0 oy
565 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bacılar şimdi ben 1 bucuk yıllık evliyim düğünümde 160 bin TL lik altinlarim vardı 3 çift bilezik yani toplam 160 bin ediyordu. Şimdiye kadar kolumdaydi ev alırız bir birikim için duruyordu ama maalesef evler arabalar hersey uçtu. Benim birde kaynim var eşimin abisi kendisi inşaata çalışıyor kayinbabamla beraber bir binanın temelini atıyorlar. Mutahitlerle anlaşıp..neyse konuya geleyim kaynim gilin de 150 bin TL si vardı biz kaynimgille beraber ortaklaşa inşaatan ev aldık 650 bin TL ye ama yarısını biz verdik yarısını da kaynim gil 350 bin TL nakit ödedik geri kalanı da ev bittiğinde verecektik. 

Eşimle bizim haberimiz yokken kaynanam gilde  alacağımız eve 40 bin TL koymuşlar işte haberim yok ya bugün kendi kendine ev konusunu açtı dedi ki eve alıcı çıkmış 750 bin TL istiyorlar bilmem kaca bölersek herbirimize 75 bin düşüyor gibisinden bende ***** gibi bisey anlamadım akşam oldu eşime dedim gelsene yanıma diye bugün anne eve alıcı çıkmış bolsek hepimize 75 bin düşüyor ben bisey anlamadım dedim . Eşimde dedi ki bende az önce öğrendim meğer ben mutfakta bulaşık yıkarken onlar konuşuyorlarmis kaynanam da 40 bin TL vermiş diye eve ortak olmuş ben bilsem ki kendisinin niyeti var ev almaya kaynimla beraber alın derdim altınlarımi bozdurup vermezdim haksızmiyim kızlar eşime kızdım onlar benim mihrim eğer annen öyle birsey yaparsa haram ederim boşanmaya kadar da gider bizi ***** mi sanıyor kendisi de sen karışma ben gerekeni dedim kimse ortak olamaz bende paylaşmıyorum dedi uzun lafın kısası bizi özellikle beni eşek yerine koydu . Eşime belli etmiyorum ama duyunca çok sinirlendim insan bu kadar görgüsüz olmaz şeytan olmaz kendisi işitme engelli %40 falan ev çıktı toki evleri çıktı ona hala da gözü doymuyor bu konuyla ilgili kaynanamla konuşmadım  ,eşimde karışma ben hallederim dedi kaynanamla konuşmak istemiyorum sesini bile duymak istemiyorum siz olsanız konuşur musunuz ararsa yarın oburgun açayım mı hamileyim cok çok sinirlerimi bozdu . 3 tane evi var Allah gözünü doyursun keşke vermeseydim altinimi:((( biseyler deyince

Fikrinizi söyleyin yardım edinnn

7 Cevaplar

+1 oy
(1,726 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Parasını geri verin ortaklık bitsin anca öyle kurtulursunuz 
-Reklam-
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Açma bosver kendini sinir etme 
(54 puan) tarafından
Konuşmasam haksız mıyım. Canım acmasam daha iyi değil mi
(1,634 puan) tarafından
Onu dedim iste açma telefonu Bi süre açıp Bi laf dese sende tutamayıp kendini bisey desen daha kötü olur
0 oy
(3,377 puan) tarafından
Ay kıyamam çok çok haklısın valla ama eşim halledecekse sen karışma dahada yıpratma kendini hamilesin
0 oy
(782 puan) tarafından
Bende 5 bin veriyim ortak oliyim ozmn 

Bu nasıl bı cakalliktir iki oğlum bana destek olur düşüncesi mi yani 3 tane evin var hangisini verdin birine derler adama ben bile çok sinirlendim ortak işe girmek zaten hep böyle olur 
(54 puan) tarafından
Onun bu eve ortak olacağı fikri zerre kadar ne geçti ne duyuldu aniden olmuş 40 bin verince ortak olmuş hanimefendi
(782 puan) tarafından
Ay valla ne sinir ya eşin desin biz çekiliyoruz ver bize ödediğimiz parayı sana devredelim vazgeçtim desin
Bu gerçekten enayi yerine koymak insanı ama kayninin haberi vardır bence yada 75 bin düşüyo demiş ya düşmesin oda üstüne koyulan zammı ödesin tek size niye diyo zaten 40 bin ne kaporami veriyor
0 oy
(5,781 puan) tarafından
Kaynanan dünyadaki tek akıllı kendisi sanıyor herhalde.. Eşin arkandaysa hiç takma kafana 
(54 puan) tarafından
Bence de o bana anlattığında anladığımı sanmış herhalde bende bir dünya ne diyor bu kadın diyordum şimdi yeni anladım mevzuyu ararsa konuşursa acmasam saygısızlık olur mu konuşmak istemiyorum çünkü.? Sence canm
(5,781 puan) tarafından
Bence mesafeli ol. Eşine bırak yani ararsa konuş sen kötü olma. Bırak eşin halletsin
0 oy
(594 puan) tarafından
Ortak ev almak ne demek cnm kaynın ve eltinle birlikte bir dairede mi oturacaksınız
(54 puan) tarafından
Daha inşaat halindeyken alıyoruz bitince alıcısı çıkıyor satıyoruz kâr amaçlı yani .
(594 puan) tarafından
Ben kimseyle ortak birsey almam hele ortaya peşin para konulmazsa
0 oy
(531 puan) tarafından
Evet yaptigi haksizlik verdigi parati 20 siz 20 kayniniz versin cikarin belki o zaman size yardim amacli verdigini dusunerekmi aldilar acaba ortak mak icin siz o kadar verirken 40 bine ortakmi olunur 

3 evi varmis iyi iste sizede biseyler kalir ordan 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 339 göst.
9 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Ciceekbakan01 (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 305 göst.
13 Eylül 2021 Aile kategorisinde Benilknur_0 (715 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 533 göst.
26 Ekim 2020 Aile kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy