0 oy
892 göst.
Aile kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Kızlar kızm 9 aylık yaşından önce kulağını deldirmek istiyorum.  Kaynanama deym küpe alsın diyorm yani kayannamin bi geliri yok ama kahin babam öder ben kayın babamla öyle samimi değilm çocuklarını da uzak bi adam o yüzden kayannama deym doğum gününde alsn diyorm. Annem biz çeyrek takarz dedi ilk torunları.  Kayannamin üçüncü. Mesela gorumcemin oğluna doğum gününde Reşat takmış. Ve hala onların kıyafet paralarını görümcemin kıyafet parasını hep kayin babam verir. Ama benim kzima sadece dogmadan para verdiler alis veriş yaptk.  Kayannam nerde busey görse gorumceme gorumcemin kziina alir mesela ben daha bi çorabını görmedim.  Kızıma da geçen gorumcemin kziina alırken almış bi pijama. Bide adını koyduk hani daha kıymetli olması lazm ama bilmiyorum çok torun ayirt ediyor. Sizce deyim mi laf arasında anne Kızıma da artk bi küpe alirsinz diye. Yani nasl bir dille demem lazm arama iyidr. Ben demeden kendi yapsa çok daha mutlu olurm ama asla yapmaz Bende oyle diyen biri deglm bunu demek istiyorum.  Siz olsanız ne yapardnz

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bnce ağzını pis etme alan alir gelen gelir 
-Reklam-
0 oy
(48,734 puan) tarafından
demem diyemem ben 
0 oy
(10,433 puan) tarafından
Ben demem. Keser etimi yerim kasaba minnet etmem ben. 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
İsmini koyduk kıymetli olması lazım ne kadar garip ya senin çocuğun o birileri kıymet verecek diye isim koyulur mu? Kimseden bir şey istenmez isterse yapar. Kendi kızına yapmak istiyor demek ki ne diyebilirsin ki. Tabi ki adaletli olması daha güzel olur ama zorla güzellik olmaz canım. Benim babam kızımın doğum gününde altın taktı, tek torunu. Kayınvalidemler hiçbir şey takmadı, beklemem çünkü kızımdan başka 3 torunu daha var. Herkese altın takamayacağı için çok normal takmaması. Ayrıca küçücük çocuğun neden kulağını deldiriyorsunuz? 
(1,126 puan) tarafından
3 torununa aynısını yapıp senin kızına yapmadiysa çok ayıp elbette . Ama onlara yapmayp senin kiza da yapmadiysa olablir.
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Bu ne aç gözlülük yahu. Çok takmak istiyorsan git al tak. İnsanın içinden gelmesi lazım o ne öyle istemek falan ne ayip
(1,126 puan) tarafından
Ac gözlülük ile ne alakası var. Siz benim huyumu biliyo musunz ki ac gözlü diyosunz. Yorum yapmak için yorum yapmayın !!!
0 oy
(3,897 puan) tarafından
Asla asla asla bi çöp istemem kimseden sen de öyle yap
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Niye tenezzül ediyosun içlerinden gelse zaten alır ederler ağızla isteyip küçülmek çok gereksiz 
0 oy
(163 puan) tarafından
Ben olsam asla istemem. Kendileri düşünüp alırsa ne âlâ, kimseye ağız eğmeye gerek yok. Evlat ayrımı varsa onların ayıbı bilemem ama bence hediye istenmez. Benim istememle alıcaklarsa hiç almasınlar diye düşünürdüm ben, içten gelmeli böyle şeyler
0 oy
(915 puan) tarafından
Asla istemem ayırıyorsa torun
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne münasebet yani çocuguma küpe al demek ne ayıp şey. 
(1,126 puan) tarafından
Size göre öyle ben burda ayıplık bisey göremiyorum. Yorum yapmak için yorum yapmayın lütfen
(25,224 puan) tarafından
Ayıp mı diye sormuşsun ne cins insansın kabul etmiyorsan sorma sana mı sorcam kşme yorum yapıcağmı evet ayıp ve terbiyesizlik görgüsüzlük. Öyle insansın demek git iste hayret bişey allah sizin gibi ne komşu versin bize ne arkadaş yaa
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Kolay kolay bir şey istemem ama geçen gün oğluma bir atkı örer misin dedim gelirken ipini al da oreyim dedi ki ipci onların yanında. Ama görümcemin kızına çeşit çeşit hırkalar orup göndermiş. Torun ayrımı kesinlikle var. Daha da bir şey istemem artık. Keşke onu da istemeseydim dedim. Ha ipi alamiycagimdan değil ya da bir atkı. Sadece istediğim model olsun diye örer misin demiştim ipimi de aldım gittim
(1,126 puan) tarafından
Gerçekten bu kadar olur yaa .anlam veremiyorum bu torun ayrımina
0 oy
(3,184 puan) tarafından
Kaynananın adı ne
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Asla istemem almak zorunda değil içinden gelirse alır zaten kızının çocuklarını da hiç kıskanmam ona almış bana almamış umurumda olmaz sonuçta benim de annem bana yapıyor 
(1,126 puan) tarafından
Ben kıskanıyorum demek farkındaysanız. Kızıdır elbet yapacak ama torun ayrımı yapmasın sonuçta oda oğlunun kizi
0 oy
(107 puan) tarafından
canim kim kime ne isterse onu takar. bence dememelisin kaldi ki gorumcenin cocuguna yaptığı seyler de seni bence hic ilgilendirmez. hic takma bile. allah size cok versin. kendiniz yavrunuza kendiniz alin herseyi. bana biseyler istemek cok yanlis ve ayip geliyo hatta istemek surda dursun ummak bile ayip geliyor. sana yaptigiyla kendi kizina yaptigini kiyaslamayi bence birakmalisin. torunlarina da ayrimcilik yapiyorsa mesafeni korumani tavsiye ederim. herkes herkesi eşit sevemez. bu kayinvalidelerden bu denli yuksek beklentiyi ben bu sitede görüyorum
(1,126 puan) tarafından
Çocuğuna yaptığı şeyler beni ilgilendirir eğer ki benimle çocuğuma yapmıyorsa. Bi diyecem eger alırsa ne âlâ almazsa da mesafemi koyarm. Ayrıca kendi kızına yaptığı ilgilendirmez ama torunlarına ilgilendirir. Bende ilk defa bu sitede görüyorm beklentisi olmayan insan. Benim beklentm yok diyenlere inanmıyorum az da olsa bekler insan
(107 puan) tarafından
canim kusura bakma ama yanlis dusunuyosun. torununa aldigi da seni hic ilgilendirmez. eger bundan bu kadar eminsen acikca soyleyebilirsin madem boyle dusunuyosun kimsenin fikrine de ihtiyacin yok. benim beklentim yok, inanmamak snein tercihin, beklerken uzulmektense beklememek en iyisi. kimse senin cocuguna bisey almak zorunda değil

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 686 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pakize333 (1,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 310 göst.
31 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Serennn (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 540 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 555 göst.
16 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,967 cevap

34,946 kullanıcı

...