0 oy
734 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Etrafta baya akraba vsr hem eş tarafından hem bennm taraftan. Bu oruç sadece annemleri ve esimnkini davet etmeyi düşünüyorum. Hersey cok pahalı bırakın eti tavuk bile zor alınıyor vallahi , aydan aya alınırbizim ixin ama bi misafirgelinde mecbur alınıyorsıksık :( kola bile 25 30 tl olmuş allah bilr o zamanda ne kadr olur. Gwlwn misafir bas göz üstüne lafım yok ama bu zamanda da cok zor. Heleki benm gibi bebeği olupta zamanı olmayanlar 

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz 

28 Cevaplar

0 oy
(24 puan) tarafından
Her sene ilk 18 gün günde 8 10 kişi alırım bu sene lohusa oluyorum bir tanede 5 yaşında oglum var yoksa yine alırdım hiç paraya bakmam borçla çagırırdım çünkü misafir bereketiyle gelir inanırım. Ha zengin sanmayın asgari ücret tek maaş ayda 4 bin de borç ödüyoruz düşünün. Allah kapımızı misafirden yana kapatmasın inş.... 
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben vermiyorum canım tanıdığım kimse yok çevre arkadaş falan akrabada uzak mahallede de çevrem zati yok annemlerde tutmuyor uzaklar zaten kaynanamlarda tutmuyor ama kaynım görümcem var diye davet etmiştim onca hazırlığa dil ucuyla ne gerek var dedi çok üzüldüm ben isterdim ki eline sağlık ne güzel sofra desin ama nerde bu sene doğuma denk geliyo zaten bakalım
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Pahalılığı geçtim istesem de alamam kimseyi 3 çocukla kendi yemeğimizi zor yapıyorum zaten artık başka ramazanlara nasipse 
0 oy
(682 puan) tarafından
Zaten ramazan ayında harcadığın masraflar sana bereketiyle fazladan geri dönüyor. Bunu dert etme Allah hayırlı misafirler nasip etsin hepimize. Masraftan korkmayın her misafir rizkiyla, nasibiyle gelir :)
0 oy
(1,170 puan) tarafından
benim mantığım genelde o evde bir yemek yapiliyorsa bir cok kişi doyar mesela bir nohut yaparsin 2 kisi de doyar 5 kisi de illaki hersey et tavuk degil canim sizde kendinize yemek yapiyorsunuz neticede benim cevremde kim varsa cagiririm oructa hele ki daha bereketli oluyor buna inanirim
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bence artık misafir ağırlamak bile çok masraflı ama napcan gittiğin yeri kendinede davet etcen
0 oy
(755 puan) tarafından
Kesinlikle ayni dusunuyorum.Sukur bizim maddi durumumuz var buna ragmen her misagir agirlayisimda 600 tl 400 tl gibi market alisverisi yaparken icim acıyor.Misafire de tarhana corbasi patates yemegi vermek olmuyor.
0 oy
tarafından
Pahalı diye eve misafir gelmesin demekte biraz şey bencee 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 260 göst.
+1 oy
26 cevap 899 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 369 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu