0 oy
122 göst.
Diğer kategorisinde (189 puan) tarafından

Herkese iyi akşamlar hanımlar :happy:size bi sorum olacak 25 haftalık hamileyim  şuan ikinci hamileliğim  ilk hamilegimde geçen sene sezeryanla dogum yaptim bebeğimi kaybettim ve emzirmek nasip olmadı ama hiç sütüm gelmemişti ozaman süt sağma pompası ile çok denemiştim bir iki damladan fazlası yoktu olanda kendiliğinden kesildi zaten göğüslerim biraz küçük ondanmi yada emzirmedim içinmi bilmiyorum şuan da bile göğüslerim de şişkinlik hassasiyet yok normalmi yoksa kaynanam normal değil şişmesi lazım sütun olmayacak gibi Allah yardım etsin falan diyince kafama takıldı .

14 Cevaplar

+1 oy
(682 puan) tarafından
Doğum yaptım bebek çıktığı an sütum kaynamisti 
-Reklam-
+1 oy
(1,170 puan) tarafından
hamileliligimin sonuna dogru elimle biraz sıkmistim o zman bile gelmksti dogumdab sonra da şükür hic sknti yaşamdım ve sezeryanla dogum yapmistim
+1 oy
(400 puan) tarafından
Moralini bozma sütün gelir zaten bebek emdikce sütün artacak. Şimdiden strese girme öyle. Genelde doğumdan sonra en fazla bir kaç gün içinde gelmiş olur Allah'ın izniyle. Benim ertesi gün gelmişti zaten süt arttırıcı içecekler vs de oluyor bol bol da emzirirsin bir de memenin küçük olmasıyla da sütün alakası yok
0 oy
(4,061 puan) tarafından

Benim hamile kaldığımdan beri geldi ilk gebeligimde şuanda ikinciye hamileyim göğsüm iki katı oldu daha 7 haftalik kişiden kişiye değişiyor canim küçük göğüs deme benmde küçük ama o bünye ve hormon meselesi ben sütüm gelemz diye laktamil almıştım doğumdan sonra ictim sezeryan bu arada erken doğum içtikten iki saat sonra sagdim kızıma yolladım kuvezde idi sonra sahip dolaba koydum canim sürekli sagdim ve sürekli emdi bol su içtin mi geliyor allahin izni ile stres yapma gelecegi varsa da gelmez ;)

0 oy
(7,742 puan) tarafından
Direk başlığa cvp vereyim 3 normal doğum yaptım 3nde de 3. Gün gelmeye başladı ondan önce de vardı tabiki o ilk süt daha koyu ve daha sarı işte o süt bebek için çok çok faydalı 
0 oy
(5,870 puan) tarafından
25 haftada gögüsün süt mü dolacak? Bebeğini kucağına al onun kokusuyla o süt gelir sen endişe etme 
0 oy
(268 puan) tarafından
Cnm iki tane arkadasim var yeni dogum yaptilar birinin gogusu kafam kadar bekarkende buyktu zaten onun hic sutu yetmiyor az geliyormus sutu, obur arkadasimin kucuk ama sutu cok, yani kucuk yada buyukle alakasi yokmus
0 oy
(94 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun öncelike. Bebeğini kaybettigin için sütün gelmemesi için hastane de iğne vuruyorlar doğumdan sonra. O yüzden sütün gelmemiştir. Eğer sütün gelirse süt koruma ihtimali var bidaha hamilelik düşündüğünde olmaz diye. Ve bir kaç sebepten dolayı rabbim saglikla kucağına almayı bol bol emzirmeni nasip etsin inşallah..
0 oy
(489 puan) tarafından
Evet kendiliğinden geliyor 
0 oy
tarafından
Böyle düşünürsen sütun olmaz sütü beyin üretiyormus o kaynanada cevabini ver Instagram da ebe Tülin takip etmeni öneririm 
0 oy
(12,659 puan) tarafından
Düşünüp kendimi üzme herkesin gelmiyor bende doğumdan 2 gün sonra geldı makine ile de denedım yok dr emzır dedı gelsin gelmesin emzırdım 3cu gün geldı 
0 oy
(7,948 puan) tarafından
İlk iki gün göğsüme süt inmedi pompayla sagmaya çalıştım olmadi. Zaten o arada oğlum kuvezdeydi neyse ondan sonra sutum baya geldi. Benim doğuma yakın akiyodu biraz uçlarından canım. Sen daha 25 haftaliksin yani şuan öyle belirti olmaması normal. Kaynanada muneccinmi acaba sütünün olmayacagini anliyo.
0 oy
(11,295 puan) tarafından
Kaynanani veya başkasını sakın dinleme canım benim goguslerim 75 beden bile değildi hamilelikten önce ve hamilelik süresince aynı sutyeni kullandım doğum yaptım dediğin gibi 1 2 damla geliyordu bazen gelmiyordu bile bebeğim emdikce arttı hamd olsun kızım 8 aylık şuan çok şükür hiç mamaya ihtiyaç duymadık 

Yani göğüslerin küçüklüğü hamilelikte buyumemesi göğüslerin doğumdan sonra yumuşak olmasın sıkınca sut gelmemesi sütun olmadığı anlamına gelmiyor tecrübeyle sabit sen hele hayırlısıyla sağlıkla al bebeğini kucağına aç kalmaz Allah rızkını verir hakkını helal et uzun yazdim
(189 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm çok sağolsun cevaplarınız için asıl siz hakkınızı helal edin .
(11,295 puan) tarafından
Helal olsun ne demek kuzum kimseyi dinleme bak lütfen tek dinleyeceğin kisi doktorun ve sağlık ocağındaki eben olsun yok ağlıyor da yok aç da yok doymuyor da sakin diyim ilk doğunca hemşire gelip gidip duruyor zaten 1 damla dahi geliyorsa sütun vardır ve bebegin emdikce gelir sen hiç stres yapma sağlıcakla kucağına al inşallah
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Kaynananın söylediklerini boşver benim hamileyken geliyordu ama bir arkadaşımla yakın zamanda doğum yapmıştık. Göğsün büyüklüğü küçüklüğü veya şişkinliği ile ilgisi yok gerçekten. Sen bebeğini kucağına aldığında o ten tene temas bile sütünü getirecektir. Hiç bunu kendine dert etme düşünme bile stres sütü azaltır
(189 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 97 göst.
1 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 350 göst.
12 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazebru (598 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 130 göst.
1 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 816 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Begonvil_. _ (6,226 puan) tarafından soruldu

380,183 soru

11,381,631 cevap

34,875 kullanıcı

...