiştik kızımı da götürmüştüm doğum olunca kızım kardeşini gördü babasıyla beraber eve gittiler anne kardeşinle bir akşam hastanede kalacak sonra eve gelecek dedim o gece babasıyla güzelce uyumuş annenle durur mu seni arar mı ona göre karar ver canm
(1,248 puan) tarafından
Annemde durur gözü gibi bakar ama kuzenleri var üst katta annem götürür orada çekinir biraz bişey yaparken bile benim gözüme bakıyor sanırım gece yanında eşim kalır içim daha çok rahat eder böyle düşününce onun o halı gözümün önüne geldi eşim olsa daha çok güvende hisseder
-Reklam-
0 oy
(13,824 puan) tarafından

Canım post başlığına yazıyorum direk ikinci doğumum kontrol günümde oldu oğlum hastaydı hem de:(sabah suyum geldi 37+0 da günüm normalde 38+3 tü sabah hemen annemi aradım o geldiğinde doğumdan çıkmıştım şuan büyük oğlum üç yaşında küçüğüm yaşına girecek ☺️yan tarafimizda eşimin amcası var yengeme de götürmüştü gündüz gece evde kaldilar

0 oy
(5,270 puan) tarafından
Gece doğumun gerçekleşti sancılarım gelince anneme bıraktım o gece orda kaldı sonraki gün öğle vakti çıktım zaten anneme gittim bende 
0 oy
(34 puan) tarafından

Ben bir hafta once kiz kardeşimi  getirdim beraber  uyumaya alıştılar  yatagini kardeşimin  yanina aldik tabi surekli bilinvc altına  yerlestirdim  

Bak annecim kardeşin gelmek istediğinde  biz babanla hastaneye  gideceğiz sen teyzenle kalicaksin onu uzme oda  zaten teyze  delisi  artik soruyordu  siz ne zaman gideceksiniz diye korktugum gibi  olmadı  sukur 
(1,248 puan) tarafından
Çok hemde gidince içim rahat etmeyecek vurdular mi yada çekindi mı vs. Diye korkuyorum.
Diğer taraftada aç kalır kimse bakmaz ona dokunma buna elleme vs. Zaten ben yokkende soruyorum ne yedin diye çikolata ekmek diyor oturup yemek yedirmexler oğlumda alışık değil ben mecbur bıraktığım zamanlar karnını doyurur öyle bırakırım ama sanırım eşim klasa ben daha çok rahat edicem
(34 puan) tarafından
Eşin  onceden hazirlanmis aparatif biseyler hazirlasan  mikrodalgada filan ısıtıp  yediremez mi  babalar isterse yapamayacagi bisey yok    sizinki sezryan idi galiba gununden iki uc gun once hazirla  bırak   hem aklinda kalmaz gerekirse yemek saatinde  babasi ozellikle  ilgilensin annelerin işi  cok zor bir evladını  kucağına  alacakken digerinide düşünmek zorunda allah yardimcin olsun
(1,248 puan) tarafından
Yaptım cnm attım dolaba ama corba yada pilav tarzı şeyler seviyor pek yiyen bir çocuk değil birazda aç kalır diye korkuyorum eşim her türlü bakar eminim sanırım eşim yanında kalsa içim daha çok rahat edecek
(34 puan) tarafından
Annelik içgüdüsü  seninki eşin  yaparim diyorsa  kendini cokta strese sokma esinin bakmasi 4 ogun cikolata ekmekten iyidir
(1,248 puan) tarafından
Kesinlikle öyle en azından aradığımda rahat rahat şurada su var onu yap yedir diyebilirim
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Eşimin teyzesindeydik ona bıraktım gece 3 te ambulans geldi aldı.  Beni kızım uyuyordu sabah 10 da eşim eve gitmiş kızımda yeni uyanmisti yani hiç yanlız kalmamış oldu ama eğer nasip olursa 3 üncü doğumda yaparsam 2 sini kaynanama birakacam kaynanam kapı komşum aynı binadayiz 
0 oy
(2,515 puan) tarafından
Kayınvalidem de kaldı zaten altlı üstlü oturuyoruz hiç gözüm arkada kalmadı 1 gece kalınıyor zaten bence hiç hastaneye gelmesin oğlun salgın var 
0 oy
(6,722 puan) tarafından
Aklının kalmayacağı birisine emanet etmelisin. Eşin veya annen baksın canim. Bende 2.bebegime hamileyim. Kime bırakacağım diye kara kara düşünüyorum. ☹️ Hic ayrida kalmadık, oğlum bensiz ne yapacak bilmiyorum. 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ben doğum için memlekette annemde kalıyordum annem babaannem yatalak oldu o ara onun için sürekli hastaneye gidiyordu kız kardeşim çalışıyor ama evdeydi. Ben acil gittim ona bıraktım apar topar. Annem evde yoktu gece hastanede kalmıştı. Benimde içim hiç rahat değil ve aklım hep onda idi ama yapacak birseyim yoktu 1 gece kaldım hastanede.
0 oy
tarafından
Sabah 10 da evden çıktık küçük görümcem bizdeydi 14 yaşında iyi bakar kızıma sever de ama kız kardeşim de kalmıştı bizde zaten hemen doğumum oldu akşam 8 de eve geldik bile 
0 oy
(4,215 puan) tarafından
Yani sana tavsiyem sabah erken falan deme cocugunuda gotur ,dogum olsun kardesini gorsun esin ya da annenle eve yolla, yaninda da kardesin kalacakmis zaten. Evde de annen baksin. Ertesi sabaha da cikarsiniz zaten. Seni cok iyi anliyorum benim kayinvalidem de hemen abur cubur cikolata vs vermeye kalkisir.  Hic dikkat etmez camami cikmis kapiya mi. Bende o sebeple birakmiyorum.
(1,248 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum hiç düzgün bakmazlar gidince soruyorum naptın diye onu bunu yaptım diyor çocuk salonda tek başına duruyor en iyisi anneme bırakayım sonrasında eşim yanında kalır
(4,215 puan) tarafından
Yani orda rezil olacagina yaninda rezil olsun. Hem annen kardesinde gelecekmis bakacak insanda var
0 oy
(15,925 puan) tarafından
Annemlere gitmiştim annem bakmıştı kızıma 3 gün 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Annem kardeşlerim hastaneye geldi eşimde buyuk kizim asla bensiz durmaz oda geldi akşam annemlerde kaldirlar tabi eşim yanımda kaldi 
0 oy
(4,941 puan) tarafından
Bnmde 3 hafta sonra annem yanmda kalcak kaynananam ve kayinpederim kızıma bakcak kızım onları çok seviyor çok güzel bakıyorlar bunu gördüm.

Ama bana sorsan içim buruk aklıma gelince ağlıyorum sonra 

Hediye sabret buda senin çocuğun diyorum annelik işte ne bilim ;)
0 oy
(497 puan) tarafından
Kızım babasıyla kalmıştı .Ama evde yalnız olmasinlar diye kayinpederim gilde geldi gitti sadece.ilgilendiler ama babası baktı,bakmaya çalıştı garibim
(1,248 puan) tarafından
Evde yalnız olmaz muhtemelen annemde olur teyzesi gelir cnm
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Babasından başkasına güvenemem herhalde ya 
(1,248 puan) tarafından
Annemede çok güveniyorum ama teyzesine götürürse kuzenleri falan iter vs. Diye korkuyorum cnm
0 oy
(12,938 puan) tarafından
Kimle kalır bilemiyorum ama kendi evinizde kalsın bence başka yere göndermeyin bakacak kişi kimse o size gelsin
(1,248 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum cnm yanıma gelecekse bile evden getirsin annemde yanında olur en fazla 2 saat sonra getirmiş olur sanırım
(12,938 puan) tarafından
Aynen çocukların kendi konfor alanından uzaklaştırılması çok doğru gelmiyor gittiği kendini daha bir kötü hisseder bence çocuk aklı yeni bebeği oldu diye annem beni evden gönderdi bile diyebilir
0 oy
tarafından
Arkadaşımın eşi bakmıştı canm 
(1,248 puan) tarafından
Eşim benimle gelicek inşallah cnm akşam geri gönderirim sanırım yanında kalsın
0 oy
(3,151 puan) tarafından
İkinci doğumda annemi zor bela yanıma çağırdım son dk geldi hastanede annem kaldı eşim de çoğunlukla yanımdaydı çocuklarımla uyumaya gidiyorlardı eve nerdeyse. Eltim eşim kızım erkek kardeşim evdeydi yani normalde. Üçüncü doğumda annem gelmedi kaynanam da gelmiyordu o da bir iki gün önce zorla geldi eşimle evde kaldı iki kızıma baktı. Hastanede arkadaşım kaldı yanımda.
(1,248 puan) tarafından
Hmmm.. annem yakın ama annem oğlumla kalır akşam eşimi eve gönderirim ne olur ne olmaz benim yanımda kim kalacak belli değil şuan :(
(3,151 puan) tarafından
Çok zor ya eşin oglunla ilgilenebilirse o evde kalsın annen senle kalsın olmazsa canım
0 oy
(613 puan) tarafından
Anneme birakicam nasipse güveniyorum zaten o çok iyi bakıyor.Yani sabahtan zaten eşim annem kızım hastahaneye gelir kardeşini görür sonra giderler eve eşim yanımda kalır annemle kiizm da bı gece beraber kalır. Zaten bı gece yatiriyorlar.
0 oy
tarafından
slak kocamla anlasmistik annem yanimda kalacak o da cocukla ilgilenecekti.kaynana memlekete kaçmıştı görümce de eşinden ayri kiskanc elinde telefon bilgisayar abur cubur ne varsa alistirir cocuga hem de fitfitci beni kötüler.evinde yatağında uyusun sen basinda kal dedigim halde almis gitmis çocuğu gorumceye kendi de disari çıkacaktı telefonda hirgur cikardim hüngür hüngür agladim o hasta halimle bi sinirle aldi getirdi atti hastaneye yanimda uyudu.pislik kocam nefret ediyorum ondan bana bunlari yaşattığı icin.daha neler yaptilar ailecek.cocugumu mu guvenecem onlara komşu daha hayirli onlardan.ya takmayacaksin ya da en güvendigine emanet et senin kafan nasil rahat edecekse oyle yap.ben eşime güvendim perişan oldum o gun zaten o an psikoloji berbat oluyo ilk cocuga ihanet etmis gibi hissediyor insan.hakkimi helal etmiyorum onlara yardımları.dokunmadigi gibi esimi bana karsi kiskirttilar

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 479 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Esmeee (108 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 426 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 401 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 350 göst.