0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (875 puan) tarafından
ya normal de 5 6 adım aran bebeği herkes yürüyor diye görür artık benimki 40 adım atıyor koridoru boydan boya gidiyor ama gel gör ki bizsiz gitmez biz olacaz illa şaka gibi artık saldım ne zaman yürürse yürür 21 aylık olacak beyefendi bekliyorum 

milletin her ne kadar şaşkın bakışlarını görsem de hiiiç umursamıyorum artıkkk 

8 Cevaplar

0 oy
(89 puan) tarafından
21 aylık geç değil mi Dr 18 ay diyor ama Dr sordunuz mu
(875 puan) tarafından
ohoooo hem uzman doktorlar hem psikologlar gördü ama hepsi tembelliğinden dedi cesaretlendirin dedi zaten yürüyor ama  sadece biz varken yürüyor
-Reklam-
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Canm 18 aya kadar yurumezse doktora gitmek gerekir sanırım, ama adım atıyor diyorsun bilemedim yani acaba kendisine tam güveni mi yok belki cesaret edemiyordur olabilir mi acaba 
(875 puan) tarafından
canım çok doktorlara götürdüm her test yapıldı en son psikolog gördü herkesin dedi şey tembellik
(2,165 puan) tarafından
Aynen öyle olabilir zamanla düzelir inşallah bu durum ama sen bolca yürütmeye çalış kendi başına yürümeyi öğrensin yavaş yavaş geçer inşallah bu durum
(875 puan) tarafından
yürüyor zaten canım düşün ben öndeyim o arkamda 40 adım atıyor bazen daha fazlaa ama ben yokken atmıyor korkuyor
(2,165 puan) tarafından
Anladm canm tam cesaret edemiyor demekki zamanla bu korkusu da geçer yaa
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Sal gitsin kiz ben 3 yaşında yürümüşüm
(875 puan) tarafından
maşallah canım işte bekliyorum çok şükür bir sağlık sorunu yok artık ne zaman cesaretini toplarsa
0 oy
(494 puan) tarafından
Benimkide  20aylık yürümüyor emeklemiyor oturarak gidiyor ne zaman yürür bilmiyorum doktorlar tembellikten diyor bir sıkıntı yok diyor ama randevu aldım yine bakalım ne diyecek 
(875 puan) tarafından
valla ben kaç tane doktora götürdüm de çok şükür sağlık sorunu yok tembeller işte
(494 puan) tarafından
Bende götürdüm bazı çocuklar geç yürüyor dediler ama yine de randevu aldım tek başına ayakta bile duramıyor sürünemiyor sadece oturarak gidiyor 4 ay sonra 2 yaşına girecek
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Baya da büyükmüş aslında. Benimkiyle yaşıt bı dakka yerinde tutamıyorum evin altını üstüne getiriyor. Doktora danışınız mi bu durumu acaba yoruluyor mu uada bacağı güçsüz de ondan guvenemiyor mu kendine
(875 puan) tarafından
inanır mısın yürümüyor ama dağıtmakta üstüne yokk mutfak çekmecelerimi birbirine katıyor berde dolap çekmece varsa dağıtıyor eline geçeni atıyor şuan böyleyse yürüyünce düşünemiyorum
(1,311 puan) tarafından
Onlar zaten var benimki tencereleri döküyor. Öğrenme kulesi var ona çıkıyor tencereleri de oraya taşıyor. İçine su,tuz,badem vs eline geçeni katıyor ulasamadiklarini bana verdiriyor. Sonra kuleyi ocağa taşı diye işaret ediyor bide altını açıp suyunu kaynatıyoruz çorba gibi karıştırıyor. Bunlara sırf iki dakka oyalansin diye izin veriyorum yoksa bana yemek yaptırmaz. En son suyu tezgaha ocağa falan boca ediyor bende yeter artık diyorum çıkıyoruz mutfaktan. Sıra odasına geliyor çekmeceli oyuncak dolabı var her yere saçıyor oyuncakları sonra oynamadan bırakıp kitaplığa geçiyor kitapların da hepsini yere indiriyor biraz bakıp onları da bırakıyor toplamama da müsade etmiyor. Elime süpürge alsam çığlığı basıyor o supurecekmis veriyorum vermiyor geri. Zorla alsam süpürgenin kablosunu içine çekiyor sonra çalıştırma düğmesine basiyor ben açıyorum o kapatıyor ben açıyorum o kapatıyor en sonunda süpürge işinden de pes ediyorum. Bı dakka durmaz yerinde kanepe tepelerinde zipliyor. Bu günün çok kısa bi zaman dilimi her şeyde böyle engel oluyor eşim gelince ne kadar iş yapabilirsem onla ev idare ediyor.
(875 puan) tarafından
ayyyy maşallah maşallah canım okurken bana bir şeyler oldu resmen bir de ben benimki beni yoruyor diyordum taa ki bu yazını okuyana kadar
(1,311 puan) tarafından
İnan gün içinde sadece onun peşinde kosturuyorum. Karnımı doyurmak için bile uyusun diye bekliyorum yoksa sofrayı birbirine katıyor. Her çocuğun bu kadar hareketli olduğunu zannetmiyorum. Mesela dışarıda bı mekana gitsek mama sandalyesine falan oturmaz gider herkesin masasına maydanoz olur. Evde de öyle oturarak yemez 2 dakika oturturum hemen kaçar arkasında dolaşarak yediririm. İstediğini yapmasına musade etmezsem vurar, ısırır. Ben onu terbiye edemedim o doğduğu günden beri beni terbiye ediyo
(875 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım gerçekteen işin çok zor belli kii ama işte annelik mecburuzz
0 oy
tarafından
Yürür canım korkuyordur benim oğlumda geç yürüdü . Ayakkabı giymek istemiyordu ağlıyordu . Bı gün düğüne gittik indi kaçtı yanımdan salonda gezdi koşuyor .ayakkabıyla dedim billseydim düğüne götürurdum :D
tarafından
22 aylıkken yürüdü. Normalde erken doğmuş 2 ay . Yani 20 aylık oluyor
(875 puan) tarafından
benimki yürümeyi seviyor ama biz olmadan korkuyor
tarafından
Yakın zamanda yürür canım inşallah korkma
0 oy
(262 puan) tarafından
Canım o zaman serbest bırakın her zaman birlikte gitmeyin. Yanında oldugunuzu hissetsin ama olmayın diğer odadan çağırın mesela kendi kendine gelmesini bekleyin, siz yanına gidip getirmeyin. Düştüğü zaman çok aşırı tepkiler vermeyin mesela çok canın acıdı mı gibi koşup kucağınıza almayın. Öyle bir durumda yanına gidip canın acıdı mı, korkmana gerek yok hadi kalk bakalım gibi ilgili ama çok üzerine düşkün davranmayın. Zaten gözünüzün önünde düştüyse anlarsınız ne kadar ciddi bir durum olduğunu, basit bir düşmeyse eğer farkedersiniz zaten. Çünkü bazı çocuklar dizi yere değse kıyamet koparır ama gördüğüm kadarıyla da anne babanın tepkisi hep aşırı olur bu durumlar da hemen kucağına alır filan, çocukta alışkanlık haline getirmiş oluyor bu durumda. Yani böyle yapıyorsanız yapmayın, yapmıyorsanız dediğim gibi cesaretledirecek şeyler sunun ona. Muhtemelen ya korkuyor ya da fazla ilgiden dolayı nasılsa gelip beni alacaklar rahatlığı oluşuyor. 
(875 puan) tarafından
inanır mısın her dediğini uyguluyorum hatta psikologa söyledim böyle böyle yapıyorum diye o da bana zaten siz her şeyi yapıyorsunuz cesaretlendirmek için benim söylememe gerek kalmadı dedi yani aklıma gelecek her şeyi yapıyorum diğer odadan çağırsam emekleyerek geliyor ciddi düşmediği sürece kucağa almam olabilir annecim düştün ama kalkabilirsin tekrardan diyorum çünkü canı yanmadığına eminim doktor dedi zaten siz çok kucağa alıştırmışsınız çocuk zaten annem babam beni kucağa alıyor istediğim yere götürüyor niye yürüyeyim ki diyor dedi o zamandan beri kucağa almayı çok çok aza indirdik ama şuan değişen bir şey yok aynı
(262 puan) tarafından
O zaman iyice sal gitsin canım en azından sağlık problemi yokmuş çok şükür. Bu sekilde yaparak sabırla bekleyeceksiniz. Internetten filan da araştırın destekleyici ne yapabiliriz diye. İnşallah kısa zaman da cesaretlenir beyefendi :)
(262 puan) tarafından
Ya da böyle kapalı oyun parkları filan oluyor ya top havuzu, kum havuzu, tırmanma filan oralara arada bir götürmüyorsanız götürseniz belki oralarda oynarken alışır biraz daha.
(875 puan) tarafından
hep parka çıkarıyorum da artık kimse parka çıkmıyor ki hava soğuk olduğu için internetten araştırdım hep cesaret veriyorum mesela diyelim 40 değil 50 adım atıyor yine de çok heyecan yapmıyorum evet annecim diyorum ki yaptığının normal olduğunu anlasın sen yapabilirsin sen büyüdün annecim kendi başına biz olmadan da yürüyebilirsin düşmeden diye konuşuyorum öpüyorum öyle yürümeye başlıyoruz ben hep yanındayım falan diyorum ama bakalım ne zaman yürür doktorlar bir şey diyemiyor çünkü çok şükür sağlık problemi falan da yok
0 oy
(8,918 puan) tarafından
Vay tembel teneke :D elinden tutup yürüt canım cesaretlendir. Emekliyip mi gidiyo sonra. Aslında baya da büyümüş. Benim oğlan da tembeldi biraz 14 aylıkken yürüdü. Ama ondan sonra durduramadık :D
(875 puan) tarafından
canım emekliyor zaten böyle kendi başına yürüyor ama işte biraz korkak biz yoksak korkup hemen atıyor kendini yere ben gel gel yapıyorum öyle 40 tan fazla adım atıyor
(8,918 puan) tarafından
Bi sorun olsa o 40 adımı atamaz zaten. Dert etme zamanı vardır onun. Biraz cesaret biraz zamanla bakarsın kılar durur evin içinde

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 149 göst.
17 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 374 göst.
21 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 140 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 130 göst.
3 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra_87 (446 puan) tarafından soruldu

379,772 soru

11,368,669 cevap

34,850 kullanıcı

...