0 oy
1,672 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Selam kızlar. Benim hikayeme bı göz atın ve bana birşeyler söyleyin ne yapacağımı bilmiyorum. Eşimle görücü usulü bir evlilik yaptım ailemin isteği üzerine ve daha 16 yaşındayken. Eşim 1 ayımızdan bana şiddet uygulamaya ve kötü davranmaya başladı ben bunu annemle konuştuğumda kimseye bahsetmiyorum mi böyle şeylerin olabileceğini eşim ne istiyorsa yapmam gerektiğini söyledi ben de sürekli o çocuk aklıyla böyle olması gerekiyormuş gibi onun her yaptığına sustum bir yıl iki yıl üç yıl bitmek bilmedi 3 tane çocuğumuz oldu bu yıllar içerisinde devam etti şiddeti psikolojik şiddeti fiziksel şiddeti her şey beni intihara teşebbüs ettirecek kadar kötü bir hale getirdi iç kimseyle görüşmeme izin vermiyordu arkadaşlarım çevrem komşum yoktu evden çıkamazdım aşırı kıskanç narsist bir kişiliğe sahip.. bundan bir sene önce psikolojim çok bozuk oldu bir dönemde evden kaçtım aileme sığındım boşanmak istediğimi bana yardım etmelerini istedim artık dayanamadığımı görsünler istedim. Ailem ilk başta bana destek oluyormuş gibi görünüp daha sonrasında beni ikna etmeye çalıştılar senin 3 tane çocuğun var boşanamazsın edemezsin ne yapacaksın herkes sana farklı bakar ki bu konuda bir yandan haklılardı çünkü benim ne bir işim ne gücüm ne çevrem ne Bir evim hiçbir şeyim yoktu ailemin de bana ve çocuklarıma bakmayacağını biliyordum yine de ısrarla boşanmak için birkaç ay aile evinde kaldım bu sırada eşimin ailesi sürekli telefonlar açtılar gelip gittiler barışmak için beni kandırmak için elinden gelen her şeyi yapıyordu o arada bunu gören ailem ona inanmaya güvenmeye beni kötülemeye başladılar iyice çıkmaza girdim kadın sığınma evine yerleştim orada bir süre kaldım fakat çocuklarımın hasretine dayanamadım çocuklarıma da çok kötü şeyler yapıyor ve bunu bana karşı koz olarak kullanıyordu ve tesadüfen öğrendim ki evliliğimizin başından beri eşim beni aldatıyormuş hem de eski sevgilisiyle kadın evli 3 çocuk annesi şimdi sürekli yatıp kalkmışlar neler neler yaşanmış bunu çok çok geç öğrendim elimde kanıtlayacak hiçbir şey yok. Neyse çocuklara dayanamadım ailemin de ısrarı üzerine eşimle barışmayı kabul ettim birkaç ay bana Çok iyi davrandı iyi olmamız için evliliğimizin güzel olabilmesi için bir çocuk daha yapma fikrini söyledi bana ben başlarda istemedim ma sonra onun böyle düzelmeye başladığını iyi davrandığını görünce ikna oldum ve şu an 6 aylık hamileyim eşim tekrar eskisi gibi hatta eskisinden Çok daha kötü davranmaya başladı bana bu sefer daha kötü davranıyor çünkü sen kimsesizsin kimse sana sahip çıkmadı zaten ne yapacaksın bana mecbursun ve çocuklarımdan ayrı asla yapamayacağımı bildiği için çok rahat davranıyor bunları yaparken ne yapacağımı bilemiyorum bana bir akıl verin ne olur ya da bir şeyler söyleyin içim rahatlasın biraz evin içinde hapis hayatı yaşıyorum çocuklarıma yansıtmamaya çalışıyorum ama onlar da farkında ve çok üzülüyorlar bu benim daha çok üzüyor ne yapabilirim nasıl bir çare bulabilirim bilmiyorum boşanmaya kalksam destek olacak hiç kimse yok çocuklarımı asla alamam maddi hiçbir durumum yok ve bu hamile halimle ne yapabilirim inanın gerçekten artık düşünmekten kafayı yiyecek duruma geldim: ((

53 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Kimse nedense evli olduğu halde evli adamla düşüp kalkan o.ruspuya tek birşey dememiş. Adam zaten p.ezevenk. niyeyse bu durumda herkes kadına niye çocuk yaptın diye yuklenmeyi tercih ediyor. Sinanmadigin hayatı yargılamak daha kolay çünkü. Şu kadınin psikolojik desteğe anlasilmaya ihtiyacı var elestirilmeye degil. 

Ne postlar açıldı eşimden beklemezdim benim de başıma geldi diyen..... ayakta uyuyorsunuzdur belki de. 

Neyse fazla diyecek birşey yok. İmtihan dünyasındayiz herkese kolay imtihanlar diliyorum. Umarım kimse ama hiç kimse böyle ağır imtihanlarla karsilasmaz 
(219 puan) tarafından
Katılıyorum çok üzüldüm kanatsız kuş gibi. Polise gitsin Kades indirsin. Delili topladın para biriktirsin
-Reklam-
+5 oy
(643 puan) tarafından
Valla en iyisi mügeye çık Esra Erol'da hiç güvenmiyorum sana iş ayarlasin seni bosasin velayetleri al inşallah kapılar açılır diğerleri zor çalış malis doğmamış bebekle çok zor 
(219 puan) tarafından
Bence de baksana ailenin kocadan ne farkı var
(1,625 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum
+4 oy
(951 puan) tarafından
Batan gemiye sürekli yolcu almışsın ne dememizi bekliyorsun 
+4 oy
(435 puan) tarafından
4 çocuğun hayatı mahvolmuş şimdi ne diyelim de ne değişsin Allah senin anana babana akıl fikir versin kocanın da Allah belasını versin. Yokmu siginacagin 1 Allah'ın kulu topla colugunu çocuğunu git polise eğer çocuklarına şiddet varsa çocuklarını konustur polise birdaha vermezler 
+3 oy
(1,753 puan) tarafından
Aldatma var  3 çocuk ve tekrardan hamile kalıyor sun bn ne okudum gerçekten Allah yardımcın olsun 
+1 oy
(2,864 puan) tarafından
Hadi sana bı süre iyi davrandı ama aldatmayı nasıl migden aldı da 4. Bebeğin de hayatını kararttın. sen seni ve çocuklarını döven karaktersize inanıyosun aklın nerde bacım senin. İyi davrandı diye çocuk yapmak niye 
+1 oy
(12 puan) tarafından
Üzülme stres yapma doğum yap başka bir ile taşın orda ki belediyeden yardım iste sonra çocuklarını kreşe yerleştir git çalış niye ana babaya mustec oluyorsun ayaklarının üstünde dur her ilin bir belediyesi var ve yardımcı oluyorlar böyle kadinlara bir süre öyle geçin sonra işe başla gençsin ne de olsa ne bir erkeğe ne de anana babama muhtacsin

Bana kalsa doğumu da bekleme hamilelerde çalışır komple başka bir ile taşın ordaki belediyeye git hemen sana bir yer ayarlarlar yeme içme kadar ev dizmeye kadar yardım ediyorlar ondan sonrada çalışırsın bu ne çaresizlik 
(12 puan) tarafından
Biz kadınlar herşeyi başarırız 10 çocuğunda olsa biraz o adamı hayatını onunla harcama pisliğin teki
0 oy
(787 puan) tarafından
Ne diyelim ki Allah yardımcın olsun. Allah eşine vicdan merhamet versin ama zor.Sana ne yaptıysa daha fazlasını bulsun değerini anlaması dileğiyle Dua et yapacak başka bir şey yok Allah en güzel Vekildir.
(219 puan) tarafından
Çok üzüldüm ya Allahım kadınlar ne çaresiz bu ülkede
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Ailende zerre kadar merhamet duygusu yok mu senin? 3 çocuk varken sen niye inanıpta 4. Teşebbüs ediyorsun. Çocukların böyle bir ailede sağlıksız büyüyor. Kadın sığınma evi malesef çözüm değil ama kadın dernekleri var yaşadığın illerde bu dernekleri bulup onlardan biriyle görüşme sağlarsan avukatları vs oluyor görüş alabilirsin napacağını nasıl bir yol izlemen gerektiğini 
0 oy
(2,785 puan) tarafından
B ok hep aynıdır değişmez son çocuğu yapman em büyük hata ailende neden destek çıkmaz acabaaa besle büyüt elin 2 günlük piççi senin kızını hiç etsin harcasın Allah yardımcın oldun işe girsen boşanıp el kadar bebe nasıl çalişcn 
0 oy
tarafından
Valla diyecek bisey yok bence 4 çocuk az değil siginamazsin hiç bi yere çocuk evliliği kurtarsaydi 3 çocuk kurtarirdi zaten 4. Çocuğu niye yapıyorsun akil var mantık var bi de o kadar şey yaşayıp tecrübe kazanmissin aldatildigini biliyorsun 4. Çocuğun gunahina da girmiş oluyorsun valla ben çıkış yolu göremiyorum canım şahsen 1 yada 2 Çocuğun olsa anlarım ama arkan yok kimsen yok 4 çocukla kimsenin yanına sığınıp gidemezsin 

Benim tek çocuğum olmasına rağmen elim kolum bağlı caresizim seni hiç dusunemiyorum
0 oy
(855 puan) tarafından

:((( doğuda olur böyle şeyler belliki vanlısın bizim oranın insanlarında boşanmak fazla ayıplanıyor çok şükür ailem ve ben eşim dahil bizim görüşlerimiz Cahilane değil ama ailen sana büyük haksızlık yapmış onlar yanında olmamış üstelik çocuk yapmışsınız yeniden düşünsene en çok çocuklar yıpranıyor eziliyor seni aldatmış sen birde çocuk yapmışsın çok yanlış çok. Şimdi karnnda bir bebek var ne yapabilirsin ki devletede sığınmışsın ama olmamış eşine karşı kendini ezik göstermişsin en basından. Herseye tahammül edip susmuşsun adam seni zayıf gördüğü için sana herseyi yapabileceğini düşünüyor böyle erkeklere nasıl kız verilir anlamıyorum yazık yaaaa şimdi o çocukların veballeri onların boynuna 

0 oy
(7,875 puan) tarafından
3 çocuk bide tekrar hamilelik nasıl güvendin bacım ya böyle adama kendi ağzınla söylüyorsun bide, korunma yöntemlerinden haberindemi yok, ne yazayım kendin etmişsin kendin bulmuşsun dicek hiç bişey yok. Birikimin filandami yok
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Tüplerini bağlat
0 oy
(394 puan) tarafından
Hala neden  coxuk  yapiyorsn  sanirim  23 falannsin 4. Hamilesn  yazik degilmi  ya adam sana cocuk  yaparak  seni eve bağlıyor  kendi uzaklaşıyor 
0 oy
(4,925 puan) tarafından
Bak canım seni kinamiyorum, rabbim yardımcın olsun ama sen zaten 3 çocukla perişan olup bir yere sıgamayıp mecburiyetten o adamın yanına geri döndün hadi tamam ama 3 çocuğundan utanmayıp rezillik yapan adam 4. De mi adam olacak gözünü seveyim, şimdi bebekte olacak iyice elini kolunu bağladın kendini o adama muhtaç Edip mecbur bırakıyorsun,yazık günah diğer çocuklarada, böyle bir babanın elinde ne derece huzurla büyüyecekler? Ah ahh
0 oy
(1,577 puan) tarafından
O çocuklar hiç sağlıklı bir ortamda büyümüyorlar. Ne durumdalar? Yangının ortasında kalmışlar gibi hissettim
(2,445 puan) tarafından
Kesinlikle :(
0 oy
(185 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun sadece şunu söylemek istiyorum yanlış ve kötü bir ortamda büyüyen çocuklar ilerde senin benim gibi eşinden sıkıntı gören kadın veya başka bireylere dönüşüyor kötü şartlar altında huzursuzluk şiddet hakaret olaylarına tanıklık eden çocuklar bu iyi bir şeymiş gibi o psikolojik travmaya girip ilerde ailesine öyşe davranması gerektiğini düşünür anladıgım kadariyla sağlıklı bir ortamda büyümüyor çocukların zor bir durum bide bu kadar olay üstüne 4. Çocuk aslında amaç seni tamamen ele almak asla gidemez algısı aşılamak lütfen çocuklarimiza kötü gelecek aşılamayaljm ki ilerde başka kişilerin canını yakmasın umutmayalım herkezin bir hayatı var inşallah düzelir ama böyleleri düzelmez 
0 oy
(2,457 puan) tarafından
Off okurken için cız etti Rabbim yardımcın olsun
0 oy
(3,604 puan) tarafından
Insanlar düzelmez  canım neyse o iste keşke barışıp çocuk yapmasaydın 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 351 göst.
0 oy
12 cevap 576 göst.
0 oy