0 oy
321 göst.
Aile kategorisinde (264 puan) tarafından
3 yaş istiyorum aralarında ama 3 yaş sendromu çok zor diyorlar,  2 yaş mı olsa o yüzden aralarında diyorum ama çok zor olur ya bilemiyorum 

27 Cevaplar

+1 oy
tarafından

2 yaş arayla iki çocuk sahibi olan biri olarak en az 15 yıl fark diyorum en azından yardım eder :D

(90 puan) tarafından
Hahahaha çok güldüm buna :D
-Reklam-
+1 oy
(1,054 puan) tarafından

2 de 3 cok erken bi süre en az 

4-5 yaş olmalı 
(264 puan) tarafından
Katılıyorum ama yaş gidiyor en fazla 3 yaş koyabilirim araya
(1,054 puan) tarafından
Maddi olarak yeteceginizi düşünüyorsanız
Neden olmasın
(264 puan) tarafından
Maddi olarak sıkıntı yok şükür ama zor olurmu diye korkuyorum
+1 oy
(5,406 puan) tarafından
Sendromlar hiç bitmez ona takılma,sen hazır mısın, sosyal hayatın var mi veya olsun istiyor musun? Bu büyüdü rahat edeyim mi diyorsun yoksa 1 2 yıl daha zor geçer ama ikisi de buyur mu diyorsun, iyice kendinle konuş ölç tart kararını ver, ben gurbetteyim Allahtan birsey olmazsa uzun yıllar da öyle olacak 1 oğlum var 20 aylik çok yalnız sıkılıyor, eşim ilgili ne desem yapar işi zor ama evdeyken çok yardımcı olur, ben de çalışamıyorum bir yere gidemiyorum bari 2. Yi yapayım hem oğlum çok yalnız büyümeden birlikte büyürler arkadaş olur hem de ikisini büyütür rahat ederim dedim =)))) bakalım Allah izin verirse 20+3 haftalık hamileyim
(3,083 puan) tarafından
Yaa kaç aylikken hamile kaldin bizde gurbetteyiz aileler hep uzakta kızım yalnız büyüyor şuan 15.5 aylık 5 6 ay sonra düşünüyorum
(5,406 puan) tarafından
Oğlum şu an 20 aylik ben 5 aylik hamileyim,
0 oy
(1,088 puan) tarafından
2 yas sendromu da zor diyolar :)) Bende 2 veya 3 yas istiyorm ama.bakalm hayırlısı  :)
0 oy
(7,768 puan) tarafından
2 yaş intihardır 3 yaşta öyle ama 2 den iyidir
(1,824 puan) tarafından
Deme deme deme hamileliği 6nay kadar uzatabilir miyim acaba :(
(7,768 puan) tarafından
Gebelik yoksa acele etme çok zor
(1,824 puan) tarafından
Var canım şu an 6 aylık büyük de 1.5 yaşında
(7,768 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin isteyerek mi oldu
(1,824 puan) tarafından
Yok kuzum prezervatif kazası oldu korkuyorum olacaklardan ama hayırlısı artık
0 oy
(55 puan) tarafından
Bence 5 yaş en iyisi..bizim 2 yaş var cok zorlaniyorum sakin yapma :(
(264 puan) tarafından
Ama benim yaş gidiyor ya mecbur 2 yada 3 yaş olmali arada
(7,768 puan) tarafından
5 te çok canım arkadaşım 5 bıraktı büyük okula giderken çok zorlandı 3,5-4 ideal
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Bu konuda pek çok pedagog dinledim ideal yaş 3-4 deniliyor ancak şöyle birşey var. Bu durum kişinin maddi manevi durumuna göre aile yapısına göre değişim gösterebiliyor. Yanında destek olacak birileri vardır maddiyattan da sıkıntı çekmezsin o zaman canın ne zaman isterse düşünürsün evet ama tek başına bakıcaksan yada maddiyat zorlayacaksa en azından diğer çocuğun kendi başına bazı şeyleri yapıyor olabilmesi lazım ki anne de zorlanmasın. 
0 oy
tarafından
Bence 4 yaş . 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
27 ay aralari kucugum yeni yaşına girdi abimiz buara oyuncak kıskançlık krizinde akşama kadar kavga var evde(⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)
0 oy
(203 puan) tarafından
Benimkilerin arasında iki yaş var çok zorlanıyorum 9 aylık olan ek gıda yemiyor hiç bir şekilde büyük oğlum maşallahı var hiç zorlamıyor ama küçüğü yemez içmez oturmaz emeklemez yani bence 4 yaş fln olsa daha iyi 
0 oy
(3,147 puan) tarafından
2 yaş sendromu da pek iyi değil bacım yakma kendini ahaha
0 oy
(770 puan) tarafından
Bizim de iki yaş olacak şubatta  doğumum var inşallah zorlanmam
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Bizimkilerin arasında 2 yaş 9 ay var o kadar zor ki. Kızıma tuvalete gidiyordu doğumdan sonra hep altına yapar oldu tam 3 ay sürdü bu durum düzeldi sonunda. Şimdi de her gece uyanıp aglamamiz başladı 
0 oy
tarafından
Bence araları ne kadar az olursa o kadar iyi 

Arkdasim dogum yapti oglu nisanda 4 e girecek yazik bebege hic hayretmiyo habire dürtuyo opuyo guya ama kıskaniyo 

Benim oglum 17 aylik hic bebekle ilgilenmedi bile
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Aralarında 7 yas fark var benimkilerin
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Kizima ikiz gibi olacak bi kardesi olsun cok istiyorduk biz 3 ayindan itibaren basladik calismalara gel gorki iki dusukden sonra tan 4 yil zaman gecti simdi 17 haftalik hamileyim.yani onu Rabbim bilir kimisine haberi dahi olmadan verir kimisi istedik e zamani uzatir:)
0 oy
(12,513 puan) tarafından
3 yas 3 ay var kızlarımın arasında gayet iyi bir süre bence 
0 oy
(802 puan) tarafından
27 haftalik gebeyim nasip olursa 3 yas olcak aralarında 
0 oy
(2,291 puan) tarafından

Kızım 10 gün sonra 17 aylık olacak. Bir 7 8 yaşına girmeden çocuk yapmayı düşünmüyorum :D

0 oy
(763 puan) tarafından

Çok zor iki çocuk yaş aralığı az olan yardımcı birinin olması şart hele bide aksi çocuklar olursa çok çok zor benim oğlum çok aksi şuan 2.5 yaşında ama 2. Çocuğu ayy yok Allah isteyene versn diyorum çnkü oğlum aşırı inatçı çok aşırı yaramazlığı yok evet şükür bide aşırı yaramaz olsaydı çok daha kötüydü halim bence bunları düşünerek bu işe başla yada ertele derim sendromları bitmiyo zaten :(

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 200 göst.
2 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 120 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde 3mhnads (1,939 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 463 göst.
21 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 120 göst.