0 oy
128 göst.
Diğer kategorisinde (5,132 puan) tarafından
Kızlar ben oruca denk geliyorum 

Oğlumda da denk gelmişti kızımda da 

Haftalar büyük olduğu için şekerin duşerdi, vücudum kaldıramıyordu yine oruca 28 haftalıkken denk geliyorum inşallah

Sizler tuttunuz nu tutacakmısınız 

Bir yöntemi var mı daha rahat tutabilmek vücut fazla yorulmadan 

Allah kolaylıklar versin şimdiden hepimize 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tamamen merakimdan soruyorum, neden hamileyken kendini zora koyuyorsun? Bunun kazasini yapma hakkini Rabbim vermis sana, hamilesin özrün var sonucta, evet orucu Ramazan'da tutmanin tadi bambaska ancak tansiyonun duser birsey olur hani risk degil mi haftan da buyuk sonucta.
(5,132 puan) tarafından
Hayır zora koymuyorum, denedim daha önce tutamayınca kendimi zor durumda burakmadım
Elhamdülillah dinimizde kolaylıklar var
(6,441 puan) tarafından
Bende böyle düşündüğüm için tutmuyorum biraz geç kahvaltı edince bile fenalaşıyorum
tarafından
Herkesin bunyesi farkli tabi ama hele ilerlemis haftalarda bebegin besine en cok ihtiyac duydugu annenin enerjisini emdigi zamanlar insan kotu olur, ben de oluyordum anlayabiliyorum seni
-Reklam-
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Ben tuttum ama zorlanmadım kendimi denedim tutabildigimi görünce de devam ettim sende öyle yap tutamayacak gibi olursan bırakırsın sonra tutarsın 
(5,132 puan) tarafından
Yine de denerim dediğin gibi
0 oy
(499 puan) tarafından
Benimde ramazana denk geliyor ama sanırım tutamam çok zayıf hamile kaldim ben. Açlığa normaldede hic dayanamiyordum hemen elim titrer. 
(5,132 puan) tarafından
Şimdi daha da çok olur öyle
(499 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Tutmam sonra tutarim.
0 oy
(2,931 puan) tarafından
7 aylikti tuttum. Hem de calisiyordum. Ben bir sıkıntı yaşamadim ilk cocuk oldugu icin isten gelip iftara kadar yatiyordum. Ama ramazanin bitimine 1 hafta kala kontrolum vardi doktor kilo almamis bebek deyince biraktim. Ama kontrole gitmemis olsaydim tutmaya devam ederdim cunku bana bir zorlugu olmadi. Ama evde 2 cocuk varken turmak zor olabilir cunku dinlenemeyeceksin. Bir tandidk da 1 gun tutup 1 gun tutmamisti hileliginin son zamanina denk gelmisti
(5,132 puan) tarafından
Evet çok zor ben de eğitime gidip geliyorum sabah erken saatten akşama çocuklsr uyuyana kadar durmak yok
Hayırlısı bakalım
0 oy
(2,885 puan) tarafından
Ben tutmustum 5 ayliktim 
0 oy
tarafından
Ben 15 gün tuttum sonra zorlandim elim ayağım titredi tutmadim kazaya bıraktım. Rahatsan tut ama baktin ki zorlicak hiç kendine eziyet etme

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 274 göst.
0 oy
20 cevap 673 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde Zehra1206ay (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 173 göst.
6 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,904 soru

11,341,417 cevap

34,808 kullanıcı