0 oy
1,133 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar Eğriyi doğruyu konuşalım zaten burda kimse kimseyi tanımıyor . Ailemde olsun çevremde olsun bi görücü durumuda karşı taraf hemen iş soruyor . Gördüğüm memur anneleri oğullarına çalışan bayan istiyor.şahsen çalışan biri olsaydım gerçekten eşim benle bunun içinmi evlendi diye düşünürdüm .Ben evliliğimi maddiyat için yapmadım ama tabikide maddiyatın önemli olduğunu çocuklarım olunca anladım onların ihtiyaclarini yiyeceklerini alamamak çok kötü olurdu çok zor bir durum .siz maddiyata baktınız mı be düşünüyorsunuz bu konuda 

74 Cevaplar

+4 oy
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bakmadım ama suda var culsuz işsiz güçsüz annesının babasının eline bakan, karısına en önemliside coluguna cocuguna  maddı anlamda yetemicek bir adamla da evlenmezdim. Evliliğim çok şükür ki aşk sevgi evliliği ama gözümü kör edecek mantıksız bir evliliği de yapıcak yaşta ve kapasıtede degildim.Kendımı gectim yarın doğacak cocuklarıma istediğim hayatı sunamıyacak bir adama aşk sevgide bir yere kadar gıder. Hayat sartları diye bir gercek var. Cogu evliliğin bugün bitme sebebi bu. Yoksa herkes severek evleniyor ama malesef iki gönül bir olunca samanlıkta seyran olmuyor ;) biraz öngörülü ve mantıklı olmak lazım o yüzden:)

-Reklam-
+3 oy
(25,224 puan) tarafından
Bakmadım. Baksaydım eşimle evli olmazdım. Şükürler olsun ki bakmamışım severek evlenmek herşeyden kıymetli. 
+3 oy
(2,091 puan) tarafından
Bakmadım o yüzden boşanma aşamasındayım 
+2 oy
(10,008 puan) tarafından
Severek evlendim ama maddiyatada baktim valla. Etrafimda oyle seyler gordumki cunku. Esimin maasini falan bilmiyordum ama ortalama gelirini tahmin edebiliyordum
+2 oy
(3,552 puan) tarafından
Tamamen maddiyat için yaptım diyemem. Ama karakteri, üslubu ve ahlaki yanında oda bi faktördü diyelim 
(1,660 puan) tarafından
Aynen bende iyi kide öyle ypmşm ben üni mezonuym o ise ilk okul ama ben calışmıyom eşim patron işyerinde
+1 oy
(6,209 puan) tarafından
Hayır canım maddiyat hiç hayatımızda olmadı 

Herseyin en iyisinin olduğu vakitte oldu kaybettiğimiz De ama birlikte çalışarak hallediyoruz huzurlu bir yuva sevgi saygı gerisi geliyor 
+1 oy
(8,873 puan) tarafından

Maddiyata baksaydım kesinlikle eşimle evlenmezdim evlendiğimde asgari ücretle çalışıyordu annem babam hariç herkesten çok tepki aldım fakir o senle eşdeğer mi aynı kültürde ve egitim seviyesinde degilsiniz diye ben onun 3 katı para kazaniyordum çok zengin taliplerimde vardı ama ben insan mı adam gibi adam mi sağlam mesleği var mı ekmeğini taştan çıkarır mı ve en önemlisi vicdanlı merhametli mi bana sahip çıkar mı bunlara baktım ve eşimle evlendim şimdi diyorum ki iyiki evlenmisim <3

+1 oy
tarafından
Çoğu zaman eşimden daha çok kazanıyorum :))
tarafından
Uluslararası bir ilaç firmasında product manager olarak çalışıyorum
(10,008 puan) tarafından
Masallah canim :) benim esimde bana takiliyoda arada benden daha fazla maas al o zaman tamam ben senin islerini yapicam diye
tarafından
Allah Allah senden daha çok kazandığı için mi işleri sen yapıyormuşsun :D iyiymiş yaa :D
(10,008 puan) tarafından
Yok takiliyo :)  6 7 ay hep evde mesela o zaman yemekte yapsr cocugada bakar gezdirirde. Diyorumki ben calisicam benim kadar al calisirsin diyo
tarafından
Hay maşallah. Anlatma kız nazar değmesin :D
+1 oy
(6,782 puan) tarafından

Namazını kılıyor diye evlendim <3 gerisi bi şekilde hallolur :)

tarafından
Valla her namaz kılan da iyi olmuyor. Tek kritere bakmak çok yanlis
(6,782 puan) tarafından
valla bi tek inatçılığı var :) bazende bende öyleyim.
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Hayır maddiyat düşünmedik ikimizde hiç severek evlendik 
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Denize düştüm yılana sarıldım diyelim....

Parası vardı durumu iyidi ama işte...
(3,584 puan) tarafından
Allah kimseye varlık içinde yokluk aratmasın benim ailem vardı ama yoktu o yüzden mecbur kaldım bı yerde
tarafından
İnşaallah düzelir bacım benimde ailem var ama yoklar
(3,584 puan) tarafından
Amaan duzelse nolcak 10 sene olmuş benden çok şey gitmiş
(270 puan) tarafından
Vay bee ne zor cümle... Benden 10 sene gitmiş :(((
(3,584 puan) tarafından
Öyle canım dile kolay
0 oy
tarafından
Vala eşimle evlendiğimde 400 TL alıyordu haftalık işçi çalışyordu şimdi kendi dükkanında çalışyor kazancı daha fazla elbette yanı parasıyla alakası yok sevdik evlendik 
0 oy
(758 puan) tarafından
Allahın culsuzuyla evlendim ama sor bakım pişman mısın ....hayiiirrr sksksslsl:))
tarafından
Güzeldi :)) Allahım daim etsin
(758 puan) tarafından
Sağol canım maddiyat olarak çok sıkıştık zamanında ama bu aramizda hiç sorun olmadıı 8.yillik evliyiz yeri geldi soba kurdum kendim evde ekmek dahi yaptim elbette maddiyata önemli ama herşeyde ona baglamamak lazım dünya mali bugün var ya arin Yok kızımız geldi evimiz bereketlendi resmen şuan iyiz çok şükür:)
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Keşke baksaydım kız :) şaka şaka yine olsa yine bakmam ya bana ters 
tarafından
Biz mi saftik acep :)))şimdi.neden böyle acaba
(1,824 puan) tarafından
Yok be içimiz almaz :) ha aşık olmuştur aynı zamanda zengindir ona saygım var ama sırf maddi durumu iyi diye aynı yatağa girilir mi ayh tövbe tövbe
tarafından
Öylee demee ateşle barut yanyana durmazzzz
0 oy
(144 puan) tarafından
Baksaydim işinden başka bir serveti olmayan adamla evlenmezdim.  

Elbette maddiyat önemli ama iki kişi çalışıp herşeyin üstünden gelebilir insanoğlu 

Gönüller zengin olsun , karakter zengin olsun . 

Gerisi hallolur 
tarafından
Güzelmiş bakış açın ama şimdi.kimse böyle düşünmüyor
0 oy
tarafından
Seçerek evlendim evlenmeden önce öğrenciykem tanıştık yıllarca birbirimizi bekledik sonra iş kurdu evlendik 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Ben maddiyata baktım ama severek evlendim eşimin ailesinin durumları iyi ama ben eşime bakarak evlendim ailesinin durumunun iyi olduğunu bilmiyordum eşim memur ne bileyim para konusunda sknti çekmek istemedim 7sene markete çalıştım evlendikten sonra niye çalışayım dedim oyuzden tabiki goruculeeimi iyice düşünüp tarttim ona göre eşimle konusarak severek evlendim :⁠-⁠) o da görücü usulü oldu konuşup anlaşıp 2sene konuşup evlendik yani kafama yatmasaydi yine evlenmezdim ama maddiyata tabiki baktım 
0 oy
(613 puan) tarafından
Maddiyat umrumda olmadı çünkü ben zaten çalışan kendi ayakları üzerinde duran bi kadınım o yüzden karşı taraftan beklentim maddiyat yönünde olmadı karekter daha ağır bastı benim için 
tarafından
Peki hiç düşündünmü eşiim ben çalistigim icin mi benle evlendi diye
(613 puan) tarafından
Eşim çalışmamı istemiyo o yüzden düşünmedim böyle :)
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani görücü usulü evlendim durumu iyi diye
tarafından
Görücü usulü olunca böyle oluyor sanırım mantık daha onde geliyor
(6,441 puan) tarafından
Tabiki hem görücü usulü evlenip hem durumu olmayan insanları da ben anlamıyorum
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bizimkisi sewerek zaten mesleği için ewlensem yğrğmezdi  zor bir hayat bizimkisi sevmeden katlanılmaz

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 418 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde Blackdorein (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 430 göst.
14 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Hilalalya (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,137 göst.

379,006 soru

11,344,760 cevap

34,808 kullanıcı