0 oy
1,959 göst.
Aile kategorisinde (1,048 puan) tarafından
Ben kasabada oturuyorum karşı komşum var benim yaşımda kaynanası ile oturoyo görümce ve kayınları falanda var 7 tane bu arkadaş 5 yılık evli ama toplasa 2 ay eşiyle birlikte yaşamamış eşi istambulda güya çalışiyo pislik erif ki kimse inanmiyor orda sadece çalıştığını orda bir hayat kurmuştur bunu herkes söyliyorrr ama bu arkadaş inanmiyor güya zamanla bunlarında alacakmış yanınaaa Bi çoçuğu var babasını bilmiyor dedesine baba diyor bu arkadaş ise burada şiddet görüyor bu aile tarafından hemde herzaman her işlerini yapiyor bağ bahçe inekler falan bu kıza git diyorum babanın evine oraya sığın diyorum gitmiş birkaç sefer ama Kayın babası falan oğlunu alıyormuş bu kıza vermiyormuş buda herseferinde çoçuğu için geliyor geçen diyor eşim benle hiç konuşmuyor kaynanasına demişki oğlum az daha büyüsün onu alıcam yanıma kadınıda istemiyormuş böyle demiş arkadaşa diyorum git babanın evine burada ne yapiyorsun bunlara kölelikten başka yazık günah değilmi seni yok ben eşimi seviyorum bizi alır zamanla falan diyo çok yazık diyorum git bunlar oğlunu almaya geldiğinde polisi ara şikayet et dedim telefonu bile yok ya hangi devirdeyiz Allah Aşkına

Bu duruma çok üzülüyorum ya Bi fikir verin 

26 Cevaplar

+1 oy
(625 puan) tarafından
183 e ihbar etseniz ya bu durumu. Sosyal hizmetlerden incelemeye gelirler aileyi. 
-Reklam-
0 oy
(117 puan) tarafından
Üzücü ve bı o kadar da zor bı durum söz yapacağınızı yapmışsınız zaten yazık kadının haline üzüldüm gerçekten bu devirde var mı hâlâ ya böyle Allah yardımcısi olsun 
(1,248 puan) tarafından
Yani yazık değilde bence cahillik başka bişey değil evli ve eşi uzakta olan bir kadın kaynanasıyla yaşıyor evde diğer fertlerle üstelik çocuğu var ama telefonu yok orada bir dur derim ya akıl var mantık var böyle susup herşeyi yok sayarsa ona semer vuran çok olur acı ama gerçek sevgiyi bir geçsin ya
(1,048 puan) tarafından
Amin. Bi yanı çaresiz Bi yanı istenmeyen kadın içinde olduğu hayat okadar kötüki anlatamam
(1,048 puan) tarafından
Cahillik de var burda kendisi lise mezunu ben ise 5.sınıf terk diyorum senin daha iyi bilmen lazım hanı ne bilim Bi işe girersin Bi şeyler yaparsın yok anlamiyor  5 yıldır evli ilk 2 ay birlikte olmuş eşiyle ne doğumuna gelmiş ne ilgileniyor
0 oy
(36 puan) tarafından
Kendisinin birşeyler yapması lazım ama anlattıklarına göre kendi kabullenmiş herşeyi birşeylerin farkına varması lazım geç değil umursamayan bir koca ben olsam çoktan gitmiştim umrumda bile olmazdı 
(1,048 puan) tarafından
Keşke gitse kurtulur bu hayattan kül olan bir hayat var
(36 puan) tarafından
İnşallah geç olmadan ve hayatını bitirmeden gider Allah yardımcısı olsun
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Yani ne denilirki rabbim arkadaşının aklını başına getirsin inşallah 
(1,048 puan) tarafından
Amin canım amim kül olan Bi hayat var ortada
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Kızcağız belli evladını alırlar vermezler korkusuyla kalıyor, ee bu kızın anası babası yok mu? Demiyor mu kocan nerede? Madem yok al çocuğunu gel. Demekki annesi babasıda yeteri kadar ilgilenmiyor. Allah yardımcısı olsun ne deyim üzüldüm..
(1,048 puan) tarafından
Evladı için kalıyor ama nereye kadar eşi yok 5 yıldır ortada git diyorum bunlar evladını almaya geldiğinde kapıyı açma polisi çağır Bi şeyler yap diyorum ama o cesaret etmiyo üstü başina baksanız çok kötü durumda ailene sığınsa ailesi şehirde
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ailesi nerde bu kızın
(1,048 puan) tarafından
Şehirde oturuyorlar 6 ayda bir götürmiyolar babası gile şehir dediysem yakın yani 25 dakika yol
(9,247 puan) tarafından
Üzüldüm sahip çıkmaları lazım
tarafından
25 dakikalık yolu koşarak gidebilir tabi ailesi kabul etmiyorsa devlet var kadın sığınmaya gitsin .kadın haklarını savunan kurumlara uzaklaştırma alır kocasına ve onun ailesine.kimlik bile değiştirip başka şehirde yaşatıyorlar böyle vakalarda
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Çok üzücü ya :( kadınlar neler çekiyor ya

Benim kaynanama kalsa oda beni öyle yapacaktı telefonsuz ve evine köle yapacaktı. Basta sustum sonra kabuk etmedim esimle evden kaçtık :Evi daha da gitmedik. Bi gün nakliyeci tutup eşyaları aldirdik o kadar
(1,048 puan) tarafından
Eşle evden kaçmak çok güzel hareket valla çok iyi etmişsin keşke bu adamda gelip alsa şehirde evleri var kadın 5 yıl önce altınlarını vermiş ev almişlar ama eltisi oturuyor evinde buda burda sürün babam sürün çok yazık gerçekten çok zor
0 oy
(2,688 puan) tarafından

Kendilerine işçi almışlar kızı. Bu şekilde kabul etmiş kendini sindirmis ona sen şimdi desen de kendine gel gelmez o bunun doğru olduğunu düşünüyor cunki  

Böyle birşey ne dinde ne başka kitabta
 Herkes kendi kitabına uyduruyor birseyler inandiriyor. Yazar sen olucaksin Allah insana irade vermiş kocam yoksa yıllarca kaynanam da ne işim var? Adamın nabtigi belli değil 
(1,048 puan) tarafından
Köle gibi çalıştırıp kıza hiç bişey almiyorlar kıyafetleri okadar eskiki Rabim yardım etsin ama boşa bekliyo 5 yıl gelmeyen adam dahada gelmez bide diyo Bi gelse hamile kalacam 2.çoçuğu istiyorum falan boyle bir cahillik yok olana bakmiyor adam kafayı yiyecem
(2,688 puan) tarafından
İşte canim kendi işine böyle geliyor boşver onun gönlünden geçen bu denekki kendine bunu reva görüyor. Bu neden oluyor biliyormusun insanların çocuklarına özgüveni sevgiyi güzel şekilde vermemesinde bazıları evlat değil koyun yetistieiyor adeta. O yüzden normal öyle dusunmesi annesi babası bu kadına hayata dair neyi klavuz kıldı kimbilir
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Hersey anne babada biriyor anne babasi isteseydi bu kizi zaten 1 dakika durmaz demekki baba evinede sigamamis
(1,048 puan) tarafından
Oda var herhalde annesi babasıda çoçuğunu istemiyorlar
(2,746 puan) tarafından
Niye vermişler o zaman kızlarını maden arkasında durmayacaklwr neden evlendirmişler böyle bir şehre.fsiz ile
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Yani cidden insan biraz kendi ayakları üzerinde durmayı bilmeli. Akıl var mantık var onlara çalışacağına o kadar eziyet göreceğine oğlunu da yanına al git babanın evine bı sure idare et bı işe gir bı süre sonra da kendi evine çık düzenini kur. Bu nedir Allah aşkına bu kadınlar neden bu kadar eziyet görüyor aklını kullansa keşke 
(1,048 puan) tarafından
Kulanmiyor ya yediği dayaklar laflar hepsini sineye çekiyo eşi asla gelmem oraya onu istemiyorum diyor ******** gelip boşanmiyorda
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Allah kimseyi sahipsiz bırakmasın o s.erefsiz herife o zalim kaynana kayınpederede fırsat vermesin 
(1,048 puan) tarafından
Amin canım gözümün önünde eriyo resmen
(1,499 puan) tarafından
Keşke onu elinden tutup o hayattan kurtaracak biri olsa keşke birileri ona yapılanları kabul etmese çünkü onun gerçekten yardıma çok büyük ihtiyacı var
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Allah yardimcisi olsun. Boyle caresiz kadinlari gordukce cok uzuluyorum
(1,048 puan) tarafından
Bide gözümün önünde eriyo resmen
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Sen yapacağını yapmışsın canım çokda haklısın ama arkadaşın derin bi uykuda sanırım kabus görüyo ama uyanınca geçecek sanıyo heralde
(1,048 puan) tarafından
Hiç geçmiyecrk olan ona oluyor hep şiddet görüyor herkes tarafından ama uyanmiyooo
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Senin benim değil de kendinin birşey yapması lazım canım gider babasının evine davasını açar alır çocuğu yada ailesine der bi gün oğluyla çıkar gider mahkeme zaten ona verir kendi bazı şeylere göz yumuyor sanki
(1,048 puan) tarafından
Göz kapatıyor resmen geçen diyo Kayın babam başıma tekme atmiş çok ağrıyor falan git diyorum gittt öldürecekler seni bide sofraya oturunca yer vermiyorlar Allahım mm sen büyüksünn
(6,441 puan) tarafından
Yani canım kendi hayatı ne diyelim cahil mi saf mı kim neden katlanır ki olmayan kocasını sevdiğinide söylüyor
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Çok üzüldüm allahım böyle bir durumu kimseye yaşatmasın inşallah ne diyeyim bilmiyorum bazı insanlar nasıl bir karakter sahibi o kadın daha çok bekler ama o adam almaz onu alacak olsa o zaman alırdı o ortadaki çocuğa yazık bir gün evde kimse yokken gitse çocuğu alıp diyelim ki gitti anladığın kadarıyla gittiğinde geri dönmeye meyilli o şey işte ne diyeceğimi şaşırdım bir yerden tutmak istedim ama o tutacak yeri bulamadım
(1,048 puan) tarafından
Keşke kalkıp gitse Bi gün yaşadığı hayat okadar zorki anlatamam
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Aynı böyle birini tanıyorum 15 sene bekleyip sonra kocasının evlendigini çocuğu olduğunu duymustu. Ne diyebilir ki 
(1,048 puan) tarafından
15 sene çok uzun bir süre ya daha 26 yaşında Bi evladı var bide diyo eşim gelir gelmez 2.çoçuğu istiyorum ben hamileyim çok özeniyor nasılll Bi akıl nasıl Bi mantık yaşadığı hayat çok zor çok stresli ama anlamiyor her gün ağlıyor
(1,369 puan) tarafından
Tutunacak dalı yok dal arıyor kendince. Ama en büyük hatayı yapar zaten biri babasız büyümüş başka çocuğun vebaline girmek olur bu. Sen söyle konuş onunla
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Allah yardimcisi olsun çaresizliğin devami kabullenmek oda kabullenmiş ana baba gelipte kizim bu boyle olmaz seni burdan cekip almamiz lazim demedikce zorr rabbim akil vicdan versin o ******** kocasinada 
(1,048 puan) tarafından
Adam orda keyfini yapıyordur 5 yıl hiç gelmeyen Bi insan başka hayat kurmuş olabilir bunu hiç aramiyor sormuyor para falan göndermiyor annesine demiş benim midem bulaniyo o kadından falan kendisi için değilse çoçuğu için Bi şeyler yapması lazım bu döngü böyle yürümez Bu aile nasıl Allaha hesap vericek hiç bilmiyorum
(2,687 puan) tarafından
Amaninnn amaninnn peki bu laftan kizin haberi yokmu desene eve hizmetci olarak almiş ah bacim ah mahkemede şu cektiklerini dese yeter cocugu alcak korkusuyla desem kendini kandirmaya devam ediyor ailesine yaziklar olsun baska ne denir kii
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Kölelik bitmedi böyle cahiliye devrinden kalanların eline düşmek varmış kaderinde. Yazık. Sen doğru olanı yapmış demişsin zaten ikna etmen gerek 
(1,048 puan) tarafından
Bir türlü ikna olmiyo gelip bide şiddet gördüğünü sofrada yer verilmediğini söyliyor içim parçalanıyor geçen yaşli bir komşumuz var ona rastladım o arkadaşı görünce nasıl ağladı yazık günah dedik oda herşeye Şahid kış ortasında hiç çorap giymez hep inek tezeği atar yaşli kadın daha yakın evleri birleşik Rabim yardımcısı olsun ama Bi cesaret gelse bitirecek bu hayatı
0 oy
tarafından
Bu benim annemin hayatı tıpatıp aynısı ne eksik ne fazla benim annemde çok çekti 10 yıl bekledi babamı babam İstanbul da annem köyde dedem babaannemon yanında onların işini yapıyordu ben dedemi baba olarak biliyordum babami tanımıyordum düşün yılda 1 kere gelirdi köye babam yabancı biriymiş gibi gelirdi bana çok zor bir hayat gerçekten Allah sabır versin arkadaşına 
(1,048 puan) tarafından
Amin canım ama o eskiden kalmış çok zor Bi hayatı var ustü başi perişan durumda 5 yıldır hiç bişey almamışlar eşi gitsin istemiyorum diyo hiç gelmiyor yanına Kayın babası dovuyor hep of of vallahi içim parçalanıyor
tarafından
Onun durumu çok daha kötü annemden ya ailesi neden sahip çıkmıyor ki nasıl duruyor hala orda nasıl sabrediyor neye dayanarak kocasını sevdiği için mi çocukları için mi Allah akıl fikir versin gerçekten çok zor hayatı
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Durumu bilemem ama bizim bir komşu vardı eşi yazın izmir e goder kışın gelirdi tüm yaz Orda çalışıyor sanıyordu aradan 9 yıl geçiyor adam birgün yanında bir kadın ve 8 yaşında bir çocuk ile geliyor... ******** evlenmiş birde çocuğu olmuştu. Herkes eşine çok üzüldü nasıl güzel nasıl hanım hanımcık ti.

O kadıncağız da kendine yazik etmesin devlete sığınsin yazık 

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 461 göst.
16 Haziran 2020 Aile kategorisinde Gulum-kirac.7373 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 399 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 889 göst.
0 oy
10 cevap 469 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,816 soru

11,369,758 cevap

34,853 kullanıcı

...