0 oy
462 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Kayınpederim sağolsun iki oğlunu kira ile uğraşmayın diye bize ve eşimin kardeşine oturmamız için ev verdi(evler bizim değil sadece kira vermemek için oturuyoruz).  Ben kayınvalidemgilin alt katında oturuyorum eltim başka bir yerde... Kayınbabam elektriğe suyu doğalgazı dahi öder hem eltimgilin hem bizim. Maddi durumu gayet iyi olduğu için... Gelelim meseleye: sizin 400 450 bin tl paranız olsa sıfır daire alıp çıkarmıydınız. Bu durumda bütün masraflar sizin olcak. Yoksa eltiniz ev aldı ve aldığı evi kiraya verdi bedavadan kayınbabadan geçiniyor evinde durarak diye düşünüp çıkmaz mısınız. Ev alıp sizde mi kiraya verirsiniz.. Eşimin kardeşi ile arası bozuk ve eğer o öyle akıllılık yaparsa bende öıkmam düşüncesine girdi

31 Cevaplar

0 oy
(3,107 puan) tarafından
Vala param varsa ev alırım. Başkasına bağlı yaşamak ne kadar güvenilir ki? Adamın damarina basılırsa çıkın evimden diyebilir. Ben olsam ev alırdım
(1,011 puan) tarafından
Adamın damarına bizden ziyade onlar hep damarına basıyor ama kayınbabamgil aman boşanır bişey olur diye susuyorlar.. Eşimde istemiyor onalr birikim yapcak ben elimdekini niye harcayacam diyor. Ben burdan çıksam bu eve de el koymaya kalkacak eltimgil gözlerini hırs bürümüş bizi çok sesaiz bildikleri için üzerimize oynuyorlar
(3,107 puan) tarafından
O zaman siz de öyle yapın ev alın kiraya verin olur da ilerde sıkıntı çıkarsa kiraladığıniz evde oturursunuz
-Reklam-
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ben olsam bende ev alır kiraya veririm eğer kayınbaba kaynana sorun yapmıyosa birikim yapmak için çok iyi bi yöntem ki sorun yapacak insanlar da bu kadar destek olmaz siz mal mülk sahibi olduğunuz için sevinirler bence 
(1,011 puan) tarafından
Öyle düşünüyorum Ama işte nereye kadar burda durcamda diyorum bir yandan da. Eltimgilin onların suyu kuru tabi kayınvalidenin alt katında yaşayan benim. Evimde böcek çıkıyor korkuyorum.  Adamlar sefa içinde sitedeler. Sık dişini birikim mi yap diyorsunuz yani o zaman çoğunluk bu yönde gibi.. Kayınbabamla ufak tefek olsa da sıkıntımız yinede yok çok şükür iyi insanlar
(3,730 puan) tarafından
Yani canım bütçeni en iyi sen bilirsin eğer maddi durumunuz iyise geç kendi evinde rahat yaşa ama çok iyi değilse senin ve çocuklarının refahı düşücekse bence orda yaşamaya devam et birikim yap derim tabi ki orda oturmak evinin huzurunu bozmuyorsa en önemlisi ruh sağlığımız öncelik onu düşünmek lazım :)
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Eltim benden daha iyi adamın kızı değil ya. Ben de ev alır kiraya verirdim. Çıkmazdım..
(1,011 puan) tarafından
Adamların gözü çok açık ya hemen nişanlıyken dahi ayrılırım dedi yaptırdı işini. Hep istediği olsun istiyor ve oluyorda. Eşimde artık bitti o devir bu saatten sonra bende ağzımı açarım diyor. Kayonbabamgil müteahhit ve 2 daire kalacak biyerden. Adamlar onun bile hesabını yapıyor ara kat iyi yer onların olacakmış son kat güneşsiz yer bizim... Bende 4 yıl sustum susmam artık öyle yaparlarsa diyorum. Kavga ediveriyorlar istediklerini yaptırıyorlar. Eşiminde gözü açıldı o da göz yummuyor artık.. Ama işte nereye kadar ben burda oturcamda adamların suyu kuru tabi kayınvalidenin alt katında oturan benim. Evimde böcek çıkıyor ara ara korkuyorum. Adamlar site içinde zevk içindeler.. Sık dişini biriktir paranımı diyorsun yani canım
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ev alıp kiraya vermek mantıklı. Biraz daha birikim yaparsınız 
(1,011 puan) tarafından
Ama işte nereye kadar ben burda oturcamda adamların suyu kuru tabi kayınvalidenin alt katında oturan benim. Evimde böcek çıkıyor ara ara korkuyorum. Adamlar site içinde zevk içindeler.. Sık dişini biriktir paranımı diyorsun yani canım
0 oy
(339 puan) tarafından
Ben qider ev alırım kimseyle muhattap olmak istemem o eltin açık gözlü ymüş canım bilemedim durumum imkanım varsa ev benim ihtiyaç lar benim tabi ben odeyecegim
(1,011 puan) tarafından
Kayınbabamgil o gelinide üsr katlarına oturtacaktı nişanlıyken sıkıntı çıkarttı oturmam ben orda bana ayrı yerden olacak dedi. Kaynımda ayrılacak kız korkusuyla baika yere gittiler. Kayınbabamgil de bana haksızlık olduğunu bildiler. Çünkü biz gelinleri başka yere almayacağız demişlerdi ben nişanlıyken ve bende sesimi çıkaramamıltım eşimi sevdiğim için. Şimdi onlar dört dörtlük yaşar oldu. Eşimde diyor o sa laklığı 1 kez yaptım bidaha yapmam yoksa bu oturduğum evi de bunlar alır boşanacam der korkutur annemgili diyor. Yapar da yani aşırı gözleri açık hep bana hep bana diyorlar bizi sessiz gördükleri için
(339 puan) tarafından
Allahım ayrılacak korkusu mu var aile de nereye giderse gitsin
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Valla buyumusuz koca adam olmuşuz maddiyatimizda var sonuçta evimi alır kendi yağımda kavrulurum kafam rahat olur diye dusunurum
(1,011 puan) tarafından
Ama sürekli aç gözlülük yapıyorlar bu durumdan dolayı eşim kardeşi ile mesafe koydu. Sürekli iyisi bizim olsun öbürüne bişey verilmesin mantığındalar. Eşimde buna gelemiyor. Ayrılacam ayrılırım diye diye her istediğini yaptırttı. Eşimde diyor biz ena yi miyizde hep onların dediği olacak diyor. Burdan çıksam bu eve de göz koyacaklar biliyorum. Biz çok safmışız 4ncü yılda gözümüz açıldı resmen
0 oy
tarafından
Ev alırdım alt katlarında oturmak zor değilse kalır kiraya verirdim eğer sorun oluyorsa giderim aldığım evde otururum 
(1,011 puan) tarafından
Kayınvalidemgil ile oturmak sıkıntı değil ama evde böcek çıkıyor korkuyorum tek onu sıkıntı yapıyorum.. Bilmiyorum ya kafam çok karışık adamlar arkamızdan iş çeviriyor çünkü. Kayınbabamgil mütahit adamların birinden 2 daire kalıyor. Bizlere verecek gibiler. Adamlar bu durumda bile ara kata biz otururuz düşüncesindeler bizide güneş görmeyen son kata diyorlar. Eşimde hep onların istediği olamaz bitti artık o devir diyor. Hep istedikleri eve geçiyorlar. Kaynımda aman ayrılacak kız benden korkusunda zaten açık gözlülerde
tarafından
Bence kayınpeder ile konuşun yakınmışsın git gel dil dök hatta kayınvalidenle konuş oğlun çok üzülüyor bu duruma falan de hep iyi yerde onlar olmaz yani
(1,011 puan) tarafından
Kayınvalidemgil biliyor mevzuyu canım. Bu meseleden dolayı 2 3 kez tartıştı eşim kayınbabamgille :( onlarda haksızlık olduğunun bilincindeler kayınvalidem oğluma sürekli hediyeler alır bununla kapatmaya çalışarak ama ben kapatamıyorum işte.. Eltimgille desen bayramdqn bayrama kayınvalidemgildeyken görüşürüz hiç konuşmayız bile. Sürekli kendini övüp kendini beğenen biri. Zaten kayınvalidemgilde biliyor bunu araları buzlu ama işte kadın ikimizede güleryüzlü olmaya çalılıyor napsın oğullarının hatrı..
tarafından
O zaman onlar sağlayacak adaleti
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Azıcık aşım ağrımaz başım kafasindayim ben her zaman evlenmek demek kendine bir yuva kurmak demek başkasının himayesi altında yaşamak değil bana göre 
0 oy
(399 puan) tarafından
Aranızda sorun yoksa ki olsa bunları yapmaz herseyi o karşılıyor ev alip kiraya veririm iyice birikim yaparım  hic de gocunmam  Allah herkese nasip etsin oyle kayınbaba
(1,011 puan) tarafından
Kayınvalidemgil ile oturmak sıkıntı değil ama evde böcek çıkıyor korkuyorum tek onu sıkıntı yapıyorum.. Bilmiyorum ya kafam çok karışık adamlar arkamızdan iş çeviriyor çünkü. Kayınbabamgil mütahit adamların birinden 2 daire kalıyor. Bizlere verecek gibiler. Adamlar bu durumda bile ara kata biz otururuz düşüncesindeler bizide güneş görmeyen son kata diyorlar. Eşimde hep onların istediği olamaz bitti artık o devir diyor. Hep istedikleri eve geçiyorlar. Kaynımda aman ayrılacak kız benden korkusunda zaten açık gözlülerde
0 oy
(5,949 puan) tarafından

Ew alır  kiraya veririm  bende  o ewde  bedavaya  yaşarım:D:D:D

(1,011 puan) tarafından
Bi yandan öyle diyorum biliyoe musun biriktirrim paramı diyorum. Bi yandan da kayınvalidemgilden sıkıntım olmasa da kendi evim olsun istiyorum nereye kadar böyle gitcek diyorum. Onlar ayrılar suları kuru tabi. Ben alt katındaydım diyorum. Evde böcek çıkıyor ve küf oluyor ondan korkuyorum tek korkum o ..bilmiyorum ya kafam çok karışık kaynımgil arkamızdan iş çeviriyor çünkü. Kayınbabamgil mütahit adamların birinden 2 daire kalıyor. Bizlere verecek gibiler. Adamlar bu durumda bile ara kata biz otururuz düşüncesindeler bizide güneş görmeyen son kata diyorlar. Eşimde hep onların istediği olamaz bitti artık o devir diyor. Hep istedikleri eve geçiyorlar. Kaynımda aman ayrılacak kız benden korkusundan yaptırıyor zaten açık gözlülerde ..
(5,949 puan) tarafından
Ozamn  güzel bir ew alın geçin  canım  hiç yoktan  basın  rahat  olur ozman
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Ev almak mantıklı kiraya hiç çıkma kayın babanada helal olsun 
(1,011 puan) tarafından
Allah razı olsun o konuda cidden yoksa çok zorlanırdık. Ama işte nereye kadar burda durcamda.onların suyu kuru tabi kayınvalidenin alt katında yaşayan benim. Evimde böcek çıkıyor korkuyorum.  Adamlar sefa içinde sitedeler
0 oy
tarafından
Aslında çok mantıklı ev alın kiraya verin birikim yapmış olursunuz 
(1,011 puan) tarafından
Öyle düşünüyorum Ama işte nereye kadar burda durcamda diyorum bir yandan da. Eltimgilin onların suyu kuru tabi kayınvalidenin alt katında yaşayan benim. Evimde böcek çıkıyor korkuyorum.  Adamlar sefa içinde sitedeler
tarafından
O zaman güzel bi ev al taşın canım
0 oy
(3,860 puan) tarafından
Ev alıp kiraya veririm valla 
(1,011 puan) tarafından
Öyle düşünüyorum Ama işte nereye kadar burda durcamda diyorum bir yandan da. Eltimgilin onların suyu kuru tabi kayınvalidenin alt katında yaşayan benim. Evimde böcek çıkıyor korkuyorum.  Adamlar sefa içinde sitedeler... Sık dişini birikim mi yap diyorsunuz yani o zaman çoğunluk böyle gibi
(3,860 puan) tarafından
Ben sorun yaşadığını düşünmemiştim , bunları baştan söyleseydin ya canım , eğer anlaşamıyorsaniz  söylediğin rakam da sizde mevcutsa evi alır tasinirdim o zaman
0 oy
tarafından
Ev alır kiraya verir cıkmazdım aranızda iyidir muhtemelen nerde böyle düşünceli kayınpeder :)) benimki böyle olsa kafamda taşırım tepemin tası attı yine düşününce ne sanslısın kız :)) ölene kadar tasınmaz saygımı gösterirdim sevgimide
0 oy
(134 puan) tarafından
İnan bende sizin gibi oturuyorum k. Validgille yaşamak istemediğim için çıkmak istiyorum ama dışarı çok pahalı sabredip birikim yapıp çıkıcam anlaşıyorsan k. Validegille durun fırsata çevirip birikim yapın 
0 oy
(108 puan) tarafından
Neden param varken almayım ki.İki gün sonra bütün masrafınız ben karşıladım sizde baa şunu şunu yapın demeyecegi ne malum başıma kakic yapmayacağı me malum azıcık asım kaygısız başım demisler
0 oy
(78 puan) tarafından
Kesinlikle kendi evimi alır kafamın rahatına bakarım. Şu an nöyle diye hep böyle olacak değil ilerde aranıza bi huzursuzluk girer keşke gitseydim dersin. Hele durumun varsa hiç durma derim. Çok yakın olunca ister istemez sorunlar çıkabiliyo onun da önüne geçmiş olursunuz
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Ev alır kirwya veririm dünya hali ne olacağı belli değil 
0 oy
tarafından
Orta halli ev almazdım böyle imkanım varken giderdim gönlüme sinen iyi bir semtte kredi çeker ev alırdım evim iyi semtte olduğu için kira parası krediyi öder yine de aksi durum için kendimi garanti de hissetmek için bir yandan da birikim yapardım 
tarafından
Kirası yüksek semtte ev alırdım
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Kaldigin ev de rahat huzurun yerindeyse cikma cnm ev alip kiraya veririm ilerde baktim cocukalrim buyudu onlara oturdugum evi verip aldigim eve gecerim dedesi torununa bi evi cok mu görecek sanki onun olur buyuk ihtimlle

İlgili sorular

+1 oy
52 cevap 795 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 411 göst.
5 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,524 göst.
+1 oy
9 cevap 303 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu