0 oy
516 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar gunaydin bikac gundur esim ile konusrken seni zorlamiyorum ama kapansana hayatim gbisinden konustu gecensene degl ondan onceki sene de oyle dyordu biara deniyim bi iki yazma taktim dsrda sonra yapamadim cikardm 

Smdi Allah var esim evet zorlamyo esim dyo once Allah rizasi icin snra brnm icin kapan hem sana yakisyo hem namazni falanda kilyosn sadece kafan acik gezyosn diyo oda dgru neyapsam bilemedim yine heveslenip acilirmyim yoksa yazin skilirmyim kararsiz kaldim 

Bikac vdyo izlyrum bikacgundur 

Kapananlar ile ilgli filan hevese de geldim ama dedigm gbi eger yazin sklirda acilirsm gunahi buyk birzda sizden hevesleneyim dedim :) 

15 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Valla başını kapatip afedersin kcni acacaksan gözünü seveyim kapanma kiizzz :woot:

tarafından
Yok kiz ozaman kapnmamin ne anlami var :)
tarafından
Evet canım ben de öyle düşünüyorum, her şeyin gerçekten bir adabı usulü var, ona göre hareket etmek lazım
(7,744 puan) tarafından
Allah'ın yasak ve emirlerine uyarsak ve nur süresi 31. Ayette ki gibi giyirsek ne mutlu bize
tarafından
Siz giyiniyor musunuz surede yazan şekilde merak ettim
(7,744 puan) tarafından
Çarşaflı değilim ama çok geniş ferace ve geniş eşarp takıyorum omuzumu geçiyor eşarp
-Reklam-
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Senin gibi çok düşündüm zamanında bende kuzum yazın zorlanirsam falan diye ama bi kapandım 4 sene oldu çok şükür hiç zorlanmadim Allah kolaylığını veriyor
tarafından
Istyorm aslnda ama dedigm gbi yazin sklirk fyr icimde tereddut kalyo
(11,298 puan) tarafından
Iradeni en iyi sen bilirsin kuzum
0 oy
(7,685 puan) tarafından
Yani içinden ne geliyorsa öyle yap kendini nasıl iyi hissedeceksen
tarafından
Ya aslnda istyrm da :)
(7,685 puan) tarafından
Nefse çok ağır geliyor ben de çok seviyorum tesettürü ama nefis.. gecen anneannemle bu konu açıldı dünya büyük istedigin kadar gez, gör ama sonunda gireceğimiz yer çok dar dedi dünya için ahireti yakmaya degmez de iste pis nefis var insanda :)
tarafından
Evet bnm ananemde oyle diyo :)
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Tesettür müslüman kadına bir emirdir ama önce Allah için onun rızasını kazanmak için örtünmen gerek keşke nefsini yenebilsen de örtünsen 
tarafından
Evet dogru soylemissinz :) istyrmda ama yazin sklmaktn korkyorm aşlnda kendmi öyle şartlamam da gerkyo
0 oy
tarafından
Canım ben şuan 21 yaşındayım 6 senedir kapalıyım kendi isteğimle kapandım Şöyle bisey diyeyim kimse için kapanma kendi isteginle kapan benim arkadaşım vardı ailesi hocaydı ailesinin zoruyla kapandı şuan açılmak istiyor ama ailesi evlatlıktan redderim dedi kız kapalı ama aciklardan farkı yok. Açıklarda namaz kılıyor kapanmayla alakası yok yani ama kapansanda iyi olur kendi isteginle.Yazinda Allah kolaylığını veriyor merak etme
tarafından
Esimin zoruyla degl kesinlkle belirttgm gbi zorlamyo ama cok istiyo kapanmami bende heveslenyorm snra dyorm yazn sklirmyim snra dyorm melisa kendni oyle sartlama kapananlaf sklmyo senmi sklcn dyorm
tarafından
Bence öyle düşünme Allah kolaylığını veriyor içinden geliyosa kapan canım
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Nur suresi 31. Ayeti oku ona göre karar ver:)
tarafından
Bakacgm smdi :)
0 oy
(324 puan) tarafından
Yazın bunalmayı düşünüyosun tamam o an aklına gwldiginde ateşte yancagın aklına gelsin yazın sıcagından ateşte yanmayı tercıh edersen bu işin öbür dünyası aklına gelsın ben her acılmayı düşündüğüm zamanda cehwnnem ateşini düşündüm cok şükür 9 yıldır kapalıyım odur budur hiç cikartmadim
tarafından
Cok dgru demissin sagol cnm :)
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Bende aynı düşüncedeyim eşim ve annem çok istiyor ama diyorum ben kendim istemeliyim gönülden 
0 oy
(268 puan) tarafından
Ne guzel bi dusunce  ne guzel bi iman var kalbinde Allah yardim eder cnm sen kapanmak iste tum kalbinle 
0 oy
(7,036 puan) tarafından

14 yaşında kendi istedigimle kapandım ve şuan 22 yaşındayım hala kapaliyim hiç te açılmadan acilmayada heves etmedim hiç ama bu hevesle olacak iş değil tek bir şey için Allah'ın rızası için yapmak niyeti ile yap heves etiğin için değil  

Bide yazın şifon eşarplar var takarsın kışında kalın eşarp takarsın çok büyük dert değil yani rabim doğru hayırlı olanı göstersin cnm 
0 oy
(783 puan) tarafından
Rabbim öyle bi kolaylık veriyor ki açık olanlardan daha az terlerim inan 
0 oy
(974 puan) tarafından
Kapan bacım bende aynı senin gibiyim namazımı kılar orucumu tutar her işimi duayla yaparım yazın t-shirt dahi giymem gömlek tercih ederim ama maalesef basım açık ya Allah bana da isteyen herkese kapanmayı nasip etsin 
0 oy
tarafından
Yaza uygun kıyafetler ince şallar başörtüler oluyor..ferace yada elbise de gyersin..ben öyle yapıyorum üst üste yerine boydan elbise bir şal alıp çıkıyorum dışarı .evdeyken açıyorum eşofman falan giyerim..tunik gömlek tarzı giyinirsin alışabilirsen giyim tarzına göre alırsın
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Bedeni kapatmak kolay ya nefsi ben açığım ama öyle kapalılar görüyorum ton ton makyaj ojeler horgüc bir topuz bilekte pantolon topuklular düğünlerde kiritarak oynamalar e o zaman bu kapanmak değil bana göre kapalıysa her anlamda kendini bazı şeylerden ceekeceksin evet yaşadığımız dönemde zor ama bilemiyorum kendine gerçekten güveniyorsan nefsine hakim olacaksan düşünme tesettüre gir

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 728 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Aysus35 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 201 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 126 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 159 göst.