0 oy
383 göst.
Diğer kategorisinde (2,357 puan) tarafından
Burun akıntısı ama çoğu zaman tikanik, boğaz ağrısı var . Şuan uyuyor sözde ama uyuyamıyor. Burnu tıkalı mahvdi yavrum uykusuzluktan. Açılmıyor burnu serum fizyolojik yapıyorum yok. Buhar veriyorum yok. Ne yapacağımı bilmiyorum artık. 3 gündür böyle. Ağrı kesici filan da kullanıyorum. Doktor antibiyotik de verdi bugün. Öksürümce boğazı çok acıyor. Çok acı çekiyor yaa. Ne yapmalıyım. Pekmez zeytinyağı limon yaptım içti az ama işe yaramadı sanki. 1 defa tek verdim yeni.

12 Cevaplar

+1 oy
(878 puan) tarafından
Burnu için soğana karanfil saplayip koyuyorum ben grip içinde kekik demleyip vermiştim nane demler gibi iyi geliyor 
(2,357 puan) tarafından
Ateşi çıktı şuan yaa 38.5 ateş düşürücüyü 1.5   saat önce vermiştik.  Boğazı da ağrıyor pamukla soğuk kompres de yapamıyorum ne yapacağım ya:((
(878 puan) tarafından
Ilık bir duş aldırın önce sonra ıhlamur kaynatıp verebilirsiniz boğazı yumuşar o yüzden ateşi çıkmıştır pedifen şurup ateş konusundaki iyi geliyor daha da geçmezse bı acile gidin iğne yaparlar
(2,357 puan) tarafından
Korka korka duşunu aldirdik sağol canım. Şuan 37.2 oldu ateşi çıkmaz doktor birtane ağrı kesici ateş düşürücu yazdı onu kullanıyoruz şuan işe yarar inşallah. İhlamuru deneyeceğim çok teşekkür ederim ♥️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızımın burnu her tıkandıgında aktardan okalıptus yagı aldım yastıgına damlatıyorum kendı burnum tıkandıgında bıle yaparım cok işe yarar, bırde babyvac alabılırsen al burundakı mukusu tammaen atıyor
(2,357 puan) tarafından
Ateşi çıktı şuan yaa 38.5 ateş düşürücüyü 1.5   saat önce vermiştik.  Boğazı da ağrıyor pamukla soğuk kompres de yapamıyorum ne yapacağım ya:((
0 oy
(390 puan) tarafından
Gold mix alin yada okaliptis yagi burnu acar
(2,357 puan) tarafından
Malesef ki acilde beklenmiyor dün gece gittik 2 saat ayakta sıra bekledik mahvoldu çocuk
(390 puan) tarafından
Randevu alin yarina aile hekimine gotur en azindan..bukadar kotuyse belliki ilac lazim ilerlemeden gotur yoksa pisman olursun
(2,357 puan) tarafından
Doktor ilaç yazdı daha bugün kullanmaya başladık. Dediğiniz Gold Mıçı aldı eşim damlattik da hâlen kapalı burnu fayda eder inşallah
(390 puan) tarafından
Nasil fayda ettimi cok etkili aslinda
(2,357 puan) tarafından
Yok canım valla yani bu gece tabi daha rahat uyudu yani emin olamadım ama tam açık değildi tikaliydi halen
0 oy
(56 puan) tarafından
Papatya kaynatıp ver iyi geliyo kesiyo bide ılık su ver devamlı boğazı kurumasın ayaklarını sıcak tut devamli
(2,357 puan) tarafından
Ya şu içmiyor ki hiç bir şey içmiyor zorla biraz yaaa. Mahvoldum yemin ederim yaa
0 oy
(439 puan) tarafından
İlk önce çocuğu ilik bı duş aldır oda çok sıcak olmasın bol bol su içir öksürük için bir çay bardağına ılık su icine bir tatlı kaşığı pekmez günde bı kaç kez ver öksürüğü gider....rahat nefes alması icin evin içinde vikisli su kaynat bir çay kaşığı vikis.ufak tenceren varsa onun buharı evin içine iyice yayilsin 15 dakka kadar bilemedin 20 dakka....birde yıkadığın çamaşırları çocuğun yattığı odaya ser nem coxugun burnunu acar bunları ben bebekken yaşlı bı doktor demiş anneme eskiden kalma ise yariyo ben hasta olduğum zaman 
(439 puan) tarafından
Sende sağol canım benim nasıl oldu çocuk
(2,357 puan) tarafından
Canım valla gece şükür düştü ateşi birdaha çıkmadı ama kesinlikle hiç bir şey içmiyor sadece beni emiyor. Boğazı acayip tahriş olmuş bir lokma yemeye çalışıyor boğazı acıyor ağlayıp atıyor. Burun akıntısı halen var . Şükür ateşimiz yok ona şükrediyorum yine.
(439 puan) tarafından
Olsun sütte iyi çok geçmiş olsun canım
(2,357 puan) tarafından
Aynen canım Allah razı olsun ♥️
(439 puan) tarafından
Sendende cnm bnm ♥️
0 oy
(909 puan) tarafından
Kaç yaşında çocuğun canım 
(2,357 puan) tarafından
14 aylık
(909 puan) tarafından
Sarmısak ezip içine bal limon karıştır ver canım
Öksürüğe iyi geliyor.geçmiş olsun
(2,357 puan) tarafından
İçerse denerim yaaa çok sağol canım ♥️
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Dut çayı benimkilere iyi geldi sabahlari dut cayi aksamda sarimsakli sut 
(2,357 puan) tarafından
Sağol canım dutu denerim. Ama süte alerjiniz var
0 oy
(4 puan) tarafından
Canım çoraplarını çıkar varsa topuklarına limon sür bolca sonra çoraplarını ıslat limonlu su ile giydir öyle nemli şekilde ateşi düşürüyor Allah şifa versin inşallah biz de çok çekiyoruz bu ateşten 
(2,357 puan) tarafından
Ya ıslak olur ama boğazı çok kötü.baya kötü öksürüyor. Üşümez mi
(2,357 puan) tarafından
Limon sürdüm az önce ise yarar inşallah . Keşke hiç hasta olmasa çocuklar yaa. Size de rabbim şifa versin inşallah
(4 puan) tarafından
Yok canım ayakları ateş olduğu için soğuk oluyor üşüdüğü için değil biz çok araştırdık biraz düştümü ateşi  çıkarırsınız  öksürük içinde kullandığımız şurup var ama bunu söylemen doğru olmaz her çocuk farklı vebale giremem Allah korusun ama hiç bi yan etkisi olmayan doğal olarak da ben tereyağını eritip sıcağa yakın ılıkken bi kaşık pekmez karıştırıp bi tatlı kaşığı veriyorum
(4 puan) tarafından
Amin inşAllah birde Dr bize ince giydirin ev çok sıcak olmasın demişti
(2,357 puan) tarafından
Limonu direk ayağının altına sürdüm ateşi düştü canım birde ağrı kesici ateş düşürücu verdim. Dün gece çıkmadı şükür artık. Tereyağ yediremiyorum canım ya alerjisi var süt alerjisi var da pekmez icirmeye çalıştım iki yudum anca içti de fayda etmedi acayip tahriş olmuş boğazı.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah şifasını versin kuzu bacılar ne güzel yöntemler söylemiş
(2,357 puan) tarafından
Allah razı olsun canım yaa. Evet gerçekten hepsi de sağolsun deneyebileyeceklerimi denedim hemen
0 oy
tarafından
Canım öncelikle bi sakın ol. 

Önce güzel ce banyoya giydirip leğene oturt aglayacaktir mutlaka ama ateş için yap. 

Lekenin içine oyuncak falan koy. Ilık suyla ayaktan başla yukarı doğru şu dök. .Bu arada limon kes dilim dilim onu da ayağına sür. 

Çıktıktan sonra güzelce boğazını zeytinyağı ve vicks ile yağla güzelce. 

Ateş düşürücü ver. 

Evde mutlaka peditus  bulundur . Grip ilacı

5 gün boyunca ver sabah akşam bir tatlı kaşığı.

Ek olarak mutlaka doktora götür tabi. Doğal olarak ta bal yedir bol bol .eğer toz zencefil varsa az bisey koy balla karıştır yedir. .

Bol bol su için ilik. Öksürük varsa yastığını yüksek tut vücudundan. Sıcaksa ortam biraz pencere aç havalansin.

Çok çok geçmiş olsun 
(2,357 puan) tarafından
Duşu aldırdım limonu da sürdüm ayağının altına ama koymaya cesaret edemedim boğazı ağrıyor üşütür iyice diye. Zeytinyağı hiç aklıma gelmemişti halbu ki eskiden ne çok yapardım. Çok sağol hatırlattığın için gerçekten. Şu icirmeye çalışıyorum zorla o da malesef ne yemek ne su içiyor sadece emiyor beni o kadar yettiği kadar o da . Çoklu besin alerjimiz var balı şuan denemeye cesaretim yok alerji yaparsa birde iyice kötüleşir. Yardımın için çok teşekkür ederim canım ♥️
tarafından
Rica ederim kuzum. Geçmiş olsun. Eğer içebilirsiniz bir tatlinkasigi da icir zeytinyağı boğazını yumuşatır.  
Emsin bosver en güzeli anne sütü.
(2,357 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok yardımcı oldun. Peki icireyim o zaman inşallah iyi gelir ☺️♥️♥️
tarafından
Geçmiş olsun canm ne demek
(2,357 puan) tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️♥️
0 oy
(974 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım hemen etki etmez zaten ilaç biraz zaman alır iyileşmesi
(2,357 puan) tarafından
Haklısın canım. Çok teşekkür ederim ♥️
0 oy
(76 puan) tarafından
Süt zerdeçal bal  ısıtp verebilirsin benim kızımda kötüydü baya 2 3 sefer verdim iyi şuan geçmiş olsun 
(2,357 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ♥️

İlgili sorular

+1 oy
45 cevap 958 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 302 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Eranur (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 233 göst.
20 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 106 göst.
24 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Büşrasu (655 puan) tarafından soruldu

379,690 soru

11,366,147 cevap

34,846 kullanıcı

...