0 oy
1,004 göst.
Diğer kategorisinde (245 puan) tarafından
Artık dayanamıyorum yapamıyorum ölmek istiyorum ama geride bir evladım olduğunu düşününce yüreğim parçalanıyor evlendim sevdigimle ama annesiyle kizlardesiyle Birlikte oturuyoruz çekmediğim dert kalmadı annesi durmuyor hep kavga gürültü yapmadığı şey kalmadı eşime anlatıyorum olanları oda gidip annesiyle tartisinca annesi gelip gene benle tartışıyor usandım ayrı eve çıkalım dediğimde anemi babamı birakamm diyor sonra bakalım ne olcak diyor anlamıyorum bu kadar mı degersizim kendi aileme anlatıyorum annem de bir şey olmaz geçer diyor zaten kendi ailemin bir çok sıkıntısı var yük olmak istemiyorum onlarada ama olmuyor yapamıyorum anlayanim yok Allah'ım bana yardım et bugünde kaynana olacak kadın gelmiş keşke oğlum senle evlenmeseydi diyor bekar kalsaydı seni sevmiyorum saygı duymuyorum falan filan diyor bende zaten sen beni sevmesen uykum gelmez dedim babamın evinden bahsediyor afedersiniz babasının evinde köpeğin b*k bile yok diyor kziina e gelde sus ne yapacağımı şaşırdım bilmiyorum yolumu kaybettim biri bana akıl versin fikir versin ne yapayım ben uzun oldu kb 

25 Cevaplar

+3 oy
(13,824 puan) tarafından
Öncelikle Allah yardımcın olsun düzen üstüne düzen kurmak zaten çok çok zor ...ama eşine gelince madem seni bu kadar çok seviyor  düşünmesi de gerekir görüyorsun ki sevmek yetmiyor bazen 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çek git babanın evine Baba'nın evinde bir kuru ekmek yersin ama huzurun olur.
(245 puan) tarafından
Gittim bı kere annemlerin bir sürü derdi var yaşadığımız yer küçük bi yer eşim desem seviyo beni ama köle gibi hissediyorum kendimi bilmiyorum annem de hep geçer kızım diyor ama olmuyor dertten kederden saç kilo yüz kalmadı bende
tarafından
Eşinde barışmak istersen ev tutturmadan dönme.
tarafından
Eşine baskı kurucaksjn sende o zaman
0 oy
tarafından
Allaha sığın kuzum. Kimsen yoksa yanında duranın yoksa Allah var. Evet yaşadıkların kolay değil ama Allah seni sınıyor. Emin ol feraha çıkaracak seni. Sakın canıma kiyacagim düşüncesine kapılma. Evladın varmış sıkı sıkı sarıl ona. Bol bol inşirah suresi oku. Kimse senin canından kıymetli değil unutma
(245 puan) tarafından
Çok sağol 2 yıldır sabrediyorum geçecek diyorum ama bir türlü olmuyor eşim yüzünden annesi için beni feda etti
tarafından
Allah'ım o kadar büyük ki kuzum kimseyi yaşattığını yasatmadan öldurmezmis. Ben buna bizzat şahit oldum kendi babaannem ve annem arasında olan olaylarla rahat ol sen
(245 puan) tarafından
İnşallah inşallah öyle olur
0 oy
(13,793 puan) tarafından
Karşindakiler seni tahrik ediyorlar. Sende onlarin sinir uçlarina dokun. Sende onlari çileden çikar. Kocan evi ayirmak istemese bile onlar ayirmak istesinler. Onlar sana hayati dar ediyorsa sende onlara dar et. 
(245 puan) tarafından
Benim Bir şey yapmama gerek yok ki zaten kendileri seytanligindan bahane buluyorlar Allaha havale ettim ne diyeyim
0 oy
(3,542 puan) tarafından
Başta kabul etmeyeceksiniz anne babasısinin yanına sığınan erkekten koca olmaz o size değer verse zaten yuvamız olsun evimiz olsun der anne babamı bırakamam demez annengilin yanına git biraz kafanı dinle en azından buradan bin kat iyidir orasi
(245 puan) tarafından
Tabi ki öyle kendi evim dedi bana gittim bı kere ama olmadı babamın bı evi daha vra gelin yaşayın dedi gururuna yedirmedi
0 oy
(113 puan) tarafından
Valla canım bende ayriydik kaynanayla bu sene kaynanayi getirdi köyden temelli kardeşi v.s neyse söyledim yazın gittiklerinde sen birdaha getir sana güle güle dedim şimdi ailemin yanına gidicem eşim yurt dışında dedim dönmem diye oda getirtmicem dedi isterse getirsin sen kendinden biraz ödün vericeksen git ailenin yanına gir bı ise ayaklarinin üstünde dur kimseye muhtaç olma 
(245 puan) tarafından
Ne yapacağımı şaşırdım kaldım
(113 puan) tarafından
Yapacağın şey ailenin yanına dön gir ise çalış kendi paranı kazan belli bir süre en azindan kendine tatil gibi dusun
0 oy
tarafından
Senin koca daha ana kuzusu
(245 puan) tarafından
Aynen öyle ona dedim zaten
tarafından
Herşey eşinde bitiyor canım. Sen annemden babamdan ayriliyorsun bir kiz olarakta o niye erkek olarak ayrılmıyor. Bir erkeğin ana babasına bu kadar düşkün olması iyi değil.
Onları atsın konuşmasın demiyorum ama bu kadar içiçe olmak iyi değil.
İnsan evlenince yeri geliyo kendi anne babasının yanında rahat edemiyor. Kaldiki kaynana yanında Allah sabır versin sana.
Geçen hafta kaynanamgil geldi. Biz farklı sehirdeyix. 1 hafta kaldılar.  Catladim sinirden. Herşeye karisiyo.
Allah'tan ayrı sehirdeyiz dedim yani. Ben senede 1 hafta dayanamadım .
Rabbim sana sabır versin kuzum
(245 puan) tarafından
O kadar istiyorum ki bu seferde susucam bı daha ki sefere gidecem anamın evine ya ben ya annen diycem çünkü gerçekten bıktım artık
0 oy
(368 puan) tarafından
Aynı evde bu kadar yüz göz olmak fazla degil mi. Mesela aynı sofrada mı yemk yiyorsunuz. 
(245 puan) tarafından
Benim yaptığım yemekleri evlendigim gundeen beri yemez hayır anca misafir geldiğinde yan yana otururuz o bile işkence gibi geliyor
(7,847 puan) tarafından
Çok zor bi durm ya Allah yardımcın olsun
(368 puan) tarafından
Zaten ben hıc iyi kaynana gormedım bugun kadar. Ben arayı hamileyim dedim benim kine hayırlı olsun dedi bu kadar bir yabancı gibi gprumcem acımadı bile teli ve dinmedi bile ama eşim ıcın hep ben sucluyum.
(245 puan) tarafından
İnşallah
(245 puan) tarafından
Allah sanada sabır versin
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Eşinle konuş ayrılırım de evi ayır ev ev üstüne olmaz 
(245 puan) tarafından
Zaten ayirsa bir sorunum kalmayacak ama ayirmiyor
(2,369 puan) tarafından
Kız sen ben giderim ayrılırım de diyorum hani gözunu Korkut ilgilenme kavga et ozaman yapar belki huyuna göre davran
(245 puan) tarafından
Ben ona dedim gerçekten madem anneni bırakamıyorsun boşan dedim oda beğenmiyorsan yol orda dedi aradım babamı r yaptı sonra bir şey yok gibidnden davrandı
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Keşke başta kabul etmeseydin birlik oturmayı böyle de işin içinden cikilmiyor işte. Bende kayinvalidende cevap verme mesafeli ol. Bırak o konuşsun sen saygindan süs. Konuşur konuşur susar. 
(245 puan) tarafından
Dedikleri o kadar terbiyesiz küstahça şeyler ki anamın evinden bahsediyor kişiliğe vuruyor susup oturmak çok zor
(6,859 puan) tarafından
Kışkırtıyor işte seni. Kâle alma o daha sinir olur. Bu beni tinlamiyo die. Bişi mi diyor o odayı terket uzaklaşmaya çalış derin nefes al çocuğuna koş
(245 puan) tarafından
Ah çok zor çok bile dayandım ben ona zaten çoğu zaman öyle yapıyorum
0 oy
(7,847 puan) tarafından
Cnm keşke baştan konusulsaydi bu aynı ev meselesi kabul etmeseydin keşke 
(245 puan) tarafından
Benim evim dedi
(7,847 puan) tarafından
Benim evim dedide az çok anlaşılır yani anası kardeşide kalacağı yani ne bileyim bişey diyemiyorum
(245 puan) tarafından
Çok pişman oldum ama çok geç artık
0 oy
tarafından
Eğer maddi olarak imkanın varsa kendine ev tut çalış  annen de çocuğa baksın. Kocanda ister gelir ister gelmez kendi bilir. Rest çek. 
(245 puan) tarafından
Öyle bir gücüm yok işte arkamda kimse yok küçük bi sehirdeyiz herkes yüz göze
tarafından
Çok zor ya Allah yardımcın olsun. Ne bu kadınların çektiği çok üzülüyorum.
0 oy
(5,214 puan) tarafından
Nedense kız evi hep aç oluyor onlara göre kendileri pırlanta. Seni iyi anlıyorum benim kaynanamda öyleydi hergun kavga ederdi kanser oldum 8 ay kaldım. Eşime çıkalım dedim ama onuda tehdit ettiler çıkarsan sana hicbir şey vermeyiz diye

Baktık olmuyor esimle yine kavgalı bi günde yanına sadece pardesumu ve çantamı alarak çıkıp gittik bi arkadaşa 4 gün kaldık dahada dönmedik. 

Ev bulup eşyaları yükletip evimize taşındık 

Allah boyle vicdansizlari görüyor sen sabret hep dua et kurtulacağın günü düşün. 
(245 puan) tarafından
Ay inşallah darısı başımıza en azından senin kocanda o cesaret var benimkinde tık yok çıldıracam
0 oy
(108 puan) tarafından
Her gün onun iyiliği için dua et demişdi Saliha Erdim ...  kalbinizi Allaha emanet edin
(245 puan) tarafından
Allahtan başka sığınacak kimsem yok
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim inşallah 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bana böyle davranan insanlarla hayatta bir arada durmam. Eşin de iş biter ne demek onları bırakamam. Evlendi çocuğu var kendi bi aile kurdu bunu farkında mı acaba. Keşke baştan kabul etmeseydin. Başka bi kadınla aynı ev paylaşılmaz. İki kere iki dört. Ayrı eve çıkın çok zor biliyorum ama anlattığına göre ne kadar daha böyle devam edebilirsin. Kendi annen de neden öyle diyo anlamıyorum. Beni sevmeyeni bende sevmem saygı duymayan duymam. Allah yardımcın olsun inşaallah tez zamanda feraha çıkarsın
0 oy
(915 puan) tarafından
Öncelikle Allah'ın gücüne gider deme öle ölmek istiyorum falan Allah sana sabır kayinvalidene ve özellikle eşine akıl versin bunları evlenmeden önce konuşmanız lazımdı ev üstüne ev olmuyo maalesef insan eti ağır gelir  bide Allah korkusu yok zulm eden biriyse vay haline eşini bı an önce ikna et ve o evden gidin tabiki insan annesini babasını sevmeli ama eşi ve çocuğu olduktan sonra öncelik eşi ve çocuktur anne baba değil umarım eşin seni bı gün anlar ve o evden kurtulursunuz ve dikkat et 2. Çocuğun falan olmasın çalışma gibi bı olanağın varsa onu kullan ne diyeyim hakkında hayırlısı olsun 
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Canım çok zor bir durum ama boyun eğme eşin seni seviyorsa sana sahip çıkacaktır sen kendi ailenle konuş ben onlarla yaşayamıyorum katlanamıyorum kocamdan da ayrılmak istemiyorum ama evi ayırması için onu ikna etmem lazım siz eşimle konuşun evi ayırmadan kızımı götüremezsin deyin de. Yani annen geçer sabret kızım diyeceğine kocana kızımı geri göndermiyorum ya eve ayırırsın ya da kızım senden boşanır gibi laflar söylesin. Sen kimseye çekmek zorunda değilsin o arsız kaynananı hiç. İntiharı falan düşünme canım dünyaya bir kere geliyoruz intihar bir kaçış yolu değil onu kafandan sil at ailenin yanına git evi ayırana kadar dönmeyeceğim de ailen de aynısını söylesin bence bu şekilde ikna olacaktır kocan
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Aynı ev olunca zordur eminim ama intihar ne ya, bu kadar ümitsiz olma dünya yalan dünya al eşini ve anasını karşına güzel bı konuş bnce
0 oy
(268 puan) tarafından
Intihar cozum degildir cnm, olunce iyimi olucak sanki, oldukten sonra dirilmeye inanyorsundur yani, musluman insan buna inanir ve intihar edersen  orda cekeceklerini gorme sansin olsaydi burasi sana yani cektiklerin bule cennetmis gibi gelir, o yuzden bir muslumana yakisacak soz degildir intihar sozi, sen kimsinde Allahin verdigi cana kiyacaksin, o sende zaten emanet, kaynana derdini cekmeyenmi var, kadinlarin 90% k anasiyla gecinemiyor ztn, bide esim seviyor diyorsun, sabr et bunlar gecer, seni seven esin ve bi evladin var, onlarin oldugu icin bile sukur etmen lazim, bak bana hem k ana cenesi cekiyorum hem koca derdi ustune ustlik cocugum olmuyordu, ama ben senin gibi intoharlara kalkismadim Rabbime sigindim sabr ettim ve suanda hamileyim, kocaminda bana karsi sevgisi artti gerci umrumda degil artik, k anam oldugu gibi hep cene, biraz sabr et ne olur herseyden once senin sigincagin Rabbin var, ona el ac, o sana Cennetinde bir kosk hazirlatir sen suanda olmek istedim diye tobe edersen. Allah sabr edenlerle birliktedir

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 549 göst.
3 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esmaa11 (75 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 677 göst.
20 Haziran 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Beyazkus (3,457 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 205 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Mrvyns (2 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 315 göst.

378,031 soru

11,314,770 cevap

34,755 kullanıcı

...