0 oy
872 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 1.5 aylık bir kızım var ve iki ailenin de ilk torunu ve herkes çok hevesli ve heyecanlı su an bebek sevme konusunda.

Smdi biz ne zaman kayınvalideme gitsek ya da o bize gelse oturduğu süre boyunca çocuğu kucağından indirmiyor, kesinlikle alamıyoruz çocuğu. 

Bir de her sabah beni arıyor, gece uyuyamamissindie çocuğu bana getir sen işini yap ben bakayım sen dinlen diyor, ya da bebeği bize birakin bizde kalsın siz vakit geçirin eşinle diyor her gün. 

Niyeti kötü değil, biliyorum. Bir de çok hevesli ve heyecanlılar kırmak da istemiyorum ama laftan da anlamıyor.

Mesela ben ısrarla çocuk küçük, sizde kalamaz ya da yorgun değilim bebeği birakmama gerek yok diyorum ama o da ısrarla getir getir bekliyorum hadi yapıp duruyor ve saat başı hala gelmediniz diye arayıp duruyor. Götürmüyorum ve küsüyorlar, kızımın gözümün önünden ayrılmasını istemiyorum ben de ama kalbi kırılsın da istemiyorum kimsenin.

Bu durumu yaşayan var mı? Kalp kırmadan bu konuyu nasıl çözeriz?

19 Cevaplar

+5 oy
(89 puan) tarafından
Bebeğe bakmak yerine ev işlerinde yardımcı olmasını teklif edin, bakalım o zaman da o kadar hevesli olacak mı? Daha el kadar bebek, babaannesine değil annesine ihtiyacı var. Sizi o kadar düşünüyorsa bebek bakımını size bırakıp, diğer işlerde yardımcı olması gerekiyor. Benim de 2 aylık bir oğlum var, ne zaman kayinvalideme gitsek oğlumu kucağından indirmiyor. Ağlasa bile vermek istemiyor, benim kokumla sakinleşir diyor, şaka gibi. En son sinirlenip ben istediğim zaman bebeğimi vereceksin tekrar tekrar söylemiycem dedim, bozulup verdi. Malesef kırmadan dökmeden laftan anlamıyorlar.
(12,554 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Seninkiler iyiymiş bacım da herkesinki öyle değil maalesef ondan bu şekilde tepki çekiyor çünkü bir çoğumuzun kayinvalidesi doğan çocuk üstünde en çok bizi sevsin yarısına giriyorlar bebek erkek ailesini daha çok sevsin derken anneanneyi değil beni sevsin demelerini de hoş görecem ama bir yerden sonra maalesef anneye karşı sevilen tercih edilen olmak istiyorlar. Keşke dediğin gibi cocuga sevgi verme ve anneye yardımcı olma odaklı olsa bu işler
(89 puan) tarafından
Ben çocuğumu babaannesi sevmesin ya da kıskanıyorum demiyorum ki, ben de çalışıyorum, bir kaç ay sonra bebeğimi anneannesine bırakıp, ofisime geri döneceğim. Benim söylemek istediğim bebeğimle ben ilgilenebilecek durumda iken neden başkası ilgilensin, vakti geldiğinde zaten dediğiniz gibi olur. Ama sizin de kayınvalideniz evinize gelip yardım edeceğim diye tüm dolaplarınızı açıp karıştırır, ondan arda kalan vakitte de bebeğinizi kucağından indirmez, ağladığında susturamasa bile inatla size vermek istemezse, sanırım sizin de fikriniz değişir. Herkes bu ilgilenme, yardım işini iyi niyetle yapmıyor malesef. Keşke öyle olsa da biz de gönül rahatlığı ile bebeğimizi emanet edebilsek.
(153 puan) tarafından
Durum buysa haklısınız evet.
(15 puan) tarafından
Size oy vermek istiyorum nasıl artı oy veriliyor
tarafından
Tam bunu yazmak için geldim. Babaanneler bizim bakıcı değil de anne olduğumuzu ne zaman anlayacak acaba. Canım bana da aynısını diyordu. Benim bebeğe bakacak birine değil ev işi hapscak birine ihtiyacım var dedim. Ayda bir grliyor artık. Onun kapısının önünden benim kapımın önğne tramvar gelşyor ama o hergğn görüntülü aramayı tercih ediyor :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kaynanam koyden geldi geldiginde atlas hasta degildi bikere sadece elinden optu iki kere kucagina aldi hastalanir diye atlas hasta halada almaz opmezdaha kotu olmasin diye ama kayinbabama bisi olmus ben ke dersemtersini yapiyo atlasa inanilmaz derecede duskun normalde bu aylardahicbi torununu kucagina almaz atlasi kucagindan indirmek istemiyoAllahtan atlas huysuzda5dakkadanfazla durduramiyo aliyomkucagimdan kiskandigimdan degil opuyo cocugu surekli zaten hassaslar ben bile opmuyorum yani
tarafından
Valla ben kıskanıyorum ya istemiyorum kimsenin kucağına almasını :(
tarafından
Okadarda degil alsinlar ama opmesinler agzinin icine giregire sevmesinler yeter bence
tarafından
Mihri kiz tabi Atlasın yeri ayrı olur yıllar sonra gelen mucize o
tarafından
Oyle valla ceylo eltimi gor hele ya atlasi ömrüm diye seviyo kizi diyoki anne az daha zorlasan sutungelecek djdjhd
tarafından
Puhahahha
0 oy
(8,594 puan) tarafından
Bu konu kalp.kirmadan çözülecek Bi konu değil onların ilk torunuda senin 15.cocugun mu aradığında açma çalan her telefona cevap vermek zorunda misin torunları elbet sevebilir heves eder bakmaya ama bunun dozunun önünü şimdiden almazsan ilerde size bile yerleşir şimdiden kes önünü 
tarafından
Haklısın galiba ya güzellikle anlamayacak gibi
(8,594 puan) tarafından
Bazen güzellikle olmayınca zorlamak gerekiyor
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Hele 2 3 5 olsun inan zorla gonderecen onlar istemicek: D benimkide oyleydi kuzim simdi 6 yasinda oilini pirtini topladim dedesini aradik kapita geldi gonderdim:) onceden bnde gozunun onunden ayimk istemiodum

tarafından
Heheh biz de mi böyle olacağız acaba  biraz büyüdüğünde gitsin de şimdi çok küçük yavrum ya
(11,217 puan) tarafından
Aynn oyle oluo. Gonderdim esimle bu gece oturuo rahat rahat aburcuburumzla film izlicez:)
0 oy
(90 puan) tarafından
Eşinle konuş uygun dille söylesin iki tarafın ilk torunu olabilir ama senin 10. Çocuğun değil istediğin gibi büyütmek seninde hakkın hevesi var diye birilerine susmak bana saçma geliyor benimde hevesim var sonuçta asıl onlar sussunlar diye düşünüyorum. 
tarafından
Aynen eşim çözsün mevzuyu ya kadın çok ısrarcı çünkü, laftan anlamıyor
(90 puan) tarafından
Bazılarına laf anlatamazsin. Eşine devret eşinde biraz kiyamiyosa sana dert yanar gibi değilde üzülmüş gibi annemi de kırmak istemiyorum diyerekten yavaş yavaş ayarı ver bacım :D
0 oy
(2,380 puan) tarafından
Valla atıyorum kucağına oh mis işimi yapıyorum duşumu alıyorum bende baktırmam diyordum ama öyle değilmiş o iş gayette hep bize gelsin istiyorum valla evim de bende çiçek gibi oluyorum bebeğimde ağlamıyor hemde sevgiyi görüyor istemez misin babanne ananne çocuğunu sevsin ben anneme yalvarıyorum gelmiyor çalışıyor keşke oda gelse
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Valla bakması Gayatte iyi baksın kız sevsin kalabalıkta çabuk büyür ne olacak sanki bir çocuk değil mi benimde kyananam gittiğimde bakıyor vallaha uyuyorum o bakıyor gezdiriyor yemeğimi yiyorum 
0 oy
(1,041 puan) tarafından
Elbette baksın ama dozunu kaçırmayacak şekilde. Bende isim oldukça kayannam a bırakırım.  Mesela gorumcemin ilk çocuğu kayananm da 3 aylıkken kalmış ha ben bırakır miym asla bırakmam. Büyüsede bırakmam sanmam. 
0 oy
(55 puan) tarafından
Senin de ilk çocuğun oldugu icin boyle dusunuyorsun ben de ilkinde senin gibi düşünüyordum ama sonradan keske baksa da uyusam keske baksa da islerimi yapsam esimle vakit gecirsem diyceksin..dur biraz daha buyusun de gor:D
0 oy
(14,428 puan) tarafından
İlk torun canım,öyle olur bende yaşadım aynısını 

Ver baksın ilgilensin çocuk senin nasılsa,seni unutmaz yada babaanne ye bağımlı olmaz 

Biraz büyüsün yanına gitmez bile
0 oy
(14,826 puan) tarafından
Kötü niyet yok belli. Sevgilerinden yapıyorlar. Ama sen de her istediklerinde götürmek ve  bırakmak zorunda değilsin. Müsait olunca geliriz de kapat konuyu. Zamanla onlar da öğrenir ve alisirlar. Çok hevesliler belli
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Sana birsey diyeyim mi bebeği kendine alıştırmaya çalışıyor, kokusuna alıştırıyor ileride ona daha düşkün olsun diye. Gözünü aç götürme ben halimden memnunum daha küçücük ilk göz ağrın elinden indirme, sağol anne sen bana yardımcı olmak istiyorsun teşekkür sana zahmet gel yemek yap de valla bak çekinme söyle ben de bebeğimi doya doya seveyim koklayayım emzireyim 
(5,406 puan) tarafından
Hanimefendi haddinizi bilmeyeceksiniz herhalde, lütfen çocuklara da bunları öğretmeyin zaten bir çocuğun en büyük şanssızlığı kotu öğretmene denk gelmektir, siz öylesiniz demiyorum ama olmayın düşünceye saygıyı öğretin. Ben de öğretmenim burda bilen bilir! Sizin gibi çocuğumu anne veya babaanneye bırakıp işe gitmeyi düşünmedim yasal hakkım dolunca ücretsiz izne ayrıldım, siz öyle uygun  görmüşsünüzdür saygı duyarım ben bırakmadım bu da benim hayat görüşüm. Umarım artık anlamışsınızdır. Herkes aynı şeyi yapmaz,düşünmez,herkesin şartları aynı değildir,başkalarını duzeltmeyin kırılırsın!
(153 puan) tarafından
Öğretmenseniz sağ ol gibi temel kelimelerin ayrı yazılıyor olduğunu bilmeliydiniz. Ve sosyal medyada yazan hiçbir yorum beni kırmaya yetmez. Çünkü dikkate almam.
(5,406 puan) tarafından
=))) siz bu eğitimleri sınıfınız da verin, burda klavye yazıyor herseyi düzeltebiliyor musunuz bu bir, ikincisi de herkes Türkçe öğretmeni mi ? Biraz mantık çalışmanızı tavsiye ederim. Bakın "hersey" i de öyle yazdım =)))) hadi yeni bir iş çıktı size
(153 puan) tarafından
Türkçe öğretmeni değilim. Ama bir öğretmen olarak diğer branşlara dair bilgim vardır.  Dilimizi doğru kullanmak sadece Türkçe öğretmenlerinin görevi değildir.
(5,406 puan) tarafından
İyi akşamlar hanimefendi, yaptığınız yanlisi saygıyla karşılıyorum. Çünkü siz düşüncenizi kabullendirmeden gitmeyeceksiniz bu belli oldu. İyi akşamlar.
0 oy
tarafından
Benimkide 24 günlük kaynanam iki buçuk yaşındaki oğlumu götürüyor birkaç günde bir 

İki üç saat sonra getiriyo hepte evde sıkılmasın diye. Ama diğerini ne o bırak der ne ben bırakırım çünkü şuanda tamamen bana intiyaci var anne kokusuna ve aynı zamanda emziriyorum. Sadece bı markete gidip gelsem çocukların yanında bekler oda en fazla on beş dk gidip gelirim. Tamam sevsinde şuan için onda birakmak zaten olmaz
0 oy
(441 puan) tarafından
Herkesin derdi farklı işte. Bizimde oğlanı arayıp görmek isticekler mi diye bekliyoruz. Kayınvalidem bosanmis yıllar önce maaşı falan yok. Eşimin abisi bekar onla bir kalıyor. Üst katta da eşinin ablası oturuyor onun çocuklarına bakiyor. Çocuk olmadan evvel maddi yardım yapıyorduk az mebla çocuk olunca ilk ay yaptik sonra işlerimiz ters gitti yardım yapamamaya başladık. Aramaz oldular. Sırf ben babaannesi halası amcası çocuk bilsin diye arıyordum artık onu da azalttım. Keske benim kayı validem de böyle hevesli olsa. Bence büyütme kibar dille eşine söyle bir çözüm bulalim.  Biliyorum hevesliler ama benim de ilk çocuğum heyecanımı bende yaşamak istiyorum elimden geldiğince zaten gorustuyorum fakat bana birak diyor hevesle ama benim çocuğum küçük büyüsün zaten yapariz kalır babaannesin de diye konuş onları kotulemeden ama bir sonuç bulmaya yonelik
0 oy
tarafından
ay ver bi gün boyunca görsün ebesininkini sanki gün boyu dayanabilecek bebek ağlamasına
0 oy
tarafından
benim de 7 yil sonra oldu eşinden ayrılan gorumcem vardi elimden alip ona verirlerdi.oyle zoruma giderdi ki.ben yandim tutustum cocuk dye kotu eşime ragmen emek verip hayatimi ortaya koyup dogurmusum.birakin anne bebebgi ister bebek anneyi ilk 3 yasa kadar.elimden zorla alırlardı uykudan uyanur aglardi ilk onlar kosarlardi zorla sakinlestirmeye calisirlardi halbuki cocuk anne ariyor.ya birakin ben annesiyim derdim.beebgim bana çok düşkündü.ben de ona.ikisini birbirinden ayırmak zulüm bence.büyüyünce zaten herkekse gider onu engelleyemezsin.ama bebeklikte bu elinden almaları ben yardim olarak gormuyorum.yardim edecekse evdeki işlere yardim etsinler.ben cocufumla ilgilenirim.gorumcem icin o herhangi bi bebek hevesindeydi benmkiyle ilgisi yoktu olayin.ben cocugu oyuncak olsun dye dogurmadim.sanki bakacaklarmis gibi.bizimkiler bakamazlar kendi canları ve rahatlari önce gelir.bir iki sevsinler ama ellerinde sürekli birakamam.sizinkiler farklıdır belki.ama hicbir anne ilk zamanlar çocuğu birakamaz bu yaratilista yok buna karşı gelen yaratılışa karsi gelmiş olur.hadi gelin yoruldum alin sunu havasindaysa o baska.büyüyünce dedeye babaanneue anneanneye hepsine gider zaten severse.yeni dogum yapmis ****** bile sakınır bebeğini yumurtasini herkesten 
0 oy
(3,176 puan) tarafından
Kaynana söyle canım 1 tanede sen yap da kendi bebeni sev diye :D
0 oy
(829 puan) tarafından
Canım maalesef o durum bir zaman sonra hiç iyi bı hal almıyor eltim ilk çocuğunda doktora gitmiş doktor çocuk özürlü olacak aldırın demiş annesi hayır ben aldırmam babası aldiralim demiş . Kaynnam izin vermemis annesi doğursun gerisine karışmayın bana verin ben bakarım demiş erkek oğlunun ilk torunu diye sevmiş etmiş çocuk doğunca kaynanam arada sevmiş etmiş çocuğa ne dediyse artık kız annesinden nefret ediyor kaynnama keşke beni sen dogursaydin diyor bı gün böyle denk geldim Nisa kızım niye öyle diyorsun bana dediği yenge doktor beni aldırın demiş nenem ben bakarım demiş hep nenem bana bakmış herkesten çok seviyor beni dedi şok oldum ben 
0 oy
tarafından
Ay bunları ben yaşasaydım ne olurdu sanki. Bir atraksiyon gelirsi hayatıma. Nasıl güzel bozardim. Çok istiyorsa kendi yapsın kucaklaskn dursun aksama kadar.

Gelsin yemeğini yapsın, ütü yapsın temizlik yapsın. Bebek daha minicik anneden ayrılır mı akla bak. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 146 göst.
27 Mart 2023 Aile kategorisinde hasibeeeee (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 414 göst.
21 Şubat 2022 Aile kategorisinde ELIF KOCAS (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 522 göst.
15 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Nerminezgii (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 480 göst.