0 oy
785 göst.
Aile kategorisinde (164 puan) tarafından
Hanımlar bebeğiniz olduktan ve herkes gittikten sonra yalnız kaldığınız zaman ev işleri, kişisel bakımınız, yemek vs vs.. Günlük yapılacak ne varsa bunlarla nasıl baş ettiniz yada ediyorsunuz. Benim bebeğim hiç uyumuyo neredeyse ve sürekli emiyor bazen kahvaltıyı bile saat 4 te yapıyorum tüm gün bişey yiyemiyorum. Allahtan kayınvalidem gelip bakıyor ilgileniyor herşeyle yada bebekle. O olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. Uyuyan bi bebeğim olsa baş ederim herşeyle ama uyumadığı için yatağa bağımlı kaldım sizler ne yaptınız? 

15 Cevaplar

+2 oy
(1,865 puan) tarafından
Kolaylıklar diliyorum. Benimde inşallah ikiz olacak ve büyüklerden uzun süre yanımda kalacak kimsede yok. Eşimden destek bekliyorum. Eskiden annelerimiz doğum yaptığında bizler uyuyarak büyüdük. Şimdiki nesil genel olarak uyumayı sevmiyor folikasitle buyuttugumuzden olsa gerek cok enerjikler.
(164 puan) tarafından
Allah kolaylık versin size de
(107 puan) tarafından
Benimde ikiz ve valla bende merak ediyorum nasıl yapacam die. Destek desen sıfır kimsem yok. Allah ım güç versin resmen gunlerim geçiyor ama napcam hiç bilmiyorum :/
-Reklam-
+2 oy
tarafından
esim sagolsun yardımcı oluyor  ama yinede eskisi gibi degil hicbir sey. mesela beş dakikada dus alıyorum fazla fazla yemek pişiremiyorum esim kişisel bakımını annenlerle gidince yaparsın diyo en fazla on on beş dk ilgileniyor :)
+1 oy
(3,151 puan) tarafından
O zamanlar k.validemle bir oturuyorduk her şeyi o üstlenmişti zaten abartılı derecede hemde. Kizim 5 6 aylıkken kendi evimize geçtik çok şükür uslu sayılan bi bebekti yetışıyordum. Suan bambaska bi sehre tasindik kizim 19 aylık 2. Geliyor yaza bende merak ediyorum nasıl olacak acaba. Bence burda eşlere çok büyük görev düşüyor :)
+1 oy
(1,232 puan) tarafından
Bebekten bebeğe değişir canım kimi bebek yer geri uyur anne rahat eder kimisi uyumaz sürekli anneyi ister .Senin bebeğin sürekli seni istiyor belli ki belli bir zamana sonra duzelir
+1 oy
(2,484 puan) tarafından
40 ı cikmadan hic bisey yapamazsin canim zaten yeri geliyodu esimle disardan soyledik kahvaltilik hazirladik ama 40 ı ciktiktan sonra duzen belirlemistim belirli saatlerde yatiriyodum yattigi saatler belliydi mesela ona gore hareket ediyodum. Normalde dip kose temizligi 1 haftada bitiririm cocukla 2 hafta surdu. Simdide her sabah 10 da kalkarim cocugu emzirir altibi temizler yatiririm yatak odasinda sonra cikar tum cam kapilari acar evi havalandiririm tuvalet banyoyu yikarim eve bi makina vakit kalirsa yemek yerim kalmazsa oglumla ilgilenirken gider gelir biseyler atistiririm geri ne zaman yatarsa aksam yemegine girişirim oyle yani
+1 oy
(5,938 puan) tarafından
Ilk 18 gun yanım da birileri vardi 1 aydir oğlum ile yanlızim 38 günlük bebeğim var ve kolik gece 12 sabah 5 uykusuz oglen 12 aksam uzeri 5 gene uykusuz huzursuz. Valla kimseye de ihtiyacım yok elim yansa aramam kimseyi benim huyum bu şekilde .eşim destekcim  cumartesi pazar gunu ilgilenir temizlik  4 cesit yemek yapıyorum 3 gun gidiyor haftaici yarim gün kadin aliyorum ev süpürüp siler banyo mutfak temizliyor bende çocuğun uyudugu vakitler ütü yemek felan yapiyorum gunler gecip gidiyor 
+1 oy
tarafından
Yeminle dün duş alayım dedim afedersn banyodan koş salona tekrar banyoya. Her yer leş oldu. İşler kalıyor yemek desen akşama anca yetişiyor. Bnm bebiş uyumak halı vermiyor. Zar zor idare ediyorm 
+1 oy
tarafından
Benim bebeğim 25 güne kadar hiç uyanmadı düşük kilolu gelişimi durmuştu belki de o yüzden şimdi 56 günlük tam tersi şimdi annemdeyim rahatım fakat 1 hafta evimde tektim çocuk kucagimda yemek yapıyordum temizliği eşim yapıyor hamileliğimden beri sağolsun eş çok önemli yardım etmesi
+1 oy
(1,219 puan) tarafından
5 aylık olana kadar cnm gece mutfak ve tuvaletleri temizliyordum çamaşırları asiyordum gündüz durduğu an yere battaniye serip ona yatırıyordum evi çekip bi paspas atıyordum tabiki tertemiz kalmıyor az çok oluyordu yinede şimdi 6 aylığı geçti çok şükür gündüz sürünme yuvarlanma çabasında o yüzden yapıyorum önceden 12 ikiye kadar bulaşıklar yığılı olduğunu biliyorum mutfakta yemek bile yapamıyordum ac kalıyordum bazen annemlerle oturuyoruz şuan kardeşim 3 geliyor ama onunlada durmuyordu 10 dakika zor duruyordu o arada bi makarna tarhana yapıp yiyorduk bazen gece pisiriyordum yemeğimi eşim işten gelince oyalarken banyo yapıyordum hala öyle genel bakım yapmak imkansız cnm bazen 30 dakika eşime bırakın kuaföre gidip geliyorum kas bıyık için 
+1 oy
(1,060 puan) tarafından
Benim kızlarım çok usluuydular çok şükür gündüz bi uyursam akşama kadar uyurlardı emzirmeye zorla uyartirdim  gündüz de akşam da inşallah bu kızımda öyle olur 
0 oy
(39 puan) tarafından
Canım benim bebeğim hic durmuyo bi saniye ayrılamıyorum saatlerce tuvalete gitmediğim oluyo akşam eşim gelince ona veriyorum hemen bi evi süpürüyorum temizlik yine yapamıyorum bide benim 1 hafta annem durdu 1 hafta kaynanam başka kimse yoktu hep yalnızdım hic bisey yapamıyorum evim cok pis 
(164 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Kayınvalidem olmasa bende öyle olurdum Galiba ama ben artık kendim yapmak istiyorum işlerimi vs.. Daha 25 günlük gerçi inşaAllah 40 tan sonra düzelir düzenimi oturturum
(39 puan) tarafından
Canım çok zor ben çok zorlaniyorum kayın validem beni bırakıp gezmeye gitti köye bu çok zoruma gidiyo
(7,935 puan) tarafından
Kırkı çıkınca onun huyu suyu oturur  canım. Hiç çocuğu falan olmadığı halde evi pis olan insanlar da var. Rahat ol çocuğunu büyümenin tadını çıkar... Gelen giden deanlayışla karşılaması zaten....
0 oy
(8,363 puan) tarafından
Bebeğiniz ne kadarlık acaba? 
(164 puan) tarafından
25 günlük daha
(8,363 puan) tarafından
Henüz bir düzen oturtmak için erken gibi görünüyor.Bebegının su anda dünyaya alışma süreci ve senin kucagında olmak istemesi çok normal.bi süre maalesef ev işleri kısısel bakım bekleyecek gibi dert etme lütfen.Bebeğini iyi gözlemle rutinler oluşturmaya başla.Yatacagı zaman hep aynı seylerı yap. Mesela bi müzik gibi.onu duydugu zaman uykusu gelecektir.
(164 puan) tarafından
Hmm genelde kuran dinleterek uyutuyorum inşaAllah alışkanlık olmuştur :)
(8,363 puan) tarafından
O da tercıh tabi hep aynı sayfayı dinletebilirsin bi süre.Umarım kısa sürede gecer duzenın oluşur. Sadece bu süreçte sakin ol çünkü bebekler stresi anında hissediyor. Sen sakın olursan o da sakın olur.tadını cıkaralım herseye ragmen bı daha bu minniş günleri bi daha gelmeyecek.:)
(164 puan) tarafından
Öyle tabiki inşaAllah sakinliğimizi koruyabikir her zaman :)
0 oy
(432 puan) tarafından
Benim ikinci çocuğum bende çok korkmuştum nasıl başedicem diye.ama programlı olursan gerçekten yapıyorsun tabi bebeğin sakinliğiylede alakalı birşey.ben düzeni otutturdum elhamdülillah darısı başına :) 
0 oy
(446 puan) tarafından
İlk 3-4 ay gibi bebekler yeni yeni ortama alışır. Ondan sonra düzene girer.

Yani vakti gelir tuvalete bile gidemezsin. 

Bı şekilde baş ediliyor. Kendini kasma sinir stres olma. Halledilir. 

Alırsırsin bı müddet sonra 

Benim oğlum 5 aylıkken pusete koydum ben nereye puset oraya. İş yemek yaptım. Bazen TW karsisina uzağa koyuyorum öyle seyrediyor gibi gibi. 
0 oy
(107 puan) tarafından
Cnm benim ilk bebegimde bebek arabasina koydugumda hemen uyurdu oyuzden arabayi evin icine getirip icine koyuyordum islerimi yapana kadar

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 545 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (711 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 284 göst.
14 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hilal-Alp Kutay (2,719 puan) tarafından soruldu

381,557 soru

11,422,995 cevap

34,981 kullanıcı

...