0 oy
283 göst.
Diğer kategorisinde (2,718 puan) tarafından
Kızlar bu kaygı durumu önceden de vardı ben de ama çocuk olunca çok daha arttı.

Sürekli herşeyin en kötüsünü düşünüyorum, hep kötü birşey olacakmış gibi geliyor.

Mesela oğlum uyanıyor beşikten çıkıyor. Ya ben duymasam gitse birşey yapsa kendine zarar verse diyorum.

Artık neyi nereye kaldıracağımı şaşırdım. Mesela İlaçları yukarı bir yere koydum ama diyorum ya sandalyeyi alırsa ya çıkarsa. Ya Deterjanlara ulaşırsa vb...

Pencerelerde kilit var ya açabilirse diyorum. Artık düşün düşün çok yoruldum.

2.5 yaşında uyuyor bile olsa asla duşa giremiyorum ya ben duştayken birşey olursa diye. 

Sabah eşim giderken odayı kilitliyor, iki anahtar var içerde ve dışarda(bunu ben istedim tabi) sırf çocuğun uyandığını duymazsam en azından odadan çıkamasın diye.

Uzun oldu benim gibi olanlar varsa nasıl başediyorsunuz bu durumla? 

Destek de almaya başladım ama tam anlamıyla fayda etmedi henüz. 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Anksiyete bu bendede var duzenli ilaç kullanınca azaliyor
(2,718 puan) tarafından
1.5 aydır ilaç kullanıyorum canım bir nebze fayda etti ama hala çok yoğun yaşıyorum.
tarafından
Uykun cokmu derinki nasıl duymuyosun çocuğun kalktigini
(2,718 puan) tarafından
Ya derin değil duyuyorum aslında ama ya duymazsam diye evhamlanıyorum sürekli. Çünkü beşikten çıkamadığı zaman bağırıp uyandırıyor beni ama şimdi çıkabiliyor sessizce çıkıp kapıya gidiyor açamayınca beni kaldırıyor.
(8,328 puan) tarafından
Kazaya ve kadere iman da etmek lazım canım bolca sadaka ver dua et belkı ferahlatır
(2,718 puan) tarafından
Tamam canım deneyeceğim sağolasın.
-Reklam-
0 oy
(914 puan) tarafından
Bu sadece çocuk için geçerli bir durum anladığım kadarıyla, halk arasında pimpirikli diyoruz 
(2,718 puan) tarafından
Aslında değil canım, normalde de vardı çocuktan sonra arttı sadece.
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ay bende böyleyim 
(2,718 puan) tarafından
Sen ne yapıyorsun peki canım bir çözüm bulabildin mi?
(2,369 puan) tarafından
Sürekli peşindeyim kismeye güvenemem inanamam sürekli bir panik içindeyim ama benimki sonradan oldu amaliyat oldu çok korkuyorum
(2,718 puan) tarafından
Allah yardımcımız oldun. Çok geçmiş olsun size de.
(2,369 puan) tarafından
Soalaisn canım
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Bunun ıcın destek al 
(783 puan) tarafından
11 yıldır cnm
(8,328 puan) tarafından
11 yıldır ilac mı kullanıyosun canım bende gecen gittim bende de dehb den dolayı biraz sinir var felan fulsac 20 mg bi ilac verdi almadım açıkcası test yaptılar baktım testlerde bişey yok kullanmadım
(783 puan) tarafından
Aynen cnm birde bende huzursuz bağırsak sendromu var stres hemen mideme ve bağırsaklarıma vurur 38 yaşındayım 3 çocuk var sen kaç yaşındasın
(1,313 puan) tarafından
Canım bu huzursuz bağırsak sendromu belirtileri neler bende de var sanırım stres olunca mideme atıyor içim yanıyor sanki çok afedersin hemen tuvalet ihtiyacı duyuyorum
(783 puan) tarafından
Canım aşırı bi guruldama oluyor karnımda ve bağırsaklarımda çok afedersin salyalı bi tuvalet ihtiyacı günde 4 kere felan büyüğüne çıkarsın miden bulanır
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Ay Allah yardim etsin bende tam tersi bi insanim
(2,718 puan) tarafından
Amin amin canım sağol herşeyin fazlası zarar. İnan çok yıprattı beni.
0 oy
tarafından
Valla çok sıkıntılı bir durum Allah kolaylık versin
(2,718 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(675 puan) tarafından
Canım bendede sürekli gelecek kaygısı var hiç anı yaşayıp mutlu olamıyorum kaynanam ile sorunum var sürekli onları düşünüyorum 
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Anlattıklarının hepsi bende var üstelik bunları düşününce titriyorum 
0 oy
(395 puan) tarafından
Ah ah kimde yokki bacım çok zor bır durum ben sosyallesmeye calıstıkca kaygılarımına azaldıgını farkedıyorum sızde bir deneyın ıstersenız
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Sürekli neyi düşünürseniz onu cagirirsiniz. Kendinize vermeniz gereken telkin budur. Butu onlemleri de alsanız olacak olanı engelleyemezsiniz. Allah biseyi dilerse sizi imtihan etmek isterse olur. Bence şeytan sizi bu konu da tevekkulden uzaklaştırmaya çalışıyor. Bir an önce Allah'a emanet olsun cumlenizi hayatınıza yerleştirmeye çalisin ve gerisini düşünmemeyi sağlayın. Tedbiri aldıktan sonra emanetin artık Allah'a ait olduğunu bilin. Sürekli düşündükce aslında başıniza gelme ihtimali de artıyor. Mesela sinirli birisinin sürekli sorunlu insanlarla karşılaşıp kavga etmesi gibi. Aslında karşılaşmasının sebebi Allah'ın sinirimden dolayı onu sürekli imtihan ederek uyarması.
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Postunu görünce inanamadım bir an benim postumu birisi kopyala yapıştır yaptı zannettim :)) aynısı bende de var önceki postlarımdan bakabilirsin belki senin işine yarayacak bir yorum da vardir cevapların arasında. Ben destek almıyorum şuan, bununla yaşamaya çalışıyorum... zaman zaman düzeliyor daha iyi hissediyorum, bazen artıyor... Bakalım zaman ne gösterecek şimdilik böyle.. Allah sana da bana da aynı durumda olan herkese yardım etsin inşallah 
0 oy
(1,310 puan) tarafından
Kaygı bozukluğu var sizde. Youtube izzzet güllü yü dinleyin. Orda takıntı videolarını izleyin

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 541 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (675 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 297 göst.
21 Nisan 2022 Aile kategorisinde Citipiti (2,522 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 785 göst.