0 oy
252 göst.
Aile kategorisinde (166 puan) tarafından
Evleneli bir yıl oldu 

Esimin köyüne gidiyoruz ve arefeden bayram sonuna kadar sürekli orada vakit geçiriyoruz 

Yeni evliyim annemlere de gelmek istiyorum diyorum masraf olmasın diye bayram bittikten sonra getiriyor eşim bir daha git gel olmasn diye gelmişken gidiyoruz yani 

Ben çok üzülüyorum söyledim bu bayram gelmek istemiyorum köye die .

Siz olsanız napardnz ?

24 Cevaplar

0 oy
(15,823 puan) tarafından
Ayy bilmiyorum napardimm??

Çok şükür gidiyorum kalıyorum 
(166 puan) tarafından
Çok sanslisin kuzum benim inan ki senin adına mutlu oldum Bir de babam yok benim sadece bir tek annem ve erkek kardeşim var
O kadar üzülüyorum ki
(166 puan) tarafından
Madem o kadar sorun edecek birsey yok köye de bayramdan sonra ya da önce gidilsin demi
Niye ben göremiyorum
Annem de bekleyip duruyor
Is isten geçtikten sonra görüyorum
-Reklam-
0 oy
(915 puan) tarafından
Evet çünkü annemle aramızda 1 apartman var ilk benimkilere gider sonra kayınvalideme geçeriz 
(166 puan) tarafından
Çok şanslısınız...ayrı kalmayın zaten zor
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Kalacak gidecek ailemi var varda yok an bacım eniysi bu boşver ne yapacaksın uzak olunca kıymetin artar 
(166 puan) tarafından
Esimin ailesine uzak kalayım da artsın kiymetim :)
(2,369 puan) tarafından
Ben kendi ailem adına konustum kuzum seni seviyorlar sa tabiki git ailenin yanına
(166 puan) tarafından
Üzüldüm senin adına kuzm ... hersey gönlünce olsun inşallah
(2,369 puan) tarafından
Saol canım dört duvarın arası gurbet unutma bunu olurmu uzak olsaydim keşke diyorum ama iyi olsalardı bir adım çıksam giderim ama.neden gideyim ki
(166 puan) tarafından
Haklısın ... bende bunu evlenince anladım
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ben olsam bir bayram sizinkilere bir bayram bizimkilere gideceğiz derdim eşimde kabul ederdi 

Her bayram önce kaynanam gili uğrayıp yarım saat oturup benim annemlere geçip orda kalıyoruz önce onları atlattayim rahat rahat kalalim annemde diye önce onlar
(166 puan) tarafından
Yeminle iki bayram da goremdim bir yeni evliyiz
Zaten özlemişim.
Ama olmadı
Herkes ailesini görüyor diyorum milletle sidik yarışına girme diyor ne kadar ayip
(166 puan) tarafından
Kabul etmiyor ki ... ona kendi ailesi olsn başka kimse olmasın
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Eşitlik ilkesi olacak 2 gün onun ailesi 2 gün senin ailen yok öyle tek taraflı Bi durum masraf falan olmasın deme o zaman onun ailesine gidince masraf olmuyorda senin ailene gelince mi masraf oluyor 
(8,936 puan) tarafından
Yok öyle yağma evlenince esin sadece kendi ailesi olmuyor evlendiği esinde ailesi var oda onun ailesi çok masrafı düşünüyorsa o zaman 2 tarafada gidilmeyecek hiç masraf olmaz ya 2 gün onun ailesi 2 gün senin ailen olayını kabul eder yada sen bayramda gitmezsin 2 seçenek sun hangisini begenirse begenmiyorsa bırak kendi gitsin köyüne sen olma
(166 puan) tarafından
Haklısın canm bunlar aynen alayım kızını görmeyeyim yüzünü mantığındalar
Gelin gelen benim onlar nereye ben oraya öyle dusunuyorlar
Ama canm çok yandı annem hep ağlıyor ablam da il dışında gelemiyor
Babam da yok tek kardeşimle yalnız bayram geçiriyor
(8,936 puan) tarafından
Şimdiden önlemini almazsan ilerde daha çok aglarsin yeni evliymissin şimdiden kontrolü ele alabilirsin azcık diş göster bak bakalım o zaman onun dediği oluyor mu 2 tarafada adaletli olcak onunki aile ise seninkiler ne seninde hakkıni gözetmek zorunda bilmiyorsada diş göstererek öğret
(166 puan) tarafından
Rabbım kimseyi kimsenin evladını kötüye cattirmasın
Kayinvalidemlere yakın oturduk karşı bina
Her Allahin günü goruyor ailesini
Bana da diyor ki 2 3 ay geçsin sonra gör
Gurbet ne demekmiş tattırdı bana
Çok ağlardım iki bayram da böyle olunca restimi çektim ben gelmiyorum gelmeyeceğim dedim
Ailesine gidince de hemen arıyorum dha yeni gördün diye
Hep diyor ki annemler yemeğe gelsin bir gün demedi  annenler gelsin die
Sadece o taraf olacak benim taraf yok sayılıyor
Ben de çağırmiyorum eskisi kadar
Hersey karşılıklı çünkü
Haklısın Eğitmen...+++
Başta sıkı tutmak lazım
(8,936 puan) tarafından
Aynen cnm şimdiden al önlemini
0 oy
(119,346 puan) tarafından
ben 1 bayram olmuyo digerinde ailemle oluyom
(166 puan) tarafından
Vallahi öyle olsa razıyım...gözü yaşlı tek başına annem orada
Burada herkes neşe kahkaha bayram onlara bayram
İçim yanıyor
Bu kez karar verdim kesinlikle gitmem diye
O da diyor bebek o zmana doğar alıp giderim mecbur gelirsin diye
(119,346 puan) tarafından
ben cok uzagim yoksa es mes beni baglamaz giderimde iste gurbet
0 oy
(663 puan) tarafından
Biz bir bayram birine diğer bayram birine gidiyoruz.
0 oy
tarafından
Hiç bir bayram ailemden ayrı geçirmedim,  Annemgil köye gider bende onlarla giderim bayram bitişi kaynanama gideriz.  2 yıllık evliyim bu denli karşılamasına izin vermem 
(166 puan) tarafından
Sizde üzülürsünüz aileniz de demi
Ben ilk bayramlarımı hiç böyle hayal etmemistim
tarafından
Ee tabiki de, sırf Evlendigim için neden ayrı geçireyim ki. Birde aynı mahalledeyiz m
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Gurbetteyim bayramlarda eşim çalıştığı için gidemiyoruz 4 sene olacak hiç bir bayramı aileler ile geciremedik bu sene nasip olursa Ramazan Bayramına ailelerin yanina gitmek istiyoruz ama seçimler var izinleri kapatirsalar gidemeyiz de çok zor oluyo 
(166 puan) tarafından
İki tarafa da eşit davraniliyor gidilmese bile
0 oy
tarafından
Önce benim anneme gidiyoruz kalıyoruz. Sonra eşimin ailesine. 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Benim eşimin tarafinda evli olan kızlar annelerinde bayramı geçirirlermis ben yine de arefe günü kayınvalidemlere geçiyorum görümcemle pasta falan yaparız sabahında evi temizleriz ikindiye doğru anneme geçeriz eşim beni bırakır bayram sonuna kadar annemde kalırım oda köyde annesinde kalır onlar köyde annemler merkezde bizde merkezdeyiz normalde 
(166 puan) tarafından
Canm çok şanslısın...
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşimin köyüne ilk bayramda gittik ikincide kesinlikle gitmedim benim ailemde önemli kusura bakma dedim sende alıştırma nasıl alıştırırsan öyle gidiyor 
(166 puan) tarafından
Kendi damatları dolusuyor eve maşallah
Bizim oğlumuz da bir evin damadı diyen yok
(6,441 puan) tarafından
İnan arifeden tüm işimi hallederdim tak sürekli orası burası yada 1 hafta önceden gidilir bayramdan 1 hafta sonra dönülüyordu ee ailem laf etmiyor ama ben burukuyordum en sonra kavga ettim şimdi bayram sabahları yukarıya çıkarız ya kahvaltıya yada kahvaltıdan sonra baya otururuz çay kahve sonra anneme geçerim kurban da da kendi işimiz biter banyomuzu yaparız akşam yada ertesi gün gideriz
(166 puan) tarafından
Ya zaten bayram kültürleri de çok değişik bayram gbi de değil
Hep aynı yüzler aynı sözler aynı ikramlar aynı yerler
Klişe olmuş hersey değişik tek bir şey yok
Ruhum daralıyor
Annem ağladıkça da içime saplanıyor
Aynı seylere bir kez daha maruz kalamam gerçekten
Bir adım da aileme karşı atılsa amenna ama anan bile yok
(6,441 puan) tarafından
Mesela halama gittik yaşı baya büyük ayakkabı doluydu meğer babamın tüm akrabası varmış ben konu komşu yada kızlarıdır dedim mesela hemen halam geldi sarıldı hep böyle beni asla unutmaz falan dedi bide çikolata alır giderim herkese hoşuma gitti övmesi diğer akrabaların bizi görmesi falan ne güzel işte yok dağın başına gidioz köye bir evin içinde bayrammış o
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Benim annemler şehir dışında bir bayram onlara bir bayram burdayız başka türlü adaletsiz oluyor sende öyle dene istersen 
(166 puan) tarafından
Bu bayram gitmeyecegim kzum bende kurbana giderim artk
0 oy
tarafından
Şimdilik evet çünkü yürüme mesafesi 5 dakika zaten annemle evim arasında ama gidecekler o zaman da bir bayram annemlere gidecez bi bayram kaynanamlara 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ayni şehirde olduğumuz için normalde de gidip geliyorum kalıyorum ama senin gibi uzak olsaydım annemlerle geçirirdim bayramı tabiki 
0 oy
(357 puan) tarafından
Bir bayramı eşimin ailesinde bir bayramı venim ailemle geçiririz eşimin ailesindeysek bayramdan bir hafta sonra benimkilere geçiyoruz benim ailemdeysek bayeamdan bir hafta sonra eşimin ailesine geçiyoruz 
0 oy
(682 puan) tarafından
Geçen seneye kadar hep gidip 1 hafta kalırdım ama bu sene gitmeyeceğim. Elini öpecek bir annemi kaybettim çünkü bu bayram nasıl geçecek hiç bilmiyorum.
(166 puan) tarafından
Canımmmm.... :(
Rabbim sabrını bol versin ...acını en samimi duygularımla paylaşıyorum
Nur içinde yatsın
(682 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim, minnettarım
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Masraf olmucaksa madem onun ailesine de gitmeyin otursun evde . Olmaz kabul etmem ben. Bi ordaysa bir de burda. Adil olmak lazım. Tek taraflı yok öyle bi dünya
(166 puan) tarafından
Anneme giderken 50₺ yakıt gidiyormuş surat ede ede gidiyor
Ablası her çağırdığında 100 ₺ yüklüyor
Bana da kapat çeneni diyor
(4,651 puan) tarafından
Allah sabır versin kuzum. Bana çoknters şeyler üslubu da çekilmez düşüncesi de. Ben kesinlikle taviz vermem
(166 puan) tarafından
Maalesef öyle...sağol kuzm Allah razi olsun amin
0 oy
(1,752 puan) tarafından
2.5 yıldır evliyim gurbette olduğum için daha nasip olmadı genelde kaynanam da geçti bayram birini evde geçirdik.
(166 puan) tarafından
Canm inşallah sende ailenle geçirme fırsatı bulursun
(1,752 puan) tarafından
Sağol canım aminn genelde başka dönemde gittiğim için o zaman denk gelmiyor bir türlü
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Annem babam ayrı. Annem başka şehirde babam burada. Eşimin ailesi de başka bir şehirde. Genelde eşimin ailesine gideriz, gitmezsek babam burada onu görürüz. Henüz hiçbir bayramda anneme gitmedik. Muğla'da olduğu için genelde yaz tatilinde gideriz anneme
(166 puan) tarafından
Seni de en iyi ben anlarım bizimkiler de ayrı ona da çok üzülüyorum zaten
İki kişi kaldılar koca evde ve ben yanlarında olamıyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 134 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 428 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nergisz (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 456 göst.