0 oy
273 göst.
Diğer kategorisinde (48 puan) tarafından
tarafından kapalı

Kızlar 3.ayini yeni bitiren bir bebisim var 

2 haftadır bezinde Toz pembe şeklinde idrar görüyorum 

Sık sık değil ara sıra 

Acile götürüyorum kan tahlili temiz cikiyor 

idrar tahlili istiyor ama kız bebis olduğu için alamıyoruz 

Almadan da hiçbir müdahale yapamıyoruz diyolar 

Sonda takın o zaman diyorum böyle olur mu diyorum bekliceksin diyolar 

Zaten poliklinikten sıra alıp gideyim diyorum en az 1 ay sonrasına sıra var 

Yarın özele goturucem inşallah orada da eli boş dönmem :(

Dua edin <3

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

8 Cevaplar

0 oy
(6,167 puan) tarafından
İdrar torbasını al getir evde aç altını bekle çişini etsin ertesi gün götür ver bu kadar basit kuzu
(48 puan) tarafından
Yaptım yaptım hep kaçırdı
Hatta hemşireye bile taktirdim o da yapamadı
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canim bu büyük ihtimalle bebeğin susuz kaldığı ve enfeksiyona yakın olduğu anlamına geliyor. Sadece anne sütü alıyorsa sen bol bol su iç sütun sulu olsun.mama veriyorsan da su ver bebeğe
(6,167 puan) tarafından
Aaa bu çok yanlış cnm mama suyla yapılıyor diue vermemek ne demek
Mama içindeki maddeler başka sonuçta sen su ver çocuğa susuz kalır
(48 puan) tarafından
O zaman deneyim bende
İnsallah kötü bisey çıkmazda suyu yine veririm
(6,167 puan) tarafından
Canım birde uykudan uyandıktan sonra altına bez yerine muşamba gibi bisey koy çişini yaptığı anda al dök bir kutuya iste hastaneden bende de iki kız var ben anca öyle yapıyordum
Şimdi biraz daha büyükler hadi çiş diyorum yapıyorlar kutuya
(48 puan) tarafından
Ama anne sütü de veriyorum yani bir mama bir anne sütü
Su ihtiyacını Karşılamiyomu acaba
(5,406 puan) tarafından
Bu sorun en çok yaz aylarında görülüyor turuncu pembe lekeli bez en çok bebegin susuz kaldığı anlamına gelir. Sütun katı yağlı olabilir.
0 oy
(986 puan) tarafından
Allah yardım etsin,idrar alma da bizde çok zorlanmıştik, bezini ters bağlayıp çocuk yaptığı gibi bardağa dökmüştüm.

Neyse ki sonunda başarmıştık.

Sizde tavsiye ederim.
(48 puan) tarafından
Bezi nasıl ters bağladınız acaba
Lütfen anlatın da yapayım gecelerdir hastanelerdeyiz
(986 puan) tarafından
Pamuk tarafı dışarda olacak şekilde,
Dış tarafı içeri de olunca.çiş içeride duruyor.
Ama yaptığı gibi almalısın hemen sızıyor kenarlarda.
0 oy
(115 puan) tarafından
Canım ben tecrübeliyim o konuda bana da hemşire söyledi artik hepnoyle yapıyorum kendim evde yaptırıp goturuyorum ne zaman yapacağını da biliyorum o hemşire sayesinde bebekler her uykudan sonra iserler yani öğlen herhangi bir uykusundan hemen önce takıyorum uyutmadan uyutuyorum ve uyandıktan hemen sonra ya da ilk 5 dakika içinde işemiş oluyor bir de yarım saat içinde götürmen gerekiyor bilgin olsun
(48 puan) tarafından
Peki nasıl alıyorsunuz
İdrar poşeti felan mi takiyosunuz
(115 puan) tarafından
Evet idrar poşeti takıyorum benim ki oğlan ama ben de çok kaçırdım cisi oglanda da kaçıyor yani tak poşeti uyutma pozisyonunda zaten uyucak uyuduktan sonra da uyanınca hemen işiyor bu sayede fazla hareket etmeden takip ettigin için kaçırmamis oluyorsun
0 oy
(17,550 puan) tarafından
İnşallah Allah yardımcın olsun
0 oy
(4,217 puan) tarafından
İdrarda iltihap olabilir Susuz kalmış olabilir doymuyor olabilir torbayı eve getirip takin yapar yapmaz eşin alip götürsün anca böyle doktor anlayabilir geçmiş olsun
0 oy
(540 puan) tarafından
Canım biz de de oldu o hem de 3 ayda bende gittim temiz çıktı fakat sussuz kalma dedi teriyle atıyordu çok az idrara çıkma vardı. Ben 3 ayda su vermeye başladım ve düzeldi Allah'a şükür bazen anne sütü yoğun kıvamlı fazla laktoz olunca ön süt olmuyor su ihtiyacını karşılamayabiliyor 
(540 puan) tarafından
Mama veriyorsan suya başla canım artık
0 oy
(6,639 puan) tarafından
İdrar yolu enfeksiyonu büyük ihtimalle kuzum bebeğini bi güzel doyur altını aç alt açma örtüsünün üstüne yatır donemeyecegi için sorun olmaz zaten sık sık çiş yapiyolar çabuk yakalarsin öyle bantli idrar torbası vermediler mi yapistirsana 
(48 puan) tarafından
Verdiler de beceremiyoruz yaa hemşireye söyledim o da yapamadı kaçırmıştı yine bebis

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 169 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 438 göst.
25 Eylül 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 196 göst.
20 Ocak 2021 Aile kategorisinde Dmrlhsrt (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 371 göst.
22 Eylül 2020 Aile kategorisinde Damla damla (6 puan) tarafından soruldu

377,035 soru

11,283,541 cevap

34,685 kullanıcı

...