0 oy
582 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından
Oğlum 3 yas 3 aylık önceden anne diyordu meme diyordu bende hiç konuşmayacak sanıyordum istediklerini ağlayarak yaptırırdı ve cümlesi hiç yoktu şu 2 haftadır oğlum cümle kurmaya ve taklit başladı ve inadi bıraktı şükür ve ben çok mutluyum eskiden ne dersem tersini yapardi yolda beni bırakıp kaçardı ne bilim çok yormustu beni maşallah diyim şimdi beni çok dinliyor ve sanki gerçek anne oğul olduk şükür 

21 Cevaplar

+1 oy
(2,062 puan) tarafından
Çok sevindim abla onca yaşadığını şeye bu da ilaç gibi olmuştur daim olsun 
(492 puan) tarafından
Hediye gibi şükür sebebi bacım öyle sevindirdiki beni anlatamam
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Maşallah canım Rabbım bağışlasın inşallah gözün aydın 
(492 puan) tarafından
Amin cumlemizinkini bacım sagolasin
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Gözün aydın olsun canım maşallah diyelim paşaya :) 
(492 puan) tarafından
Çok şükür cnm sagolasin
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Bin maşallah 
(492 puan) tarafından
Maşallah şükür canım
0 oy
(5,804 puan) tarafından
Maşallah maşallah :) 
(492 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Gözün aydın canm darisi benim kızıma olsun 
(492 puan) tarafından
Amin inşallah darısı konuşmayan tüm bebeklere inşallah
0 oy
(7,913 puan) tarafından
Benimde 3 yaş 2 aylık konuşmuyo Rabbim banada en yakın zamanda böyle post açmayı nasip etsin çok yoruldum sürekli aklım oğlumda 

Bu arada gözünüz aydın 
(492 puan) tarafından
Sagolasin canım erkek çocukları geç konuşuyor gerçekten erkeklerin yaradilisinda var konuşmamak sanırım sabret ve bol bol konuş Allah izniyle konuşur inşallah
(7,913 puan) tarafından
Ahh ahh konuşsun diye bazen o kdr boş konuşuyorum ki ben konuşmayı pek sevmeyen ben öğrensin diye saçmalıyorum inşallah cnm konuşacak umudum var
(492 puan) tarafından
Benim oğlum 39 aylık işte 2 haftadır cümle kurmaya başladı her çocuk aynı degilmis anne olunca öğreniyoruz birde ilk tecrübem benim dünyayı ayağa kaldırmak geldi içimden çocuğum konuşmayacak diye şimdi öyle mutluyumki
(7,913 puan) tarafından
Ne güzel cnm gözün aydın bende defalarca çocuk psikiyatrisi çocuk gelişim uzmanına götürdüm birşeyi yok dili bir sene geride diyolar bakalım ne zmn konuşacak sabırla bekliyorum
0 oy
(12,926 puan) tarafından
MaşAllah gozunuz aydın :)
(492 puan) tarafından
Teşekkür ederim bacım
0 oy
(119,096 puan) tarafından
darisi konusmayan cocuklara olsun
(492 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Ah bacım büyüyor.bende öyleydim kızımda aglardim resmen sokakata ağlar kaçar söz dinlemez.bu gün markete giderken kolumu omzuna attım.bir fark ettim Allah'ın dedim büyümüş.sohbet ederek yürüyoruz neredeyse boyum kadar.zaman çabuk geçiyor .
(492 puan) tarafından
Ah ben o günleri hasretle bekliyorum büyüse bana arkadaş olsa allahim evlatlarımıza güzel kader yazsin inşallah amin
0 oy
(1,175 puan) tarafından
28 aylık oğlum sadece dede mama diyor inan bende çok korkuyorum konuşamaz diye defalarca doktora götürdüm bakalim nasil olacak darısı bize bize olur inşallah 
(49 puan) tarafından
Oglunuz konusuyormu aceba bende ayni durumdayim
(1,175 puan) tarafından
Yeni kelimeler söylemeye başladı gel dur anne baba dede nene bu hadi hayır hala bunlar yeni kelimeler doktor da söylemişti bize acele etmeyin konuşur biraz geç konuşur demişti gerçekten de öyle oluyor
(49 puan) tarafından
Masallah ne guzel darisi basimiza
(1,175 puan) tarafından
Sizin ki kaç aylık
(49 puan) tarafından
Benimki 25 aylik cok az kelinesi varya
0 oy
(1,002 puan) tarafından
Oyyy kuzuum okadar sevindim ki ya valla bana umut oldun beee 28aylik ve sadece baba var anlamsız o da üzülüyordum valla bekleyelim ozmn cooook sevindim çocuğu dilleme fazla nazar değer maşallah ona anne gel felan mi diyor yoksa birden uzun cümlemi kurmaya başladı 
(492 puan) tarafından
Tekrar başladı önceden söyle dediğimde söylemezdim mesela yeşil balon benim diyor toktor diyor traktor düdut koydum diyor biraz şarki söylüyor aşağıya pat düştüm diyor cümle kuruyor inşallah kimsenin değmez nazarı maşallah subhallah diyim
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Gozun aydin cok sevindim benim oglumda ocakta 3 yasina girecek cumle kuramiyor anne dede baba teyze hala mama abi ve birkac isim soyluyo cumle kuramiyor henuz cok uzuluyorum insallah darisida ogluma olsun
(492 puan) tarafından
Amin inşallah erkek bebekler yaratılışı gereği böyleler
0 oy
(480 puan) tarafından
Ben olsam yazmazdım nazar deveyi kazana sokar derler
(492 puan) tarafından
Kimsenin inşallah nazarı değmesin maşallah subhallalh diyorum
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Abimin oğlu da hiç konuşmuyordu defalarca Dr götürdüler Dr anne baba özelikle ilgilensin demişti çocuk anasınıfına başladı dili çözüldü

Senin paşaya da maşallah 
(492 puan) tarafından
Maşallah butun bebeklere ilgi ve eevgi en büyük etken
0 oy
(4,391 puan) tarafından

hep mutluluk postlar açmayı nasip etsin Rabbim<3

(492 puan) tarafından
Amin cumlemize inşallah
0 oy
(103 puan) tarafından
MaşAllah SübhanAllah canım darısı başıma oglum konuşmuyor yemiyor huysuz resmen gören bu neden konuşmuyor ay çok zayıf yemek vermiyormusun gibilerden söyluyor usandimm ressmennn
(492 puan) tarafından
İnşallah düzelecek çünkü her çocuğun ayrı sorunu ayri bir karakteri var bol bol konuş ve şefkatle sevgiyle bol bol öp
0 oy
(280 puan) tarafından
Gözün aydın cnm darısı benim oğlumun başına  Amin 
(492 puan) tarafından
Amin inşallah bacim
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Masallah canim 
0 oy
tarafından
Maşşalh gözün aydın canm daim olsn:) darısı bize de inşallah benm oglumda 2.5 yaşında konuşmuyor tek tük kelimeleri var ve herşeye aglayor inat ediyor bu süreçte birşey yaptn mı yoksa kendilgnden mi öyle oldu 
(492 puan) tarafından
Ah ah o inadını kıramazsın o bir dönem işte zamanla inadı kiriliyor ben konuşuyorum sürekli ve eskiden daha çok ilgileniyorum sevgimi sevkatimi fazlasıyla veriyorum böyle böyle düzeliyor ve büyüyorlar
(49 puan) tarafından
Merhaba oglunuz konusuyormu bnde ayni durumdayim
tarafından
Maleseff daha da tam konuşmuyor ama eskiye göre yine idare eder anne gel diyor su verdikten snra anne Bi daha. Geçen papaga dedi Bi anda bazen agzından bişi çıkabiliyor ama 3 yaşında ki çocuklar gibi deil maleseff

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 146 göst.
0 oy
2 cevap 98 göst.
11 Haziran 2023 Aile kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 129 göst.
13 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Toprakinannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 305 göst.

378,110 soru

11,317,206 cevap

34,763 kullanıcı

...