0 oy
253 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Merhaba hanımlar eşim son zamanlarda basit şeylere aşırı tepki veriyor neden böyle yaptığını sorunda da olayı başka yere çekiyor kendine beddua ediyor ben kimim ki senin karşında konuşayım diye olayı çok saçma yerlerde götürüyor bunu son zamanlarda daha sık yapıyor nasıl davranacağımı şaşırdım. Aynı sorunlari yaşayan var mı acaba önerileriniz nedir 

10 Cevaplar

+1 oy
(1,918 puan) tarafından
Ayni sorunu yasayan varmidir bilmem ama hayat sartlari insanlarin psikolojisini bozdu bu bi gercek 
(10 puan) tarafından
Haklısıniz hayat zor ve onlar böyle davranarak daha da zorlaştırıyorlar
(1,918 puan) tarafından
Ne diyim canim zor valla bak suan servisten yaziyorum 4.12 isten ciktim 1 yasinda cocugumu birakiyorum valla hic gulcek konuscak halim kalmiyor yıldım yani
(10 puan) tarafından
Anlıyorum sizin işiniz daha da zor tabi Allah yardımcınız olsun
-Reklam-
+1 oy
(7,376 puan) tarafından
C anım iş yerinde sıkıntıları olabilir size yetemedigini düşünebilir genelde iş yüzünden oluyor lar öyle 
(10 puan) tarafından
İşte sorun olsa bile insan en azından evde sorun olmasın diye cabalamaz mi
(7,376 puan) tarafından
Bazen olmuyor canım çok fazla yük biniyor omuzlarına saklauamiyorlar eve yansıtıyorlar
(166 puan) tarafından
Benim esimde tüm hırsını gelip benden alıyor aşırı asabi oluyor
Babam da kzm iş stresi vardr üzerine gitme alttan al idare et diyor hep
+1 oy
(79 puan) tarafından
Is yerinde huzursuzluk veya ailesi ile bir sorun varmi? Borç da olabilir. Erkeler bizim gibi sorunlarala başa çıkamıyor o yüzden kendine stress yapıyorlar ve herseye daha cabuk tepki veriyorlar
(10 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla yok
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Eşinizde fark ettiğiniz başka değişimler var mı
(10 puan) tarafından
Çok ilgili değil pek arayıp sormaz ben söyleyince de işlerim var der
(1,578 puan) tarafından
Hep mi böyleydi şimdi mi böyle oldu
(10 puan) tarafından
Son 2 yıldır daha ilgisiz gibi geldi bana bazen çok iyi bazen de böyle tuhaf çözemedim
(1,578 puan) tarafından
Biraz ilginizi geri çekin bir de öyle gözlemleyin bakalım bu onu rahatlatacak mı yoksa sizi kaybettiğini düşünüp panik mi olacak
0 oy
tarafından
Hayat şartları ve ülkenin durumu kimsede psikoloji bırakmadı
(10 puan) tarafından
Haklısınız ama her şeye rağmen seven insan böyle davranmaz diye düşünüyorum
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Kendi haline bırak sende kendini geri çek üstüne düştükçe biyerleri kalkıyor 
(10 puan) tarafından
Oyle ani tepkiler verdiği zaman ne yapmamı önerirsin
(1,485 puan) tarafından
Sessiz kal cevap verdikce kuduruyorlar
(4,983 puan) tarafından
Arkana bakmadan odayı terket
0 oy
(265 puan) tarafından
Erkeklerin genel huyudur, haksız olduklarında bunu kabul etmemek için mevzuyu başka yerlere çekip seni suçlu çıkarmaya çalışırlar. Hiç polemiğe girip de konuyu uzatıp başka yerlere çekmesine fırsat verme, sesini mi yükseltiyor kararlı bir şekilde "bana sesini yükseltme" de, kısa ve öz... Sonra dön arkanı git. 
(10 puan) tarafından
Artık sert tepkilerimi hak ettiğini düşünüyorum ben anlayışlı oldukça sessiz kaldıkca daha çok yapıyor
0 oy
(268 puan) tarafından
Benimkide boyle yapiyor kiyamam ya su aralar maddi sikintisi oldugundan boyle davraniyor, bende bazen tartisyorum ilgisizsin diye, senin  esindede boyle bisey olabilir canim
(10 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla yok ama sorunlarına sorun ekliyor bu şekilde davranarak
0 oy
(582 puan) tarafından
100 yılda bir yaşanan pandemi,son 20 30 yılın en yüksek enflasyonu ve hayat pahalılığı derken kimse iyiye gidemiyor maalesef. Bu süreçte içini ferahlatmak rahatlamak stres azaltmak çok zor. En önemlisi bir taraf amlattığınız gibiyken diğer tarafın ona sorgusuz ve sabırla destek olmasıdır diye düşünüyorum.
(10 puan) tarafından
Söylediğiniz doğru ama ben dengeye inanıyorum hep aynı taraf alttan almasın yani çaba çift taraflı olmalı
(582 puan) tarafından
Bence beklenti olmadan sevmeli çaba göstermeli, anne baba ile evladı arasındaki sevgide beklenti olmaz ya aynı o şekilde olmalı çiftler arasındaki ilişkide. Beklenti içine girmeden destek olun, o da kendini toparladığı zaman eşinizin de o şekilde bakabilmesi konusunda ufak ufak yön vermeye başlayabilirsiniz, o da siz de beklentisiz sevmeyi öğrendiğinde, ilişkiniz daha farklı ve huzurlu şekilde güzelleşecektir
(10 puan) tarafından
Haklısınız bir de bu şekilde deneyeceğim aslında aramız çok iyi ama arada bu tarz hareketlerine anlam veremiyorum
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Acaba eşini küçümseyerek konuştuğun oldumu. Kendinin sana yetemediğinimi düşünyor acaba. Aşşağılandığını hissederek konuşyor gibi geldi bana.
(10 puan) tarafından
Hiç böyle bir huyum yok aslında ama farkında olmadan yaptım mi bilmiyorum ya da öyle anladığı anlar olmuşsa bilemedim bu söylediğiniz beni düşündürdü

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 304 göst.
28 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 436 göst.
0 oy
16 cevap 652 göst.
0 oy
13 cevap 359 göst.
17 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,217 soru