0 oy
620 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Telefon kavgası, kardeşim Erkek bu arada 17 yaşında, sürekli lüks giyiyor lüks geziyor, Elinde 4 milyarlık telefonu var onu beğenmiyormuş annemlerden İphone 12 istiyor fiyatı da 10 bin lira, babamda gelsin yanımda çalışsın dedi gitti 3 ay kadar çalıştı aldığı maaş ayda 3 milyardı 9 milyar kadar para biriktirmiş, sorarsanız neden o kadar fazla maaş alıyor Babam patron olduğu için maaşıda dolgundu, annemde bir telefona o kadar para vermem yazık günah dediği için almasına izin vermiyor ve sürekli bu konu hakkında kavga ediyorlar, ben evlenmeden kendi telefonumu verdim kardeşime sussun diye iPhone 6 ydı benimkide nerene yetmiyor çocuğum dedim benim telefonumuda eşim aldı tekrardan annemgilden bir çöpümü getirmedim telefonumu bile ona verdim valla tam dayaklık bir çocuk ama yinede siz bize başka çözüm önerisi verin :D

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çocuk yememiş içmemiş para biriktrmis alabilmek için bırakın alsın :D ama alıp napicak yani ne gerek var o kadar para vermeye redmi filan alsın ayfonun modası geçti artık hem parası da cebine kalır veya üstüne nikedan alisvris yapar :D
(13,202 puan) tarafından
Azmetmiş çocuk
tarafından
Hahahah azmetti de annem istemiyor almasını bilmiyorum :D :D çeşmeden içti diyor babam gidip almadı su diyor kendine, ya aslında bu 4.telefonu ondan annem istemiyor her sene telefon değiştiriyor
(13,202 puan) tarafından
Babası patron olunca şımarmak istiyor çocuk ne yapsın. Herkesin telefonu mı çalınıyor kaç yaşında çocuk zaten elinden düşmüyormuş pek öyle birşey olacağını sanmıyorum
tarafından
Kız aslı dur şimdi senin böyle yazdığını görseydi beni Ablalıktan reddeder sana abla derdi :D hahaha, bakalım alırsa daha sattırmaz annem İphone 20 çıksa onuda alır diyor kadınında endişesi bu, ne diyorum ben evlenirken 4 ay önce aldığım telefonumu elimden aldı benimki iPhoneydi sürekli sorun yapıyordu babamgile istiyordu, bende Al Lanet olsun dedim ona verdim eşim düğün arifesinde bana hediye telefon almıştı :D duracağını bilsek alsın
(13,202 puan) tarafından
Doyumsuz olmasın kız o kadar da varı yoğu bilsin :) ama zamane patron çocukları inan bilmiyor Sümeyra Allah anana babana kolaylık versin. Gitsin okuldan kalan zamanında yardım etsin babasına da tamamlasın
-Reklam-
0 oy
(2,277 puan) tarafından

Alın gitsin genç çocuk ister :D

tarafından
Kız benide soydu evlenme arifesinde telefonumu kardeşim aldı benimkinide eşim aldı düşün :D Maviden giyiniyor, H&M den giyiniyor eeee batırdı adamları
0 oy
(119,248 puan) tarafından
kiz deme oyle yemeyip biriktirmis alsin bence
tarafından
Ama çalınabilir, kırılabilir herşey olur
(119,248 puan) tarafından
bisi olmaz
0 oy
tarafından
Baban demiş çalışsın alsin diye.calismis daha az para verebilirdi baban belki o zaman toplaması daha zor olurdum o zaman biraz daha aldığının yapılanın zor yapildigini anlardı 
tarafından
Annemde işte çalınır telefon diyor yada kırılır diyor onunda korkuları var hemde 10 bin bir telefon için çok diyor bana versin altın yapim diyor :D
tarafından
Sigorta yapilir telefona. :)
(48,634 puan) tarafından
10 bin param olsa eve pesinata eklerim☺️
tarafından
Öyle bişey olabilir mi olursa yapsın valla, ya kardeşimize kızdığımız tek nokta çok savurgan çalışıyor alıyorda beni yurt dışında okutun diyor eeee çalış para kazan, git yurt dışında oku :D bizi Sabancı sanıyor herhalde çocuk kafayı yemiş
tarafından
Var canım alırken söyleyin yapılıyor.sumeyra Sabancı yakıştı kız:))
0 oy
(2,449 puan) tarafından
O kadar maaş alıyorsa bırakın alsın

Para bol o yüzden istiyordur
tarafından
Annemde kıyamıyor o kadar paraya emeğine yazık diyor bir telefona 10 bin çok diyor bencede çok, işte çalınır telefon diyor yada kırılır bana versin altın yapim diyor :D
0 oy
(355 puan) tarafından
Onun yerine başka telefon alabilir parasida cebimde kalir
tarafından
Hah mantıklı olan bu kendine altın alsın koysun 18 e girecek, yarın birgün evlenecem der bu sefer
(355 puan) tarafından
Eşini dinliyorsa onunla knussun
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Çocuk kendi biriktirmiş alsın hem öğrenmiş olur emek vermiş sonuçta kendi emeğiyle biriktirmiş kıymetini bilir en azından yada ikna edin başka telefon alsın arta kalan paraylda başka şeyler alsın kendine
tarafından
Annemde kıyamıyor o kadar paraya emeğine yazık diyor bir telefona 10 bin çok diyor bencede çok, işte çalınır telefon diyor yada kırılır bana versin altın yapim diyor :D
(1,539 puan) tarafından
Bence hata olur elinden alıp bana ver altın yapıyım demesi şahsen çok istediğim birşey için para biriktirip çalışıp elimden gitse ben bizim bile ne çalışma hevesimiz kalır nede bi hayalimiz 17 yaş ergenlik dönemi ne oluyor da bu yaşta olur ilerde çalıştığında kazandığında eve gelmeden o parası gider yada çalışmaktan yana bı amacı olmaz kesinlikle çocuğun parasını alıp birşey yapmasınlar derim yada dediğim gibi hepsini tele vermekten se başka birşey aldın üste kalanı annene versin ama yeni telefon için uğraşmış çocuk yeni telefonu da hak ediyor
tarafından
Hak ediyor kuzum bu 4.telefonu olduğu için annem istemiyor İphona değiştirdi, Huawei değiştirdi, Redmi değiştirdi, Şimdi iphone 12 :D durmuyor ki doymuyor, ilerde iPhone 20 çıksa alır diyor annem
(1,539 puan) tarafından
O zaman birşey diyemem siz bilirsiniz canım
0 oy
(10,878 puan) tarafından
Bence o kasa r calıaıp azim etmiş karışmayın. 
(10,878 puan) tarafından
Bu ileride kotu etkiler bacım. İleride calısmak istemez. Evlenir evine bakamaz. Cunku bır amacı kalmıyor hefesi gider calısmak tan.
tarafından
Zaten böyle har vurup harman savurursa evine bakamayacak gibime geliyor lüks giyinip, gezmekten, beni yurt dışında okutun diyor daha neler neler, dedim sen bizi Sabancı sandın herhalde manyak ya :D
(10,878 puan) tarafından
Sen gelde benim eski kocamı gör. İlk evlenmeden kazandığını sadece kendi yermiş. Son model telefonlar Kemal tanca ayakkabılar montlar =D Karaca'dan donları bike=D en son gördügümde 2 cocuk bak erken yırtık don giyiyiordu
tarafından
Hahaahhaahaha Allah canını almaya :D işte ilerisini düşünüp birikim yapmayan yırtık donla gezer hHaha, boşver kız seni kaybetmiş sürünsün :D
(10,878 puan) tarafından
Aynen oyle =D
0 oy
tarafından
İyi de iphone da çok kullanışlı değil ama satınca yinede aldığının yarısına satabilir 
tarafından
Ben beğenmiyorum kuzum ya sadece adı var o kadar
tarafından
Bende beğenmiyorum samsung a alıştım öyle kullanıyorum ama onların kapakları hoşuma gşdiyor ama geri tuşu yok ya sinir oluyorum  bidw ses sistemleri çabuk bozuluyor eşin konuşsa acaba başka tel al diye
0 oy
(48,634 puan) tarafından
çözüm postun icinde dayak atin☺️☺️☺️saka saka alicaksiiz oyle gozukuyp☺️☺️☺️
tarafından
Benden iri ben ona bir tekme atana kadar o bana 3 atar hahah, kuzum telefon sorun değil kendi parası alır yapar ama bu 4.telefon oldu artık, iphone 20 çıksa onu alacam der bu sefer, Zaten böyle har vurup harman savurursa evlenince evine bakamayacak gibime geliyor lüks giyinip, gezmekten, beni yurt dışında okutun diyor daha neler neler, dedim sen bizi Sabancı sandın herhalde manyak ya :D
(48,634 puan) tarafından
bazıları oyle yeni model.takintili.oluyo
0 oy
(866 puan) tarafından
Valla bu toplumumuzla alakalı bisey bence toplum insanların elindeki telefona üstündeki kıyafete gore muamele gösterdiği icin çocuklar da öyle yapıyorlar..ha gençtir heves ediyor da olabilir aman bütçeniz varsa alsın bidaha mi bu yaşlara gelecek bosver 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 249 göst.
21 Ocak 2023 Aile kategorisinde Pelin1 (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 722 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,143 göst.
0 oy
8 cevap 208 göst.
5 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu