0 oy
306 göst.
Diğer kategorisinde (699 puan) tarafından
Kızlar canımdan çok sevdiğim annem melek oldu 2 ay önce. Çok özledim sesini kokusunu. Herşeyini. 51 yaşındaydı MS hastasıydı covid oldu ve kaybettik.  İki kıziz babam ve iki kız kaldık ben evliyim 2 kızım var benim de. Kardeşim bekar babamla beraber. Bugün mezarlığa gidelim dedim eşim sağolsun kırmaz ne zman dersem götürür. Gittik ki babam da orda hiç haberimiz yoktu. Garibim çökmüş dizinin üstüne ağlıyor kan çanağı olmuş gözleri. Oda 51 yaşında. Çocuk gibi ağlıyor annem hastanuee düştü düşeli. Şimdi de tek kaldı daha zor geliyor hasreti. Neyse babam tek olunca nereden geliyorsun dedim evden dedi hani Merve nerde dedim Merve kız kardeşim. Onun AVM de işi varmış dedi. Dedin mi mezarlığa gidecm diye dedim evet dedim dedi isim vsr demiş kardeşim. Ses etmedim canı sıkılmasn diye ama içim içimi yedi şeytan diyor msj at laf de. Ya ben elimden gelse hergun gitmek istiyorum. Şimdi gece mesela orası zifiri karanlık. Annem orda soğuk karanlık yağmur çamur. Bu saat oldu ağladım ağladım daha uyuyamadım. Ne demek AVM de işin var ya bide o annemle hep evdeydi ben evliyim çocuklarla evdeym haftada bir giderdim. Çok ağrıma gitti yaptığı. Bekler o kadın ya. Anne bu hiç bişeye benzemiyor 

6 Cevaplar

+3 oy
(1,348 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Allah rahmet eylesin. Ama kardeşinize bu konuda kızamazsınız. Kimin içinde ne yaşadığını bilemeyiz. Mezarlığa gitmedi diye kötü evlat, sorumsuz olmuyor. Onun için çok daha zor bence annesini kaybetmek. Anneniz sizi evlendirmiş, torunlarını görmüş. Özel anılarınızı paylaşmışsınız. Ama o evlenirken yanında olamayacak, doğumunda olmayacak, çocuklarını sevemeyecek. Neden karşı tarafın yerine kendinizi koymuyorsunuz. Siz evlisiniz, ne kadar da üzülseniz de normal hayatınıza dönüyorsunuzdur. Ama o annesi ile yaşadığı evde annesinin anıları ile onun yokluğuna alışmaya çalışıyor. Kendi pencerenizden bakmayın olaya. Ayrıca herkesin acısını yaşama şekli çok farklı. Siz mezara gidiyorsunuz diye daha iyi olmadınız, o da gitmedi diye daha kötü olmadı 
(671 puan) tarafından
Ahh alnından öptüm su yorumun
(4 puan) tarafından
Okurken aynı şeyleri yazacaktım
(663 puan) tarafından
+++++ Artı veremiyorum buradan belirteyim.
-Reklam-
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Başınız sağ olsun☹️gerçekten kolay değil Rabbim sabır versin kardeşinin de babanla gitmesi gerekirdi ama bir şey deme bence bolca dua et Rabbim yardimciniz olsun
(13,825 puan) tarafından
Sen kaç yaşındasın cnm
(699 puan) tarafından
26 canım
(13,825 puan) tarafından
Anladım .yani evet dediğin gibi haklısın mutlaka da vardır yaşanmış şeyler ama ne olursa olsun kardeşin canın kanin..sen her şeye rağmen cahilligine ver napabilirsin ki başka kardeş bu en çok birbirinize destek olmanız gereken dönemde böyle olması uzucu tabi ama napacaksim iste.
(699 puan) tarafından
Ben seni istemiyorum diyor bana . Ben yanında durmaya çalıştıkca
(13,825 puan) tarafından
Şimdi hepten kötü durumdadir onun için de kolay değil şuan yaşadıkları biraz akışına bırak kirmamaya çalış kim bilir içinde ne fırtınalar kopuyor
0 oy
(216 puan) tarafından

Herkesin kendi düşüncesi kendi sorumluluğu belli bi yaştaysa aklı yetiyorsa karışma cnm abartma da herkes kendinden sorumlu mezar başına gelmesine gerek yok onun duası yeter içini bilemezsin kimsenin bence abartmışsın biraz acından dolayı 

(699 puan) tarafından
Babamla en fazla 30, dk sürer gidip gelmesi. AVM de işimi önemli annem mi. Ya ben çok hassasim anne konusunda o benim kadar değildi sağken de
(216 puan) tarafından
Her insan bir olmaz ki belki kötü oluor gelince bilemezsin ki bence hiç deme içinde ne yaşadığını bilemezsin
(699 puan) tarafından
Belkı de öyledir
0 oy
(1,041 puan) tarafından
Bu post beni çok üzdü  :((? ALLAHİM size sabır versin mekanı cennet bahçesi olsn inşallah.. annenn yerini eşin yerini hiç bisey dolduramaz. Kardesinz kaç yaşında acaba
(699 puan) tarafından
Amin amin. Hayatta gittiğinde tek yeri dolmaz şey anne. Başka anne yok çünkü. Resimlere bakıp ağlıyorm. Annem melekti bir melekti uçtu gökyüzüne. Kardeşim 21 yaşında
0 oy
(3,820 puan) tarafından
Başınız sağolsun,  Allah sabırlar versin inşallah.  Bu yazdiklarini öyle derinden hissettim ki . Allah evlatlarına sana sağlık versin . Baban için de çok üzüldüm inşallah kendini toparlar . Hiç kolay bisey değil.  Kardeşin de belki güçlü kalamayacağı için gelmiyordur.  Acınız daha çok taze belki psikolojisi kaldırmaz o sebeple gelmek istememiştir 
0 oy
(6,679 puan) tarafından
Başiniz sagol nur içinde yatsin insallah..biliyorum çok zor ama kardeşinide anla..onun içinde neler yaşadiğini bilemezsin..annesi sonucta nasil uzulmesin ki?ama bir yerden hayatina davam etmek istiyo belki
(699 puan) tarafından
Amin inşallah. Bilmiyorm ben çok alındım kardeşimin yaptığına. bana çok ağır basıyordu annem hiç kiyamazdm yıllarca tekerlekli sandalyeden sürdüm hiç üşenmedim çocuktum sürerken. Nefes nefese kalırdım. O nefesimi annem duymasın diye agizimundan alır verirdim. Belimden terler akardı. Smdi 26 yaşındayım belimden 3 fıtık ve kayma var platinli ameliyat olmam şart. İki kızım var küçük 1 yaşında. Bana bakacak kimse Yok diye hayır dedim

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 1,656 göst.
+1 oy
25 cevap 1,043 göst.
3 Nisan 2021 Aile kategorisinde Sultantprk (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 191 göst.
11 Mart 2024 Aile kategorisinde hayrullahkubra (363 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 102 göst.
11 Mart 2024 Aile kategorisinde hayrullahkubra (363 puan) tarafından soruldu