0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Saat 7 gibi oğlumu emzirirken kasılmalar geldi elim ayağım boşaldı zaten epilepsi tanısı koymuşlardı bana ama doktorlar bi test daha vermemi istemişlerdi gidememiştim oğlumun aşı gününe denk geldiği için şimdi aynı şeyleri tekrar yaşıyorum internetten araştırdım epilepsi başlangıcında neler oluyorsa aynısı oluyor bebeğim var ve evde yalnızız çok korkuyorum büyük bir nöbet geçirmekten bayılırsam 6 aylık oğlum ne yapar eşim sabah 8 de gidiyor akşam 8 de geliyor

6 Cevaplar

0 oy
(712 puan) tarafından
Canm epilepsi de farkına varmiyorsun nöbet geçireceğinin nöbet geçirince beyin sartelleri kapatıyor nöbet bittikten sonra hayatına bişey olmamış gibi devam ediyosun ama çevrende biri varsa o dikkatli biri olursa anlar ancak 
tarafından
Bende farkına varmıyorum  ki zaten birkaç kere emzirirken oldu oğlumu kucağımdan düşürüyordum nerdeyse çok kısa saniyelik sürdüğü için sadece 1 2 kere düşürdüm o da yatağın üzerine
(712 puan) tarafından
O zaman dikkat et kuzum stresten uzak durman gerekir epilepsinin 32 çeşidi de var mümkünse biri evdeyse işlerini yap oğlunu kucağına yerde al yerde emzir Allah göstermesin düşse de zarar vermez yanlarına yastık koy ve bunu eşine de söyle canim genelde dalıyor epilepsi olan insanlar sende onu fark ettiği an elini yüzüne sürsün sever gibi ama dokunduğunu hissettirsin burda bi arkadaşım var ona o şekilde geçiriyor ama büyük krizi tutarsa baya kötü oluyor dil kaçma muhabbeti felan var ona çok dikkat edilmesi gerekiyor eşin ilk yardımda ne yapması gerektiğini öğrense çok daha iyi olur kuzum bende nöbet geciriyorum yanında bilmeyen bi insan olursa o durum daha da kötüleşir ve sakın sen kriz anindayken yüzüne su kolonya vs. Surmesinler koklatmasinlar boğulma tehlikelisi yaşarsın kendimden biliyorum
tarafından
Şuan küçük çarpıştılar var işte o kadar büyük bir krizin olmadı doktor zten başlangıcı dedi yani erken fark etti ilaçla tedavi mümkün mü atlatırmıyım bu durımu
(712 puan) tarafından
İlaçla devam ediceksin canm hayatına öyle söyleyeyim bide epilepsi bebeklikten gelen bişey belli ki sende önceden gizlemiş kendini sinsi bi hastalık
tarafından
Anladım canım sağol
-Reklam-
0 oy
(566 puan) tarafından
Yerde oturarak emzir çocuğunu o an bilemezsin epilepsi çeşit çeşit kimisi uzun kasılır kimi kısa dikkat et kendine bide moralini yüksek tut ve aşırı heyecan yapmamaya özen göster benim kardeşim heyecanlı olunca olurdu ve bİ an önce ilaç tedavisi başlattır doktora faydası gelir geç kalma sakın
tarafından
Anladım canım en kısa zamanda gitmeyi düşünüyorum
0 oy
(534 puan) tarafından
Canım Allah acil şifalar versin sana tez zamanda inşallah ♡ inşallah öyle bi durum yaşamazsın ama önlemini al yine de yüksek yerde emzirme kucağında fazla tutma hatta ev işi falan yapma sadece yemekten yemeğe çocuğu mümkün olduğunca yüksek tutma kuzum Allah seni ve evladını korusun ♡
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun evde tek olduğum için mecbur herşeyi kendim yapıyorum kimse yardıma gelmiyor annem dençalışıyor zaten haftada bir günü var ona da bişey diyemiyorum  kaynanamın kendine faydası yok
(534 puan) tarafından
Allah yarımcın olsun dikkat et kendine  ♡
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Oglunu emzirrkn koltukta yatakta yuksek bi yerde emzrme yerde emze minder yap orda oyna sev elndn falan oraya duser rabbim sifani versn maddiyatin varsa ankarada bibdiktr onerebilirm canm benimde baska bi sorunum var sukur doktrm cok iyiydi rahatlatti beni
tarafından
Hayır canım oğlum küçük diye bir türlü gidemedim bide korona vardı biliyorsun bugün randevu aldım avcılar devlete gidicem
(2,722 puan) tarafından
Allah iyiligini versin
tarafından
Niye kız
(2,722 puan) tarafından
Yagni sifani iyiligini demek istedim
tarafından
He sağol canım benim Allah razı olsun
0 oy
(1,031 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun canım bi an önce doktora git ve İlac başla kuzum küçük sarsılmalar nöbet belirtiside ola bilir Allah yardımcın olsun
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun ilaç kesin çözüm olabilir mi atlatır mıyım
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım yeni mi doğum yaptın bana da doğumdan sonra nöbetler geçiriyorum diye epilepsi teşhisi kondu fakat sonradan öğrendik yorgunluktan ve uykusuzluktan beynimdeki lezyonlarım oynamış epilepsi ilaçlarını kullanmadım sadece teşhis olduğu için bir doktor geldi yanımıza dedi nöbet geçirirken titriyormuşsun kasılıyormuşsun ben hatırlamıyorum dedim eşimi yanına çağırdı şimdi eşinin omuzlarına bastırıcam bağıracak ama sen sakin ol normal dedi doktor boynumdan köpek tutar gibi tutup var gücüyle bastırdı sonra boynumun yanındaki o iki eti sıktı ilk çok acıdı sonra tüm gücüyle bastırdığı halde hissetmedim sonrasında nöbette geçirmedim bana doktorlar üzüntüden epilepsi olmuş diyorlardı tüm belirtiler epilepsiyi gösteriyordu ama o doktor yorgunluktan deyip o hareketleri yapınca turp gibi oldum 
tarafından
Bende Beylikdüzü'nde oturuyorum Sadi konuğa gitmiştim emara girdim tomografi verdim eeg istediler ona gidemedim
(4,698 puan) tarafından
Canım ben 15 gün boyunca gece 3 te emara girdim sultangazi Haseki hastanesinde tedavi gördüm çok ilgilendi ler benimle eşime çok üzüldüler doktorlar ellerinden geleni yaptı fakat belirtiler hep epilepsiyi gösterdi bi o doktor gelip boynumu sıktı sonra boyundaki sağ sol eti sıktı kendime geldim baş ağrım bile kalmadı
tarafından
Bana uzak orası ya bebekle gidemem ki
(4,698 puan) tarafından
Bebekle zaten gidemezsin
tarafından
Aynen canım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 260 göst.
22 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
11 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ehfzy (4,039 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 163 göst.
2 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ikiipasaannesi. (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 346 göst.
9 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meleknazz (120 puan) tarafından soruldu

378,315 soru

11,323,304 cevap

34,774 kullanıcı

...