0 oy
247 göst.
Aile kategorisinde (590 puan) tarafından
İki oğlum var biri 4 yaşında diğeri 2 buçuk sabah uyandiklari gibi kavga geceye kadar sürüyor yani sürekli onları ayırırken kendimi buluyorum artık çok yoruldum bu durumdan kendimi tükenmiş hissediyorum istemeden ağzımdan kötü şeyler çıkıyor yani diyorum keşke bunları doğurmasaydim başıma bela aldım ama hemen pişman oluyorum çok üzülüyorum elimde değil o kadar yoruldumki şimdide uyumuslar öpüp kokluyorum ama kendimi affedemiyorum ne yapacam ya nasıl kavga etmemelerini sağlayacam 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım . Başka yere gidincede okula  bı topluma vs . Birbirlerini korurlar kardeşine abisine biri bişey desin karşıdakini vururlar :D
(590 puan) tarafından
E zaten öyleler gören herkes aaa ne güzel koruyolar birbirlerini diyolar yani birbiriyle çok kavga ediyolar ama başka bir toplumda kimsenin kardeşine dokunmasına asla izin vermezler :))
tarafından
Teyzemin iki çocuğu arasında 1 yaş vardi onlarda öyleydi çünkü
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Hepimiz aynıyız benim oğlum da kudurdu benim de ağzımdan çıkıyor. Şu an 1 buçuk saattir uyutmaya çalışıyorum beni mahvetti. 
(590 puan) tarafından
Seninki kaç yaşında canım benimkiler Allah'tan akşam erken uyuyolar sabaha kadar uyanmiyolar artik
(5,406 puan) tarafından
Küçük canim 21 wylik ben de hamileyim..  Bu gündüz geç uyuyor uyku düzeni var şükür. sabahta geç kalkıyor. Sabah 10 dan sonra uyanır öğlen 2 den sonra uyur geç uyandığı için gece de geç yatıyor ama bugün tam kudurdu çok kötü vuruyor benle babasına ağlıyor sürekli herseyi fırlatıyor. =))) bugün babası da evdeydi sürekli böyle davrandı. Hala uyumadi vallah
(590 puan) tarafından
Hayırlı olsun büyük kavgalara hazırlıkli ol :)) benimkilerde akşam 8  9 oldu mu uyurlar sabah bazen 9 bazen 10 da uyaniyolar yani uykularinda sorun yok ama uyanık oldukları vakit acısını cikariyolar :D
(5,406 puan) tarafından
Benim bu kez kızım olacak inşallah biraz akıllı olur =))) tek tesellim bu =)) yok benimki gece 10 dan önce uyumaz. Çünkü zaten aksam 5 ten sonra uyanıyor. Erken uyanirsa erken uyuyor tabi.
0 oy
(3,381 puan) tarafından
Aaa bu ben kızım ve oğlum kedi köpek gibi kavga ediolar oğlum 2 bçk yaşında kızım martta 4 e bascak geçer geçer canları sağ olsun :) 
(590 puan) tarafından
Benimde oğlum Mart'ta 4 basacak yani aynı dogurmusuz :))) onlar buyuyene kadar akılları erene kadar bu sefer biz yaslaniriz :))
(3,381 puan) tarafından
Napalım kuzu elden bişi gelmez:)
0 oy
tarafından
Sen yinede ağzından çıkanlara dikkat et canım kardeşler kavga ede ede büyüyecekler sakın taraf tutma asirida müdahale etme rabbim yardımcın olsun inşallah 
(590 puan) tarafından
Yok taraf tutmuyorum hiç ama ağzımdan istemeden çıkıyor hemen tövbe ediyorum Allah korusun bişey olsa yaşayamam yani
0 oy
(4,924 puan) tarafından
Benim de oğullarım 4 ve 2 yaşında büyüğü baya hirpaliyor küçük oglani. Ama ben dozu yukselmedigu surece mudahale etmemeye gayret ediyorum. Cunku bu sekilde bir sure sonra oyuna dönüyor ve gülüyorlar. 

Tabi buyuk oglum fazla sert davrandigi zaman müdahale ediyorum ama soz ile ayırmıyorum yanlarina gidip.
(4,924 puan) tarafından
Benim kucuk masum ya o yüzden fazla siddetli olmuyor. Ama erkek cocuklari cok zor hele 2 erkek çocuğu:D
(590 puan) tarafından
Evet ya erkek çocuğu çok çok zor keşke bi tanesi kiz olsaydı diyorum :))
(4,924 puan) tarafından
Bende bir ara oyle diyordun sonra hamd olsun Rabbim saglikli iki evlad nasip etti dedim bosver bizimde kizimiz olmasin napalim :D
(590 puan) tarafından
3. Düşünmüyorsunuz :D
(4,924 puan) tarafından
Yok canim 2. Cocuk zaten zor hem bakımı ilgisi masrafi 3. Cocuk daha da zor olur. 29 yasindayim planimizda yok ama nasip tabiki:)
0 oy
(209 puan) tarafından
Kızım 8 oğlum 6 yaşında kedi köpekten farkları yok bende nefret ettim artık.
(590 puan) tarafından
İnsan tükeniyor
0 oy
(1,290 puan) tarafından
Sanki benden bahsetmiş gibisin 

Benimki biri 3 .5 

Diğeri 2.5 yasinda mahvettiler beni birebir aynı şeyleri yaşıyorum  
(590 puan) tarafından
Aa öylemi:)) bi yandan beraber büyüyorlar diye seviniyoruz bi yandan böyle kavga edince keşke çok aralıklarla dogursaydik diyoruz yani bilmiyorum şaşırıyorum artık ne düşünsem ne yapsam diye :))
(1,290 puan) tarafından
Ben kaza kurbanınıyım allahtan bilerek üst üste yapmadım kendimi yerdim :)))
0 oy
(11,088 puan) tarafından
Benimkiler 4 ve 6 yaş bi oyna bi kavga et geçiyor bütün gün. Şimdi bi de ufaklık 16 aylık o da ikisini birden dövmeye çalışıyor :D komik geliyo bana biz de kardeşimle kavga ede ede büyüdük.

Sen onları ayırma. Zarar verdikleri zaman müdahale et ama sorunlarını kendileri çözsünler. Kurallar koy. 2 yaş da anlıyordur seni artık iyice. Kurallar koy mutlaka.

O cümleleri de sakın kullanma Allah korusun imtihan eder Rabbim o zaman üzülürsün... 
(590 puan) tarafından
Evet zarar verince mecbur ayırıyorum ama her dakika kavga içinde olunca insan yoruluyor psikolojikmen hayattan soğuyorum yani ama bundan sonra daha çok dikkat edecem
(11,088 puan) tarafından
Anlıyorum seni ben de çoookkk yoruldum bittim tükendim dedim çoookkk. Ama sonra düzeliyor bi şekilde rabbim yardım ediyor. Sabret dua et bol bol.
(590 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim buraya yazınca siz böyle cevaplar verince rahatlıyorum :)
(11,088 puan) tarafından
Rica ederim  :))
0 oy
(7,912 puan) tarafından
Kız kardeşimi gördüm 2 oğlu var biri 5 yaşında diğeri 3 yaşında kedi köpekk gibiler akşama kadar:))
(590 puan) tarafından
Ayy yalnız değilmişiz anladım bunu burda :))

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 722 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 619 göst.
7 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 349 göst.
16 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+3 oy
36 cevap 894 göst.