0 oy
706 göst.
Aile kategorisinde (77 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar doğum yapalı 42 gün oldu utanarak söylüyorum eşim yanaşmak istiyor aslında hazır hissediyorum kendimi ama bı tuhaflık hissettim sezeryandan sonra göbeğim nerdeyse düzleşti ama birkaç gündür daha şişik bir şekilde göbeğim çıktı içi hava dolu sanki küçük bir göbek bundan dolayı ve tabi ağrı olur korkusuyla ondan kaçıyorum göbeğimin şişmesi normal mi bide gerçekten çok acıyor mu ve dayanılmaz mı acısı nasıl acısız atlatabilirim çok korktuğum için soruyorum hakkınızı helal edin 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Korkmayarakk tabiki :)
(6,515 puan) tarafından
Ben bu yoruma niye bu kadar güldüm ahhahhaa rabbim affet
(77 puan) tarafından
Ona çare yok ;(
-Reklam-
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Usutttunmu ki gaz falan mı oldu yada belki adet olucaksindir
(2,562 puan) tarafından
Helal olsun bu arada bunda ne varki zaten millet ne saçma post acıyo
(77 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilmiyorum üşütmus olabilirim çünkü çok sıcak hissettiğim için evin içinde tişörtle geziyorum dikkat etmiyorum pek
0 oy
(5,158 puan) tarafından
Normal doğumda hiç acı olmadı sezeryanda hiç hiç olmaz bence
(2,562 puan) tarafından
Hiç sezaryan olmamissin galiba ¯⁠\⁠(⁠◉⁠‿⁠◉⁠)⁠/⁠¯ benim ki felaketti valla sezeryanim.asiri kotuydum
(77 puan) tarafından
Gerçekten mi umarım dediğiniz gibidir
(77 puan) tarafından
40indan sonra ilişkiyi için ağrı olmaz demek istemiş cnm
(5,158 puan) tarafından
Eken evet sezeryan olmadım ama ilişkiyi soruyor arkadaş tabiki sezeryan zordur. Ama normal doğumda orada dikiş olduğu için sezeryanlinin ilişkisi normal doğum gibi olmadığını düşünüyorum. Ilk doğumda çok dikisim vardı ona rağmen acı olmadı
0 oy
(4,135 puan) tarafından
Kuzum normal doğum olsa belki daha zor olur ama sezeryanda öyle olmasa gerek (bunu diyen ben epey bekledim çaktırma:)) ama kendini hazır hissetmiyorsan eşinden 1 2 hafta daha anlayıs göstermesini iste o zaman iyice toparlamış olursun ama olunca da ağrı psikolojisine girersen olmayacaksa da ağrı olur onu da yapma 
(77 puan) tarafından
Canım eşim anlayışlı biri ama sonuçta kaçamağın yok ben ne zaman olsa da ağrır diye korkuyorum internette de öyle yazıyor bundan korkuyorum işte yoksa bir ağrım yok
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Hic acı falan olmuyor gobegenin sismeside norml gaz olmustur üşütmusundur duzelir o korkma 
(77 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Sezaryenden sonra öyle ekstra bir acı olmuyor canım sadece ara verildiği için biraz daha dikkatli olsun eşin göbeğine bası olmasın. Şişkinlik de gazda olur kimyon falan kaynat istersen 
(77 puan) tarafından
Dikiş falan patlamaz dimi 42 gün geçmiş
(1,824 puan) tarafından
Yok canım ters bir hareket yapmayın sorun olmaz hassas olması lazım hamile gibi düşün karna baskı olmasın
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Gaz varmış gibi oluyo sezaryen doğum sonrası.ama iyi korursan kendini bi sıkıntı çıkmaz. Kırkın da çıkmış. Dikkatli hareket ederek yanaşabilirsin eşine
(77 puan) tarafından
Dikiş patlar mı
(4,651 puan) tarafından
Hayır patlamaz ama dikkat et
(77 puan) tarafından
Ne için peki ağrı olmaması için patlama ihtimali olur diye mi
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Olmaz sezaryenliyim bende eşin dikkat etsin yinede taze yaran bende nasip olursa inşallah pazartesi günü Sezaryen olucam :))
(77 puan) tarafından
Rabbim sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah
(1,248 puan) tarafından
Amin inşallah cnm Allah razı olsun ❤️
0 oy
(876 puan) tarafından
yani benimki normal doğumdu bende çok korkuyordum hatta doktora bile sordum o da jel kullanmamı söyledi kuruluk olunca acır dedi
0 oy
(3,148 puan) tarafından

Aşkom ilk geceyi atlatmışsın bu ne ki korkma sonunu düşünen kahraman olamaz :kissing:

(77 puan) tarafından
Diyosun :)
(3,148 puan) tarafından
Diyorum bu hafta sonuna randevu ver kocana sonra nolcaksa olsun ahahah
(1,257 puan) tarafından
Tırtıl haklı eşine yap o güzelliği ☺️ azcik sık dişini eski moda dönersin zaten
(77 puan) tarafından
Çok fenasınız :)
(7,444 puan) tarafından
Sonunu düşünen kahraman olamaz hahaha çok komiksin ya :)) canım korkma acımaz sezeryandan dolayı hassas olursun sadece ama 40 çıkmış zaten dikkatli davranın hassas olduğun için diyorum sonra zaten bişey olmadığını görünce rahatlarsın canın yanmaz
0 oy
(8,799 puan) tarafından

Hava soğuk canım üşütmüşsündür. Hiç ağrı olmuyo emin ol. Üstüne çok şey yapmadan bir sıkıntı olmaz. Nası cümle kuracağımı bilemedim :D

(573 puan) tarafından
:)) post kapatılmış buraya yazıyım bari ben 11 ay önce normal dikişli doğum yaptım zor geçti benim ki popo kemiğim aşırı ağrıyodu hala var ağrı çok oturunca doğumdan sonra ilk yaklaşımda aşırı korktum çünkü bacaklarımı bile azıcık açıp otursam dikiş yerlerim geriliyor gibi oluyordu birazda geç iyileşme oldu bende ilk aylar zorlandım 2 3 ay kadar sonra düzeldi sezeryanda normal doğum kadar çok olacağını düşünmüyorum sadece ara verildiği için daralma olacağı için olabilir arkadaşın dediği gibi çok üstüne gitmeden yani alıştıra alıştıra hahaha :)
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Gaz vardır üşğtmüşsündür tişörtle gezersen bu havada sezeryanlısın extra dikkat etmen gerekirdi 

Ve acı olmuyor korkmana gerek yok ben sezeryan sonra ilki hatırlamıyorum bile sana öyle söyliyim canım çok tatlıdır normalde acı hissettiğim şeyi de unutmam, 
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Normal dogum yaptim. Benimki kesi oldugu icin acimisti.  Ama seninki ordan cocuk cikmamis. Kesi atilmamis hic bir sekilde zedelenmemis.  Sadece 40 gunluk iliski olmamis. Iliski olmazsa ekstra daralmistir. E bun da da bir sorun yokki canim. 1 2 kereden sonra hemencecik eski haline gelir merak etme.  Bebeginide saglikla buyut
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Ağrı olmuyor cnm kendini rahat bırak korkacak bişey yok
0 oy
(15,778 puan) tarafından

Sen sezeryan olmuşsun korkuyorsun peki ya normal doğum yapanlar :D

0 oy
(1,726 puan) tarafından
Yok niye sorun olmuyor gözünde korkutma 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
İyi de sezeryan zaten neden acı olsun ki vajinal dikiş  falan yok sonuçta 
0 oy
tarafından
Ben de sezaryenliyim. Doktorum 2 ay sonra izin vermişti. İki ay sonra oldu ilk defa. Hiçbir acı olmadı
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Üşütüyorsan gaz olmuştur canım ben normal doğum yaptığım halde acı oluşmadı ama gaz varsa bazen o ağrı oluşturuyor kendini sıcak tut

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 421 göst.
14 Eylül 2022 Aile kategorisinde Prenseskizannesi (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
30 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde kmeltem86gmail.com (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 149 göst.
15 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 124 göst.
7 Eylül 2021 Aile kategorisinde Tugbamelis (1,014 puan) tarafından soruldu

377,254 soru

11,289,745 cevap

34,701 kullanıcı

...