0 oy
85 göst.
Diğer kategorisinde (34 puan) tarafından
Hanımlar merhaba

Kızım 8 aylık olacak tek mamayla besleniyor ek gıdaya başladık ama asla yemiyor ağzını bile açmıyor yerse bile max 2 çay kaşığı yiyor

Neler denedim yok

Mama desen günde 500 ml mama içiyor toplam oda az doktoru mama miktarına az demedi kendine bukadar yetiyor demekki dedi ama bu ek gıda olayı mahvetti beni yemek yemiyor kızlar ne yapacam ben ya siz neler yaptınız

Yani istiyorum böyle özenip yumurta haşlıyorum sarısını  eziyorum bazen avokadolu bazen labneli yapıyorum okadar  uğraşıyorum asla yemiyor yemek sizde durumlar nasıl veya nasıldı?

7 Cevaplar

0 oy
(2,011 puan) tarafından
Valla cnm ben ayri ayri yemekler çorbalar vs yaptim baktim bos en son ablam siz.me yiyorsanz onu vermeye basla yemeklerm yagli ve baharatlı deil onları verince yemeye basladi az da olsa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cevremde mama yiyen bebekler ek gıda yemiyor malefef benim bebeğim o aylık 4.ayda az az ek gıda verdim hiç mama vermedim çok şükür yiyor herseyi kilosuda iyi
(147 puan) tarafından
Bende emziremedim mama verdik mecburen ve ek gıdaya geçemiyoruz istemiyor yemiyor.
Acaba mama yuzunden mi.
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Daha yeni başlamışsın bacım ne oldu dur hele benim bebe tam 23 ay boyunca hiç azına lokma sürmedi en son sütten kestim iki yaşına girince azda olsa yiyor ama ömrümü aliyor aç ye aç döküldü 
0 oy
(640 puan) tarafından
Önce corba püre falan başla yumurtayı ben de öyle karıştırınca yemedi ağzına sarisini parça parça verdim yedi. Peynir benimki de yemiyor çıkarıyor ama corba püre yiyor biz 11 olacaz artık et tavuk falan başladık ben önüne parça parça koyuyorum yiyor. Yoğurt falan verdin mi ilk etapta yoğurt seviyorlar. Ayrı mama sandalyesinde asla yediremedim. Yer sofrasina yanımıza oturtuyiruz biz ne yersek küçük bi tabağa ona koyuyorum eliyle yiyor pilav falan corba varsa kaşıkla önce ona yediriyom. Önüne koy sen de oynaya oynaya yer. Tabi biraz döküp saciyorlar. Sen corba başla. Çok da tatsiz tuzsuz değil normal yap artık 8 ay olmuş. Allah kolaylık versin
0 oy
(2,651 puan) tarafından
14 aylık oğlum var yemeyince yemiyo bazen babasindan yer bazen oyun oynayarak yer bazen salonu 4 dolanırzı öyle yer mantık aramayı bıraktım ben artık bi severek yediğini ertesi gün yada bi kaç gün sonra hiç yemiyo
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Aynıyız 8 aylık mama yiyor 

Ek gıda desen 2 3 kaşık anca mama kaşığı oda
0 oy
(119,355 puan) tarafından
biraz corbalarla yogurtla devam et bide oyle dene

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 135 göst.
0 oy
8 cevap 89 göst.