+1 oy
269 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bn evlenip hemen başka şehirde yaşadım ailemle Türkiye nin bir ucu BM öbür ucu hamile kaldım hep ağlardım kimsem yok koca şehirde tekim diye balkonda geceleri oturup ağlardım hep şimdi alıştım artık 

20 Cevaplar

0 oy
(1,577 puan) tarafından
Artık her yere mesafe yakın. Uçakla 1-2 saat.

3 ay önce Kanadaya kız verdik uçakla 13 saat. Gitsen gidemezsin. Hiçbir anında ailesi yanında olamayacak. Beterin beteri var 
(768 puan) tarafından
Off ben bile üzüldüm ailesi için çok zor:(
(1,577 puan) tarafından
Aynen öyle. Yine de Allah herkesi yerinde mutlu etsin :)
(10,496 puan) tarafından
Elisa benimle aynısin aynı yerden İstanbul'a gelin geldim senede bir kere gidebiliyoruz
(1,577 puan) tarafından
Sen de mi Konyalısın :)
(10,496 puan) tarafından
Konya Karaman;)
-Reklam-
0 oy
(3,763 puan) tarafından
Çok zor hele ayrılışlar hepmi içime oturur .ozlemekkk hafif kalir
0 oy
(3,835 puan) tarafından
Arabayla yarım saat mesafe var 3 yıl oldu hala üzülüyorum 
tarafından
Keşke benimkinde yakın olsa
0 oy
(768 puan) tarafından

Ben üniversiteye gidince çok özlüyordum sonra alıştım sürekli ayrı kaldım başka şehirde çalışıyordum sonrada başka şehire gelin geldim.kina gecemde bile hiç aglayamadim çok uğraştılar ağlatmak için.benim yerime eltim iki göz iki çeşme ağladı :D

tarafından
Eltin ailesi uzak demek ki
(768 puan) tarafından
Yok yakınlar ayda 10 gün ailesinin yanında:-)
tarafından
Anladım keşke bizde öyle olsak
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Ben oyleydim ilk bir sene öyle aileme damlardim.  6 sene olucak alıştım ama hala izledikçe giderim onlarda gelir
tarafından
Ne guzel özellikle insan doğum da hastalık da falan ister ailesi olsun
0 oy
(399 puan) tarafından
Ben ilk iki sene kaynanamgille oturdum çok sık gidemezdim aynı şehirde olduğum halde ayda bir ancak götürürdü eşim ilk zamanlar o kadar zoruma giderdiki kuşlara özenirdim hep keske kuş olup uçup gitsem ailemin yanına diye en çokta gece olduğu zaman koyardı balkona çıkıp öyle dalar düşünür ağlardım kendi kendime 
tarafından
Bana da gündüz yine neyse de gece çok zor olurdu istemsiz ağlamak gelirdi
(399 puan) tarafından
Çok koyuyor insana doğup büyüdüğün yerden ayrılıp başka bir aileye alışmak ayak uydurmak ama zamanla alışıyor insan 14 yıl oldu evleneli ben sen  yeni evlimisin canım
tarafından
Rukiye bende senin gibiydim kocayı geçtim kaynana kayinpeder izin vermiyordu annem  hastaydi babam aradı ama yine izin vermemiştiler o kadar zorduki kurban olduğum Allah misliyle çıkardı onlardan bende izledim onları asla o günleri unutmuycam
(399 puan) tarafından
Aynen canım Rabbim yaptıklarını vakti zamanı gelince fazlasıyla çıkartıyor yaptıklarının bedelini çekiyorlar seneler gecsede insanın içinde kalıyor yapılanlar aklıma gelir benimde hep gerçekten
tarafından
3 yıldır evliyim bnde kaynana falan yok ama kayinlar var kalabalık aileydi bnde gidemiyordum bu yaz gittim 2 ay kaldım memlekette 3 yılın acısını çıkardım ama eve gelince evim *** gibi olmuştu 1 ayda evi temizledim erkekler evi mah etmişti
0 oy
(768 puan) tarafından
Benimkiler 3 saat uzaklıkta saydım bu sene 6 defa gelip gitmişiz:) bu aralar yine gitcem aslında şimdiye kadar giderdim de 37 günlük bebem var :) bende ilk zamanlar öyle cok umursamiyordum ama ne zaman doğum yaptım işte o zaman dank etti simdi diyorum ne vardı aynı şehirde olsaydık diye sen kaç saat uzaliktasin 
0 oy
(330 puan) tarafından
Bende ilk evlendiğimde özlemedim 1 yil kadr geçti sonra cok ozlem artti. Halada öyleyim bir yere gidince hemn ozlemem sonradan ozlerim. Ama cogu insan basta cok özler sonra alisir ama.ben tam tersi
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Yok ya biz kaçarak evlendik zaten aksine kimse olmayan bi şehire gitmek istyordum eşim ve ben olalım sadece oyle istyordum halada oyle istiyom :)
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Evlilik öncesi üniversiteye gittim o yüzden ailemden zaten uzaktim pek sorun çekmedim. Samimi olduğum kimse de yok mesela komşu falan ama aramam pek.
tarafından
Önceden alışmışsin bn hep dizlerinin önünde olduğum için ağır geldi
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Alışıktım zaten 23 yaşında evlendim 18de anne evinden ayrılmıştım uni okumak için 5 yıldır eve ancak yaz kış tatili için gidiyordum yani evlendiğimi hiç anlamadım
0 oy
(2,769 puan) tarafından

Üniversite döneminde şehirdışında, sonra dil eğitimi için yurtdışında ve son olarak da evlilik sebebiyle yine uzakta olduğum için açıkçası bana hiç ağır gelmedi. Hatta evlenmeden önce ayrı eve çıkacağım ben artık tek yaşamaya alıştım diyordum. :)

0 oy
(319 puan) tarafından
Bekarkende başka şehirde çalışıyordum lojmanda kalıyordum o yüzden bana değişmedi kendi evim oldu diye seviniyordum lojmanda kurtulduğuma :D
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Bende ilk bir sene çok zor geçti ama alıştım şimdi hemen kendi evimi özlüyorum 
0 oy
tarafından
Valla ilk evlenince de özlüyordum ama cocuktan sonra aşırı aileye ihtiyaç duydum. Ben ankaradayım ailem istanbulda. İyi gün geçiyor da hastalık huysuzluk vs geçmiyor günler valla. Şu an kızım 2 yaşında ben evleneli 5 yıl bitti. Biraz biraz aştım bu düşünceyi ama hala keşke aynı şehirde olsak diyorum. :) 
0 oy
tarafından
İlk zamanlar eve alışma evliliğe alışma sürecinden kaynaklı pek aramıyordum ama hamile olduğumu öğrendikten sonra çok aradım ailemi. Evde tektik eşim öğlen gidiyor gece 1de geliyor o yüzden tek canım sıkılıyordu, yapacak bir iş yoktu annemi sadece telefonla arıyordum o kadar. Ama çocuk olunca çocuktan vakit kalmıyor bir şeye :) 
0 oy
(362 puan) tarafından
Ben de oyleydim asiri.duskundum zamanla geciyor ama cok zaman aldi hala da var
0 oy
(1,482 puan) tarafından
Uzaktalar diye hiç üzülmedim taki amelyat olup çıkana kadar anne diye çok ağladım Allah'ım kimseye gurbetlik yaşatmasın çok zor şükür şuan bana yayan 15 dk mesafeler ama eskiyi insan aklından çıkaramıyor 
0 oy
(643 puan) tarafından
İlk ayrılığım üniversitede oldu ben duygulandım biraz ağladım baktım yanimdaki kiz çığlık kıyamet ağlıyor beni bastırdı ben 18 saatlik yoldan gittiğim şehirde kız ise oralı ilçeden gelmişti ne diyeyim simdi
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Bn ailemde zorlanmadım ztn calisiyodum gece yatmadan yatmaya görebiliyordum eve ailemle çok bı bağım yoktu mesela biri hamile veya birşey olmuş bn bunu 4 5 ay sonra şu napiyo dediğimde söylüyorlardı. Bn yaşadığım hayatta zorlandım iş hayatında ev hanımlarına geçtim. İş imkanı yok. Ankara'nın göbeğinden Eskişehir'in ilçesine geldim çok zorlandım başta ama alıştım ailemle aramda 2 saatlik mesafe vr isteğim birşey olunca kargoyla alıyorum şehire 1 saatiz 2 3 ayda 1 şehire gezmeye gideriz öyle yani ailem konusunda değil yaşadığım alıştığım hayatı bırakmak zor geldi. Bide burda sadece salı günleri kalabalık olur insan tanıdık görürsün onun dışında herkes evinde sokaklar sadece kahvede oturan yaşlı amcalarla dolu

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 504 göst.
22 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 424 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nergisz (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 421 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (236 puan) tarafından soruldu

379,241 soru

11,351,912 cevap