0 oy
229 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Ya kızlar oğlum cumartesi günü hayırlısıyla iki yaşında olucak

İlk yaş doğumgünde tum eltilerimi görümcelerimi herkesi çağırmıştım yani çocuklarıyla Beraber maşallah 50 kişiden fazla kişi

Büyük bir pasta yaptırdım

Sarma 

Kek 

Kısır

Kurabiye

İki tepsi şekerpare yapmıştım

Bu sefer sadce aile içinde yapmak istiyorum ben eşim anne babası iki amcası ve eltim zaten pasta yaptırdı eşim yanına şekerpare yapayım diyorum bide çekirdek falan alsın çay demleriz

Ekstra bişey yapayım mı yoksa yeterli mi

Yada ne yapabilirim 

10 Cevaplar

0 oy
(3,859 puan) tarafından
Ayy kızım da cumartesi günü 3 yaşına girecek ben pasta yaptırmadım zaten kızımda sevmiyor. Onun yerine bisküvi pastası yapacağım y harfi şeklinde çünkü onu çok seviyor. Yanına da yaprak sarması kurabiye poğaça yeter diye düşünüyorum
tarafından
14 ocakkkkk en güzel günümüz olmalı öyleyse
Rabbim uzun ömürler versin onlara cnm inşallah
Peki sen kimseyi davet edecek misin
(3,859 puan) tarafından
Evet canım gorumcemgil kaynım ve eşimin amcasıgil gelecek (anne babası yok) yakın zamanda cenazemiz olduğu için kendi ailemi davet etmiycem
-Reklam-
0 oy
(1,501 puan) tarafından

Ya ben o güne kurban olurum o ne güzel bir gün ben oğluma paşamaaa kavuştum <3 kızlar bu arada benim eşimde diyo ki bir mangal yakalım ailecek yemek yeriz sonrada pastamızı keseriz ☺️

tarafından
Rabbim dertlerini göstermesin cnm
Oğlun kaç yaşında olucak senin
(1,501 puan) tarafından
Aminnn amin canım Allah bize evlatların hep güzel günlerini göstersin ❤️ 1 yaşına girecek teyzesi ❤️
0 oy
(414 puan) tarafından
RABBİM nasip ederse subatin 2 sinde kizim 1 yasina giricek benimde oyle cok daginik duran ikramliklar yapmiycam bende mercimek koftesi top seklinde yapicam orta boyda kurdan batiricam patates topu havuc topu vs dolma olucak tuzlu kurabiye minik pogacalar yapacagim birde pastaya 700 800 tl istiyor 20 kisilik bende trendyoldan sus alip kendim yapicam RABBİM in izniyle simdiden dogum gunu kutlu olsun minik paşanin RABBİM Hayirli saglikli uzun omurler nasip etsin :)
tarafından
Çok sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(597 puan) tarafından
Bende gecen cuma kutladin dogum gunu

Kisir, sarma (anam sagolsun), patates kavirma, salatalikli yogurt mezesi, makarna salatasi, dereotlu pogaca, su böregi (anam sagolsun) , kadayif, 2cesit kurabiye, 2 pasta (kaynim yaptirmis birini, tatli (kaynim getirmis) vardi ve ortaya cekirdek koydum ha birde hazir kadayif yaptim. 

Daha kabak mücver, kek ve hashasli revani yapacakdim ama malesef evde 4cocuk vardi. Benim iki cocuj biri daha 2aylik olacak diger 2 olsu, kaynimsa birgun onceden gekmldi 2 cocukda onun var abartisih 20cocaga bedel olan ama iyikide yapmamisim tam yetti ne cok kaldi nede az oldu
(128 puan) tarafından
Kaç kişiydiniz evde maşallah baya fazlaca yapmışsınız
(597 puan) tarafından
10kisi cnm
0 oy
(362 puan) tarafından
Kekten cikolatali toplar hindistan cevizi ile beyaz toplar yapabilirsin kuru pasta yanina birde yaş pasta ohhh daha ne olsun:)
0 oy
(1,170 puan) tarafından
yani bence sekerpareye gerek yok zaten pasta tatli mesela borek yada pogaca yapabilirsin

patates salatasi

makarna salatasi

cig kofte yada mercimek koftesi

simdilik aklima bunlar geldi
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Ben de yaş pasta yaptırmıştım. Tatlı olarak ekler ve şekerli kurabiye yaptım. Tuzlu olarak da börek sarma patates salatası makarna yoğurtlaması tuzlu kurabiye yaptım. 15 kişiydik biz de. Baya güzel oldu. 
0 oy
tarafından
Benim kızım da cumartesi 1 yaşına gircek ilk doğum günü bizim de rahat 50 kişi olur konseptimiz Galatasaray :) 
(330 puan) tarafından
Ayy benim de oğlum cumartesi giriyor yaşına bizde pazar kutlama yapacağız çok heyecanlı ilk yaş
tarafından
Aynen canım hayırlı yaşları olsun inşallah
0 oy
(119,126 puan) tarafından
sen ic hazirla pide yaptir ayran da ekle 50 kisi kisir kek falanla doymaz
0 oy
(489 puan) tarafından
Açma mutlaka yapmalısın

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 132 göst.
0 oy