0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bugün başladık tabi önceden de çok denedim pes ettim bu defa etmicem inşallah  sabah bezini cikartim  sadece picama giydirdim sürekli soruyorum. Ve tuvalete götürüyorum ama yapmıyor yok diyor geldiği zaman yapıyor ama hic farkinda değil gibi büyük aptestinide yaptı üstünü değiştirip tekrar başka bir picama girdidiyorum doğru mu gidiyorum çök akılı çocuk maşallah herşeyi biliyor zaten bez değiştirmiyor ondan bu defa çıksın bezden diyorum akşam bez baglamicam napmam lazım aksam uyandirjmmi  altina hastanede doğum yapinca bez seriyorlar ya ondan var onu sericem adını bilmiyorum :) bana fikir verin lütfen doğru mu gidiyorum yoksa yanlış mi 

He bide picamalar çok kalın ondan farkinda olmu olabilirmi  sihah olduğu için bende bu defa fark etmedim   2buçuk yasında

7 Cevaplar

0 oy
(1,034 puan) tarafından
Canım baya yorucu bir süreç benim tuvaletim geldi diyip sürekli onu aklına gelir ve tuvalete girişini görsün. Yani öyle düşündüm bian sen mantıklı görursen bı dene derim
tarafından
Ya güzel fikir çok saol denicem canım:)
(907 puan) tarafından
Bende bu fikri aklımda tutayım)) aferin kız
(1,034 puan) tarafından
Ne demek canlarım insllah işinize yarar
-Reklam-
0 oy
(674 puan) tarafından
Zamanlama yanlış olmuş canım şimdi altına yapsa sürekli yukasan havalar falan sogudu..en uygun zaman ilkbaharda sonra havalar ısınmaya başlayınca.cok büyük değilse bekle derim tecrübe ile sabit oğlumda Ekim sonu gibi başlamıştık hastalıktan kurtulamadı sonra bıraktık Mayıs'ta bezi birakti
tarafından
Canım bizim bütün odalar yanıyor ev çok sıcak  ondan çıksın istiyorum zaten soğuk olduğu için dışarıya cikamiyoruz  bebeğim var küçük hazır evdeyken çıksın bari dedim bende
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Bende 4/5 gündür basladim surekli diyorum bak poponda bez yok altina yapma.sakin gecede bezlemiyorum gunduz de ama büyüğünü ne altina nede tuvalete yapiyo karnim.agiriyo diyip duruyo paytak.pytak yuruyo tuvalete gitmemek için nasil.olacak.bilmiyorum tuvalette bir ayicikla oyuncakla birlikte.gidin ona ogretir misin de yasi.buyuk anlar hosuna gider bende cok.soruyodum ilk gün cok.cani.skld olsada gitmek istemedi sen.zaten ictigi suyu yedigini takip edersin ona gore bir kac saat tutabiliecegini unutma ama arada bir hatirlat benim bebegim tuvalete gidebiliyo büyüdü vs gibi 
0 oy
tarafından

Oturaklı.tuvalet aldı iseniz en çok nerde vakit geçiriyor ise gozuj onuna koy canim.bak buraya çiş yapcaz oyle oyle heves ede başlıyorlar. Bende kızımda çok zorlandım demiycem diyordu altına yapıyordu:))) sonra vazgeçtim yazı bezden bunalimca çişim geldi diye birakmaya başladı pişik olunca kendisine rahatsız oldu

0 oy
(75 puan) tarafından
3 yaşı bekle derin ben. Oğlumda 2 yaş 2 aylıkken bıraktık ilk iyiydi sonra birden devamlı işelemer oldu. Kızmadım ama hiç ona. Sonra başedemedik. Bir çocuk psikiyatrına götürdük. Derken hazır olmadıgını geri bezlememiz gerektiğini söledi. 3 yaşını bekleyin dedi. 3 yaşa 3 ay vardı. 3 ay gene bezledim. Şimdi bi çırpıda anlatıyorum ama çok çektim çişten. Şimdi kızım var daha lohusa sayılırım bunda kendinden büyükkkkk bir istek görmedikçe 3 yaşında bıraktrcam
(75 puan) tarafından
Gerçekten de 3 yaşında bezi bırakınca hızlı ve kolay oldu
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Çok yorucu bir süreç ama pes etme. Ben lazimligi aldım oturma odasına koydum önce sürekli anlattım YouTube dan Kukuli nin bezi bırakma videosu vardı onu aciyordum lazimlikta oyalamak için. Kuzenleri var lavaboya giden onlara baktı da öyle istedi zaten kendisi de tuvaleti. Sonra yavaş yavaş alışmaya başladı bende lazimligi sonra koridora sonra banyoya koydum. Bir haftada alıştı zaten. Biraz daha lazimligi kullandıktan sonra klozete geçti
0 oy
tarafından
Yaş olarak uygun ama havalar soğuk ya usutmemeye çalışmalisin. 

Öncelikle sabır işi asla bağırma altına kaçırınca falan. Travma oluşabiliyor. En zor şeylerden biri ama alışınca büyük kolaylık minik yavru içinde anne içinde. 

Paçası dar pijamalar giydirmelisin. 10 dk da bir tuvalete götürmelisin. Mesela ona oyun yap klozete yapınca sifona basarken by by yapın beraber o tuvaletini yaparken sen de onunla beraber comel ona arkadaş ol beraber oyun şekline getirirsen daha çok sever. Ama suyla oynatma oranın sadece ihtiyaç yeri olduğunu bilmeli. Bide bı pedagog yazısında okumuştum lazimlik yerine direkt klozette alıştırmak daha iyi oluyormuş başka türlü kafa karışıklığı yapabiliyormus. 

Sormak istediğin bişey varsa öyle yardımcı olabilirim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 80 göst.
30 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde kmeltem86gmail.com (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 124 göst.
7 Eylül 2021 Aile kategorisinde Tugbamelis (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 118 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Umara (266 puan) tarafından soruldu

377,981 soru

11,313,620 cevap

34,748 kullanıcı

...