0 oy
1,411 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar annem 2 sene once ev aldı, kendı evını sattı, aynı fıyata ev aldı ama ıcını yaptırmak ıstedı halbukı evın banyosu yepyenıydı ama onu da kırdı doktu ev komple ınsaata gırdı su tesısatı dahı degıstı, o zaman bızden 15 bın borc aldı ev hedıyesı olsun anne dedık, daha sonra kızıma takılan altınlrımız vardı altın hesabında 52 gram, onu bana verebılırmısınız altın borcum olsun dedı, o dönem anne altın artar bak ıyı dusun dedım alındı küstü ve tam da o parayla kızıma bır arsa alalım dıyorduk anneme yardımcı olalım dedık verdık sımdı altın yukseldı borcu oldu 110bın yıne anne 10bını almayalım 100 bın ode dedık yanı totalde 25bın almadık annemden, annemde borcunu gram gram altın hesabı yapıp odemeye calısıyordu, bugun almanyadakı teyzem aradı ‘annen bu borc yuzunden strese gırıyor mıgrenı tutuyor sureklı sız bu parayı almasanız olmuyor mu’ dedı, ne dıyecegımı bılemedım para benım degıl kı cocugumun altını, bu durumu esıme nasıl anlatayım teyze dedım sen tek cocuksun o ev zaten sana kalıcak almayabılırsın dedı, iyi de ben bu parayla kızıma yatırım yapıcaktım dedım baya ters ters konustu en son kızıma bu altınları annem banyosunu yaptırsın dıye takmadı kımse teyze dedım kapattım, almanyada dayımın da teyzemın de durumu cok cok ıyı, sırketlerı var aylık gelırlerlı 10bın euro belkı zamanında anneme 5 kurus yardım etmeyıp suan benım paramı hıbe etmemı ıstıyorlar 

43 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kızlar cok gorulme oldugu ıcın duzeltemıyorum o zaman 52 bın yapıyor dıye 52 gram yazmısım 112 gram almış annem 
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Gözde yorumların hepsini okudum. Çok zor bi durumdasın kardeşim Allah yardımcın olsun. Acizane fikrim annen ve baban seni kullanıyor. Ayrılar sanırım. Annen tek başına aylık 10bin tl yi napıyor hiç anlamadım ev de kira değil. Baban bi silahın parasını ödemiyor. Teyzen o kadar zenginliğin içinde annenin elinden tutacağına çocuğunun parasını hibe et diyor. Yakınız diyorsun da bu pek yakınlık gibi gelmedi bana tabi sizin aile ilişkileriniz nasıl bilmiyorum ama senin adına üzüldüm. Eşin için de helal olsun diyorum bu zamanda gerçekten iyi ve ahlaklı bir insana rastlamışsın. Rabbim yuvanı huzurunu daim etsin. Ama yerinde olsam aileme temiz bi mesafe koyardım.
tarafından
Eşimden Allah razı olsun ben bıle onun aılesı olsa laf ederdım cunku, suan ev alma durumumuz var ama 50bın paramız eksık babam sıze altın borc vereyım gerı odersınız dıyor cocuguna verıcek parayı borc verıyor, ızmırı bılır mısın bılmıyorum guzebahcede 3 katlı evı var denız gören, 2 ofisi var, kardesım ozel olulda okuyor, ben bılıyorum her ay altın alıyolar bırıkım ıcın, bugun esımın annesı aradı banyosu cok kotu kadının dokuluuor onun ıcın para bırıktırmıstım ustayla anlasmıstım ama olmayıversın dedı esıme gondermıs ben o kadar ezılıyorum kı artık
tarafından
Haklısın kardeşim kim olsa ezilir.. Karşıdan konuşmak kolay gelir tabi senin yerinde olmadığım için bilemem anneme üzülüyorum falan demişsin ama seni hiç düşünmeyen sürekli zora sokan ve maddi çıkarlar gözeten bir anne de ne biliyim üzülmeye değmez gibi geliyor bana. Yani annedir babadır tabiki koruyup kollamak gözetmek boynumuzun borcu ama elleri yuvana ve bebeğinin rızkına uzanıyorsa aile huzurunu da düşünmelisin. Eşin de insan sonuçta, 1 susar 2 susar 3.de o da dayanamaz belki de, yine sen üzülürsün. Asla sana akıl vermek değil amacım sadece bence biraz mesafe koyman hem kendin hem kocan ve bebeğin için çok saha sağlıklı olur diye düşünüyorum..
tarafından
Durumları kötü olsa yine dersin annem babam mecbur bakarım, ama o kadar evler ofisler özel okullar gırla gidiyor sana gelince bankadan betersin altın alamıyorum migrenim tutuyor. Sana da değil bebeğinden borç aldığı altınlara.. Ne biliyim gerçekten ilginç.. Normalde aile ve eş sorunlarına yorum yapmam, dua eder geçerim ama senin anlattıkların çok dikkatimi çekti garip geldi yani
0 oy
(1,039 puan) tarafından
Borç borçtur anneme 1 liram geçse 5lıraolarak dönüyo ki mevla yüksek
tarafından
Benım annemde hep vermeye calısır ama mevla cok yuksek odeyemıyor bızde sıksıtırmıyoruz kı 2 senedır 2 kere borcundan bahsetmedım
0 oy
(6,166 puan) tarafından
Teyzen seni de strese sokmuş ama az para da değil ki bilemedim Allah yardımcın olsun 
tarafından
Hem az para degıl hem cocugumun parası bu benım degıl
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Teyze sen benim annemle olan hesabıma karışma diyemedin mi? 
tarafından
Dıyemıyorum cunku teyzem annem ben cok yakınızdır cok da severım o yuzden uzuldum
(2,223 puan) tarafından
Boşver o zaman teyzen öyle dedi diye borcundan vazgeçecek değilsin. O annenle senin aranda. Sonuçta annenxen hepsini aynı anda istemiyorsunuz her ay bı gram alsın versin bence
0 oy
(2,409 puan) tarafından
Versinler 5bin Euro madem hepsi zaten 100 bin eder burda
tarafından
Teyzemın eşi Almanyda bılgısayar muhendısı bır sırkette doktorasını yaptı yazın bana kendısı 7bın euro maas alıyorum dedı teyzemde anaokul ohretmenı 3bın euro alıyormus ev kredısını odemek ıcın topladılar yanımızda parayı, dayım desen 3 katlı evı var bahcesınde havuzu var fotograflardan bılıyorum Turkıyeye geldıfınde 100 eurosına tavla oynuyo adam yanı vermeyecek durumda degıller benden bunu ıstıyolar
0 oy
tarafından
Asla üzülme.  Kimseye de birsey hibe etme. Annen gelmiş kaç yaşına kızının önünde kocaman bir hayat var... Bu saatten sonra işi ne annenin ödesin gram gram vicdan yapma 
tarafından
En uzuldugum de acaba annem mı teyzeme bunu dedırttı, bu suphe benı bıtırıyor
tarafından
Bilemezsin. Sağlık için değil zaruri birsey değil.  Bunu yapan herseyi yapar.  İnsan bu olur böyle şeyler yüzeysel düşün biraz
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Boş yapıyor takma.kizin daha küçük ne de olsa.annenle konuşup anne seni zorluyorsa sana da uyarsa çok kasmadan yap altını diye ilirskn.durumu nasıl ne kadar yapıyor ayda bilmiyorum da
tarafından
Oyle dıyoruz hep bu sefer de altın yukselıyor dıye sınılrenıyor bana keske kredı cekseydım sızden ınsaflı bankalar dıyo sankı altını ben yukseltıyorum
(1,138 puan) tarafından
Allah Allah olur mu öyle şey ya gücü yetmeyecekse almasaydi.senin paran altının olsa neyse ama çocuğun yani
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Aşırı zorr bir durumun içindesin bilemedim ya 
0 oy
(660 puan) tarafından
Eşin iyi biriymiş valla kimse  bu devirde o kadar parayı vermez tamam anne hakkı ödenmez ama sağlık geçim söz konusu olsa neyse ama lüksü için ben olsam alırım 
tarafından
Benım annemın kedısıne kumuna mamasına o kadar destegım var kı zaten kı ben calısmıyorum kendım bırıktırıyorum, ama guzelım banyosunu mermerın rengı kotu dıye yıkıp özel banyo yaotırdı kafe tuvaletı gıbı oldu ısıklı mısıklı
0 oy
(48,660 puan) tarafından
okurken bana sinir basti annenin size vermesi lazim teyzene ne 
tarafından
Teyzem annemle cok yakın ıkbal yanı cok ama heralde annem soyledı ya
(48,660 puan) tarafından
gözde annemin evi dokuluyo mutfak dolaplari falan degismesi lazim abim bekar o evlenirse.para lazim olursa diye kadin eski evde oturuyo  annen de bosa para harcamış 25bin cok deli para bu devirde tamam annedir ama fedakarlikta bir yere kadar alisveris yaparsin hediye alirsin onun parasini aramazsin esinin cocugunun hakkini da vermezsin. ayni sekil.kaynanan yapsa sakin kalmazdin teyzen yine arar bos bos konusur onun ağzını kapat ki baskasi da gelip densiz densiz konusmasin
tarafından
Hep dıyorum kaynanam ıstese belkı esıme verme cocugun altınını ev yapmak ıcın mı taktılar derdım, ama anneme resmen 25bını hıbe ettım 2 sene once alcagım arsa 700 bın olmus annemden alcagım para 100bın arabayo bıle yukseltemıyoruz, annem hala bana bankalar senden ınsaflı dıyor daha calısmadan bu adamın parasıyla 25bını hıbe etmısım napabılırım
0 oy
tarafından
Teyzen neden üstüne vazife olmayan bir şeye karışıyor ki, annende keyfi borç yapmasaymış.  Çocuğunun hakkı o hibe edemezsin ki. 
tarafından
Evet kendı param olsa kör olayım alırsam ama kızımın parası bu, onun hakkı hesabında bırıktırıyorduk
tarafından
Sana ait olan bir para değil ki canım çocuğunun hakkı kimse kusura bakmasın valla.  İnsanlar  5 tl bulamayacak zamana geldi.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Ee gram gram yapıyormuş zaten . Kimse toplu istememiş . Üstüne 10 bin de bizden olsun demişsin . Daha ne kadar ikram olabilecek ki . Yeterince olmuş . Stres olacak durum yok ki . Geliri varsa bir gram bir gram sıkıntı olmaz yapmak . Üstelik alırken veririm diyor 
tarafından
5.500 emeklı maası artı babasının almanyadan maası 150 euro alıyor annem ynı 8.500, bır yerde de pogaca yapıyor haftada 2 gun ordan da 2 bın alıyor 10000 para kazanıyor bana annem teyzeme soylettı gıbı gelıyor, bir de 10 bın degıl 25bın hıbe ettık anneme
(7,121 puan) tarafından
Sen olduğunu yeni farkettim . O zman sende hiç çaktırma . Teyzen kendiliğinden demiş gibi yap . Geliri iyiymiş . Sonuçta sana ait bir para değil bebeğine takılan para ve geleceğine yatırım . Alırken tatlı ,verirken acı oluyor insanlara . Takma bakalım annen ne diyecek bu konuda
(1,138 puan) tarafından
Gayet te iyi para alıyormuş yani tek kendineyse evde başka gelir getiren varsa.ne derse desinler boşver
(7,121 puan) tarafından
Bencede evde kendinin mis Allah daha çok versin
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Canım yani az para değil üstelik çocuğun rızkı,hani annen odemese vazgecseniz falan bu sefer kocanada mahçup olacaksın ,bence annen size azar azar gram gram eline geçtikçe ödesin zaten kusuratini almıyorsunuz 
tarafından
Evet esım Allah var bırkere parayı sormadı bana suan ev alma durumumuz var gıdıp kredı cekıcez belkıcunku nakıtımız yok anneme verdık parayı ama adam hıcbırsey demıyor tam tersı anneye sakın sorma uzulmesın dıyor ama teyzem mahvettı benı bugun
0 oy
(6,512 puan) tarafından

Para benim olsa vermesin derdim teyze ama çocuğumun parası eşim kabul etmeyebilir deseydin sende kendi versin kolaysa bu devirde 100 bin lirayı 

Üzülme kız sen elinden geldiği kadar destek olmuşsun zaten
tarafından
Bana yazın da bunun imasını etmıstı ama konduramadım herlade bu parayı hıbe etmemı ıstemıyodur dedım bu sefer acıkca alma ev zaten sana kalıcak dedı, Rabbım mırası yedırmesın annemın ölmesını mı beklıcem bu nasıl dusunce
0 oy
(6,324 puan) tarafından
Teyze bu altını ben kafama göre hediye edemem çocuğuma taktı millet bana değil ayrıca eşim zaten 25 bin tl hediye etti altınları vermez çocuğumun geleceği için o de. Ve yine ekle. Madem annemi bu kadar düşünüyorsunuz durumunuz çok iyi siz yardımcı olun anneme borcunu ödemesi için de. 

Hem canım annen zor durumda istememiş keyfi kırıp dökmüş valla hiç sesini çıkarma ödesin. Benim annem hala daha rutubetli evde yaşıyor sesi çıkmıyor kadının. 
tarafından
Evını görsen 175bın harcamıs ıcıne ama neye harcamıs dıyosun hem fasso fıssı ısıklar dekorasyonlar duvar ıclerınde ledler sankı evde degıl muzede yuruyırum, tuvalete gırıyosun otomatık ısık yanıyo sıfonu sen kalkınca donuyo ne pahalıysa yaptırmıs ya
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Keşke annnenjzi dinlemeyip altın olarak vermeseydiniz
tarafından
E ama ne dıyım param yok ınsaat yarım kaldı dedı, bızım paramız altın hesabındaydı kızın altınları vardı yanı
0 oy
(6,441 puan) tarafından
52gr az değil ve keyfi bir şeye harcamış zaten zamanında yapman gerekeni yapmış almamışsın para bence 3.kişiye b.k yemek düşer onun haddine bile değil almayın demek ben böyle sorunlar olmasın diye kesinlikle aileme borç vermem eşimin karşısında ödeyemez de küçük düşerim gibisinden sen vermişsin evlatlığını en iyi şekilde yapmışsın
tarafından
Benım aılem boyle hep, babam esım polıs dıye sılah aldırttı esıme ucuzdan 5 ay oldu prasını gondermıyo cocuk harcı hurcu bıde artı 1bın odedı sılaha hala hesabına atmıyolar, annem desen boyle, esımın annesı babası da koyde arsalarını satıp bıze gonderıyor bı ev alın kendınıze dıye bu adama yuzum kalmıyo artık
(6,441 puan) tarafından
İşte seni düşünmüyorlar aslında açık açık söylemek lazım
0 oy
(394 puan) tarafından
Bence Bi evlat olarak elinden geleni yapmışsın. Teyzen rahat rahat konuşmuş ama eşin yabancı sonuçta. Çoğu damat var kaynana evine giderken Bi teneke yağı esirgiyor. Türkiye sartlarinda adam daha ne yapsın. 
tarafından
Ya cok yapar cogu zamanda karsılık beklemez, annemın evıne gıderken erzakla gıderız bız kı annem tek yasayan bır kadın suan aylık 10bın gelırı var kedılerının mamasına kumuna ben alıyorum gecen veterınere goturduk ben odedım kı ben calısmıyorum ama 100bını hıbe edıcek zengınlıkte degılız
0 oy
tarafından
Annenin baya geliri varmış ee evinde kira değil istese en kısa zamanda öder o borcu niye başına ağrı girsin ki ben senin yerinde olsam annemi arar açık açık konuşurum teyzem böyle böyle dedi diye anlatırım 
tarafından
Iste sonra teyzem bana bela olucak, bu ıkısı bırbırlerını yerler dusman olurlar ama boyle durumda kardes olur bana bela olurlar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 220 göst.
28 Kasım 2023 Aile kategorisinde laz6. (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,027 göst.
4 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 178 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Prensesp (7,379 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 336 göst.