0 oy
342 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
İki kardeş arasındaki yaş farkı ne kadar olmalı sizce 

22 Cevaplar

+1 oy
(2,450 puan) tarafından
Bence yaş farkindan çok annenin kendini hazır hissedisi,ekonomik durum (uzun vadeli ölçekte değerlendirmek gerekiyor ne yazık ki herşey parayla dönüyor) eşin desteği vs gibi durumlar önemli 

Yaş farkının azlığı çokluğu fazla etkilemiyor kardeş arasındaki ilişkiyi ben böyle dusunuyorm 
(872 puan) tarafından
Ben de aynı düşünüyorum. Ama sen önce yazdın:) anne kendini hazır hissediyor mu o çok önemli.
(2,450 puan) tarafından
Kesinlikle annenin hazır hissetmesi ve ekonomik durum çok önemli
-Reklam-
+1 oy
(8,800 puan) tarafından
Benim oğlum da 18 aylık. Yeni doğum yaptım. Çok zorlanıyorum. Daha büyüğü kendisi bebek ilgi istiyo. E yenidoğanda sürekli ya memede ya altını üstünü değiştir filan işte. Uyuduğu zamanlarda büyük oğluma bakıyorum. Ama çok zor. Bence üç yaşından sonra filan olsaydı iyi olurdu. İkisinin de altı bezli. En azından büyüğe çişi öğretirdim. Planlı bir gebelik değildi benimki. Hayırlısı diyorum ne diyim 
+1 oy
(663 puan) tarafından
En az 30 ay demişti bana doktorum.
+1 oy
(6,212 puan) tarafından
Valla çocuk arasındaki yaş farkını bilmem de ben ikinci çocuğa asla hazır olamıcam çok uzun bir süre belki de hiç.. uykusuzluk, yorgunluk, sürekli bir telaş bir hızlı olma çabası. Kendi hayatımı unuttum resmen. Ne caliswbiliyorum ne arkadaşlarımla vakit gevirebiliyorum ne gezebiliyorum. Şöyle yazlığa gidip rakı balık yapmayı özledim valla. Benim canım kızım büyüsün sağlıklı uzun ömürlü olsun da valla kardeşi olmasa da olur. Ne kardeşler var insanın suratına bakmıyor.
0 oy
(2,128 puan) tarafından
Bence en az 4, 5 yaş olmali
0 oy
(4,599 puan) tarafından
Anne vve babanın maddi manevi olarak kendilerini hazir hissetmesi en onemlisi bence o yas o kadar degil
0 oy
(7,337 puan) tarafından
Benım kardeşimle 2 yaş var aramızda hiç sorun yaşamadık
tarafından
Ayy 3 tane arka arkaya, annen çok zorlanmıstir. Kendimi düşünemiyorum o durumda ikinciyi düşünmeyen biri olarak
tarafından
Çok babam cezaevine girms 21 yasindaki kardsm 20 günlüken
tarafından
Ah kıyamam annene, anne olunca anlıyor insan annesinin değerini daha çok, baban çok mu kalmış kadın tek başına uzun zaman mi bakmış üç çocuğa
tarafından
7 yıl kaldı köye tasinms annem orada amcam babaannem bakms
(7,337 puan) tarafından
Annemin 3 çocuk öldü ama bıtanesi  erken doğumdan sonra ben olmuşum sonra kardeşim tabi annem zorlanmıştır bizi büyütürken zorlanmadı demedim
0 oy
(7,444 puan) tarafından
18 aylık oğlum var ve ben 37 haftalık hamileyim aralarında yaş farkı olsun istemedik beraber büyüsünler istedik bu haftasonu doğumum var inşallah :)
(7,121 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin inşallah
(7,444 puan) tarafından
Teşekkür ederim amin inşallah :)
0 oy
(769 puan) tarafından
4 ve 5 ideal bence
0 oy
(462 puan) tarafından
Sen nekadar istiyorsan :)
0 oy
tarafından
Maddi manevi hazir oldugun kadar olmali.
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Bence yaş farkindan ziyade aile içi huzur maddi manevi destek eşinin desteği çok önemli benim eşim her konuda destekcim 19 aylık kızım var şuan 18 haftalık hamileyim kendi istegimizle oldu kardeşi olsun başka kimseye ihtiyac duymasın dedik eşimden Allah razı olsun nöbetten çıkar gelir uyumadan ya ev işine ya çocuğa gecer hemen en büyük destekcim eşim Allah nasip eder 2. De sağ sağlım kucağımıza alırsak biraz zaman geçtikten sonra 3. De düşünüyoruz:) ❤️❤️❤️ yani eşin yanında ise maddi manevi desteğe çocuklarına sağlayabileceksen çocuk yapılmalı yaşa takılmıyorum
0 oy
(982 puan) tarafından
4 ve beş yaş dineni bilgi ve eyitim yönünden biz bogle düşünüyoruz önce eyitim sonra 2 çocuk 3sene sonra inşallah yapmicaz şuan oğlu 28de bir yaşına giricek 5 yaşına gormis olucak oğlumuz pilanimiz bogle cnm önce eyitim ahlak dini bilgi saygı sevgiyi verelim birde  sevgimizi alsın ki mutlu çocuk olsun ilerde sevgiyi başkalarında aramasın diye 
0 oy
tarafından
Yeni cocuk fikri  bile ahh migrenim tuttu 
0 oy
(546 puan) tarafından
Ilk cocuktan sonra uzun ara vermek istiyor insan ama okul baslatinca bu defada digeri kucuk oluyor onu okula getor gotur beb perisan oljyorum her sabah kizimda 2 yildir abiyi okula getirip goturuyor diylrum keske 1-2 yas olsaydi sonra bakiyorum diyorum bu defada ikisinin odevi ev is yemek nasil yetisirdi her halukarda zor valla 2.cocuk Allah isteyene versin ama 1 az cocuk 2 cok cocuk oluyormus onu anladim Allahim ikisine uzun saglikli omur versin 
0 oy
(2,372 puan) tarafından
Benim nezdimde 5 iyi ama bence herkese göre farklılık gösterir. 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Eğer bu ay adet olmassam hamileyim yüzde yüz çünkü şüpheliyim eğer olursam Allah bilirde çocuğum 32 .33 aylıkken düşünüyorum 
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Bence bu kişiye göre değişir. 
0 oy
(802 puan) tarafından
oglum 33 aylik bende 28 haftalik hamileyim fazla olsun istemedim aralarında 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ablamla aramda 11 yaş var. Kız kardeşimle 5 yaş var. İkisinin de güzelliği farklı yani bunun belli bir kuralı yok bence

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 161 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 185 göst.
27 Şubat 2022 Aile kategorisinde Cansu. Murat (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 183 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Syma (648 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 194 göst.