0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (1,210 puan) tarafından
Bebeğimin hazır olduğunu nasıl anlarım? Ben çalışıyorum tuvalet eğitimi için yıllık izin alacağım. Erken mi sizce nasıl anlarım?

14 Cevaplar

0 oy
(2,974 puan) tarafından
Benimki de 17 aylık bezini sürekli eli ile gösteriyor değiştir diyor eak yaptım diyor bende başlasam mi bilemedim 
-Reklam-
0 oy
(49 puan) tarafından
4 yaşına kadar tuvalet eğitimi verilmeli o zamana kadar yayabilirsinz ama bana sanki erken gibi geldi bence yaza kadar bekleyin derim 
(1,210 puan) tarafından
Geç kalınca alismiyorlarmis
(1,368 puan) tarafından
Ben 30 aylikti tam başladığımda. Çişi 1 günde öğrendi kakayi birkaç günde  sadece 1 kere kacirdi altına. Geç kalmakla alakası yok canım çocuğun hazır olup olmadigiyla ilgili. 2  kızım 15 aylık onu da aynı büyük kızım gibi yapcam mesela Allahin izniyle. Çocuk küçük olunca anne de çocuk da çok zorlaniyo bence
(49 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum size çünkü daha küçük  öğrendiğinde ilerde unutabiliyor o yüzden en güzel 2 buçuk  3 3 buçuk yaş Bi çocuk gelişimci olarak bu yönde düşünüyorum
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Benim oğlum da 17 aylık. Hiç sevmiyo bezi. Çişini yapınca bezi tutuyo. Ama derdini de daha anlatamıyo. Havalar biraz ısınsın 2 yaşına girmeden vericem inşallah tuvalet eğitimini. 
(594 puan) tarafından
Kızım da 16 buçuk aylık çiş yapınca bezini tutup çekiyor poposunu kaşıyo
(8,969 puan) tarafından
Aynı benimki de canım. Bezi hiç sevmiyo. Altını bağlarken zaten kaçıyo hep istemiyor hiç. Havalar az ısınsın hemen öğreticem inşallah.
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Kızım öğrendiğinde iki yaşındaydı tam 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim kızım da 23 aylık kakasını yapınca kaka diyo aldırıyo bezini ama şimdi cesaret edemiyorum yaza doğru başlıcm 
0 oy
(613 puan) tarafından
Ben 19 aylıkken verdim oluyo canım 
0 oy
(501 puan) tarafından
Ben 19 aylıkken verdim kaptı. Ama tam anlamıyla 2 ayda öğrendi. Yani kendi söylemeyi vs. Yoksa tutuyordu. 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Çocukla alakalı bir sey bu olmayacak bir ayda değil. Annem bizi hep 1.5 yasında alıstırmıs. Ben çocuklarımı 25 aylıkken alıştırdım o zaman hazır olduklarına inandım 
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Kızım 16 aylık basladım:) en azından buyuğu lazımlıga oturup yapsın

0 oy
(5,132 puan) tarafından
Kızım 22 aylık kreşe de gidiyor ama bence senin için henüz erken ama tabi bebekten bebeğe değişir

Oğlum 2.5 yaşında bezi bıraktı
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bende başladım o ayda şimdilik iyi gidiyor ama bagliyorum malesef büyüğünü söylemiyo.. yapınca anne yaptım diyi kaçıyor lavaboya 
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Hahaha 31 aylık hala öğretemeyen ben
0 oy
(7,149 puan) tarafından
Bence erken canım bi arkadaşım 2 yaşında yaptı tuvalet eğitimini çok erkenmis keşke biraz daha bekleseydim dedi çocuk yarım saatte bi anne çiş çiş derdi kadın tutardı yine de altına kaçırdı çocuk hele kakası için saatlerce evde beklerdi bize gelince günün yarısı evde geciyodu bi de şuan kış üşütür çocuk bence yazı bekle hem biraz büyüsün çişini tutabiliyosa hazır diyolar 
0 oy
(1,078 puan) tarafından
Bence havaların ısınmasını bekleyin nisan gibi alıştırın ve söylüyor mu anlatabiliyor mu o önemli benim oğlum 17 aylık tuvaletini yaptı mı anne ee der gelir bende nisan gibi başlıycam alıştırmaya anlatmaya çalışıyor şimdiden ama sakın kızmayın başladığınızda çünkü o zaman korkuyorlar alışması zor oluyor 
(1,210 puan) tarafından
Kızım baya konusuyor. Üstüne dusersem söylüyor çiş diye
(1,078 puan) tarafından
O zaman şimdi deneyin olmazsa yazın tekrar denersiniz hazır olduğunu hissediyorsanız başlayın

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 170 göst.
29 Ocak 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 69 göst.
4 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
7 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ilkalp (710 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 162 göst.