0 oy
708 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
simdi kızlar hep bahsediyorum benim esime düskün esimi kocası gibi gören beni de tabiki kuması gibi gören ve bizim kac kere bosanma asamasına gelmemize sebep olan bi kayınvalidem var.bir buçuk senedir evliyim bilmeyenler icin, evlendiğim günün ertesi günü otelden çıkıp kayınvalidemlere gittik 1 gün de orda kalıp esim asker gurbete yasayacağımız sehre dönecektik. Evlerindeki ilk günümdü ilk aksam yemeğimdi. Görümcemle sofrayı hazırladık beraber. Esimin ailesi toplam 6 kisi benle beraber 7. yemek masası da 6 kisilik iste. Masada kayınvalidem ve esim oturuyodu ben de esimin yanına oturacaktım. Kayınvalidem bana oraya oturma baban oturacak dedi. Ha tamam anne dedim esimin diğer yanına oturacaktım oraya da oturma kücük oğlum oturacak dedi tamam dedim diğer sandalyeye yöneldim oraya oturma diğer oğlum oturacak dedi diğer sandalyeye yöneldim oraya da kızım oturacak dedi.Ayakta dikili kaldım. Gelinliğimin ilk günü.Evlerindeki ilk yemeğimdi. Zaten utanıyodum zaten anamdan babamdan ayrılmışım hüzünlüydüm.Sonra masanın köşesine eğreti konan sandalyeye oturttu beni. Hepsi geldi ailecek masaya yerlesti ben masanın dışında kaldım. Kayınbabam beni orda görünce kayınvalideme dönüp kızımı nereye oturttunuz öyle sandalyenizi cekin de kız yaklassın nasıl yiyecek dedi. Kayınvalidem de anası babası yok onun evlatlık diye oraya oturttum dedi(espriymiş bu) güldüler. Kayınbabam da onun anası da babası da benim niye evlatlık olsun dedi yaklas kızım masaya dedi. Kızlar o gündür bu gündür o masaya oturtulmamam ve bunun gibi bi sürü dışlamalardan dolayı ben o eve gitmek istemiyorum. Cünkü hep aynı tavır. Ben el kızıyım ve o evde yerim yok. Esim nolur benim hatrım icin diye diye beni izinlerde zorla götürüyo. O kadın ne arayıp sorulmayı ne de anne denmeyi hak ediyo. İçimden asla gelmiyo. O evde aferdersiniz b.k bile değilim. Esim de kötüyse de kötü annem iste napayım ki diyo dövecek miyim satacak mıyım diyo. Ben zaten bunları istemiyorum ki. Ben gitmeyim yeter. Anlatamıyorum derdimi. Napıcam ben böyle. 

39 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Kaynna sandalyeden sandalye surerkn esin elinden tutup cikmdiysa erkk degilms 
(161 puan) tarafından
Evliliğimizin ilk günüydü dondu kaldı napacağını bilemedi o da. Şimdi asla ezdirmiyo laf ettirmiyo bana. Ama o gün kalakaldı. Beklemiyodu annesinden sanırım
-Reklam-
+1 oy
(692 puan) tarafından
Valla keşke o ilk gün esin tepkisini koysaydi ondan sonra hiç bisey yapamazlardi.Inan senin adına çok üzüldüm,bende ilk evlendim gittim izinde evlerine önce kendi annemlere gittik bizim de bahçe var annem ordan fasulye falan topladı götür onlara dedi bende götürdüm turşu kurdum birazını da 1 hafta falan geçti aradan bizde öyledir olmuş mi diye bakarsın ve turşusu da çok severim.Tam bidonu elime aldim anne geldi o olmamış olmamış çıkarma dedi 2 kaynim sofrada oturuyor ben anne var  bwba ve eşim gelmemişti daha sofraya o öyle yapınca gözlerim doldu kayinlarim bi yukseldiler bağırdılar annelerine ne karışıyorsun istedigi gibi yapsın falan sonra onlar ısrar etti sofraya koydum biraz ama kendim tadına bile bakmadım,o gün bugündür hiç biseyime karışmaz.Allah razı olsun eşime de anlattım bosver gülüm xedi evimize gidince istediğin gibi yap et burda ne dediklerine pek takma dedi sonra kayinlarim da sen anneme bakma ne istersen onu yap falan dediler Allah razı olsun öz abimden farkları yoktur onlar oyle yapınca bana bi daha bisey demedi derse direk sustururlar  biliyor.
(119,345 puan) tarafından
sansin uzak olman♥️
(692 puan) tarafından
Valla öyle baci çok şükür❤❤❤
0 oy
(2,275 puan) tarafından
Gaz a getirmek istemiyorum ama ben yüzüne bakmazdim  herhalde
0 oy
(6,206 puan) tarafından
Eşim benim hatrima deyip seni zorlayacagina az ağzını açsın annesine karşı kimseyi suçlama yani eşin sahip çıkacak sana ailesine karşı ha bunu beceremiyosa sen ezdirme o zmn kendini 
0 oy
(1,105 puan) tarafından

Bundan sonra gitmeyerek tepkini koyabilirsin... 

Ne kadar gereksiz bir kaynanan varmış terbiyesiz 
0 oy
(11,306 puan) tarafından
Peki bunlar yaşanırken esin ne tepki verdi veya kaynanan hala sana laf ederken eşinin tutumu ne oluyor sessiz kalıyorsa bende gitmezdim ama seni onlara ezdirmiyorsa eşimin hatri için giderdim
(161 puan) tarafından
O gün o da ne olduğunu şaşırdı evlilikte benim nasıl ilk günümse onun da ilk günüydü. Bi an nasıl tepki vereceğini bilemedi. Şu an ezdirmiyo. Beni savunuyo hep ama o gün dondu kaldı. Simdi de diyo ki sen annende ben annemde ayrı gayrı olmuyo sen orda ben burda. Esim olarak yanımda olmanı istiyorum istiyorum senede iki gün katlan diyo
(11,306 puan) tarafından
Doğru söylüyor canım ne yaparlarsa yapsınlar ata Allah elden ayaktan düşürmesin hep böyle dua et esin için Allah için git bak başka yerdeymissiniz zaten nedir ki 365 günde 2 gün
Aynı şey değil ama bi davete bazen esim gelmiyor ben tek gidiyorum o bile bana ağır geliyor afedersin dul karı gibi hissediyorum esinde seni yanında bilsin onun için yaptığını bilecektir
0 oy
(402 puan) tarafından
ayni benim esim ve ailesi.beni d eizknlerde zorla hoturuyor simdi bi de bebis oldu her yil mecburi istikamet.gitsek dert gitmesek imkansiz .maalesef cozumu yok
0 oy
(268 puan) tarafından
Terbiyesiz ilk gunden kendini belli etmis
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Oraya oturma buraya oturma tam küfür etmelik terbiyesiz ya sinir oldum
0 oy
(909 puan) tarafından
Senin adına üzüldüm canım. Ama kayınpeder iyi insan gibi insanmış. Senin yerinde olsam gitmem eşin gitsin ama ben gelmek istemiyorum dersin. 
0 oy
(76 puan) tarafından
Benim kaynanam da aynı oğluma aşık valla ben ağzının payını verip oturtuyorum. Hiç kendimi ezdiremem
0 oy
tarafından
Beni böyle ezdirmek için mi aldın diye sor o masada gerekirse yemeden kalkacakti siz yiyin biz dışarıda yeriz diye kadına o haddi vermeyecekti adamın nasıl bir gururu var ya benim karıma namusuma sevdiğime annemde olsa böyle muamele yapamaz bana yapmış olur kocanda kafa yok senin gururun yok mu beni niye ezdirdin de sana bile soğuk hissediyorum diye söyle ya götürme götürüyorsan da sahip çık bana de  
(161 puan) tarafından
Söyledim. Toydu o da cok. Bilmiyodu annesinin böyle birine dönüseceğini. Artık söylüyo ya kabul edeceksiniz karımı ya da ben de gelmem diyo.
tarafından
İyi o zaman daha ne istiyorsun adam gerekeni yapıyor sen kadına bundan sonra yüz verme arama konuşma göz teması bile kurma sorarsa cevap ver ayda yılda bir git iş de yapma onu hak ediyor hem git nispet et daha çok kocana iyi davran mutlu ol ona da çatlar kıskançlıktan kendini ortaya koyar zaten o
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ben bile okurken kendimi kötü hissettim eşine de pes valla
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Madem eşin laftan anlamıyor son bir git. Kavga için ortam kolla. Gelişine vur. Bak bakalım bi daha götürüyor mu. Anlaşamıyoruz der çıkarsın işin içinden. 
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Benim eşim o köşeye beni orturtmaz kendi otururdu eşine hata var. Eşin annesinin ağzını kapatacak bacım ha yapmıyorsa içinde tutma şakayla karışık söyle sende içindekileri
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Kayinpederin nasıl bir insan bilemem ama sadece şu tavrıyla elleri öpülecek adam kaynana için bir şey diyemiyorum sen sabret o cezasını bulur burnu b.ktan çıkmaz eşinle git gel muhatap alma he baktın haddini aşıyor sende çekinme lafını söyle 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Valla eşin ne yapıyor bu durumda merak ettim 
(1,271 puan) tarafından
Esin annesine donupte bir laf etmedimi ben şok
(161 puan) tarafından
Tepkiler cok normal esin nerdeydi ne dedi diyenler cok, asla beklemiyodu annesinden bunu dondu kaldı. O yemek yendi ama burnundan geldi. Sonraki zamanlarda ve su an asla ezdirmiyo beni. Sofrada nereye oturduğuma dikkat ediyo bana karsı tavırları nasıl hepsini gözlemliyo. Zaten bi daha dışlarsanız karımı gelmem evinize dedi. O gün evliliğimizin ilk günüydü o da toydu. Cok kızdım ama simdiki haline tavrına bakınca affettim. Eğer öyle devam etseydi coktan biterdi
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Yani empati yapicam. O an dikili kaldigin an eşim kalkar derdi ki yuru gidiyoruz.  Ya da kendisi yerini verir kendine baska sandalye alir oturur. Ya da kaynanama bi ton laf ederdi.    Zaten benim kaynanam kendisi oturmaz beni oturturdu. Kayinbabanda iyiymiş.  Iyi kapak olmus kaynanana.   Kendi kaynanama sukur ediyorum. Esimle tartişsak agladigini bilirim. Siz boyle yuzunuz asık diye.  Gercekten ne tür insanlar var hayret ediyorum.  
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Anası konuşurken eşinin hatri nerdeymis acabaaa????

Ben en iyisi girmeyin şuraya girdikçe sinirleniyorum 
0 oy
(51 puan) tarafından
Nasıl insanlar var Allahım sen sabır ver yarabbim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 180 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 195 göst.
21 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mihrimahhh (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 157 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu

380,270 soru

11,385,508 cevap

34,885 kullanıcı

...