0 oy
282 göst.
Aile kategorisinde (671 puan) tarafından
Kızlar doğum yaptım Bir gece hastanede kalacaktim yanımda refakatçi birinin kalması gerekiyor hastanede de annem kaynanam görümcem kız kardeşim ve birkaç akrabamız daha vardı ben annemin gözlerinin içine baktım yanımda kalması için ama o kalmadı doğum yapmışım İlk doğumum korkuyorum hani anne şefkatine merhametine ihtiyacım var ama kalmadı. neyse biz taburcu olduk eve geldik zaten lohusalik çok zor bir dönem annem hiç gelip baş vurmadı bana kaynanam on gün yanımda kaldı bana baktı ne kadar annemi aradım anne gel en azından bir görün çünkü sürekli eşimin akrabaları geçmiş olsuna gelip gidiyorlardı ve annem hiç orada yoktu ben arayıp çağırıyordum.. arada bir geliyordu bir çorba getiriyordu akşam tekrar evine dönüyordu hiç burada yanımda kalmadı. Sadece bir gün akşam geç saatte geldi ertesi gün kaldı bir sonraki gün sabah erkenden yine kalkıp evine gitti.. geçen de oğlumu sünnet ettirdik çağırdım hani gel beraber yemek yiyelim diye geldi yemek yedik sünnet çocuğuna ne yapılır ne yapılmaz hiç bilmiyoruz ne ben ne işim ikimiz de acemiyiz eşim annemden rica etti anne birkaç gün bizimle kalır mısın çocuk biraz toparlanana kadar yine kalmadı evine gitti yani beni çok böyle sahipsiz bıraktı.. kendimi öyle çaresiz hissediyorum ki hatta bir kere görümcem de bu olayı benim yüzüme vurdu. ama eşim hiç sesini çıkartmıyor olsun sen bizim kızımızsın diyor hatta ben ona söyledim ben anneme çok kırıldım diye dert etme belki annenin işleri vardır kalamıyordur diye o bana söyledi.. daha kaç kere böyle yardıma ihtiyacım olduğu zaman da arayıp çağırdım gelemem dedi

6 Cevaplar

0 oy
(238 puan) tarafından
Bana kızma ama evleniyorsanız yetişkin insanlarsınız demektir. Kimseye ihtiyacınız yok kimsenin de size yardım etme zorunluluğu yok. Anlattıklarınızın hepsi kendi sorumluluklarınız. Ben doğum yaptım sezeryan eve geldim yemeğimi yaptım çocuğuma eşime kendime baktım. İnsanlardan hiç birşey beklemem böyle de kırılmam.
(671 puan) tarafından
İnsanlar dediğin annem.. sen yarın öbür gün çocuğunun ihtiyacı olsa yanına koşmayacak mısın? Ayrıca sen ayağa kalkabiliyormussun yemek yaptığına göre benim alttan 22 dikişim vardı kipirdayamiyordum bile eşim tuvalete götürüp getiriyordu
(238 puan) tarafından
Beni düzgün yetiştirmek anne babanın görevi diğer herşey benim sorumluluğum. Çocuğumun ihtiyacı oldu ben 41 derece ateşle çocuğuma baktım. Ayağa kalkmak için savaş verdim öyle kolay değil hayat. Ben obez halde doğum yaptım ayağa kalkmak riskti ama kimseye boyun eğmem.
Ben bu şekilde düşünüyorum. Beklenti yoksa hayal kırıklığı da yok.
(671 puan) tarafından
Bu boyun eğmek değil ki ne kadar yanlış bir yerden bakıyorsun, bir insan ne kadar büyürse büyüsün annesinden mutlaka merhamet ve şefkat bekler bu hep böyledir değişmez.. hem bak kendin de demişsin çocuğumun ateşi 41 derece idi ne yaptım ne ettim ayağa kalktım diye sırtını dönüp gitmedin yani
(238 puan) tarafından
Çocuğumun değil benim ateşim 41 dereceydi. Az önce de söyledim anne babanın görevi çocuğu iyi yetiştirmek ve kendi kendine yetmesi için onu eğitmektir. 13 aylık bir bebekle 34 yaşındaki beni bir tutmamı beklemiyorsunuz sanırım. Merhamet ve şefkat farklı kavramlar. Yetiştirilme tarzları ve bireyin benlik algısı karakter açısından farklılık gösterir. Bana göre yardım istemek karşındakine boyun eğmektir. Yardım istediğinde onun kurallarına göre oynarsın ben çok şükür kendi kurallarımla yaşıyorum.
(671 puan) tarafından
Tamam canım
-Reklam-
0 oy
(4 puan) tarafından
Öncelikle hayırlı olsun hem evladınız hem sünnetiniz konuya gelecek olursak ben küçük veyahut büyük olabilirsiniz akıl vermek haddim değil karşılıklı sohbet amaçlı yazıyorum her insanın duruma ve olaylara tepkisi çok farklıdır kimisi evladı için koştururken kimisi bunu yapmakta kendine güç yetişemez birde nerelisiniz bilmiyorım2ama genel olarak toplumumuzda şöyle bir algı var kız annesi biraz uzak durmalı işte erkek annesi gelininin yanında kalmalı bu algıyı bazı anneler yıkabiliyotken bazıları bunun peşinden gitmekte ısrar ediyor annenizle oturup konuştuğunuzda size cevap olarak ne verdiği de önemli bunu da değerlendirip ona göre davranmak daha mantıklı olur insan kendi etrafından biri böyle yapınca mantık devre dışı kalıyor ne düşüneceğini bilmiyor diğer insanların onu teselli etmesi bile gururuna dokunuyor umarım annenizin mantıklı bir açıklaması vardır evladınız ve siz sağlıcakla kalın biraz uzun oldu kusura bakmayın :)) 
(671 puan) tarafından
Evet sanırım annemde erkek annesi baksın diye düşündü çünkü yengem benden 6-7 ay önce doğum yaptı evinde ona bir oda açıp 2 ay hizmetini gördü..yapsın tabi gelini kızı sonuçta..ama ben bana da öyle olur sanmıştım.. belki de beni üzen kıran bu.. hayırlısı olsun
(671 puan) tarafından
Bu arada güzel dileklerin içinde Teşekkür ederim ALLAH razı olsun,:)
(2,687 puan) tarafından
Bence soylemelisin ara bir gun yada geldiginde ben banada oyle annelik yaparsin sandim kaynana baktikca seni arandim niye boyle yaptin de yuzles kendi kendini yiyip bitirmekten iyidir canim bakalim ne diyecek
(671 puan) tarafından
Bir iki kere imada bulundum Ama hemen üstünü kapatıp konuyu değiştirdi
(2,687 puan) tarafından
Bidahakine direk konuya gir bacisi gene aynisini yaparsa diyecek bisey yok
0 oy
(2,346 puan) tarafından
Son postuma bak benzer durumdan dert yandım ben de 
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bence fazla üstelemişsiniz. Doğuma gitmeden aylar önce eşime dedim yanımda sen kalacaksın diye. Sonra plan bozuldu sezaryen oldum. Kaynanam yanımızdaydı ama hiç kal demedim. Beni babannem büyüttü ve şuan 74 yaşında hastaneye geldiğinde kalıyım dedi kaynanama o da ben kalırım siz yaşlısınız olmaz dedi. Annem ilk gün gelmedi bile. Kaynanam kaldı hastanede ama sadece çocuk baktı, benimle eşim ilgilendi. Eve geldik o sezaryenli halinle çocuğuma kendim baktım. Beraber yaşasak bile 1 hafta sonra herkes evde iş bekledi benden. Üstüne kızım hastalandı 25 günlükken, hastanede kaldık 20 gün. Kimse gelip kızına 2 saat biz bakalım bir eve git duş al demedi. Ben hastane lavabosundaki duşla banyo yaptım. Sadece babannem teklifte bulundu ama onada kıyamazdım kaç yaşında kadın hastanede çocuk mu bakacaktı. Ama unutmadım bunları, zaten kızmıyorum da kimseye güvenip yapmadım bu çocuğu. Güvenmeyin kimseye, anneniz bile olsa
(671 puan) tarafından
Yorumunuz bir yere kadar haklı aslında,tabii ki de çocuğu kimseye güvenerek yapmadık ama insan ister istemez düştüğünde yanında birisinin el uzatmasını istiyor hele bu beklediğim kişi annemse.. ayrıca yorumlarda herkes annenden bile bir şey bekleme demiş oysa bir insan ne kadar büyüse büyüsün ihtiyacı olan tek kişi annesi değil mi ben mi yanlış düşünüyorum
(1,392 puan) tarafından
Bu hayatta sadece kendinize ve çocuğunuz konusunda eşinize güveneceksiniz. Artık anne olan sizsiniz
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Canım benim annen ile bu durumdan rahatsızlık duyduğunu dile getiren bir konuşma yaptın mı?  Benim annem kovid olmuştu doğumumdan yaklaşık 1 hafta sonra anneme nasıl sinir olmuştum. Zaten bir annem bir babam var. Annemle babam gelememişti yanıma eşimin annesi babası bizden çıkmıyordu. Mecburi sezaryene alındım, 2 gün annem kaldı yanımda taburcu olduk, eşim yanımda iken izin kullanma anne 1 hafta sonra sen kullanırsın dedim annem kovid oldu. Babam da gelemedi annemin yüzünden. Ben ama güçlüyüm,dayanıklıyım bir de kayınvalidem çok uzun bende kalmasın diye 3.gün gözümden yaş gele gele evimin temizliğini yaptım bebeğim var diye hergün süpürge açtım sildim tozunu aldım, eşim kızardı yine de çay demler yemek yapardım gece de ağrılarımdan uyuyamazdım. Kayınvalideme ben işlerimi kendim yapabiliyorum imajı verip gönderdim ama hergün gelip gidiyorlardı ( faydasız) sonra ben çok hasta oldum, hem psikolojik hem bedenen çok yıprandım anneme de dedim herşeyi. Ne vardı da dikkat etmedin, bana böyle böyle yaptılar, böyle oldu diye bir döktüm içimi. Benim annem gelmek isteyip gelememişti ama içimde yara bıraktı yaşadıklarım. Şimdi bebeğim 13 aylık olacak ama hala uktedir içimde, Allah nasip ederse ikinci çocuğumuz olursa annemi istiyorum sadece o prenses gibi baktı sonra külkedisine döndüm. eşimin ailesine tavrı olmasa bana hizmet etmeyeceksin demese kafayı sıyırırdım her halde. Annene anlat bence rahatlarsın o da fark eder, belki çekinceleri vardır..
0 oy
(216 puan) tarafından
Ayni benim annemi anlatmissin ama yine senin kaynanan gorumcen kalmis Bnde onlarda yoktu tek basima hallettim herseyi 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 353 göst.
0 oy
14 cevap 453 göst.
17 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Defne3434 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 919 göst.
22 Ocak 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu