0 oy
681 göst.
Aile kategorisinde (712 puan) tarafından

Şimdi kızlar oğlum 18 aylık. Şimdi değil de bi bir iki sene sonra 2. Çocuğu düşünebilirim. Eşim herzaman istemişti hiç yoksa iki tane olsun diye.

Şimdi durum şu:  ilk oğlum da eşimden dolayı çok üzüntüye uğradım. Ne yardım etti ne destek oldu tek başıma büyüttüm diyebilirim  bunun yani sıra ev işlerinde bi aksaklık olmadı, yemeğimi herzaman yaptım hergün çeşit çeşit. Ama buna rağmen tabii bende insanım sonuçta 

yardım isteyince üzerime gelip bağrış çağrış kavga kopuyordu evde hiç eksik olmazdı... Sonra oğlum biraz daha büyüyünce eşim sanki biraz daha yumuşadı oğlumla ilgilenmeye başladı-bende resti çektim tabii bu arada sus pus biri değilim. Şimdi de düşünüyorum bu adamdan bi ikinci çocuk ister miyim diye. Yapabilirmiyim benim sinir stresim çocuklara geçer mi çok. Ama biryandan da diyorum tecrübeliyim artık kimseye ihtiyacım yok herşey planlı programlı yaparsam ikisi büyüyüp gider. 

2 Çocuklu anneler bana biraz motive edebilirmisiniz  veya uyarıda da bulunabilirsinuz :D

Lütfen hakaret gibi şeyler yazmayın eşimden nefret ettiğim yok ;)

24 Cevaplar

+3 oy
(77 puan) tarafından
Tek cocukla kalınır mi kız geçimsizliğiniz yoksa niye yapmican yaslaninca kim bakcak sana ayrıca kiz cocugu erkegi merhametlestirir yumusatr ALLAH bide kiz versin insallah esin yardim etmiyo diye cocuktan vazmi geçilir hic nimet onlar nimet
(58 puan) tarafından
Yani illa diyon ki siz de huniyle gezin ;)
(77 puan) tarafından
Yazisiyon da sana bisey olsa hop yaninda bitecekmi neyse ALLAH gonlunuze gore versin
(58 puan) tarafından
Yaaa canım benim şerife'm ❤️☺️ kan bağı da var da can bağı kadar olmuyomus bunu yaşayarak öğrendik .
(77 puan) tarafından
Valla neyle gezersen gez kaderinde varsa hicbi sekilde mani olamzsin :)
(58 puan) tarafından
Kuzu birşey olsa senin kardeşin senin yaninda  hoop olacak mı ? Benimkiler zaten uzak farketmiyor yani .
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Asla yapma .Hele eşin böyleyse .

Her zaman dedigim gibi tek çocuk devamke :D 

Büyüt ve hayatını yaşa ☺️❤️

(13,821 puan) tarafından
Kızlar ben de böyle diyordum kaldiiryorsun yani zor tabi ama yapamam edemem dediğin her şey oluyor
(712 puan) tarafından
Ya işte tek çocuktular bunu böyle deyince bende diyom aman allah bi evlat vermiş gül gibi büyüt gitsin :D
tarafından
Yok yok ben asla kaldıramıyorum ,kaldiramam.Psikolojim bozulur .Çocuklara bağırıp dururum .Öyle bı anne olmak istemem asla .Annem öyleydi çünkü ağır travmaların var.Sinirli bı annenin 2 cocuguyduk biz kardeşimle .O yüzden de yok Rabbim evladima ömür versin ,sağlık sıhhat merhamet versin .Ben sınırlı bı anne olmak istemiyorum.olsun varsın kardeşi yok diye kızsın bana .ben onu ömrüm yettiğince sevgiyle , ilgiyle ,güzel buyuteyim.Ne TV ne tablet ne telefon bilir .Bol bol öper koklarim ,sarılırım sarmalarim.
tarafından
Sinirli bır annenın, annesı babası ayrılmış, ananesınde kalan ananesının ıteleyıp kakaladıgı yalnızlıktan hayali arkadaslarıyla konusan bır cocuktum bende:( serıfem senın kararın tabıkı sen evladın ıcın en dogrusunu bılırsın
(13,821 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun canım ben çok saygı duyarım çünkü ben de hep tek olsun derdim☺️
+1 oy
(117 puan) tarafından
Benim te çocuğum var ama çok sıkıntı yaşıyoruz oğlum sürekli kardeş istiyordu ablamlara gittiğimizde eve gelmek istemiyordu benim arkadaşım kardeşim yok diye bizde çok düşündük ve iş başa düştü şimdi 9 haftalık hamileyim hadi bı cesaret sende taşın altına koy elini ve bence çocuğun azıcık daha büyüsün ikinciyi düşün 
(712 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına al inşallah ne mutlu size ve oğlunuza kardeş geliyooorr :)
(117 puan) tarafından
Evet sağolun çok teşekkür ederim Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Eğer yardımcı bi esin yoksa 2 cocukla işin çok zor olur bide tabi işin maddi gücü var çocuk demek maddiyat demek
(712 puan) tarafından
Maddi yönden eşimde normalin bi tık üstü kazanır bende iyi kazanırım elhamdülillah. Ama işte destek olmayınca sırf ben 2 çocuk istiyorum diye de harap olmasın  :/
(8,908 puan) tarafından
Önemli olan 2 çocuk kardes değil kaliteli cocuktur kaliteli yetismeyen çocuk psikolojisi bozuk oluyor buna göre kararını ver
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Ben olsam kardeş yapardım açıkçası çocuğumun tek kardessiz bu hayatta bırakmak asla istemem,ki yaptimda
tarafından
Evde kavga gürültüyle büyüyen çocuğa acırım, üzülürüm.kardes şart değil kuzu.
(4,939 puan) tarafından
Ablam haklısın ama çevremde kimi görsüysem tek çocuk anne babasına çok kırgın ve kızgın kardeşim yok diye,bir kuzenim var tek çocuk 30 yaşında hala daha anne babamı affetmeyecegim beni bu hayatta yalnız bıraktıkları için diyor
tarafından
Varsın bana kızsın kuzum ben 2. Çocuk istemem.tek çocuğuma Rabbim ömür versin.Allahim nasip ederse de başımız gözümüz üstüne .
(195 puan) tarafından
Butun cocuklar evler oyle degilmi tek cocukta olsa ayni yeri gelir kavga gurultu ne yaramaz cocuklar kizim suan 6 aylik oglum oynamayi cok sever kendi sıkiliyor kardesine araba getirir eder buyuse bi oynicaklar beraber buyumek onlara cok guzel aslinda ama biz yipraniuoruz tabi birazcik
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Maddi manevi çocuğuna destek olabileceksen yetebileceksen eşin her zaman sana destek olacaksa bence çocuk sayısı bunlara bakarak düşünülmeli eşin desteği çok önemli
(712 puan) tarafından
Evt şu 5-6 aydır güzel destek oldu allah razı olsun biraz da ben rayına koydum herşeyi ama işte şu ilk aylar hem annelik hormonlari hem bilinmezlik içindeyken beni çok yalniz bıraktı ondan korktum...
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Benim eşim yardımcı olduğu halde ben cesaret edemiyorum ya bilmiyorum çok zor geliyor gözüme :D ama bir yandan da istiyorum değişik duygular içindeyim :D
(712 puan) tarafından
Bunu artıladim  :D allah kolaylık versin hepimize
0 oy
(3,205 puan) tarafından
1-2 sene icinde 40 kere fikir degistir canım ☺ bunun bi de kazalari var bnce akisina birak herseyi
(712 puan) tarafından
Doğru diyorsun kaç defa gidip gelirim ben bu karar arasında
0 oy
(6,163 puan) tarafından
Bana da geliyo arada öyle 2. Çocuk yapma düşüncesi ama hmn silkeleniyorum üstelik eşim her konu da yardımcı olur ama çocuk bakmak büyütmek çok zor senin bebeğin de küçükmüş daha 18 aylık bence biraz daha erteleye bilirsin 
(712 puan) tarafından
Evt daha küçük yavrum  onun da daha çok sevgiye ihtiyacı var. Şimdi bi bebek olsa full onunla ilgilenmem gerekcek ve ben ister istemez onu 2. Plâna atcam :( ama biryandan da kaç yaşına gelirse gelsin 2. Çocuk olunca ilki herzaman bi 2. Plan oluyor sonuçta diğer daha bebek bakıma muhtaç. Off çok zor bi karar
(6,163 puan) tarafından
Evet o yüzden söylüyorum cnm o da süt kokuyo daha sırf çocuk yapmak için de çocuk yapılmaz bende her zmn bi kardeşi olması gerekiyo diye düşünüyorum ama bu kadar küçük yaşta hem sen çok yipranirsin hem ilk çocuk biraz daha ilgiye aç büyüyecek sen bilirsin yine de en doğru karari sen verirsin
(712 puan) tarafından
Hayırlısı olsun biz plan yaparız ederiz halbuki kaderimiz çoktan yazılmıştır biz sadece oyuncu
0 oy
(195 puan) tarafından
Bencede olmasi gerekiyor ben dusunmeden oldu ama iyiki olmus diyorum bazen kafayi yesemde ;) berabwr buyuyolar aralari mesafeli oldumu pek oynamiyolar bence 1 2 yas oldumu arkadas gibide oluyolar buyutmesi cok zor yipraniyoruz tabiki ama olmasi gerekiyor 
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Nasipse kızım 2 yaşına gelince bende düşünüyorum. Bi kardeşi olmalı bence yaaa
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Destek olucak kimsem yok o yüzden tekte kalmayı düşünüyorum 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Ahaha çok yanlış insana sordun valla benim oğlum 18 aylık ve benim yarın gece doğumum var :)) ama eşim herşeye yardım eder a'dan z'ye o yüzden sorun yok eş desteği çok önemli 
0 oy
(1,091 puan) tarafından

Valla benim esimxe bana hic yardimci olmaz cocuk konusunda. İttire kaktira yaptiriyorum herseyi o da islerim varken. İslerim yokken asla alimde cocugumla oynim gezdirim demez. Parka goturmuslugu yoktur. Dedesi bile daha cok ilgilenir kizimla k.pederim. bu yuzden asla bi cocuk daha istemiyorum. Haa desen ki yemek yap esime yapar ama ben zaten yapıyorum yemegi isi gucu. İstediğim cocuguyla olmasi gerektigi gibi ilgilensin. Bu yuzden 2. Çocuk asla diyorum buyukde konuşmak istemiyorum. Ben insanlarin degisebileceginede pek inanmiyorum. Can cikar huy cikmaz demisler. Önünü kestiremezsin. Tecrubeliyim diyorsun evet ama tekrar ayni seyleri don basa yasicaksin bi insan yetistiriyorsun sinuc itibariyle. Kendine guveniyorsan , esini hesaba katmadan yap. He dersen ki yaparim cocugu ama sınırlı bi insana dönüsurumm bence hic o toplara da girme. Eger esim bana destek bi insan olsaydi ben 2. Bi cocuk yapardım. Ama gerek yok:)

0 oy
(5,132 puan) tarafından
2 sene sonra okuduktan sonra  gerisini okuyamadım :D 

Nasip be 
0 oy
tarafından
Kardeşi olur . Senin 2 evladın olur . Çocuğu sadece kocaya yapmıyorsun ki .. maddi durumun varsa yap. Özel çocukları olup tek başına bakanlar var . Daha çok bakımi olan çocuklara tek bakan anneler . Bı sağlık sıkıntın yoksa yapabilirsin . Çoğu erkek zaten yardımcı olmaz yardımcı olan pek nadir var . 
0 oy
(302 puan) tarafından
Senin bizden beyin eksik yap tabi
0 oy
(1,629 puan) tarafından
YANLIŞ ANLAMA AMA SORU ÇOK SAÇMA SORANLARA ŞAŞIRIYORUM BACIM SEN BAKICAM BÜYÜTECEN SEN İLGİLENICEN BURDA HERKES BISEY DER GÜCÜN WARSA BAKMAYA YAPARSIN YÖK SA YAPMAZSIN İNANA BENİM EŞİM DE BANA HİÇ YARDIM ETMEDİ GURBETTEYİM AİLESİ GELMEDİ YARDIM A İYİYMİŞİN DEMEDİ HOŞ KİMSEDEN BİSEY BEKLEMİYORUM AMA İNSAN SORAR NEYSE BEN 2DE YAPTIM İNANA ŞUAN OĞLUM 14 AYLIK HAFTAYA KIZIMI ALCAM KUCAĞIMA EŞİM ODUNDUR YARDIM VİLDAN YOKTUR AMA BEN DEDİM YAPARIM KENDİ KENDİME O KUWATT WAR EN FAZLA 4 5AY SONRA BÜYÜNCE ELE AYAĞA GELİNCE Bİ TİK SONRA YARIN BÜYÜNCE BI TİK DAHA RAHAT EDERİM DEDİM YE YAPTIM BIR ÇILGINLIK İNSANLAR OKADAR ÇOK KONUŞTU NIYE BİZE SORMADIN YÖK BİZ İNSAN DEĞİL MİYİZ SEN BAKAMAZSIN BISURU ŞEY DEDİM SZENE BUNA BAKTIM ONLARA BAKARIM SUSTULAR YANİ BACIM KENDİNİ DİNLE 
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Yani şöyle oluyor dostum özellikle emen bebeklerde anneye düşkünlük çok fazla oluyor . Bebek mama ile beslenmiyorsa küçükken annenin parçası gibi. Devamlı emme alt değiştirme su bu derken babalar tam babaliklarini yapamıyor da anlamiyolar da. Çocuklar büyüyüp oynamaya başladıkça dillendikce babayla daha çok bağ kurmaya başlıyorlar. Aslında annemden başka babam da var diye farkediyorlar. Oğlumla eşimin ilişkisi de bir nevi böyle oldu. İlk zamanlar çocuk sadece bende durduğu için eşim kendini geri çekiyordu. O yüzden yardımı olamıyordu. Ama bağırış kavga olayı normal değil. O ayri. Oğlum şuan 2.5 yaşında. Ben de 18 haftalık hsmileyim. 3 yaşındayken kardesi olacak Allah nasip ederse. 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Valla bende hic istemiyordum ikinciyi ama yok tek zor caresizim resmen eşim yok yurt dışında eglendireyim diye mahfoldum bir cocuk tek zor cocuk icin zor herzaman arkadaş bulamayız evde kardeşi olmucak büyüdügü zaman arkadaş cevresine daha çok sarılıcak eger düşüncen varsa maddi manevi bakabiliceksen dogur 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 183 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Buket masal (2,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 255 göst.
4 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Naciyeeee (724 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 226 göst.
11 Nisan 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,018 göst.