0 oy
477 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bi evlilikte sevgi ve karşılıklı saygı bitti ama arkanızda anneniz ve babanız dahil kimse yok yani  iki çocukla bi hayata sıfırdan başlayacaksınız ama nereye gideceğinizi bilmiyosunuz karşı taraf halinden memnun böyle bi evliliği sürdürmeye devam etmek istiyor nereye kadar devam etyirebilirsiniz bu durumu ve nasıl bi yok cizerdiniz :(

30 Cevaplar

+1 oy
(3,205 puan) tarafından
Arkanda ya maddi gücün ya manevi gücün olacak yoksa Ayrılık da çözüm olmuyor
tarafından
Malesef ikiside yok
(3,205 puan) tarafından
Canım o zaman hiç kalkışma Çünkü bir de insanın Tükürdüğünü yalaması vardır geri vites yapmak zorunda kalırsın değerin olmaz
tarafından
Galiba çocuklar büyüyüp kendi ayaklarının üstünde durana kadar böyle geçecek
-Reklam-
+1 oy
(7,121 puan) tarafından
Üretmeyi severim eğer bir ayrılık söz konusu olsa . İlk zamnlar illkai zor olacak . Öncelikle düzenli gelir getirmenin yoluna bakarım tuhafiyelere gider boncuk dizme ne gerekirse işte eve iş alırım . Sonra belediyeye gider yardım alırım çocuklarım için . Sonra el işi yapar gerekirse gece uyumam gündüz uyumam çabalarım satarım . En önemli nokta ilk adımı atabilmek eğer kendine de güvenin varsa . 
tarafından
Peki bu evden çıktım şuan diyelim nereye gidecem ki
(7,121 puan) tarafından
Kadın sığınma . Ben evi bırakmazdim kocayı gonderirdim
(2,092 puan) tarafından
Kira var
(7,121 puan) tarafından
Bazı şeyler zordur Allah herkese yardım etsin ben bana olsa öyle yapardım dedim Allah'a şükür şu yaşıma kadar kimseye el açmadım o zmanda açmam evliyim hala birikim yapar iş yaparım yarın ne hale geleceğimiz belli olmaz . O yüzden birşeylee üretin
+1 oy
(5,953 puan) tarafından
Devam ettiremem çocuk için o evliliği bitiririm sevgi saygı yoksa ona hizmet edemem ayni havayı solumam solutmam da mutlu cocuk yetişmesi için önce anne mutlu olmali anneyi mutlu edicek eş olmali yoksa cocukda yapmacık bir ortamda saglikli büyümez tercih elbette sizin buyuk bir sorun yoksa oturup degerlendirin değişmiyorsa sıfır yeniden mücadele vermen lazım evladin için
(165 puan) tarafından
Artıladım aynı fikirdeyim
tarafından
Peki bu evden çıktım diyelim nereye gidecem
(165 puan) tarafından
Maddi manevî desteğin yoksa Türkiye şartlarında iki çocukla ayakta durmak çok zor hak veriyorum ama saygı bitince herşey bitiyor bana göre en azından şöyle diyebilirim çocukların biraz büyüyünce kadar sabret sonra sen çalışırsın çocuklarında kendilerine yetecek yaşa gelmiş olurlar
0 oy
(530 puan) tarafından
Devam etmiyor böyle hergun üzülüyorsn ama boşanıp yeni bir hayata başladığında en azından bir kaç ay sonra insan kendini toparlamaya başlar 
(530 puan) tarafından
Peki eşiniz evi size bıraksa öyle bir durum olabilir mi
tarafından
Olabilir zaten kendi gider öyle bi durum olsa beni çıkarmak istemez daha öncede yaşadık bu durumu ama yine bizi koruyup kollamak ister ben kimseye bağımlı yaşamak istemiyorum çocukları vermem diyor canı acıyor çünkü ama böylede benim canım yanıyor her gün farkında değil
(530 puan) tarafından
Şuan seni çok iyi anlıyorum şuan bende boşanma aşamasındayım dilekçe vereceğiz örnek ben  hergun üzülüyorm ama boşandıktan sonra en azından bir kaç ay acı çeker geçer diye dusunuyrm hergun nasıl olacak diye düşünmek istemiyrm
tarafından
Allah yardımcın olsun canım gerçekten çok ama çok zor bi durum
(530 puan) tarafından
Allah seninde yardımcın olsn canım herşey gönlünce olsun
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Valla manevi olarak bilmem ama maddi olarak zor iki çocuk insan nereye gıdebilir ki çocuk için düzeltmeye calışmak gerek şiddet aldatma yoksa tabi
tarafından
İkiside yok canım sadece biz anlaşamıyoruz ama o bunun farkında değil
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
O zaman sürdürmeye devam et canım hayat o kadar da kolay değil elinde mesleğin yoksa paran yoksa ailen destek değilse  iki çocuğa maddi manevi yetebilmek de zor hani ayrildin diyelim sen çalışsan çocuklara kim bakacak kreşe ver diyelim zaten kreş ve kira paran ile maaşın bitecek çocuklar ne yiyecek hani ailen arkanda olsaydi mesleğin olsaydı kolaydı ailen çocuklara bakardı sen calisirdin ama yukarda biride yazmış ilerde tükürdügunu yalamak daha zor geri vites yapmak , bir yola çıkacaksan herseyini düşünerek cikmalisin bence aldatma ,şiddet yoksa çocuklarının biraz büyümesini bekleyebilirsin belirli koşulları maddi gücünü sağladıktan sonra ayrılabilirsin hatta şimdiden işe gir çalışmaya basla biraz para biriktirip ilerisi için koşulları ayarlayıp öyle ayrılabilirsin
(3,669 puan) tarafından
Aynen öyle bende bu şekilde düsünüyorum çocuklar için katlanıyoruz hepimiz
0 oy
(268 puan) tarafından
Mecbur cnm ona katlanmaya, ayni duruma bende dusmustum ama idare etmeyi ogrendim simdi hicbisey olmamis gibi devam ediyoruz, in sa Allah sizinde oyle olur, eskisinden iyim suan, maddi ve manevi anlamda arkanda kimsen yoksa yeni hayata baslamak bide cocukla cok zor, Allah kolaylik versin kuzum
tarafından
Malesef ikiside yok bende devam etmeye çalışıyorum 7 senedir ama olmuyor insan kırılıpta bi şeyler içinde bittikten sonra hiç bişey olmamış gibi devam etmek o zor ki
(268 puan) tarafından
Evet ama caresizligni anlaya bilyorum, Allah kalbine ferahlik versin
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ablamın arkadaşının ailesi yapmış bunu ama ikisi de eğitimli bilinçli insanlar. Çocuklarına yansıtmadan aynı evin içinde anne baba olmuşlar. Çocuk 18 yaşında gelip üniversiteyi kazanınca boşanmışlar. 

Evliliğin neden bittiği ve kişilerin kim olduğu önemli. Adam gidip başkaları ile düşüp kalkacaksa, eşine hakaret edecekse saygısızlık yapacak ve bunları çocuklar görecekse hiçbir anlamı yok tabi
tarafından
Bizde ne aldatma ne şiddet ikiside yok sadece çok çabuk sinirlenip bağırıyor insanın kalbini kırıyor ve  canım acıdığı için bende onu kırıyorum sonrasında hiç bişey olmamış gibi devam etmek istiyor ama olmuyor
(2,132 puan) tarafından
Canım aslında bu aşılabilecek bir durum inşallah çözersiniz
tarafından
7 senedir aşamadık hayırlısı olsun artık çocuklar için böyle devam ederim yapacak bir şey yok gibi
0 oy
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet eder. Öbür türlüsüde cocuklar için fazla fedakarlık gerektirecek. Bu durumda en azından bır duzenı var ve sen ne yapıcagını bilmez caresız hale düşmekle uğraşmıyacaksın
tarafından
Çocuklar büyütüp kendi düzenlerini kurana kadar sanırım böylr devam edicek benim için en iyi tarafı şiddet ve aldatma olmaması ama bi o kadarda kırgınım kavgalardan tartışmalardan çok yoruldum
0 oy
(13,030 puan) tarafından
Kimse yok ise 2 çocukla yeni bir hayat masıl olur 
tarafından
Bende bilmiyorum ki :(
0 oy
(5,346 puan) tarafından
Maddi olarak kendini garantiye almadan sakın boşanma. Çocuklar perişan olmasın en azından buyumelerini bekle . Eşinden de beklentiye girme çünkü beklentiye girdikçe sen yipranirsin akışına bırak. 

Çocuklarına ve kendine odaklan. Başka çocuk asla yapma bu çok önemli. Benim bir tane üç yaşında ikinciyi kesinlikle istemiyorum . 

Benim ailem arkamda ama kızımı babasından ayırmaya kıyamıyorum çok seviyor babasını. Bide çocuğumu kendim büyütmek istiyorum bosansam çalışmak zorunda olcam kızım orda burda kreşde büyüyecek bunu istemiyorum. 

Akışına bıraktım. Kendime ve kızıma odaklandım. Mutlu olmanın tek yolu koca değil ki . Çocuğumda yeter bana. 
tarafından
Aynı duyguları yaşıyoruz çok zor olucak ama çocuklar büyüyüp kendi ayaklarının üstünde durana kadar böyle geçecek malesef
(1,784 puan) tarafından
Aynen sızın gibi düşünürüm bu gibi evliliklerde çok iyi düşünmek lazım e boşandin sonrasi ailenin yanına gideceksin eee başa kakilacak çocukla eşin ev bıraktı e geri ihtiyaclar adam demez mi ben ne boşandım ayrı ev açıcaksam masraf 2 katı  mecburi çalışacaksın eeee çocuk kime birakicaksin Biraz mantıklı düşünmek lazım çocuğum bana yeter arkamda ailem var demekle olmuyor birde babasini görmeden büyüyen çocuğun günahına giriyorsun
(5,346 puan) tarafından
Bazı şeyleri zamana bırakmak gerek tabi ki şiddet aldatma filan bunlara katlan demem ama klasik karı koca gecimsizligi idare edilebilir yani çocuklar için kendinden feragat etcen. Allah yardımcın olsun.
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Asla devam ettirmem 2 tane çocukla ayrıldım ilk evliliğimden rabbim varken kuluna minnet eylemem ona verdiği şansları banada verir yüze rabbim 
tarafından
Peki ailen arkanda mıydı nereye gittin ilk önce benim kimsem yok maddi gücümde yok
(1,347 puan) tarafından
Hakim evde benim kalmamı söyledi o evden gitti anasıgile çocuklara nafaka baglandı banada babam vefat ettiği için yetim maaşı baglandı öyle geçinip gittim
0 oy
(974 puan) tarafından
Böyle bir durum varsa çocuklar okula başlayana kadar beklenebilir o sürede imkan varsa birikim yapılır sonra bir iş arayışı alabilirsen nafakayla hayat kurulur hemen çıkar giderim diyenlere bakma kimse çaresizken bir yere gidemez hayat o kadar kolay ve basit değil 
tarafından
Zaten nereye çıkıp gidecem ki sığınma evine gidebilirim sadece orayada gidip çocuklarımı rezil etmektense evde durup düzenlerini sürdürmek daha mantıklı
0 oy
(11 puan) tarafından
Canım kendi ayaklarının üzerinde durabilcek pozisyona gelmeye çalış o süre boyunca 
tarafından
Gelemiyorum çünkü çalışamıyorum çocuklarıma bakacak kimse yok evde işte bulamadım çocuklarımı okutup iyi bi yerlere getirene kadar onlar için fedakarlık yapmaya devam edicem
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Yorumlardan anladığım kadarıyla şiddet aldatma yokmuş sen kirilmissin kalbin aciyor ondan böyle yazmışsın evliliği bitirmek yerine guzellestirebilirsin bence ona şans ver sorunları oturup konuşun  
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ennbasta kadın sığınmaya gidebilirsin sonrasında ondan iş buluyorlar canimyardimci olurlar snaa ben olsam durmam.
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Etmiyor etmiyor annemden biliyorum Annem 40 yıldir aman çocuklarım dedi ama geçen sene bitti diyor keşke bu kadar yıl katlanmasaydim diyorr.....
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Sevgi saygı bittiyse çoktan bitmiştir zaten uzatmanın bi anlamı yok,evden de çkma sakın o gitsin aylık nafaka ödemesi lazım 
0 oy
(7,951 puan) tarafından
Ailen yoksa kadın sığınma var sende halinden memnun gibisin canım :) 
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Karşına alıp iyilikce konuşsanız belki düzelir mi acaba yuvayı kurmak çok zor çocuklarda var yine senin kararın ama çok zor bir durum Rabbim yardımcın olsun eşin psikyatriye gitsin tedavi olsun
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Herhangi bir güvencen yoksa çocuklar kendini kurtarana kadar bekle derim tabii şiddet yoksa sakın bir daha da çocuk yapma.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 265 göst.
19 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 787 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 485 göst.
9 Eylül 2020 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 34 göst.