0 oy
889 göst.
Aile kategorisinde (1,082 puan) tarafından
Kızlar kızm 9 aylık yaşından önce kulağını deldirmek istiyorum.  Kaynanama deym küpe alsın diyorm yani kayannamin bi geliri yok ama kahin babam öder ben kayın babamla öyle samimi değilm çocuklarını da uzak bi adam o yüzden kayannama deym doğum gününde alsn diyorm. Annem biz çeyrek takarz dedi ilk torunları.  Kayannamin üçüncü. Mesela gorumcemin oğluna doğum gününde Reşat takmış. Ve hala onların kıyafet paralarını görümcemin kıyafet parasını hep kayin babam verir. Ama benim kzima sadece dogmadan para verdiler alis veriş yaptk.  Kayannam nerde busey görse gorumceme gorumcemin kziina alir mesela ben daha bi çorabını görmedim.  Kızıma da geçen gorumcemin kziina alırken almış bi pijama. Bide adını koyduk hani daha kıymetli olması lazm ama bilmiyorum çok torun ayirt ediyor. Sizce deyim mi laf arasında anne Kızıma da artk bi küpe alirsinz diye. Yani nasl bir dille demem lazm arama iyidr. Ben demeden kendi yapsa çok daha mutlu olurm ama asla yapmaz Bende oyle diyen biri deglm bunu demek istiyorum.  Siz olsanız ne yapardnz

34 Cevaplar

+13 oy
(10,877 puan) tarafından
Torun ayırıyorlar çocuğuma soğuklar diyorsun canım.seni bilemem ama burnum düşse ,çocuğum değil kupesiz donsuz kalsa istemem.arti bilemiyorum tabiki ama bence bir insandan böyle birşey istemek annen dahi olsa ayıp bence.hem.bir araştır istersen 2 yada 3 yaşından önce doktorlar asla onermiyorlar kulak deldirmeyi
(10,877 puan) tarafından
Hee aman kuzum boşver.yqrin bir gün başka şey derler için daralır.
(1,138 puan) tarafından
Ben de katıldım.yani nasıl istenir ki.en fazla muhabbet arasında artık kulağını deldiririz güzel güzel kupeler alır takarız falan dersin yani o kadar.
(10,877 puan) tarafından
Yok vallaha ben istemem öyle bir durumda.elbet yarın bir gün bir tartismq olurda arkamdan neler derler diye düşünürüm.laf duyacagima minnet etmem
(1,138 puan) tarafından
Ben de istemem de nasıl diyebilirim demiş.anca laf arasında muhabbetini yapar diye düşündüm
(10,877 puan) tarafından
Yani anca o kadar doğru diyorsun bacim
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Hayatta istemem kocam alir yada ben alırım 

Dönüp mecbur muyum almaya dese öylece kalırsın ki mecburda değil 
+1 oy
tarafından
Çok fazla maddi beklentin var canım bu hoşuma gitmedi, adını koydum daha kıymetli olması lazım diyorsun ama olması gereken bütün torunların eşit olması. Küpe al demekte benim kültürüme göre çok ayıp. 
0 oy
(315 puan) tarafından
Bence eşine söyle eşin söylesin 
(1,082 puan) tarafından
Bi kere dedm bisey demedi güldü  ama yine derm
0 oy
tarafından
Deme bence hoş olmaz
0 oy
(141 puan) tarafından
Bence sen söyleme gelin el kızı sayılıyor sonuçta senin söylemen biraz aç gözlüğe kaçar en iyisi eşinin söylemesi
(1,082 puan) tarafından
Bu zamana kadr ac gözlü olacak hiç bisey yapmadm. Kaldı ki yerimde başka gelin olsa neler yapardi neler aldirirdi gorumcem kızına dolap aldı bin TL sini kayın babam yanımızda verdi bizde aldk bizede ver demedik onlarda verelm demediler.
(141 puan) tarafından
Biliyorum canım Ben zaten sana aç gözlü demedim bu kaynanalar  her şeyden Bir Mana çıkarıyorlar ya o yüzden
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Evet kızlar sizne düşünüyorsunuz 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kızzzz belki bilezik takacak kadın,küpeyle yetinme büyük düşün 

Babaannesi de kızıma ne alacak acaba falan de şöyle tatlı tatlı,ayol
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Yok canim soyleme kendi dusunup yapmasi lazim ayrimcilik edirse bu omun ayibi. Hic bir dille soylenmez bence .Allah rizkinizi bol eylesinde kendiniz alin insAllah
0 oy
(268 puan) tarafından
Soyleme canim bence
0 oy
(2,871 puan) tarafından
Bence söyleme

Bu sefer senin doğurduguna küpe almak zorunda mıyım der 

Mors olursun 

Diğerlerine yapıyorsa içinden geldiği içindir

Tamam senin çocuğunu seviyor ama seni sevmediği için almak istemiyor olabilir

Hem çok abes kulak deldiricem küpe al demek 

Onu kendileri demesi lazımdı
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Kendin demişsin zaten ben demesem kendi düşünüp almaz bırak içinden geldiği gibi davransın belki kadın almak istemiyor ben olsam asla söylemem 
0 oy
tarafından
Yaşından önce kulak delmiyolar . 
0 oy
(12,985 puan) tarafından

Ölsem bir çöpünü istemem :) vermeye gönlü olsa sen demeden o düşünür benimki önce isimli künye alacaktı sonra kendi evimize geçtik yatağını bazasını alırım diyordu doğum gününe 100 TL para atmışlar geçen eşime derim durumu biraz toparlayinca iyice fiyatlar artmadan alalım diye tamam bakarız dedi anası alacak olsa ohoooo. Bir lafını bile ettirmek gidip kendim alıp koyarım odasına kimseye de minnetim olmaz 

0 oy
(66 puan) tarafından
Simdi baskasina yaoar yapar bir heves kendinde o. Hakki bulur bir kelam edip istersin bacim olmadik isten olay cikar falan vay ben ne yaşadım dersin basima geldi yani el adami bilemiyorum ki oyle birbirinize yuzunuz yetiyosa naziniz geciyosa iste alsinda o yoksa bosver 
0 oy
(55 puan) tarafından
Neden minnet ediyorsunuz ki ben olsam gururumdan yiyecek birşeyim olmasa yine de istemem birşey 
(1,082 puan) tarafından
Eşim gibi:) esimde öyle asla istemez ailesinden bisey
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Boş ver ya. Sonra tartisma falan olur.  Der ben size altin kupe aldim  kiymet bilmiyorsunuz falan filan.   Minnet etme canim.  
(1,082 puan) tarafından
Evet  böyle düşününce de mantıklı
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benimkini kayınpederim zorla deldirdi 7 aylık falandı küpesinide aldı deldirdiğimiz küpeyi çıkarınca taktım annem, eşim ve eşimin amcası da küpe aldı hediye kulağı deldirdik diye dile samimiysen getir görümcenide kıskanma bence o kızı canım oğlu size iyi bakıyor diye yapmıyordur bizimkilerde kızlara çok harcar
0 oy
tarafından
Asla minnet etmem kimseden de bisey istemem insan almak isterse kendi dusunur alir.
0 oy
(17,723 puan) tarafından
Ben hayatta kimseden hiç birşey istemem

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 683 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pakize333 (1,007 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 305 göst.
31 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Serennn (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 506 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,877 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 550 göst.
16 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,453 soru

11,358,921 cevap

34,835 kullanıcı

...