0 oy
145 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (915 puan) tarafından
tarafından kapalı
Merhaba güzel hanımlar biraz uzun olacak şimdiden hakkınızı helal edin ben hamileyim 17 haftalık bundan 1 ay önce hatta geçti ikili tarama testinde değilde ultrasonda bebeğimin ense kalınlığı yüksek çıktı ve doktorum beni peritonologa yönlendirdi bu arada ikili tarama temiz çıktı orda içim rahatladı  neyse peritonoga gittim orada da bu sorun çıktı ama ultrasonda hatta orda daha kalın çıkıp kistik hidroma tanısı konuldu ve benden biopsi istediler amniyosentez değil ama biopsi yani bebeğin eşinden parça alimi diyeyim  ben bunu kabul ettim ve işlem oldu zaten riskli ve düşük tehlikesi olan bı işlemdi  çok şükür düşük olmadı ve 1 ay bunun sonucunu psikolojik olarak yipranarak bekledim down sendromu var mı başka bı sorun var mı diye ki  he bu arada eklemek istiyorum işlemden sonra bebeğimde herhangi bir sorun var mı diye 1 hafta sonra kendi doğum doktoruma gittiğimde ense kalınlığı normale dönmüş olduğunu söyledi zaten bunun bebek büyüdükçe geçebileceğini bunun belki bir ödem de olmuş olabileceğini söylediler bana ama o bı ihtimaldi ve bunun olması beni o kadar mutlu etti kiiii ...ama o sonuç önemliydi genede  sonuç geldi herhangi bir kromozom bozukluğu çıkmadı yani sonuç temiz geldi amaa benden bı test daha olması gerektiğini bununda genetik bir hastalık olup olmadığını öğrenmek için yapacaklarını söylediler ve yine bı parca alimi işlemi olmiyacak o ilk yaptıkları parçadan bu işlemi sürdüreceklerini söylediler  ve fiyat 6 bin 500 ilk operasyon da zaten 7 bin verdik bizi maddi olarak çok zorladı çocuğum için herşeyi yaparım orası ayrı o önemli değil ama herşey normal gelişimi güzel  bebeğimin  aklıma o kadar kazındı ki bu işlemi yaptırmak konusunda acayip kararsızım böle bişi başına gelen var mi fikir için soruyorum sizce ne yapmalıyım 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

3 Cevaplar

+1 oy
(1,165 puan) tarafından
Peki yaptırsaniz ne değişecek. Hamilelik zehir olacak. Allah korusun bı sıkıntı olsa doğduktan sonra da genetik test yapılır. Ama normal doğarsa inşallah gereksiz kendinize stres ve maddi sıkıntıya girmiş olacaksınız
(1,138 puan) tarafından
Ben de buna katılıyorum.resmen para tuzağı.bana iyi bir doktor denk geldi mesela şaşırdım.dedi bebeğinde bir sıkıntı olsa aldıracak misin dedi.hayir dedim.3 lü test yaptirmana gerek yok yine sen bilirsin ama hem hamileliğin zehir olur hem de aldirmayacaksin zaten detaylı ultrason da görünür bir sıkıntı varsa dedi.
Zaten ilk sefer o kadar para vermişsin.yaptirma bence bir daha test falan.
(915 puan) tarafından
Tabikide aldirmicam  evet haklısınız neden hamileliğimi zehir edeyim kendime dimi her şey allahtan hani belki bişi çıktığında kendimizi mafdi manevî hazırlarız diye düşündüm ama Allah büyüktür umarım sağlıklı sıhhatli kucağıma almamı nasip eder yorumunuz için teşekkür ederim
(915 puan) tarafından
Tabikide aldirmicam  evet haklısınız neden hamileliğimi zehir edeyim kendime dimi her şey allahtan hani belki bişi çıktığında kendimizi maddi manevî hazırlarız diye düşündüm ama Allah büyüktür umarım sağlıklı sıhhatli kucağıma almamı nasip eder yorumunuz için teşekkür ederim
(1,138 puan) tarafından
Rica ederim bacım.zsten bir sıkıntı olduğunda detaylı ultrason da belli ediyor 22.haftada ona bakarsın. Bir de şöyle bir şey var benim ilk kızımdan biz hem devlete hem özele gidiyorduk testleri vesaire her şeyi yaptırdık gebelik gayet sağlıklıydı hep iyi konuşuyorlardı kilosu gelişimi vesaire. Detaylı ultrasonda da bir şey çıkmadı hatta özel olarak fetal ekol falan da yaptırdık her şey iyiydi ama kızım doğduğunda sağlık sıkıntıları ile doğdu %50 yaşama şansı verdiler 21 gün yoğun bakımda yattı olumsuz konuştular vesaire. Bazen olacağı varsa oluyor yani.
(915 puan) tarafından
Rabbim büyük o bilir herşeyi zatende ne bilim evlat olunca herşey o kadar degisiyo ki anlatamam çok geçmiş olsun sizede rabbim evladınız kötü gününü göstermesin
-Reklam-
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Özel hastane sanırım para için istediklerini düşünüyorum bence başta da vermeyebilirdiniz ama olan olmuş ve çok şükür bebeğiniz sağlıklıymış.

Bana kalırsa yaptırmayın 
(915 puan) tarafından
Evet özel gercekten para için mi bilmiyorum ama insanın içine kurt dusuruyolar
(5,108 puan) tarafından
Sırf bu yüzden sadece ayrıntı ultrason yaptırdım çünkü size bahsettikleri durumun kesinliği belli değil sadece size stres ve paranız ziyan olacaktır.
Bircok yakınım yaptırdı hem bu ikili testi hem sıvı alma durumunu sadece hamilelikleri zehir oldu bebekleri gayet sağlıklıydı
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Komşuma bebeğin down sendromlu denildi 9 ay boyunca kadın yinede doğurdu şuan bebeği sapa sağlam ne bir engeli nede başka bir şeyi var teyzeme bebeğin kafası yok denildi aldır denildi teyzem yok aldırmam doğsun kendi ölsün dedi şuan kızı 4 sınıfa gidiyor ve o kadar zeki bir kız ki anlatamam sana 
(915 puan) tarafından
Yorumunuz içimi rahatlattı Allah razı olsun cevap için içime kurt düşürdüler ki sormayın
(7,036 puan) tarafından
Korkma canım benim oğluma 3 doktor kafasında tümör var dedi 38 haftaliktim bide doğana kadarda öyle dendi oğlum bir dogdu yine beyin cerahiye götürdük şükür hiç bir şeyi yok kan pihtisymis zamanla geçer dendi öylede oldu
(915 puan) tarafından
Ne kadar cesaretlendirsiniz beni yorumlarınızla içim bı rahatladı sanki bunları duymak bile beni iyilestiriyo Allah razı olsun
(7,036 puan) tarafından
Kuzum cesaretli olmayipta ne yapacaz ki evlat bu varmı ötesi bide takdiri ilahidir ne verirse versin baş göz üstüne benim ilk bebeğimi kayıp etim doktor kalbi durmus dedi ona rağmen bile 5 tane ulturasona girdim detaylı normal ve adını bilmediğim bir çok şekil ulturasonlara girdim öyle kürtaj oldum öyle ha deyince bir cana kiyamazkj insan

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 241 göst.
0 oy
2 cevap 212 göst.
6 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Tazeanne30 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 241 göst.
0 oy
10 cevap 258 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde Cigdem6565 (912 puan) tarafından soruldu

378,253 soru