0 oy
673 göst.
Diğer kategorisinde (956 puan) tarafından
Bir tanıdığa bebeğimin kıyafetlerini vereyim diyorum ama kullandıktan sonra geri verirsin desem ayıp mı olur

33 Cevaplar

+4 oy
(3,173 puan) tarafından
İstenmez ya kadın kullanırken diken üstünde olur 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Öyle şey denirmi ya.ayip ya şahsen biri bana öyle.dicek bozar atarım 
+1 oy
(13,648 puan) tarafından

Verilen şey geri istenmez bana göre.

Gözden cikarmadigim biseyi vermem 
+1 oy
(663 puan) tarafından
Hiç verme daha iyi verecekten tam ver istemiyorsan hiç verme denmez öyle yani ben diyemem en azından 
+1 oy
(235 puan) tarafından
Bi arkadaşım bebeğinin kıyafetlerini bebeğime vermek istemişti poşeti elime verirken gülerek al temiz kullan sonra senden alacam demişti poşeti geri verdim ona ben emanet mal istemiyorum diye . Zaten ikinci el bide diken üstünde olurum kıyafetlere bir şey olur diye . Tekrar istiyeceksen hiç verme.
(6,949 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsınız isteyeceklerse vermesinler.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Tabiki olur artık elden ele git gide yıpranır 

Ve ne kadar titizlikle kullanır orası muamma 

İsteyeceksen hiç verme canım 
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Niye olsun diyebilirsin tabiki
0 oy
(1,280 puan) tarafından
Ayıp olur bence ayrıca illa leke olur vs. 

Diken üstünde kullanır artık yazık. En iyisi vermemeniz
0 oy
(182 puan) tarafından
Yani bence ayıp olur vericeksin  sonucta nasıl istenirki. Bide kıyafet cocukların da olsa giydirilmemeli ogluma kuzenın kazagını giydirdim tüm vucudu döktü doktora götürdük kıyagetten oldugunu söyledi 
(1,719 puan) tarafından
Niyeki anlamadım ne döktü. 2.el kıyafetle ne ilgisi var ki
(182 puan) tarafından
Vücudunda küçükk küçük sulu sıvılce gibi şeyler cıkmıştı doktorda başkasınım kıyafetını giysirsiysenız omdan olmuştur yada yenı kıyafet yıkanmadan giydiyse hıc yenı kıyafetı yıkanmadan odasına bıle koymam o dönem kuzenınden kazk aldıydım onu giydirdim ondandır die düşündüm.
0 oy
(2,583 puan) tarafından
2. el olunca ne kadar temiz kalır ki. 
0 oy
(3,382 puan) tarafından
Bilemedim valla benimkiler hep leke bırakıo kıyafetlerinde yenidoğanda da demir ilacından dolayı sararıo öyle bi durum olursa kendini mahcp hisseder
(956 puan) tarafından
Demir ilacı dört aylıkken baslanmiyor mu
(3,382 puan) tarafından
Yenidoğan kıyafetlerini ben uzun süre kullanmıştım kızım minyon Du istersen 5 aylıkken başlansın en kötü oda 6 aylığa kdar kullanır:)
0 oy
(429 puan) tarafından
Zaten kullanılmış vereceksin nıye gerı ısteyeceksın hıc verme daha iyi 
0 oy
(528 puan) tarafından
Yaa ayıp olur bence sırf bu yüzden tanıdığım kişilerin teklifini kabul etmem zorda olsa alırım sonuçta o bebeqi ben doquruyorum eksiksiz bakmak zorundayım...
(2,222 puan) tarafından
Eksiksiz bakmayla ne alakası var benim yenı alacak durumum var çok şükür ama emin olduğum arkadaşlarımdan alıyorum ve benim çocuklarıminkinide veriyorum eltimin benden 10 kat daha durumu iyi ama benim büyük oğlanın kıyafetlerini hep onun oğluna veririm çocuk sonuçta yediği helal giydiği haram demişler çabuk büyüyor çocuklar
(528 puan) tarafından
Giydiqi niye haram oluyo çabuk büyüsünler ben hiç eksik etmem
0 oy
(151 puan) tarafından
Kendim için konuşayım. 2. Bebeği düşünüyorum o yüzden kıyafetlerini , beşiği vermeyi düşünmüyorum ama beşiği kuzenlerimden biri dogum yaparsa veririm. Ben bir çocuk daha düşünüyorum işin bitince verirsin derim. Kıyafet yıpranır ya verince isteme ,yada karşında ki sen verdiğin için çocuğun olunca o da sana kendininkiler verir
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Tabi ki ayıp olur kadin diken üstünde mi giydirecek yırtılır eskir bisey dökülür hiç verme daha iyi 
0 oy
(420 puan) tarafından
Sen kullandın 1 

O kullanacak 2 

Sana gelcek 3 o yıpranır artık solar ya hiç verme diğer çocuğuna giydiririm dersen yada verdikten sonra umudu kes
0 oy
(485 puan) tarafından
Hiç verme daha iyi valla 
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Canım geri sana geldiğinde zaten kıyafetlerin çok bi ömrü kalmazki yipranirlar üçüncü kullanmaya ayrıca eşya falan olsa büyük birşey mesela istemek bence ayıp olmaz ama kıyafette ayıp olur bence geri alma niyetin varsa hiç verme boşver zaten kendi çocuğuna saklaman normal yani 
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Olmaz bence geri istemek. Hic verme daha iyi
0 oy
(15,610 puan) tarafından
Ya ver ya verme verip bidaha niye istiyorsun ki

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 889 göst.
17 Ocak 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 305 göst.
31 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Serennn (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 505 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 550 göst.
16 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,509 cevap

34,777 kullanıcı

...