0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (2,545 puan) tarafından
Kızlar bana ilk başta çok tuhaf geldi. Fakat yorumları okuyunca, mantıklı geldi. Oralarda yaşayan annelerde bunu savunuyor. Çok soğuk ülkeler de bu şekildeymiş. Ben yazında kışında çıkarırım bebeğimi gezdiririm. Kışında burunda o havayı alsın evde üşütmesin diye. Ama orda yaşasam uyutabilir miydim. Bilemiyorum. İşte video ne düşünüyorsunuz?

https://www.instagram.com/reel/CmojAfuDKoD/?igshid=MDJmNzVkMjY=

9 Cevaplar

+2 oy
(6,227 puan) tarafından

Sonra Hoş geldin öksürük bronşit zatürriye:)

Kulağına hava soğuk diye fısıldasan hasta olacak çocukları biliyorum Bir de böyle kalsın iyice mi perişan olsunlar ne gerek var 

(2,545 puan) tarafından
Bize göre öylede kuzu ama onların hep ülkesi esiyor soğukmuş. Yoksa sıcağa alışsa esinteye koysan yine hasta olur. Allahtan iklimimiz çok güzel.
(1,975 puan) tarafından
Vala iyi dedin iko♥️♥️;(((+
-Reklam-
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ben de gordum . o sartlar icin mantikli geldi ama bizim ulkede olmaz tabi
(2,545 puan) tarafından
Evet çok enteresan geldi. Allahtan Türkiyedeyim dedim yani :))
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Evet bunu gormustum ama icerdeki pis havada olmalarindansa evet disarda olmalari daha mantikli. Cok kalin kozmonotlar giydiriyolar zaten. Bende hep cikaririm yaz kis. 28 aylik oglum mevdime uygun giydiririm kalabaliga girmem avm falan goturmem sokaklarda gezeriz temiz hava alir
(2,545 puan) tarafından
Aynen çok kalın giydiriyorlarmış. Ben de ilk kez görünce içim bir değişik oldu. Dışarda uyumasına. Bende çıkartırım kuzu yaz da kışda. Havayı almalı.
0 oy
(3,716 puan) tarafından
Bezini 1 saat geç aldığımız zaman pişik idrar yolu enfeksiyonu oluyorsa yerde her pislik var. Çocuk enfeksiyon hemşiresiyim hocalarımızdan hiç böyle şey duymadım. Ruslar karın içine atıyorlar güçlü olsunlar diye ama yoo her bakteri her virüs inanın masum değil o riski alamam. Beyine yerleşen virüs bakteri direkt sekel bırakır. Covidden ölen çocuk olmadı ama covidin hasarı bırakıp sonradan ölen çok çocuk oldu. Ben şu an salgın var diye köşe bucak kaçıyorum. Grip sonrası kalp nakline giden çocuklar oldu. Dinimiz temizlik imandandır demiş. Yerlere tükürülen b.gam sarhoşun kusmuğu b.ku idrarı ayy yok 
(2,545 puan) tarafından
Tabiki kollucaz canım sen işin içinde olduğundan daha da temkinli olabilirsin. Yani bizde yerlere salmıyoruz. Zaten bizede ters geliyor. Dondurucu soğukta uyuması bırakılması. Ama ülkeleri çok soğuk ve yazında esen bir yermiş. Yaşayanlar bu şekilde olması gerektiğini vurguluyor.  Aynı şey bizim ülkemizle çok olabilcek şey değil. Şükür olsun ki
(3,716 puan) tarafından
Hava alması tabi olmalı elbette. Yok canım asla sizi itham etmedim biz Türk anasıyız biz yapamayız :)
0 oy
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Isvectede öyle ben -5 derece yuruyuse cikarim kizimla uyusun da az acik havada dursun diye:) iskandinavlar cocuklarin soguga alismasi ve bagisiklik kazanmasi taraftari

image

(11,217 puan) tarafından
Eee zten konunuz isvec finlandiya danimarka dimi canim: d ben turkiyeden bahsetmedim
(394 puan) tarafından
Yani boşuna lahana gibi kat kat giydirmene gerek yok demek istedim de işte anlamadin
(11,217 puan) tarafından
Canım -20 dereceyı goruoruz zaten konu ıyı gıydırıp havadan korkmamak burda;)
(2,545 puan) tarafından
Aynen soğuğuda öğrenmesi gerek. Hemde temiz hava alıyor bebiş. Bağışıklık kazanıyor.
(11,217 puan) tarafından
Evet canım elhandüllilah cocuklarımda alışkın :)
0 oy
(562 puan) tarafından
Yok daha neler orda birakip uyutmak ne. Cikar gezersin kalin giydirip geri gelirsin eve. Birakamazdim. En fazla gezerken bebek arabasinda uyur ustunu orterim oyle gezer gelirim
(2,545 puan) tarafından
Anlıyorum kuzu bizim iklimle çok ters zaten :))) bizde yapamayız :))) ama şartlar gerektirince öyle yapıyorlar.
0 oy
(282 puan) tarafından
Çocukların bu sekilde kalmaları disarda tek kalmaları değil ama benim cocuk doktorum cocuk hasta olduğu zman hava soğuk çıkarmayalım demeyin çıkartın ki hem temiz hava alsınlar hemde cocuklar biraz daha fazla bağışıklık kazanır diyo bu kadar soğukta tek başına bırakmakta ne bileyim yani  :/  
(2,545 puan) tarafından
İklimlerine göre önden hazırlıyorlar kuzu. Aynen doktor çok doğru demiş temiz hava almalı her gün. Ben de kışın iki günde bir çıkartıyorum. Lahana gbi sarar çıkartırım. Eve gelince ev çok sıcak geliyor. Eğer çıkartmasam yelek giydiririm.
(282 puan) tarafından
Mantıken doğru ama ben yine de evladımı tek bırakmazdım benle onunla disarda kalırdım :) bende yurt dışında yaşıyorum hasta olsa bile yıkarım cocugu disaro da çıkartırım disarda tek yatırmak bana göre değil. Aynen canim benim ev düzenli 25 yada 30 derece de yaniyo ev ilik disari soğuk bizde sariyoruz yaprak gibi dışarı çıkınca ama icerde ince tişörtle gezdiririm:)
0 oy
(119,345 puan) tarafından
boyle seyler bize ters
(2,545 puan) tarafından
Evet canım :))
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Alman bir tanıdığımız vardı .yaz kış her gün coxugu çıkartırdi dışarı.tqbi kışın cikartirken bildiğin sıcak su tirbasi koyuyordu sagina soluna.
(2,545 puan) tarafından
Evet kuzu çok şükür memleletin soğuğu gene iyi ben de çıkartrım lahana gibi sararım eve gelince ev sıcak geliyor. Yoksa soğuk gibi oluyor yelek giydiriyorum. Bebeklikten çıkarttığım için kışın hasta olmadı öyle.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 81 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
6 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimin annesi (9,009 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
0 oy
0 cevap 28 göst.
28 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,255 soru

11,384,888 cevap

34,884 kullanıcı

...