0 oy
146 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (58 puan) tarafından
Hayirli geceler kızlar 12 haftalık hamileyim bi kaç gündür gece saatlerinde vucudumda kaşıntı oluyo her yerinde neyden kaynaklı naomam gerekio lütfen bilen var sa akıl versin Allahin izniyle 

14 Cevaplar

0 oy
(395 puan) tarafından
Gebelıkten dolayı kilo alıyorsundur oda kasındırıyordur ama kesınlıkle kasıma ve bol yag sür karnına kalcalarına göğsüne iz kalmasın bir de şekerden de kasıntı olabılır kan degerlerınıze bakmıstır doktorunuz cıksaydı sıze soylerdı aslında ama eger bakılmadıysa rutın kontrollerde ona da baktırın
(58 puan) tarafından
Gebelerde kansızlık olur sende de kanin fazla demişti dahiliye görün demişti ama gitmedim canım kesin tehlikeli falan demedi çünkü acaba ondan olabilir mi
(395 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum yorum yapmam doğru olmaz bu konuda ben hep kansız oldugum ıcın ama bence kaşntı oluyor zaten kılo alınıyor cunku yinede bı kan degerlernıze baktırın
(58 puan) tarafından
Tamm canim Allah razı olsun vakit ayırıp bilgi verdiğin için
-Reklam-
0 oy
(851 puan) tarafından
Gebelik kolestrolude olabilir akciğer enzimleri yükselmiş olabilir doktorunuza söyleyin 
(58 puan) tarafından
Bi kaç gün daha devam ederse gidecem canım Allahin izniyle
0 oy
(1,263 puan) tarafından
Kış vakti geldi kuruluktan bence, yada bazı enzimler kaşıntı yapıyor sanmıyorum ama bu haftalarda hemen olacagını, sen yinede doktora danış ama nemlendir vucudunu muhtemelen ondan, cunku bende heep kaşındım kuruluktan cıktı benimki
(58 puan) tarafından
İnsaAllah kuruluktandir canım devam ederse gidecem doktora Allahin izniyle
(1,263 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
(58 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(781 puan) tarafından
Eğer tüm vücut kaşınıyorsa kan değerlerinize baktirin..karaciğer enzimleri yükseldiği için kaşınıyor..
(58 puan) tarafından
Başım hariç genel anlamda oluyo canım bugün biraz daha rahattım devam ederse gidcem Allahin izniyle
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Gebelikte dönem donem kasinti olabilir ama normal olduğu kadar bir sıkıntı habercisi de olabilir doktora görünmeniz gebelik kolestazi açısından değerlendirilmesi  önemli.
(58 puan) tarafından
Devam ederse gidecem canım
(3,021 puan) tarafından
Geçmiş olsun
(58 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Sen yakın zamanda mutlaka doktora git ve şikayetlerini söyle karaciğer enzimlerine baksınlar
(58 puan) tarafından
Tamm canim çok teşekkür ederim bilgi için Allahin izniyle
0 oy
(3,903 puan) tarafından
Gebelikte alciğer enzimeleri yukselmesi cok kaşıntı  yapiyormus.  Doktoruma dedigimde niye hemen gelmedin diye kızdıydi bana. Enzimlere baktı normal cikinca rahatladi o da ben de ama megerse safra kesemde taş varmış.  O da gebelikte vucutta kaşıntı  yaparmış.  En basit ihtimal de yirtilmalarin  oluyorsa ondandir . Sen bi test yaptır 
(58 puan) tarafından
Bi kac gun daha bekleyecem devam ederse gieecem canim bugün haifti bugün o yüzden ağırdan aldım
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Görüncemde de oldu çok kasintisi vardi doktora gitti döküntü yara olmaması kötü demiş gebelik kolestazi denildi düzenli kontrole gitti hatta Bi kaç kere yatış verildi ilac kullandı sonrada erken alicaz dediler 36.hafrada aldılar tabi bebeğin kilosunu fln takip ederek
(58 puan) tarafından
Ciddi misiniz çok geçmiş olsun insaAllah öyle bisey değildir devam ederse gidecem bende Allahin izniyle canım
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Kızarıklık döküntü varsa karaciğer enzimleri olabilir. Ama kepek gibi oluyorsa vücudun kurulmuştur bol su içmeye özen göster. Kilo hızlı alırsan çatlayan yerlerde de kaşıntı olur 
(58 puan) tarafından
Kollarımda falan bidet yok ama sırtımda alnımda minik minik kırmızılılar var canım günde 2 litre su içiyorum süt cay vesaire tüketiyorum yani sıvı olarak
(1,165 puan) tarafından
Az da olsa kızarıklık varsa mutlaka doktora belirt.
(1,165 puan) tarafından
2 litre su gebelikte az gelebilir biraz arttırın isterseniz
(58 puan) tarafından
Tamm teşekkür ederim Allah razı olsun canım
0 oy
(2,358 puan) tarafından
Su mu icmiyorsun acaba.
(58 puan) tarafından
Günde 2 lite içiyorum canim az mı sence
(2,358 puan) tarafından
Bence az en azından  2.5-3 e çıkar
(58 puan) tarafından
Talm canım Allah razı olsun bilgi için
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Doktora git gebelik kolestazi tanı zehirlenmesi olabilir karaciğer safra kanlarını aldır 
(58 puan) tarafından
Gidecem canım devam ederse Allahin izniyle
(5,240 puan) tarafından
Git cnm ihmale gelmez o
0 oy
(171 puan) tarafından
Bendede olmuştu akciğer enzimlerinde yükselme olmuştur belki geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşaAllah bebeğinizi sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin 
(58 puan) tarafından
Amiiiiin Allah razı olsun canım benim cumlemizle beraber inşaAllah . Bi kaç gün daha devam eder se gueecem canım doktora Allahin izniyle
0 oy
tarafından
Çatlakların oluşuyor canım. Ondan.
(58 puan) tarafından
İnsaAllah ondandır canım
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Gebelik kolesterol u olabilir en kisa zamanda doktora gidip test yaptırın. 
(58 puan) tarafından
Devam ederse gidecem canım Allahin izniyle
(3,141 puan) tarafından
Onemsenicek bişey Allah korkusun varsa ciddi bişey yani. Görmezden gelme mutlaka doktora git.
(58 puan) tarafından
Haklisin Tamm canim Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 68 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde erdem.hilal (184 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 82 göst.
7 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,090 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 162 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 61 göst.
22 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asena.ekinci (1,015 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...